Dobrodružný příběh pěti úplně obyčejných kluků, kteří se tak trochu náhodou ocitnou v neobyčejné situaci. Na pražském Výstavišti kluci využijí příležitosti letu vzducholodí zdarma a vyráží vstříc senzační vzduchoplavecké cestě. Majitel vzducholodi ale překroutí celou situaci a vzniká poprask. Novináři se honí za senzací ukradené vzducholodi, vážení pánové se pohoršují nad dětskou zločinností a rodiče dětí je jen těžko brání před přísným soudem. Majitel vzducholodi Findeys chce využít její zmizení k propagaci své firmy a podvodu s falešným nehořlavým plynem. Nicméně nehořlavý plyn není úžasný vynález pouze pro létající steampunkové stroje. O jeho ukořistění se snaží také jedna vojenská mocnost, která vysílá podlého agenta s všemožnými vychytávkami, aby se zmocnil vzorce na nehořlavý plyn. Kluci chtějí obletět celý svět, ale vzducholoď havaruje na vzdáleném ostrově, kde na ně číhá nemalé nebezpečí. Díky pomoci kapitána Nema a odvážného novináře Ardana nakonec kluci všechny nástrahy překonají a vrátí se domů. Odvěký souboj nespoutaného mládí a přísného světa dospělých končí vítězně ve prospěch dětí. (Bontonfilm)

Paity

Karel Zeman se opět chopil režisérské židle a natočil další dobrodružství. Na dobu perfektní, dnes už na to trochu padá prach. Stále však hodnotím vysoko. ()

farfalla

Mám moc ráda filmy Karla Zemana. Jeho styl filmování mi učaroval už v dětství a i když se na ty filmy dívám po letech - už na DVD - stále mají pro mě kouzlo. Líbí se mi také jeho lyrické-poetické nebo humorné vsuvky. V ´Ukradené vzducholodi´ je to například když se na scéně objeví představitel armády, začne hrát notoricky známý c. a k. pochod a generál hned rozdává medaile. Nejsmutnější scénou pro mě zůstává od prvního shlédnutí ta, když Jakoubek znechucený hraním na housle, dokonce prchá z ponorky kapitána Nema (!), kapitán mu posílá záchranný člun a pak přes okénko vidíme, jako osamělý Nemo sedí zase sám u stolu s hlavou v dlani. Dospělí to nemyslí vždy špatně s dětmi, i když to někdy tak vypadá... ()

spiritus

Režisér Zeman, byl velká kapacita, nejen ČR filmu. Jeho díla, mají nezaměnitelnou pododbu a jen málo co se tomu může rovnat. Podmanivá a nezaměnitelná atmosféra, dokonalý příběh a perfektní triky, dělají z toho filmu klenot, kterého si musíme vážit, uchovávat a pokud to jde, tak i prohlížet. Protože pohled na něj, nikdy nemůže omrzet. ()

bobstock

Ukázka další trikově úžasné kreativity mistra Zemana. Filmu sice ke konci dochází tempo, ale dobrodružství se sympatickými kluky a snad nejvtipnějším agentem filmového plátna Karlem Effou mi toho dost vynahrazuje. 80% ()

Pawlisman

Bohužel spíše zklamání. Sic super triky a ztvárnění, ale příběh a děj slabší. Několik dobrých fórků a nápadů však udává 4 hvězdy. 7/10 ()

gonga

Ať je to jak chce, je to Zeman, který byl skutečným géniem, který je uznávám filmovými fandy na celém světě. Jak už zde někdo zmínil, jeho filmy zaslouží za 5 vždy, ať už jsou jakékoliv... ()

Saur.us

Další z řady zemanových inovativních audiovizuálních lahůdek. Hravé, vtipné a i když možná primárně pro děti, Ukradená vzducholoď skvěle funguje napříč generacemi. ()

Bozvav

V podstatě blbinka, ale skvostně udělaná. Miluji Verneovky a práci režiséra Zemana. Z této kombinace nemohl vzniknout jiný, než skvělý film. Docela mne mrzí, že se dnes tohoto tématu nikdo nechopil. Při technických možnostech dneška, by mohlo jít o luxusní vizuální podívanou. Jen by nesměli zasahovat do příběhu, to by klasicky nedopadlo. Za mne 100%. ()

mh.mail

70% — Opět poetika a humor Karla Zemana v očekávané kvalitě. Možná trochu ve stínu slavnějšího Vynálezu zkázy, ale stejně inovativní a technicky dokonalé. ()

Richie24

Ukradená vzducholoď maličko trpí stigmatem Bláznovy kroniky, tzn. příběhově poslabší druhou polovinou, ale není to až tak dramatické a ostatně ta první polovina je v tomto ohledu na Zemana spíše nadprůměrná. O jeho obrazové a režijní genialitě netřeba jakkoli polemizovat a povedený humor mi zde přišel též vhod. Krásné 4 ****. ()

zdeny99

Ukradená vzducholoď je značně poupravená filmová adaptace knihy DVA ROKY PRÁZDNIN od Julese Vernea. Zrežíroval ji Karel Zeman, který tou dobou již měl natočený jiné dílo od Vernea, a to VYNÁLEZ ZKÁZY. Ty filmy jsou podobné, především trikově. Ovšem zde je to udělané mnohem více pro děti. Nejsou zde ilustrace knih z Verneových knih, nýbrž to vypadá, že Zeman převedl staré pohlednice na filmové plátno a dal jim život. Vůbec celý film je udělaný hodně staře, jakoby by byl natáčen v době, o které vypráví. Tedy kolem roku 1891. A právě kvůli tomuto grafickému vyobrazení a trikům je Ukradená vzducholoď pro dnešního diváka především experimentálním filmem. Ten příběh se mi ani tak nelíbil, za to kvůli těm trikům jsem vydržel se dívat až do konce. [6120. hodnocení, 173. komentář, 84%, 377. nejlepší film] ()

inachisio

Tenhle film jsem viděla už jako dítě a stále ho miluju. Líbí se mi, že hlavními hrdiny jsou děti, moc se mi líbí scifi složka, díky níž má snímek to magické kouzlo tak typické pro Káju Zemana. Ale především se mi líbí děj a zpracování. Tyhle filmy prostě miluju. ()

Akana

Klukovská romantika, dobrodružství a fantazie v konfrontaci se světem dospělých. Ten reprezentují falešná morálka, pokrytectví ("To nemůžeme otisknout. Nejsme bulvární plátek."), mocichtivost, chamtivost nebo mentorská povýšenost. Výtvarně jde jako obvykle o mimořádný zážitek plný originálních triků. Nechybí ani humor, báječná je scéna se žralokem: "Neboj se, kamaráde, třeba to ani není žralok." 90% ()

Olík

Zhmotnění snů všech snílků a věčných kluků. Zemanova invence by se měla vyvažovat zlatem. Laskavě poetické neobyčejné klučičí dobrodružství v kombinaci s vizionářskou stylizací založenou na původních ilustracích Vernových románů....pastva pro oko i mysl. Verne....samozřejmě, tím se nikdo netají, ale na Ukradené vzducholodi najdete i něco z Lipského komedií, němé grotesky, Astrid Lindgrenové nebo Terryho Jonese (i když chronologicky správně by se mělo říci, že na Jonesovy naleznete něco ze Zemana).....díky pane Zemane, každou další reprízou se znovu stávám klukem. ()

GMVajgl

Srdce diváka určitě zaplesá nad fantastickými nápady. Příběh o kamarádství, dobrodružství, vytrvalosti. Je tu souboj dobra se zlem, ale záporák tu na rozdíl od amerických filmů nespadne z mrakodrapu do řeky s krokodýli, nýbrž jsou záporné postavy zesměšněny a zlo rozpuštěno. Poctivý film pro všechny. Jemnou duši zamrzí jen zabití nosorožce a týrání žraloka. ()

Evander

Vyjma Cesty do pravěku mě všechny Zemanovy filmy totálně míjí a jejich sledování považuji za ztrátu času. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana