Asterix a Galové

• Francie Astérix le Gaulois (více)

Románi se zoufale snaží odhalit tajemství nadpozemské síly Galů. Jistý románský vůdce se prostřednictvím špióna dozví o zázračném nápoji a má na získání receptu opravdu silný zájem. Chce ho totiž využít pouze pro svůj vlastní prospěch a dostat se tak až na trůn samotného Cézara. Popletený Getafix mu sice uvaří zázračný nápoj, ale s úplně jinými účinky! Náš hrdina Asterix ho doručí - nápoj s neuvěřitelně silným účinkem, od kterého vlasy rostou, rostou a rostou... Umíte si představit ještě víc zábavy? (oficiální text distributora)

PTuranyi

Prvý z filmov Asterixa a Obelixa prináša príbeh o snahe Rimanov získať recept na čarovný nápoj Galov. Ten je vo filmovej verzii Asterix a Obelix len krátkou epizódou. Napriek tomu hodinový animák nie je nudný. Mlátenie Rimanov nie je tým najdôležitejším momentom a Asterix tu má dostatok priestoru uplatniť svoj bystrý um. Na produkcii však cítiť, že tvorcovia váľali duby s Káčerom Donaldom. 70% ()

uprchlice

Krásná animovaná pohádka s odvážným Asterixem a jeho nejlepším přítelem Obelixem. Zažijete s nimi zábavu a dobrodružství. ()

sibskyn

Buď už jsem moc zestárl, nebo jsem si to v dětství nalhával, ale tenhle díl asterixe, je strašně slabý animák. ()

onevoice

A tu sa to všetko začalo. V jednej maličkej galskej dedine. Žili Asterix a Obelix, ktorí rozosmiali a rozosmievajú miliony ľudí po celej zemi. ()

Minoka

Plno narážek, plno vydařených vtipů :-) není to můj nejoblíbenější asterixovský film, ale celkem jsem spokojená :-) ()

billcarson

Má to všechny nešvary prvního dílu, mizerná grafika, slabší stopáž atd. A přesto všechno, zde se na plátno uvedl jeden z nejlepších komiksů všech dob, a proto člověk odpustí prvotní porodní bolesti a promine zjevné nedostatky. A ve finále zjistí, že zas tak špatné to vůbec nebylo. Kam se hrabe WB. ()

bloks

Toto sa oplati vidiet, uz za len tie bitky so smiesnymi Rimanmi. Skvela kreslena rozpravka, dnes uz o takom niecom mozme len snivat. ()

Sadova302b50

Nesdílím názor mnohých uživatelů, že adaptace komiksu za mnoho nestojí. Tato je obstojná, možná trochu humorně okousaná, ale pořád má slušnou úroveň. Na druhou stranu, Asterix a Galové je snad jediným snímkem ze série animovaných filmů, na kterém je jeho stáří znát. 74% ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie