12 úkolů pro Asterixe

The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

• amirgal

Patrně jsem se dopustila té chyby, že jsem se domnívala, že animáky s Asterixem lze zhlédnout i za "dospěla". Rozptyl kvality a úrovně humoru scének od těch, kterým se zasměje tak nanejvýš šestileté dítě, až po část, která je sarkastickým obrazem byrokratického, nebo ještě lépe burrocratického (burro je španělsky osel) řádění. To bylo do filmu vloženo patrně pro obveselení povinného doprovodu, tedy rodičů v kině, protože malé dítě (viz výše) z této sekvence nemůže pochopit vůbec nic. Já osobně jsem se nudila, ale osly dětem neberu, když už to jinak nejde ...(19.3.2010)

No, musím uznat, že do tohohle filmu jsem šel jen kvůli velkým hodnocením, které jsem zde viděl a nakonec jsem byl poměrně dost zklamaný. Možná proto, že nejsem znalec filmů o této známé dvojici tak nedokážu docenit kvality ale na druhou stranu nemám nic proti animovaným komediím. Tato má sice spoustu zajímavých nápadů ale jinak jsem se poměrně nudil a jen občas mírně pousmál.(22.7.2007)

Asterix je užásný a tenhle díl je obzvlášť povedený, vyníkající úkoly u kterých jsem se skvěle bavil, například oštěpař který má nabouchanou jen půlku těla, kuchař titánů, kterého Obelix zostudí, je to prostě super, a ten jejich průvodce je total týpek:) Tohle by se mělo dětem pouštět aspon 3x denně.(7.1.2005)

nejlepší animovaný Asterix.. vlastně.. nelepší Asterix vůbec. Nevím jestli je to tím námětem nebo tím jak je to namalované.. netuším.. prostě to má něco do sebe jako celek. Takové to kouzlo. Absolutně jdu vždy do kolen skoro hned na začátku, když Ceesar řekne Brutovi, ať nechá ten nůž na pokoji, že by si mohl ublížit..(21.3.2011)

Jednoznacne nejlepsi film o Asterixovi, nejsviznejsi, nejnapaditejsi, nejvtipnejsi a s nejlepsima hlaskama. Dej se s nicim nesere a leti od ukolu k ukolu, ktery jsou vymysleny fakt paradne, k tomu pohodova hudba, prijemna animace a samozrejme dojde i na bitky. Nevim, jestli je tohle vsechno zasluhou faktu, ze predlohou nebyl komiks, ale tohle je proste dokonalost.(2.12.2008)

• - Goscinny a Uderzo osobně dohlíželi na všechny kresby, aby byl dodržen výtvarný rukopis a charakter postav. (Landauer)

• - Autoři Asterixe, René Goscinny a Albert Uderzo, nebyli spokojeni s prvními dvěma filmy – Asterix a Galové (1967), Asterix a Kleopatra (1968), a tak se rozhodli, že si třetí snímek natočí sami. Založili si kvůli tomu i vlastní filmové studio pro kreslený film s názvem Idéfix. (Landauer)

• - Výrok Římského vojáka: "Prý vstupte do armády, prý pro záchranu lidstva." má pravdivý historický základ. Římané vyznávali teorii, že všichni neřímané, tedy barbaři, musí a chtějí být latinizování a Římané mají tu povinnost toto vykonat. (vojtaruzek)