Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Erichy

Nemohl jsem překousnout hlas Joey Lauren Adamsove v originále. NIkdy by mě nenapadlo, že taková maličkost mi může zkazit celý film. ()

micka999

Jeden z mála filmů, který nemá typický happy end. Co si budeme nalhávat, není nic lepšího než když vás film u samého konce nadchne ještě víc než v průběhu. Možná právě díky tomu dokážete uvěřit, že tento příběh je možný a že se opravdu někde stal.. nebo aspoň to zcela vyloučit určitě nemůžete ;) ()

DooFooS

Krásné, smyslné, chytré a elektrizující. A k tomu navíc představené finální řešení všech problémů, které mi leckdy extrémně láká: Všichni se se všema vyspí a bude fajn :-) ()

Firko

Jeden z tých ,,dokonalých´´ filmov, ktorému absolútne nič nechýba a na konci ktorého v duchu prosíte aby ešte neskončil. ()

jjimmy

po druhom(už kompletom) zhliadnutí v originálnom znení dávam 5* pre dosť netradičnú romantiku, so štipkou smithovho humoru :) ()

xpaja

Nejsem zrovna fanouškem romantických filmů, ale tento mě dostal. Narozdíl od ostatních filmů Kevina Smithe nejde o střeštenou komedii, ale spíše o duchaplnou konverzačku završenou životním moudrem Silent Boba, jenž dalo filmu jméno. Dokolaný scénář, perfektní dialogy, odkazy na dalši Smithovi filmy, prostě srdcovka již od dob co jsem film před lety zhlédl v rámci nezávislého amerického léta na ČT2. Affleck, Lee i J.L. Adams s nezapomenutelným chraplákem hrají skvěle. Scéná kdy Allyssa zpíva v baru je nezapomenutelná, stejně tak jako již zmíněný monolog Silent Boba. Dávám 95% . ()

dadinka

Po delším přemýšlení snad konečně dokážu popsat jednu z věcí, co mi na tomhle filmu vadí, a to je plynulost proslovů. Nepochybuju o tom, že Affleckovo upřímné vyznání i Bobovo melancholické filosofování by se dobře vyjímaly v milostném dopise (kde si člověk může škrtat a upravovat stylistiku, dokud mu z toho nevyleze něco takového) nebo dopředu pečlivě připraveném proslovu, ale v reálu takhle lidi přece nemluvěj! Normálně se řeči hemží vycpávkami, zaškobrtáními, anakoluty, atd. Jen málokterý herec by asi dokázal s moudrým pohledem pronášet (ač krásné) věci o ztracené lásce, aniž by u toho působil jako herec, který odříkává připravený text (sorry, Kevine Smithi). Navíc (co se týče Amy) mě iritují lidi, co "kamarádí" s někým, kdo je do nich očividně zamilovaný, a na vyznání lásky reagují tirádou pláče, jekotu, vzteku a fyzického násilí. Nemůžu si pomoct, ale "wtf"? Ale musím přiznat, že místy je film opravdu realistický. Řeklo by se "když ji/ho miluješ, není co řešit", ale člověk kolikrát provádí ještě větší koniny než ti na filmovém plátně a takhle aspoň vidím, že se někdy chovám jako naprostej idiot. ()

mikexcbig

Úplne nový level romantiky. Smithovi to s Affleckom šlape na výbornú, Adamska podala fantastický výkon. Vtipné, sprosté, dojemné a hlavne originálne. 9/10 ()

anticapa

proč ta herečka není známá jest mi záhadou... režisér na mě působí dojmem úchyla... film je to ale hodně dobrej ()

P3tulQa

Popravdě nevím, co si o tom mám myslet. Nápad to je celkem dobrej. Že se taková žena nakonec stejně zamiluje do muže. Ale ty keci kolem a nepodařený scény nechápu. Příjdou mi tam některé výstupy naprosto trapné. I přes to jsem se na film dokoukala a nakonec se tam našla malá kapka něčeho, co dobrý bylo. Ale znovu bych se na to už nikdy nepodívala.. ()

krumlajs

Smith na vážnější notu. Poutavý romanticko neromantický komedidrama. Smith ukázal že umí i dramatický filmy i když jeho humor je tam pořád a neztratil se. Jay a Bob byl vrchol filmu parádní scéna :) ()

LividMuffin

Tak tohle mi hodně nesedlo. Je fakt, že jsem film shlédla cestou do školy na ipodu a tak tomu dám nejspíš ještě jednu šanci v klidu na pořádné obrazovce.. Každopádně hlavní představitelka mi byla neskutečně nesympatická (obzvlášť její hlas pří závěrečné hysterické hádce, to jsem vážně nezvládala..), celkově mi film přišel hrozně těžkopádný a nebýt pár smysluplných diskuzí o tom "jak to holky dělají" , asi bych hodnotila níž. ()

Thovt

během sledování filmu jsem se často nudil, ale teď, když to zpětně zpracovávám, málokterej film mě tak chytnul za srdce. uvěřitelnost pocitů hlavních postav mi připomněla Eternal Sunshine of the Spotless Mind, ale to je přece jen jiná liga... ()

Gortyna odpad!

Film je opravdu geniální, a to kravina. Závěreční "poirotovská" scéna, kdy Holden navrhuje ostatním dvěma řešení, by měla vstoupit do dějin kinematografie. ()

TonyHawk94

Komplikovaná romantika. Film (mimo iného aj) o prekonávaní predsudkov, aby človek bral toho druhého takého, aký je, aj s minulosťou a predošlými hriechmi. Aj kvôli tomu tu máme lesbičku, ktorá možno nie je úplne lesbičkou, ale kvôli zraneniam z minulosti a pochybnostiam o sebe samej si je neistá, no zároveň sa otvorí vzťahu s jedným konkrétnym mužom, ktorý (v postave Bena Afflecka) je prvú trojštvrtinku pohoďák, ktorému fandíte, a potom by ste ho najradšej prefackali za to, že si neuvedomuje niektoré veci a nežije prítomnosťou. V sumári je to veľmi zaujímavý film s výrazným presahom komiksového zasadenia príbehu (hlavní hrdinovia sú tvorcovia komiksových časopisov), ktorý ale vo mne zanechal veľmi neisté, rozporuplné pocity (hoci so sympatickým (a pozitívnym) záverom). 60% s prehľadom, ale stále nemám jasno o filme... ()

Gormie

Chasing Amy je asi nejosobnější a nejvážnější Smithův film - což ovšem neznamená, že by postrádal jeho typický humor a dvě oblíbené postavičky - Jaye a Silent Boba. Český název Zoufalec je naprosto příšerný - vypadá to, jako kdyby byl Holden tak zoufalý, že sbalil lesbu. ()