Sweet Tooth: Chlapec s parožím

(TV seriál)
  • USA Sweet Tooth
Akční / Drama / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2021, 5 h 57 min (Minutáž: 38–53 min)

Epizody(8)

Svět zpustoší obří katastrofa a Gus, napůl jelen a napůl chlapec, se přidá k partě lidí a hybridních dětí, která hledá odpovědi na svoje otázky. (Netflix)

moviefreak

Netflix prekvapil a poriadne! Čakal som rodinné dobrodružstvo a dostal som poriadne "temné" rodinné dobrodružstvo. Čo som mal čakať, však seriál vznikol podľa komiksu od DC, ale nechal som sa zmiasť trailerom. Produkčne seriál na TOP úrovni po všetkých stránkach. Lokácie, efekty, skvelý príbeh a dokonca skoro všetky postavy viac ako sympatické (áno aj tie detské). Idem hneď pohľadať komiks, lebo druhej sezóny sa neviem dočkať. ()

AppleCore

Mlsounovi lze vytknout snad jenom to, že neví, jestli chce být pro děti nebo dospělý. A tak je to pro dospělýho diváka občasně přespříliš rodinný a doslovný, zatímco pro děti místy temný a těžko uchopitelný. Z hlediska tvůrčího to vedlo k výrazným ústupkům (předloha umí bejt extrémně brutální a depresivní). Jinak je to ale nádherný dobrodružství, kde funguje úplně všechno od kamery, přes herectví, soundtrack, až po komplexitu vyprávění a charakterizaci. Ten příběh je navíc rozehranej s takovou parádou, že se druhý řady už teď nemůžu dočkat. A taky je fajn vidět komiksárnu, ve který nelítá banda tupců v pyžamech. AOTEAROA! ()

J*A*S*M

Upřímně řečeno, moc se mi do toho nechtělo - podle propagačních materiálů Sweet Tooth působil jako fantasy pro mladistvé, což je žánr, z něhož obyčejně dostávám osypky. Ale nakonec jsem celej seriál zvládl na posezení za jedno odpoledne. Pěkně odsýpá a postupem několika epizod se v něm začnou dít i docela zajímavé a drsné věci. Akorát mě teda dost rušily ty masky hybridů, které jsou mnohdy fakt až moc "cute" a vytváří dojem díla určeného předškolákům. Což se s příběhem, kde se zvesela zabíjí a zaživa se upalují nakažení nešťastníci dost bije. Vtipným bonusem jsou pak až zarážející podobnosti se současnou pandemickou situací, předposlední epizoda se kldině mohla odehrávat v tom virologickým institutu ve Wuchanu :D Po osmi epizodách je to rozehráno pěkně a docela jsem zvědavej, jak to bude pokračovat. ()

DwayneJohnson

Podobné, jako u většiny jiných seriálů z poslední doby, solidní rozjezd, ale na konci se díváte tak nějak z donucení. Není to vyložené hloupé, má to pár světlých momentů, ale ve finále to na mě působilo celé až moc naivně, nebo moc pohádkově, sám nevím, jak to přesněji popsat. Kdybych měl malé děti, nebo jím sám byl, možná bych teď předl blahem, ale v mém věku mě všech těch osm dílů nechalo v naprostém klidu. ()

Jirka_Šč

Viděl jsem na jeden zátah. Zajímavá a netradiční myšlenka, solidní příběh. Postapokalyptické věci mám rád. Pointu, jak příběh začal, jsem nečekal. Pokud mám kritizovat, tak Medvědici, která místy nepůsobila úplně věrohodně. Líbilo se mi sekundové propojení příběhů v závěru. Nemám tušení, jak jsou hybridní děti a Třas jednou stranou téže mince. ()