12 úkolů pro Asterixe

Dvanásť skúšok pre Asterixa

The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

Jestli má tenhle Asterix nějaké nej, tak je určitě ten (no offense) nejujetější:)) Přece jen když má někdo prokázat, jestli je nebo není bůh, musí úkoly být náležitě složité. Nakonec i Caesar by rád jednou odešel na penzi. I s Kleopatrou, prý to byla skvělá kuchařka:) BTW přímo tady je nejlepší historický fórek ze všech, nápověda, je to něco o Brutovi:)(21.4.2003)

Každý kto pozná Asterixa a Obelixa, čo sú pomaly všetci, musí uznať že táto animovaná verzia sa vydarila zo všetkých najviac. Je zábavné sledovať túto dvojku, ako sa snažia(oni to aj umia!) splniť dvanásť úloh, aby dokázali ich božstvo a neuveriteľnú silu. Caesar im tieto úlohy prichystal, no bude veľmi skoro prekvapený, čo sú títo dvaja Galovia zač. Skvelá a nezabudnuteľná a scéna, kde Obelix je všetko kuchárovi a kuchár je už v koncoch z toho, že mu jeden "nenažranec "všetko zožral. Páčila sa mi scéna, kde obelix bojuje s malým bojovníkom, ktorého by Obelix mohol aj zašliapnuť, ale opak je pravdou. Skvelá animovaná rozprávka pre všetkých. 85%/(5.10.2009)

Vynikající odkazy snad na všechno... 1) že se ze vší byrokracie snad jednou zblázníme 2) Brute, nehraj si s tím nožem, mohl bys někomu ublížit :D 3) nesmyslnost hypnózy a spousta dalších... včetně povedených triků - před film se postaví diváci v kině, Asterix a Obelix doběhnou k projíždějícímu metru... Velmi chytrá zábava :)(19.12.2010)

Standartní starý dobrý Asterix, vaprávějící klasicky o tom jak to dva nebojácní frantíci nandají celému tehdejšímu světu. Jako ditě jsem Asterixe zbožňoval, protože stojí na skvělém nápadu a umí si vtipně utahovat z historie. Tento díl patří k těm několika nejlepším, protože má všechny atributy toho pravého asterixovského.(10.9.2009)

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli se mi víc líbí 12 úkolů nebo Asterix v Británii, ale řekla bych, že tento díl je u mě možná o stupíneček níž. Pořád je to ale k popukání. Říkám si, že Asterixova éra je snad nejvtipnější kreslená série, která kdy mohla v zahraničí pro děti vzniknout. Dobré na ní je ale také to, že si jí užije nejen dítě, ale stoprocentně i dospělý, protože ten bude chápat i několik narážek na historii, které děti nemohou ještě ocenit.(30.6.2018)

• - Město, ve kterém se nachází "Dům, kde se zatmívá rozum", je Paříž. Stanice Alesia, kterou Asterix a Obelix ve své vidině spatřili, se pak v Paríži skutečně nachází. (vojtaruzek)

• - Jediný animovaný film Asterixe, který nevznikl podle žádné knižní předlohy. Ostatní filmy vždy kopírovaly děj alespoň jednoho komiksového alba. (sssssycak)

• - Výrok Římského vojáka: "Prý vstupte do armády, prý pro záchranu lidstva." má pravdivý historický základ. Římané vyznávali teorii, že všichni neřímané, tedy barbaři, musí a chtějí být latinizování a Římané mají tu povinnost toto vykonat. (vojtaruzek)