Asterix v Británii

• Francie Astérix chez les Bretons (více)

Maličký Asterix a jeho mnohem větší kamarád Obelix, bojovníci z poslední galské vesnice, stále svobodné po římské invazi, se vydávají na výpravu, aby doručili sud slavného kouzelného lektvaru od svého druida, který má pomoci Asterixovu bratranci v Británii bojovat proti nájezdu římské armády. (TV Minimax)

kodwin

Asi nejlepší Asterix, který pobaví i dospělé. Navážet se do Angličanů je vždycky zábavné, zvlášť když oni sami se neberou úplně vážně. A Francouzi to udělají vždycky rád ... a málokdy tak dobře. ()

Tomas.Abi

Shlédnuto určitě více jak 100x. Jeden z nejlepších filmů o Asterixovi. "Míváte tu mlhu často ?  Ne, jen když neprší" "Měl jsem raději vykopat do Británie tunel, chudák Idefix je celý promoklý" "To je ten veselý kanec ? to je spíš můj smutný konec" a mnoho dalších úžasných dialogů ve filmu, který je na 79 minut nabitý zábavou a nenudí ani vteřinu. Inteligentní zábava pro děti i dospělé. ()

draxxi

Neni to spatny, ale podle me patri k tem spise slabsim dilum. I kdyz par forku na brity me vazne pobavilo. Navic to kazi ten novejsi dabing. 11/1/2024 64% ()

Assshack

Podle mne jeden z nejlepších Asterixů. Mátová omáčka, mátový sos, teplé pivo a podobné britské specialitky jsou prostě dokonalé a Obelixova reakce k popukání :)... ()

Turtle

Jenom o kousek míň dobré než 12 úkolů. Celou dobu naprosto geniální navážení se do britských stereotypů. (je poznat že to je Francouzký film) ()

padlar

Velmi dobré převedení původního kresleného komixu do filmové podoby. Celý film mně ale znechutila jedna věc, a tou byl český dabing. Ten byl příšerný. Z toho důvodu dávám jen tři hvězdičky, jinak by to bylo tutově minimálně na čtyři. ()

qwxyz

Zřejmě společně s 12 úkoly nejlepší animovaný Asterix. Přesto by se dalo něco dopilovat. Spíše mezi 8 a 9 body. Dejme tomu....9/10, takže těšně za 5*. ()

Gustik5

Můj druhý nejoblíbenější díl. Co dodat. Kopec zábavy a legrace, kultovní hlášky, jako například: "Tady nejsou žádný tlusťoši, jenom jeden a ten neni tlustej!" ()

onevoice

Toto je jednoznačne najlepšia časť a moja najobľúbenejšia. Rivalita medzi francúzmi a angličanmi nemá konca kraja. Tu dostávajú na frak anglani. Za niektoré gagy by si to zaslúžilo aj nomináciu na oscara napr. uprostred bitky prestávka na čaj jednoducho bomba. Už len pri pomyslení sa smejem. ()

Jean_Calid

Asterix a Obelix jsou stále stejní, dělají ty samé kousky, jako jindy. Ale Británie s mátovým sósem, horkou vodou s mlékem o páté a víkendy, kdy britští gentlemani zásadně nebojují jim dělají výbornou kulisu... a také s pivem, které je přesně tak teplé, jak má být! ()

Litaniel

Pro mě osobně nedosahuje takových kvalit jako 12 úkolů, ale přesto mě bavil od začátku do konce. Mátový sos, opilý Obelix a jeho písnička nebo bratránek brit. ()

Sadova302b50

Mezi animovanými adaptacemi je toto můj druhý nejoblíbenější Asterix (ten první je Dvanáct úkolů). Snaha o silný koncentrát humoru a hlášek se tu povedla. 94% ()

MythbusterCZ

Piráti, římané, féničané, britové - všichni jsou blázni. Asterix a Obelix v plné formě. U všech svatých, žertovný pohled, že ano? Přesně tak, i ti šprýmaři. Zřejmě bude dobré řici to šéfovi, jděmež. ()

Petra.Dusbab

Nic moc, nelíbí se mi. Je to taková fraška, moc násilí. Ale někomu se to líbí a možná jsou zde i klady, i když to není žádný zázrak, tak dávám 2/10, jsou i horší filmy a díly. ()

teekanee

Návrat do dětsví proběhl na jedničku. Tento film jsem jak malý viděl ještě na VHS asi stokrát a o to ví jsem si ho teď už. Film obsahuje jak skvělý slovní humor (zejména strefování do Angličanů je naprosto dokonalý), tak skvělý obrazový humor, který je kolikrát ještě lepší. Všechno samozřejmě se skvělým českým dabingem. 86% ()