Sweet Tooth: Chlapec s parožím

(seriál)
  • USA Sweet Tooth
Trailer 1
USA, (2021–2024), 20 h 12 min (Minutáž: 38–58 min)

Tvůrci:

Jim Mickle

Předloha:

Jeff Lemire (komiks)

Jeff Grace

VOD (1)

Série(3) / Epizody(24)

Svět zpustoší obří katastrofa a Gus, napůl jelen a napůl chlapec, se přidá k partě lidí a hybridních dětí, která hledá odpovědi na svoje otázky. (Netflix)

Trailer 1

Gurtha

První dva díly naprostá slast - po příběhové i vizuální stránce.  Pak se ale děj misto rozplétání začal cuchat a objevování neznámého se proměnilo v bežnou brutalitu - zde ještě umocněnou tím, že se jedná o děti - není zde sice nic explicitního, ale myšlenka úplně stačí. Navíc mě zklamalo, že příběh není ani zdánlivě uzavřen, měl totiž potenciál, který zabil zbytečným natahováním a objevováním stále nových postav. Přidávám hvězdičku za vizuál a spoustu nápadů, které dělají "postapo" svět barevnějším a humornejším než je zvykem. ()

DwayneJohnson

Podobné, jako u většiny jiných seriálů z poslední doby, solidní rozjezd, ale na konci se díváte tak nějak z donucení. Není to vyložené hloupé, má to pár světlých momentů, ale ve finále to na mě působilo celé až moc naivně, nebo moc pohádkově, sám nevím, jak to přesněji popsat. Kdybych měl malé děti, nebo jím sám byl, možná bych teď předl blahem, ale v mém věku mě všech těch osm dílů nechalo v naprostém klidu. ()

AppleCore

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mlsounovi lze vytknout snad jenom to, že neví, jestli chce být pro děti nebo dospělý. A tak je to pro dospělýho diváka občasně přespříliš rodinný a doslovný, zatímco pro děti místy temný a těžko uchopitelný. Z hlediska tvůrčího to vedlo k výrazným ústupkům (předloha umí bejt extrémně brutální a depresivní). Jinak je to ale nádherný dobrodružství, kde funguje úplně všechno od kamery, přes herectví, soundtrack, až po komplexitu vyprávění a charakterizaci. Ten příběh je navíc rozehranej s takovou parádou, že se druhý řady už teď nemůžu dočkat. A taky je fajn vidět komiksárnu, ve který nelítá banda tupců v pyžamech. AOTEAROA! ()

Maximilianus

1. séria: Milé prekvapenie. Dobrodružné, milé, zábavné, pútavé, zaujimavé pozadie príbehu, v dnešnej dobe až príliš aktuálne. Prvá séria to naštartovala výborne,  tak hádam sa druhá séria natočí skoro. Hlavná postava je veľmi sympatická a výborne zahraná, a spolu s dvoma ďalšími spoločníkmi majú tú správnu chémiu. Príbehy všetkých "rodin" boli dobré a vyrované a som zvedavý,  ako sa ich osudy ešte poprepletajú. Len dúfam, že z toho nebude seriál o deťoch pre deti. 2. séria: Prišla podľa mňa celkom neskoro, pretože ma osudy jednotlivých hrdinov vôbec nezaujímali a nezaujímal ma už ani ten príbeh. Navyše  to bolo miestami prešľapovanie na mieste a také nijaké, pritom nie zlé. ()

pumpkinqueen

Z vizuálního hlediska je to strašně sympatické již na první pohled. A po zhlédnutí první epizody zjistíme, že je to sympatické i svým příběhem. Je to taková zvláštní kombinace rodinného dobrodružného fantasy s kapkou čehosi temnějšího a drsnějšího. Občas je právě tahle neobvyklá kombinace trochu rušivá, protože vám dává pocit, že se autor neuměl úplně rozhodnout, kterým směrem to požene a komu je vlastně dílo určeno; z druhého pohledu je to ale velice originální a nové. Některé věci na mě osobně působily až příliš "dětinsky", někde bych se nebála "přitvrdit", ale to už je otázkou vkusu. Ale vzhledem k tomu, že téma neznámého viru je aktuální i v našem světe, vidět to v jistých ohledech odlehčeně není vůbec na škodu. Jako celek to fungovalo perfektně a jistě to osloví o to širší skupinu diváků. Paroháč vám přiroste k srdci v podstatě okamžitě a jeho Obr jakbysmet. ()

• I když seriál vypadá jako reakce Netflixu na pandemii covid-19, tak komiks od Jeffa Lemira, který byl předlohou pro seriál, byl vydán už v roce 2009, scénář začal vznikat v roce 2016, natáčení začalo v roce 2019 a pilotní díl byl dokončen před nástupem pandemie. Ta natáčení přerušila. Premiéra seriálu proto byla až 2 roky po začátku natáčení. (Antro)
  • Přezdívka hlavní postavy Sweet Tooth znamená v češtině něco jako „mlsoun“ a Gus (Christian Convery) ji dostal proto, že mu chutná sirup. (raininface)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)