Reklama

Reklama

Nezvěstní v boji

Trailer

Obsahy(1)

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (131)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Dalo se očekávat že nezvěstní nezůstanou dlouho, protože vietnamskou džungli se vydává pokořit Chuck Norris. Ten jehož jméno způsobí každému padouchovi vadu řeči, ten jenž dokáže zabít i Mrtvé moře. Ano tak přesně tento film byl jeden z mých prvních akčních zážitků. Dnes je to samozřejmě docela hloupé, ale chtěl bych se vrátit do dob, kdy náboje v kulometu nedocházely, kdy stačilo mačkat spoušť a nepřítel to měl spočítané. Missing in Action je přesně ten film, který nesmí chybět ve vaší sbírce :) ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Chuckovi je dnes 80 let! On tedy narozeniny neslaví, narozeniny slaví jeho. S hrůzou jsem zjistil, že jsem doposud neokomentoval a neohodnotil tuto záležitost z konce osmdesátek o plukovníkovi Braddockovi. A protože bych byl velice nerad aby mi to Chuck přišel připomenout a jelikož dnes je ten jeho velký den, jdu do toho. Teď se tedy trochu bojím, protože tenhle film je děsné béčko. Herci krom Chucka jsem měl dojem, že snad ani nehráli a že je to prostě nebaví. I ta původní jazyková verze je taková utahaná bez emocí..jakoby by herci text četli z papíru. Akční scény poplatné době, já jim říkám kapslíkovky. Vietnamci užívají americkou techniku.. atd.. prostě hrůza. Co trochu zaujalo byl ten úvodní přílet Hueyů evakuujících vojáky z LZ. Samozřejmě i já si to pamatuji v původním šíleném dabinku z videokazety, kdy film byl nahrán z nějaké západoněmecké televize. Tehdy to bylo jako zjevení. Nejen ty exotické lokace, ale i množství hambatých scén ať už se jednalo o sex v hotelu či vietnamský bar s nahými tanečnicemi. Dnešnímu diváku to už ani nepřijde, ale tehdy vidět ve filmu čtvery holá ňadra to bylo skoro porno. Ale i přes tu omamnou retro vzpomínku je to opravdu špatný film. Jen se modlím aby se tu teď neobjevil Chuck Norris a nezačal mi za tenhle komentář mlátit hla vou o kláv es ni cffjk jkriufgp rtrúgkú žpú¨hg lů§ů ¨§ůfd fkllů g ghh hgzzp ()

Reklama

Divočák 

všechny recenze uživatele

Chuck Norris je sice dobrák od kosti, ale to, že v televizi dávají zprávy o něm až po novém díle Spidermana, to prostě nemůže přenést přes sdrce. Ale jak si získat zašlou slávu? Jednoduše - odletět do Vietnamu, vystřílet pár rákosníků a přivést sebou pár amerických zajatců. A pak už jen Fu*k you Spidermane!!!:) Rambo II. že prý je jenom remake nějakého filmu s Chuckem? Tak to jsem si prostě nemohl nechat ujít. Jenomže... Chuck prostě není Slye. Ten má větší nůž, větší kulomet, větší svaly (vlastně snad až na plnovous uplně všechno) a pokud přijde na akci, umí to taky daleko líp. Zatímco Rambo to pekelně rozjede už pěkně od začátku, Chuck nejdřív musí udělat interview pro televizi, zajít si nakoupit a než se k něčemu dostane, je už půlka filmu za náma. Některé killovací scény jsou navíc vrchol tuposti samy od sebe (nejtrapnější asi je, když Chuck zabije šikmáče uraženým topůrkem od sekery) no a Rambo by navíc tak jak Chuck s přemístněnýma zajatcema nikdy nesetřel. Tu třetí * za Chucka nořícího se s těžkým kulometem z vody ale rád přidám. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Slušné osmdesátkové béčko s typickou patinou, lacinou strohostí, zdlouhavě roztáčenými obrátkami od drobného pošťuchování přes razantnější pěstní "dialogy" až po kulometné finále, a samozřejmě s kameným Chuckem, který obohatil akční žánr o nesmrtelnou scénu vynoření. Nutností je nostalgická nálada, vhskově špatná kvalita obrazu a pokud možno jednohlasý podmluv. ()

Brejlil 

všechny recenze uživatele

Na tomhle jsem vyrostl, na stokrát obehraných kopiích VHS. Béčko se vším všudy, které jsem ovšem žral, protože nic lepšího v socialistické televizi stejně nebylo, a tady jsou výbuchy, mrtví a staré dobré ultranásilí. Nějaké jiné kvality mně tehdy vůbec nezajímaly. Po opětovném shlédnutí tak trochu nostalgie opět zvítězila. Zvláštní, jak obrazy z filmu, který jsem dobrých dvacet let neviděl, kupodivu aktivovaly ty správné paměťové dráhy. Co se mi teď dost líbilo (a co jsem před dvaceti lety těžko mohl ocenit), je zobrazení jihovýchodní Asie jako cizí, nebezpečné oblasti, plné pochybných barů, prostitutek a podezřelých individuí. Bojové scény jsou samozřejmě naprosté "béčko". Norris ležerně od boku trefuje každého "rákosníka", kterého vidí, zatímco stateční vojácí Vietkongu se netrefí ani vleže do obří lodi. Co ale také čekat, že? ()

Galerie (136)

Zajímavosti (14)

  • Film vznikl jako reakce na tehdy v Hollywoodu kolující scénář k filmu Rambo II (1985) od Jamese Camerona. Spolu s prequelem Nezvěstní v boji 2 (1985) se tyto dva filmy dostali do kin o 2 měsíce dřív než Rambo II, aby se tak předešlo případným žalobám. (Grimaldi)
  • Při natáčení scény, kde Walker (Chuck Norris) osvobozuje válečné zajatce, jenž jsou poté vyzvednuti vrtulníkem, absolvoval Chuck závěs na žebříku, který visel z vrtulníku, bez jištění. Měl být zvednut jenom do půl metru, Pilot se ovšem vznesl na 300 metrů. (vojtaruzek)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Reklama

Reklama