Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

silak_xup

Před Boiler Room jsem viděl jak Wall Street, tak Wolf of Wall Street, takže pokud napíšu, že tenhle film na stejné téma byl poněkud slabší, jsem určitě ovlivněn předchozími filmy. Tohle téma se mě týká, nejsem sice makléř z Wall street vydělávající mego dolarů ročně, ale ve financích dělám už dost dlouho a filmy na toto téma mě zajímají a baví mě. Tohle byla slabší podívaná, klasika, mladej kluk, chce prachy, dostane se mezi makléře, kteří prodávají fiktivní akcie neexistujících firem za na dnešní dobu absolutně nemožný provize, prachy, zápletka se sekretářkou a... a jakože vlastně žádný zdůraznění růstu a pádu Setha, vlastně jsme neměli šanci pořádně vidět růst a pád yuppíka Setha, bylo to, ač zastávám heslo ,,v jednoduchosti je síla´´, až moc jednoduchý. Dal bych 2* nebýt legendárního projevu na náborovém řízení :-) ()

Rex Mundi

Nerozumiem, čo tomuto filmu toľkí vyčítajú a majú chuť si v komentári "kopnúť". Dôveryhodnosť? Znalosť tématiky? Načo, preboha?! Koľkí z vás milujú vojnové filmy a vojnu nikdy nezažili? Je to predsa film! Pohyblivé obrázky, ktoré majú hlavne pobaviť. Riziko baví výborne a to je dôležité. Je napínavý, herecké výkony sú prirodzené i kvalitné, prostredie správne surové. Záver je myslím takisto slušný a na sile mu ešte pridávajú vedľajšie zápletky, ktoré zostanú otvorené. Každá scéna, ktorú kritici nazývajú "hluchou", pomáha preniknúť do života a pohnútok hlavného hrdinu Setha. Keby tam tie scény neboli, vyčítali by sa filmu pre zmenu ploché postavy a plytký scenár. Ja som sa nenudila ani chvíľu a Boiler Room sa po Wall Street stane mojím druhým obľúbeným filmom o makléroch. ()

Pavlínka9

Mladý Giovanni Ribisi, pro kterého jsem již v té době měla slabost ;) a prostředí plné podvodů a slibů...Kdyby si snímek vzal do parády nějaký zkušenější režisér, věřím tomu, že by z toho byl stejný trhák, na který se v tomto filmu dívají na videu :) Sem tam jsem se sice ztrácela, ale i tak jsem byla zvědavá, co všechno budou ve filmu schopni a jak se to bude vyvíjet dál :) Nejvíc se mi na filmu líbila atmosféra, se kterou je to servírované jako pochmurné, depresivní a drogami a alkoholem nabitém prostředí :) Nejlepší ale byl Ben Affleck, který se tam vždy jen objevil, všechny seřval, poslal do prdele a po několika minutách zase zmizel..To byly nejlepší výstupy, na které nemůžu zapomenout :) :) ()

only_serials

Já vim, jsem jen na internetu, takže to asi vypadá že kecám, ale v nachlup stejný firmě v Praze na Pankráci jsem si kdysi při vejšce pár měsíců slušně přivydělával.. Bohužel nováčci tam nedostávali motivační řeč od Bena Afflecka, ani tam s nima nepracoval Vin Diesel... a to byly možná hlavní důvody toho, že dřiv než jsem si začal vydělávat ty skutečný akciový milióny, tak firma zkrachovala.. Jinak film v pohodě a připomněl mi starý časy na který si už sotva kdy vzpomenu.. ()

Terva

CITÁT - Zbohatnout není vůbec těžký.............. Perfektní herecké obsazení a celkem slušný, i když trochu nadsazený, příběh. Vůbec se mi například nelíbil hudební doprovod. CITÁT - Na, kup si vodičku na pleš.............. Ke konci se příběh zamotává kolem jedné situace, a je vidět, že tvůrci se hodně zaseknou a jakoby nevědí jak dál. Což dokazuje konec příběhu. CITÁT - Už tě nechci vidět......... ()

• Jim Young (Ben Affleck) nosí hodinky značky TAG Heuer Monaco a Chris Varick (Vin Diesel) nosí hodinky značky TAG Heuer Aquaracer. (dyfur)
  • Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)