poster

12 úkolů pro Asterixe

 • francouzský

  Les douze travaux d'Astérix

 • slovenský

  Dvanásť úloh pre Asterixa

 • slovenský

  Dvanásť skúšok pre Asterixa

 • anglický

  The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

 • Marek1991
  ****

  Miestami som sa ozaj veľmi bavil, navyše to nie je ani dlhé, škoda, že všetky tie úlohy neboli až tak vtipné, aby som tomu mohol dať najvyššie hodnotenie. Moderné filmy o Asterixovi a Obelixovi sa na tieto staršie nechytajú. Navyše ten slovenský dabing k tomuto mám veľmi rád. Páči sa mi aj nápaditosť, ktorou to oplýva.(8.2.2014)

 • jarkolar
  ****

  Tuhle dvojici moc v oblibě nemám, ale očividně je to hraným zpracováním, které bylo až do dneška jediné, co jsem viděl. Ono to bude také tím, že v kresleném filmu je možné trochu více popustit uzdu... Každopádně mě to utvrdilo v tom, že mnohé starší animované filmy jsou často lepší, než ty nové, pro mě kolikrát těžko dokoukatelné. Jediné, co bych tomu vytknul je monotónnost úkolů, a ikdyž to není ani pár hodin co jsem to viděl, pevně v mysli mi zůstaly jen dva, a sice dům zatmění mysli a ostrov rozkoše, přičemž ten první zmíněný je z mého pohledu nejlepší.(1.7.2013)

 • nascendi
  ***

  Považujem za prirodzené pozrieť si 68. najlepší film podľa mienky užívateľov ČSFD a za rovnako prirodzené, že sa v tomto prípade budem v jeho hodnotení rozchádzať s mienkou väčšiny. Splnil som si svoju nepísanú povinnosť, dokonca som ho dopozeral až do konca, samozrejme s mikrospánkovými vložkami, lebo jeho hypnotický účinok nemôžem poprieť. A to je asi tak všetko čo som na margo hrdinských Galov ochotný napísať.(7.1.2015)

 • salahadin
  *****

  12 úkolů pro Asterixe (1976) aneb V čem by Hérakles určitě pohořel. Jako archeolog zabývající se Kelty, Germány a Římany jsem se bavil neskutečně! Hlavně historické narážky jsou zdrojem čistého labužnictví. K tomu kopa parádních hlášek a ta nejvtipnější absurdní zábava. Animáky většinou fakt nemám rád, ale Asterix tvoří naprostou výjimku a hraná verze by mu ubrala 100% na kráse. Řezal jsem se smíchy při pohledu na malého Germána, při úkolu v hospodě a třeba hláškou "Promiňte, ale jak vypadala ta bestie?" "Hmm, chutnala výtečně."(30.12.2011)

 • Flynn
  *****

  Asterix je užásný a tenhle díl je obzvlášť povedený, vyníkající úkoly u kterých jsem se skvěle bavil, například oštěpař který má nabouchanou jen půlku těla, kuchař titánů, kterého Obelix zostudí, je to prostě super, a ten jejich průvodce je total týpek:) Tohle by se mělo dětem pouštět aspon 3x denně.(7.1.2005)

 • - První animovaný film Asterixe, který nevznikl podle žádné knižní předlohy. Ostatní filmy vždy kopírovaly děj alespoň jednoho komiksového alba. (sssssycak)

 • - Předchozí dva filmy – Asterix a Galové (1967) a Asterix a Kleopatra (1968) – vznikaly v Belgii, 12 úkolů však v Asterixově rodné Francii. (Landauer)

 • - Goscinny a Uderzo osobně dohlíželi na všechny kresby, aby byl dodržen výtvarný rukopis a charakter postav. (Landauer)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace