Asterix a Galové

• Francie Astérix le Gaulois (více)

Románi se zoufale snaží odhalit tajemství nadpozemské síly Galů. Jistý románský vůdce se prostřednictvím špióna dozví o zázračném nápoji a má na získání receptu opravdu silný zájem. Chce ho totiž využít pouze pro svůj vlastní prospěch a dostat se tak až na trůn samotného Cézara. Popletený Getafix mu sice uvaří zázračný nápoj, ale s úplně jinými účinky! Náš hrdina Asterix ho doručí - nápoj s neuvěřitelně silným účinkem, od kterého vlasy rostou, rostou a rostou... Umíte si představit ještě víc zábavy? (oficiální text distributora)

JosefTomas

Z počátku ne moc stravitelná animace nedovoluje si úplně první animované dobrodružství Asterixe užít. Navíc tam toho je na můj vkus až překvapivě málo, kvůli čemu by si člověk přál to vidět znovu. Jasně, chápu, že jde o první výkop do kresleného přetavení komiksu, hledání stylu a možná i testování toho, co divák (ne)snese, ale kde třeba Pixar dokázal ve svých prvních filmech překonávat příběhové hranice, tam to Asterix a Galové (přihlíženo i na rok vzniku) nějak nezvládá. ()

megajalec

prvý Asterix a moje druhé stretnutie s ním. rozhodol som sa ísť (okrem 12 úloh) po poradí, ako boli natočení. v prvom diele predsa len vidieť slabšiu grafiku, jednoduchosť príbehu, tak aj preto len tri hviezdy. celkovo však mám rád týchto Galov, teším sa na ďalšie pokračovania ()

Keen.lady

První zfilmovaný Asterix (chudák Obelix, proč nikdy nebyl v názvu i on?). Moc mě neohromil, humoru po málu, vizuální kvalita na hraně. V tomto případě je film značně podřadný ve vztahu ke komiksové předloze. Český dabing v pořádku :) Není to nejslabější díl, ale není ani mezi mými nejoblíbenějšími. ()

blondboss

Tieto príbehy o Galoch sú na jednej strane síce legendárne, ale mne akosi nikdy neprišli na chuť. Toto je prvé animované spracovanie a je vidieť "časovú ohlodanosť" najmä čo sa týka animácií. Príbeh ale fajn, ale skôr pre menšieho diváka. 55 % ()

cici24

první a zároveň jeden z nejlepších dílů vůbec....takovou partičku bych teda mít na zahradě chtěl:-))) ()

Hunys

První s filmovaný díl Asterixe a Obelixe. Nelíbí se mi jak zapomínají na Obelixe v názvu, i když hraje hlavní postavu v celém filmu. Jinak možná o trošičku lepší než hraný film. Chybí tomu trochu ostřejší vtip, ale přeci jenom je to dětský komiks. Určitě se liší vlastnosti Asterixe v komiksovém vydání, kresleném, ale i hraném. Je to velmi zajímavé jak si s Asterixem dokáží pohrát. Na tu dobu krásné efekty a za malé nedostatky bych hodnotil chvalitebně. ()

v.indruchova

Zatím nejlínější snímek s málo humorem a velmi jednoduchou kresbou. Kreslený je přece jenom lepší než s masa a kostí. Animovaný a nejstarší je zatím nejslabší, ale asi až dojdu k modernějšímu budou slabší ti nejnovější :) Pro mě je zatím nej 12 úkolů pro Astelixe. A a G Je to pohádka pro děti, pro dospělé až další díly. ()

Desmi

Tohle sice není můj nejoblíbenější Asterix, ale podívám se na něj i tak s mnohem větší chutí, než na ty novodobé hrané.. Ta animace, vtip a prostředí.. To si nelze neoblíbit.. =) ()

Merenre

Nerad to jako fanoušek asterixovských filmů říkám, ale toto bylo docela slabé. Jistou omluvou může být, že je to úplně první film - a tak to ještě není úplně vychytané. Obelix je tu dost v pozadí, vtipů je pořídku a i ty animace jsou jakési odfláklé. Nebýt dabingu, na který jsem zvyklý, asi bych dal ještě míň. ()

BarGoldstein

Velmi koukatelný základ té pěkné francouzské tradice, kdy se tento národ neschopných degenerátů posmívá těm úspěšnějším. Skutečnost je ovšem jiná. ()

0kozel

Tohle je láska na celý život. Pamatuji si dodnes jak jsem na Asterixe jako dítě náhodou v televizi narazil a byl to pro mě tehdy neuvěřitelný zážitek. Po shlédnutí u mě propukla naplno Astexovská mánie. Musel jsem si sehnat další díly, které jsem pak neustále sjížděl na videu a na nějaký čas se hrdinové z filmů stali hlavními objekty mých výtvarných výtvorů. Dodnes se rád na tyhle filmy podívám a vždy se spolehlivě pobavím. ()

Radek273

Velká škoda, že tvůrci tehdy ještě nepočítali s rozsáhlejším rozvedením Obelixe. A navíc ta úplná absence Idefixe je dost znatelná. Nicméně jde o prvotinu, takže to lze pochopit. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

PTuranyi

Prvý z filmov Asterixa a Obelixa prináša príbeh o snahe Rimanov získať recept na čarovný nápoj Galov. Ten je vo filmovej verzii Asterix a Obelix len krátkou epizódou. Napriek tomu hodinový animák nie je nudný. Mlátenie Rimanov nie je tým najdôležitejším momentom a Asterix tu má dostatok priestoru uplatniť svoj bystrý um. Na produkcii však cítiť, že tvorcovia váľali duby s Káčerom Donaldom. 70% ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie