poster

12 úkolů pro Asterixe

 • francouzský

  Les douze travaux d'Astérix

 • slovenský

  Dvanásť úloh pre Asterixa

 • slovenský

  Dvanásť skúšok pre Asterixa

 • anglický

  The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

 • Gilmour93
  ****

  „Brute, přestaň si hrát s tím nožem, ještě se někdo zraní.“ Brutus.. Nevím, jestli to bylo těmi Římany, satirickým tónem, popisem marného boje s úřední mašinérií, či postavou jménem Caius Tiddlus, která byla de facto Pyjus Čůrus, ale celé mi to připomnělo Life of Brian - samozřejmě v nepatrně infantilnějším duchu a náboženské korektnosti. „Lékárník“ Panoramix a vůbec celá ta galská kohorta sypačů mají štěstí, že Světová antidopingová agentura byla založena až v roce 1999..(24.3.2014)

 • fantoci
  ***

  No, musím uznat, že do tohohle filmu jsem šel jen kvůli velkým hodnocením, a nakonec jsem byl poměrně dost zklamaný. Možná proto, že nejsem znalec filmů o této známé dvojici tak nedokážu docenit kvality ale na druhou stranu nemám nic proti animovaným komediím. Tato má sice spoustu zajímavých nápadů ale jinak jsem se poměrně nudil a jen občas mírně pousmál.(20.4.2009)

 • Doudis19
  *****

  Asi nejlepší z obrovsky kvalitních a ještě více populárních, kreslených dobrodružství na dopingu ujíždějících galů. Výtvarná stránka je klasicky dokonalá, stejně jako gradace obtížnosti úkolů spolu s jejich řešením. O kvalitách svědčí i to, že poslední úkol v úřední budově, je politology dáván za příklad, co se týče zdlouhavosti a nesmyslnosti administrativních procesů.(3.5.2012)

 • Kosik
  ***

  Hmm, jestli je tohle nejlepší Asterix, tak na ostatní asi ani koukat nebudu. Až na pár fórků na začátku to začne po půl hodině dost nudit a vyvrcholí to trapnym soubojem v Koloseu. No prostě težký zklamání.. Nechápu, jak tohle může mít 91% a první příčku v animovaných filmech. Něco neni v pořádku.....(29.12.2008)

 • Charlizee
  ****

  Vynikající odkazy snad na všechno... 1) že se ze vší byrokracie snad jednou zblázníme 2) Brute, nehraj si s tím nožem, mohl bys někomu ublížit :D 3) nesmyslnost hypnózy a spousta dalších... včetně povedených triků - před film se postaví diváci v kině, Asterix a Obelix doběhnou k projíždějícímu metru... Velmi chytrá zábava :)(19.12.2010)

 • - Město, ve kterém se nachází "Dům, kde se zatmívá rozum", je Paříž. Stanice Alesia, kterou Asterix a Obelix ve své vidině spatřili, se pak v Paríži skutečně nachází. (vojtaruzek)

 • - Výrok Římského vojáka: "Prý vstupte do armády, prý pro záchranu lidstva." má pravdivý historický základ. Římané vyznávali teorii, že všichni neřímané, tedy barbaři, musí a chtějí být latinizování a Římané mají tu povinnost toto vykonat. (vojtaruzek)

 • - Jediný animovaný film Asterixe, který nevznikl podle žádné knižní předlohy. Ostatní filmy vždy kopírovaly děj alespoň jednoho komiksového alba. (sssssycak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace