Asterix v Británii

• Francie Astérix chez les Bretons (více)

Maličký Asterix a jeho mnohem větší kamarád Obelix, bojovníci z poslední galské vesnice, stále svobodné po římské invazi, se vydávají na výpravu, aby doručili sud slavného kouzelného lektvaru od svého druida, který má pomoci Asterixovu bratranci v Británii bojovat proti nájezdu římské armády. (TV Minimax)

C0r0ner

Další parádní díl o Asterixovi, tentokrát na území Albionu, kde se samozřejmě divák nebude nudit o nic méně, než třeba v Galii. Když tak na to člověk kouká, tak se diví, proč bylo potřeba točit hrané filmy. To je jako natočit kresleného Pána Prstenů - nejspíš ne špatný, ale zbytečný film. Asterix měl zůstat kreslený, protože tam mu to sedělo nejvíc. 90% ()

tomtomtoma

Asterix v Británii je prosycen vzdušně lehkým a neohroženě škádlivým humorem. Všemožné anglické a britské stereotypy jsou stylově rozpitvávány a vystaveny na odiv rozpustilé koketérii. Až se zdá být zázrakem, že ten suchopárně konzervativní národ mohl být světovou velmocí. Britské obyčeje i prapodivná forma gurmánství a neměnná stálost pevných indicií tomuto stylu humoru vychází vstříc a nic jiného si snad ani nezasluhuje. Asterix v Británii patří k silnějším kusům zfilmované série a neznámé koření, dovezené fénickým kupcem, je kouzelným lektvarem současnosti. Profesionální pijáctví je jen pro silné a trénované povahy. Povedlo se vše dotáhnout až do nejroztomilejší představy škádlení a popichování. Baví, rozesmává, obveseluje. Eh bien, pourquoi pas! ()

Cheeter

Za mě jsou tyhle starší díly Asterixe prostě skvělý. Geniální je to v tom, že je pro děti i dospělé, což prostě velká část filmů není... A kanec s mátovým sosem je prostě legenda! ()

MarekT

Nejlepší adaptace podle jednoho komiksu. Skvělé narážky na britské reálie, ovšem ty nejlepší z komiksů zde chybí - např. ta o kanálu La Manche. I přesto tomu dávám pět hvězd. Mimochodem, dabing je skvělý a pro ty, co říkají opak, doporučuji se někdy podívat na výpravu do Ameriky, svého času byl k tomu filmu pořízen nebývale špatný dabing, který podtrhl už tak špatný zážitek. ()

Flynn

Kdo nevyrostl na Asterixovi, jakoby nežil :o) skvělé, zábavné a hlavně nadčasové, po filmu 12 úkolů pro Asterixe je tenhle můj nejoblíbenější.... ()

Fallen_One

Průměrný asterixovský příběh. Jako komiks je určitě lepší, ale i tak je filmová podoba koukatelná a dobrá. Takových 12 úkolů pro Asterixe nebo Asterix a Kleopatra (a řada jiných) se mi zdály lepší. ()

Pajky3

Asterix a Obelix tentokrát vyrážejí do Londýnia a ještě dál. Ale ani to jim u mě nepomůže, asi prostě humor Asterixe nechápu, protože mě neoslovuje. Jediný vtipy točící se kolem anglické kuchyně nejsou zas až tak skvělý. Jinak tam nic extra zábavnýho není. Neřikám, že by to byla nějaká velká tregédie, ale smíchy jsem se u toho teda nemlátil. ()

mortak

Krásná anglofrancouština. Když Angličan řekne s ledovým klidem druhému: "Ils ont commancé le party sans nous" s nádherným britským přízvukem... ()

tom88

O máličko lepšia a zábavnejšia časť ako Prekvapenie pre cézara, no plné hodnotenie ani z ďaleka nehrozí. Je to vtipné, milé, pekne nakreslené a postavy sú znovu fajn. Dobrá rozprávka pre deti a čiastočne aj pre dospelých. 75% ()

bartias

O chlup slabší příhoda zastihne Asterixe a Obelixe na návštěvě u vzdáleného bratrance v Británii. Nechybí Londinium, vtipy s pomlácenými Římany nebo hrdinní britonští válečníci, kteří o páte přeruší boj, protože je čas na čaj. ()

Nivenx

Asterix v Británii je pro mě nejlepším dílem ze všech. Neuvěřitelná jízda od začátku do konce. Chvílema jsem dostával záchvaty smíchu. 95% ()

dr.fish

Naprosto nejlepší Asterix je stále a pořád 12 úkolů pro Asterixe. Všechny ostatní díly jsou o třídu níž. 60% ()

otík

Zcela tradiční animovaný Asterix, škoda častých stmívaček, které zpomalují tempo filmu. Ale sem tam vskutku podařená hláška, hlavně v úvodní třetině filmu. PS: viděno na cestě do Anglie se školním výletem, jak symbolické:-) ()

mr.kliky

Nejlepší Asterix, nejlepší animák, když jsem byl malej koukal jsem na to na kazetě i několikrát do tejdne. Nádherná animace,která strčí do kapsy všechny Pixarovky,skvělé postavy,dokonalý humor,geniální rugbyový zápas,do detailu propracovaný starověký Londýn (Tower Bridge ze dřeva),neskutečně příjemná atmosféra a kvanta nezapomenutelných hlášek..."Otevřte sudy...nááábrat...vytáhnout...pít!" ()