Sweet Tooth: Chlapec s parožím

(seriál)
  • USA Sweet Tooth
Trailer 1
USA, (2021–2024), 19 h 8 min (Minutáž: 38–58 min)

Tvůrci:

Jim Mickle

Předloha:

Jeff Lemire (komiks)

Jeff Grace

VOD (1)

Série(3) / Epizody(24)

Svět zpustoší obří katastrofa a Gus, napůl jelen a napůl chlapec, se přidá k partě lidí a hybridních dětí, která hledá odpovědi na svoje otázky. (Netflix)

Trailer 1

Chrustyn

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O Mlsounovi jsem prakticky nic nevěděl a o to větší bylo moje překvapení, když jsem místo fantasy pohádky dostal regulérní, postapo říznuté fantasy prvky, které napíná a občas se nebojí přitvrdit. Seriál mě vtáhnul atmosférou i zajímavými postavami a všech 8 dílů jsem slupnul za jeden den a otevřený konec mě naštval a zároveň naladil na další sérii. Snad na tom bude kvalitativně stejně jako byla ta první. Příjemné překvapení. ** Druhá série bohužel výrazně slabší. ()

AppleCore

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mlsounovi lze vytknout snad jenom to, že neví, jestli chce být pro děti nebo dospělý. A tak je to pro dospělýho diváka občasně přespříliš rodinný a doslovný, zatímco pro děti místy temný a těžko uchopitelný. Z hlediska tvůrčího to vedlo k výrazným ústupkům (předloha umí bejt extrémně brutální a depresivní). Jinak je to ale nádherný dobrodružství, kde funguje úplně všechno od kamery, přes herectví, soundtrack, až po komplexitu vyprávění a charakterizaci. Ten příběh je navíc rozehranej s takovou parádou, že se druhý řady už teď nemůžu dočkat. A taky je fajn vidět komiksárnu, ve který nelítá banda tupců v pyžamech. AOTEAROA! ()

moviefreak

Netflix prekvapil a poriadne! Čakal som rodinné dobrodružstvo a dostal som poriadne "temné" rodinné dobrodružstvo. Čo som mal čakať, však seriál vznikol podľa komiksu od DC, ale nechal som sa zmiasť trailerom. Produkčne seriál na TOP úrovni po všetkých stránkach. Lokácie, efekty, skvelý príbeh a dokonca skoro všetky postavy viac ako sympatické (áno aj tie detské). Idem hneď pohľadať komiks, lebo druhej sezóny sa neviem dočkať. ()

Gurtha

První dva díly naprostá slast - po příběhové i vizuální stránce.  Pak se ale děj misto rozplétání začal cuchat a objevování neznámého se proměnilo v bežnou brutalitu - zde ještě umocněnou tím, že se jedná o děti - není zde sice nic explicitního, ale myšlenka úplně stačí. Navíc mě zklamalo, že příběh není ani zdánlivě uzavřen, měl totiž potenciál, který zabil zbytečným natahováním a objevováním stále nových postav. Přidávám hvězdičku za vizuál a spoustu nápadů, které dělají "postapo" svět barevnějším a humornejším než je zvykem. ()

DwayneJohnson

Podobné, jako u většiny jiných seriálů z poslední doby, solidní rozjezd, ale na konci se díváte tak nějak z donucení. Není to vyložené hloupé, má to pár světlých momentů, ale ve finále to na mě působilo celé až moc naivně, nebo moc pohádkově, sám nevím, jak to přesněji popsat. Kdybych měl malé děti, nebo jím sám byl, možná bych teď předl blahem, ale v mém věku mě všech těch osm dílů nechalo v naprostém klidu. ()

• Přezdívka hlavní postavy Sweet Tooth znamená v češtině něco jako „mlsoun“ a Gus (Christian Convery) ji dostal proto, že mu chutná sirup. (raininface)
  • I když seriál vypadá jako reakce Netflixu na pandemii covid-19, tak komiks od Jeffa Lemira, který byl předlohou pro seriál, byl vydán už v roce 2009, scénář začal vznikat v roce 2016, natáčení začalo v roce 2019 a pilotní díl byl dokončen před nástupem pandemie. Ta natáčení přerušila. Premiéra seriálu proto byla až 2 roky po začátku natáčení. (Antro)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)