Asterix a Galové

• Francie Astérix le Gaulois (více)

Románi se zoufale snaží odhalit tajemství nadpozemské síly Galů. Jistý románský vůdce se prostřednictvím špióna dozví o zázračném nápoji a má na získání receptu opravdu silný zájem. Chce ho totiž využít pouze pro svůj vlastní prospěch a dostat se tak až na trůn samotného Cézara. Popletený Getafix mu sice uvaří zázračný nápoj, ale s úplně jinými účinky! Náš hrdina Asterix ho doručí - nápoj s neuvěřitelně silným účinkem, od kterého vlasy rostou, rostou a rostou... Umíte si představit ještě víc zábavy? (oficiální text distributora)

reich

Vůbec první animovaný film Asterixe a Obelixe z roku 1967. Bohužel je to znát na zpracování a bohužel i dosti na tom, že Asterix má zde hlavní roli a Obelix se zde objeví jenom na chvilku. Naštěstí další filmy jsou mnohem, mnohem povedenější.. 75% ()

bomber3

Komiksové předloze se to sotva vyrovná, ale nebylo to úplně špatné. Avšak některé věci mi vadily- především špatná animace(ohavné pozadí) a také absence takových těch odkazů na současné dění ve světě, které se v komiksové verzi objevují. Prostě mi přijde, že tento film byl jaksi ořezán a zbyl jen základní příběh, který zase tak fantastický není, obvzlášť když ho znáte nazpaměť. ()

zdeny99

Z počátku poměrně slabý, ale jak Asterix s Getafixem padnou do zajetí Římanům, tak je to ten správný slavný Asterix plný humoru. Namíchají jim nápoj, po kterém rostou vlasy a vousy, že jsou vousatější než Rusáci ze Sibiře. Jedná se o prvního zfilmovaného Asterixe. Všichni tu píší, že animace je průměrná. Já bych řekl, že je skvělá, něco mezi Josefem Ladou a Šmouly. [8790. hodnocení, 127. komentář, 80%] ()

optimus0s

Pro mě klasický animovaný, který by klidně mohl konkurovat dnešním 3D animákům(dokonce i některým těm Pixarovským). ()

Akana

Zas tolik mě to nechytlo a nevím, čím to je. Přitom Asterixe mám docela rád. Že by stáří filmu? Nijak oslnivá animace? Fóry, které zůstaly na papíře s obrázky a bublinami? Řekl bych, že leckteré pozdější filmové zpracování (včetně těch hraných) se povedlo líp. 70% ()

parabellum

Na Asterixe nedám dopustim a 12 úkolů pro Asterixe považuju za jeden nejlepší animovaný snímek všech dob. Škoda,že tento snímek zdaleka nedosahuje kvalit svého pozdního bratříčka. Jak v animaci která je trestuhodná a přímo podlamuje nohy tomuto snímku tak i humor bohužel nestojí zamoc. ()

Stíba

"Čichám, čichám, že jsou tady Římani". Úvodní díl do skvělé série. Římané se mohou přetrhnout aby získali tajný elixír, ale místo toho jsou Asterixovi a Panoramixovi jen pro srandu. ()

elshish

Co dodat...je to klasika držící se komiksové předlohy rukopisu pánů Goscinnyho a Uderza. Kdybych byl malý klučík v té době. Určitě bych dal plný počet, ale doba je zrychlená čím dál víc a film jde neustále technologicky kupředu.. ()

sarfian

Asterixa mám rád, ale prvý diel ma trošku sklamal. Miestami ma to nudilo, ale nič hrozné, slušná zábava. VIDENÉ 1x ()

josieaddms

Jako vždycky velmi vkusné a vtipné. Má to velmi silně vtipné již komiksové předlohy, takže filmová adaptace v podstatě nemůže nic zkazit. Mě osobně tu chyběl Obelix, protože Asterix jenom v kombinaci s ním dosahuje té parádní komičnosti. Ale jinak nemám co vytknout, je to kvalitní podívaná. ()

Psycho.R

První dva díly jsem shlížel jako prcek. Asterix je klasika francouzské popkultury, ale jsou i lepší díly než Galové. ()

diodoros

Film, ktorý to celé "rozpohyboval". Prvý diel animovaného filmového Asterixa, ktorý oboznámil filmové plátno s dedinou odbojných Galov, ktorá sa odmieta poddať rímskej moci... a zvyšok poznáme. Možno to ešte animáciou a kvalitou nedosiahne na svojich nasledovníkov, ale svojim prepracovaným scenárom, hláškami a najmä scénkami (hlavne vražednou scénou s jahodami), ktoré sa nehrajú na žiadne vyššie posolstvo, ale jednoducho zabávajú, to stále prekonáva niektoré animované detinské komédie vznikajúce dodnes, takže svojich 5* si zaslúži. ()

ZnalecH

Úvod do světa, kde je možné všechno. Asterix a Obelix si mě získali a stali se neodmyslitelnou součástí kresleného světa filmografie. 90% ()

LuiCJ

Na Asterixovi som vyrastal. Neohrozený galský bojovník a jeho priateľský tím rovnako smelých súkmeňovcov bol pre mňa od detstva zdrojom zábavy. Inak tomu nebolo ani nedávno, kedy sme si celá rodina, v samotnej Gálii, opäť prvého Asterixa pozreli. Komiksová predloha prečítaná zhruba dvakrát bola výborným spôsobom ako si precvičiť pôvodný jazyk, v ktorom bol tento malý, no mocný galský hrdina vytvorený. A ešte som sa aj solídne zasmial. Prvý film podľa preslávenej komiksovej predlohy natočil belgický umelec Ray Goossens bez vedomia originálnych tvorcov - Reného Goscinnyho a Alberta Uderza. Údajne neboli po súkromnej projekcii s výsledkom spokojný. Kritike do istej miery rozumiem. Film možno po animačnej či komickej stránke nedosahuje kvalitu predlohy (ako spomínajú viacerí fanúšikovia). Avšak dobrodružný príbeh o tom ako sa úbohí Rimania snažia odhaliť starostlivo strážené tajomstvo prípravy zázračného elixíru, a ešte s k tomu ikonickou Calviho hudbou, zabaví vskutku celú rodinu. Aj tých, ktorí komiks Asterix a Galovia nečítali. ()

MRPitivier

Je to pořád ten starý Asterix, objevuje se i Panoramatix! Chybí tu, a to velice snižuje kvalitu tohoto příběhu, Obelix, se kterým ubylo bojů, spíše řekněme úplně vymizeli. Dalo by se říct, že je to jen o chytrosti Asterixe, což není zvykem! Je vidět, že pod tímto snímkem nejsou podepsání tvůrci tohoto komiksu, pan Goscinny a Uderza! Pánové, opravdu mi tu chybíte, Váš francouzský vtip a elegance, proto průměrné hodnocení! ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie