Docent Stehlík se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou. Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný Dvojčata budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu. A možná že nejen u jedné vraždy (Česká televize)

hdraf

Kopie Případů 1.oddělení. Ale proč? Kozák zůstane, Stach hraje někoho jiného než policajta, pěkná Tereza se do tohoto vůbec nehodí a srovnávat ji v této roli s Bočkovou už vůbec ne, Taclík je na tuto roli nevhodný atd. Sorry, ale 1.díl je na 60%. ()

Maskati

Já mám Stracha rád pro jeho přímočarost a nebojácnost experimentu a provokace. To se určitě dobře prodává a vyvolává to diskusi. O to a o prachy jde vždy samozřejmě nejvíc. Jenže mi to zde přišlo až přes čáru, asi proto, že jsem se v uvedeném prostředí pohyboval, a tak znám způsoby a chování policistů k sobě, k podřízeným i ke svědkům a pachatelům. Ještě v Případech … bylo expresívní chování Vetchého celkem pochopitelné, protože postava měla dlouhý vývoj přes mnoho dílů seriálu a tím měla vysvětlení. V této minisérii se postava Vetchého chová od počátku bez vysvětlení jako neurotický magor, přehrává a přehání, přijde mi to jako takový “kaprálský komplex”, jestli mi rozumíte, nebo zupácké chování, které by mu obecně prošlo jen za války, a to ještě jenom tak dlouho, než by se za útoku otočil ke svým vojákům zády. Pak by mu tu palici ustřelili. Ano, je to tak ve scénáři, ale přijde mi, že pan Mareš se nám snaží namluvit, že tak to u policie běžně chodí. Nemá pravdu. Nedávno jsem o tom mluvil s velitelem jedné pražské policejní části / nyní Praha policejně rozdělena na I.- IV./ a ten mne ujistil, že v současné korektní době jenom kázeňsky potrestat poldu, protože nemaká a fláká se, je dost problém, natož, že by  na sebe někdo nechal takto řvát a ponižovat se, je dnes prakticky bez důsledků / pro velitele/ nemožné. Takže co nám tady předvádějí je sice hezká pohádka, ale přece jenom pohádka. Včetně té chudinky holky, jejíž představitelka se moc snaží a je dobrá, ale takhle to fakt v reálu nevypadá. Škoda, kdyby se obecně přestalo opisovat od Jarda Dietla, všichni někde ubrali a jinde zase trochu přidali, mohlo to být dokonalé. ()