Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Moogwi

Naprosto dokonalý filmek ve stylu clerks, tentokráte ale okořeněný vzájemnýmy vztahy mezi gayem lesbičkou a dvěma přáteli ... musím uznat že tento film se mě dotkl víc než jsem čekal, spoustu věcí jsem tam poznával z mého vlastního života, což je další z důvodů, proč je tento film v mé osobní topce:) ()

Tomesh

Svérázná romantika s nálepkou Kevin Smith mě v jeden moment tak chytla za koule, že jsem měl co dělat, abych se dojetím neposral do křesla.. Skutečně výtečná věc za zhlédnutí stojící.. By the way I'm chasing my own Lenka.. ()

swe

Hodně neobvyklá - inteligentní romantická komedie, která je na mě až moc romantická. V ostatních Smithových filmech byla zmiňovaná love-story schovaná hluboko pod tunami humoru, v tomto případě s ním jde ruku v ruce. Za to hvězdu dolů. ()

sochy.zirafka

Bez zaváhání to označuji za nejlepší film Kevina Smithe. Ani jsem se nepozastavil nad lehkým nedostatkem vtipu, protože dialogy jsou tak promyšlené, uvěřitelné, zábavné a intenzivní, že to snad ani více nejde. Co ještě není sex a co už ano? Souvisí to s láskou? Je barvení komiksů plagiátorství? Jak sbalit lesbičku? Jak co nejabsurdněji vyřešit napjatou situaci? K tomu všemu "Chasing Amy" monolog z úst Silent Boba a v neposlední řadě jemná romantická linka táhnoucí se celou stopáží filmu, ztrácející se někde v nedohledné dálce toho, co bude zapomenuto.... ()

Allenka

Joey Lauren Adams je lesba a pak zase není a Affleck to chce zkusit s chlapem. Jen tohle krátké shrnutí stačí na to, abychom se mohli připravit na zajímavý film, kde Mlčenlivej Bob mluví víc než obvykle. ()

Narya89

Ok, film mi přišel zezačátku docela originální. Zajímavé postavy, debaty proti zažitým konvenčním normám o jindy tabuizovaných tématech, lesbická dívka a její kamarádství s Benem Affleckem...ok. No ovšem to celé se změnilo v okamžiku, kdy Ben přednesl svůj neskutečně klišoidní zamilovaný projev v autě, za což byl nejprve potrestán ale záhy nato Alyssa změnila orientaci!!!! Přišlo mi fascinující, jak film operuje s orientací jako s něčím názorovým, co člověk prostě může změnit, když chce, když potká toho správného člověka...v tom případě bych tedy ráda viděla například film, kde se gay muž zamiluje do heterosexuálního a ten se například kvůli němu "přeorientuje" a jsou spolu, protože takový jsem ještě neviděla a myslím, že by se tomu každý vysmál. Ale pokud to funguje opačným směrem, jako "náprava" nebo "rozšíření zájmu" tak je to úplně bez problému zřejmě podle tohoto filmu!!! To mě dostalo a pak taky ten závěr a nápad s trojkou jako vyřešení situace. OMG, seriously? To bylo úplně mimo. Celkem docela velké filmové zklamání. ()

Ace.Anita

Další z filmů, který bych (podobně třeba jako 500 dní se Summer) zřejmě náležitě docenila až jako muž. (Líbí se mi představa, jak se začtverečkovaným obličejem doznávám dokumentaristovi, že prvotním impulzem pro změnu pohlaví pro mě byla neuhasitelná touha docenit Chasing Amy. Maybe one day.) ()

Imune

Takhle má vypadat romantická komedie. Nevím o lepší, než je Chasing Amy. Dialogy, herci/herečky, příběh, závěr - všechno perfektní. 90% ()

VanTom

Smithova přirozeně vulgární, otevřená, přímo "ze života" (a z komiksového prostředí, tzn. s uměřeným počtem narážek) romantická komedie potvrzuje dvě odvěké pravdy: a) muži a ženy nemohou být JENOM kamarádi, b) nesrovnání se s (milostnou) minulostí partnera zničí každý vztah. A návrh švédské trojky na pročištění vzduchu není nejlepší nápad. :-) ()

cross

Od tohoto filmu jsem nečekal vůbec nic a klidně se přiznám, že mě opravdu dostal. Aneb, tak trochu jiná romantická komedie... ()

jitrnic

Nevyhnu se srovnání. Je to skoro tak dobré jako Mladí muži za pultem a Dogma, ale jenom skoro. Mladí muži mi přišli přece jen o malinko vtipnější, Dogma odvážnější a oba filmy se vyznačují svojí nezaměnitelnou specifickou atmosférou (každý svojí vlastní), v tomto je tento film nedostihuje. Je skvělý, je vtipný, je trefný, ale Smith umí být ještě lepší. ()

ganz

Je pravdou že romantika zrovna není moje kafe, o to zvláštnější je že Smith patří mezi mé oblíbence. A to se projevilo i u tohoto filmu, romantický příběh napsaný tak že se mu dá i věřit. Jediná moucha tohoto filmu oproti předchozím filmům z Jersey, je absence většího množství typicky smithovských dialogů, ale film se nese v trochu jiném stylu, takže to ani tolik nevadí. Bohužel pokud čekáte něco jako Flákače nebo Clerks... Budete asi zklamaní. ()

Guzo

Tak tahle "smithovka" mi bohužel moc nesedla. Asi hlavně díky J.L.Adams, která mi přišla celou dobu hrozně uječená a otravná. Jinak totiž vše vesměs funguje (samozřejmě potěšili Jay a Silent Bob), takže přeobsazení téhle role by u mě film o dost zvedlo. 5/10 ()

vyfuk

Kevine, kde jsi byl celá můj život? Komedie s názvem Hledám Amy je až kurevsky originální a má nabídnout neuvěřitelně mnoho. Předchozí počiny pana Smithe byli lehce zvláštní a myslím si, že právě hlavní projekt Clerks bude pro mne celkově nejslabší. Flákači byla pohodová prdel a tohle mělo sexuální podt´on, kde asi ani Smith nevěděl jak na toto téma mluvit, ale nevadilo to. Jednou jsem se během filmu snažil napít a málem to bylo venku. Super hlášky, super humor, super příběh. Je sranda, že tahle beside blbinka je pro mne lepší než jiné podobné. Jedná se už o lehce vážnější dílo, ale i přesto všechno... je tohle jeba jak svině. ()

Philoun1

Prostě Smithovka jeho filmy miluju sou ze života i když nevim jestli se někdy zabouchnu do lesbičky, ale nikdy nevíte. ()

Almásy

do poslednej chvile som bol presvedceny ze dam odpad, minimalne dve, pretoze to bola mysoginou prehnila sracka, ktorej naviac vojvodil ,,uzasny" vykon Bena Afflecka. koniec a monolog Joey Adams (ze sa nemusi nikomu ospravedlnovat) ma dostali, ale aj tak si myslim ze to nie je smithova najlepsia robota. ()