Asterix v Británii

• Francie Astérix chez les Bretons (více)

Maličký Asterix a jeho mnohem větší kamarád Obelix, bojovníci z poslední galské vesnice, stále svobodné po římské invazi, se vydávají na výpravu, aby doručili sud slavného kouzelného lektvaru od svého druida, který má pomoci Asterixovu bratranci v Británii bojovat proti nájezdu římské armády. (TV Minimax)

blondboss

Na animák som sa naozaj veľmi slušne pobavil. Určite jedna z najlepších častí celej série. Škoda, že v tom čase ešte neboli tak vyvinuté grafické prvky, ale komiksovo spracované skvelo. Asterix a Obelix v plnej pare útočia na bránice, a to je hlavný zmysel celej série. Tejto časti sa to ale podarilo jedinečne s množstvom hlášok a vtipných situácií. 75 % ()

Thovt

Bál jsem se, aby můj obdiv k Asterixovi v Británii nebyl založený na nostalgii (jak se docela často stává), ale kdeže! Scénář i výtvarná stránka se podle mě ze všech filmových Asterixů nejlépe drží ducha komiksu - kromě klasických gagů k tomu patří i vtípky na úkor různých evropských národů. Některé monology a dialogy by sice fungovaly lépe na papíře než na obrazovce, ale to jsem ochotný zkousnout. Navíc mě příjemně překvapila hudba, která je mnohem nadčasovější než v jen o rok starším Překvapení pro Cézara. Tákže: za mě nejlepší adaptace Asterixe! ()

PetraMishka

Asterixovo dobrodružství v Británii, kde se omylem připlete k vynálezu čaje, zjistí, že Angličané do všeho dávají mátu, a že Římané jsou všude stejní. Je to zábavné, má to kouzlo starších dílů i komixů a i synovi se to moc líbilo, až Asterixovy příběhy ještě moc nezná. ()

david666

Asterix si prostě drží svou laťku ať už jde o jakýkoliv díl. Je těžké tady něco vyzdvihovat. Skvělá podívaná. Zakomponování tradice čajeV Británii - to nemá chybu. ()

Bornd

Můj nejoblíbenější díl z celé série Asterixů. Miloval jsem tento film jako malý a miluji ho i teď . Skvělé je ,že se celý děj (až na pár odchylek) drží komiksové předlohy. Plno narážek na brity a římany a prostě skvělá podívaná jak pro dítě tak pro dospělého. ()

Hakuna Matata

Naprosto úžasnej Asterix! Po 12 úkolech druhej animák s Asterixem a Obelixem a musím říct, že znovu nezklamal! Celé je to k nacpáné úžasnými vtipy, britové jsou úžasní.. no, už nevím, co dodat.. 95%, jasných 5 hvězd! ()

xylobrno

Jedna z nejkrásnějších scén, jak si ji pamatuji ze svého dětství pochází právě z tohoto filmu. Obelix si v anglické putyce objedná divočáka a místo očekávané sloní porce dostane cosi jako žebírka zalitá "mátovým sósem" a když si chce alespoň spravit chuť pivem, dostane tradičně odporné anglické pivo, teplé a ještě bez pěny, napije se a znechuceně jej vyplivne, na což obsluha reaguje: "copak je, příteli, je málo teplé? mám ti ho přihřát?" a přiloží pod kotlíkem, ve kterém bublá pivečko. No zkrátka film plný klasického francouzsko-anglického pošťuchování. Nehledě na všechno ostatní, tradičně dokonalé, co ve filmech o asterixovi (pro mě tedy spíš filmech o obelixovi), bývá. ()

Amaranta

Je strašně senza, když smažíš cibulku na rozpáleném slunečnicovém oleji. Přidáš kousek slaniny, sýr strouháš na širokém struhadle a stále sleduj... Zda je správně hustá. (Všechna "s" vyslovená asi jako "f", toto bylo vážně geniální.) ()

v.indruchova

Příjemné, slabší než 12 úkolů pro Astelixe, ale pořád je to dobrá podívaná. Viděla jsem to po prvé, nechlámáte se u toho jen máte pořád jemný úsměv na rtu :). Dáte si někdo teplou vodu s mlékem. Copak nechutná vám, dám vám ještě ohřát pivo, není dostatečně teplé? Je pět hodin, pátek, žádná bitva nebude je čas na teplou vodu s mlékem :) ()

Syndrom

Dějově o něco slabší a moc si to pomáhá groteskní formou, nicméně pořád dobrá komedie. Nejlepší hláška byla na britský stravování ale už v Překvapení pro Caesara: "Splendid! Marvelous!! WANDRFUL!!!" ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()