12 úkolů pro Asterixe

Dvanásť úloh pre Asterixa

The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

Jedna z největších legend animovaného filmu, která disponuje tou vzácnou vlastností, že s každým dalším zhlédnutím na ní lze najít něco nového a ještě vtipnějšího. Přiznám se, že když mám někdy svoji chvilku a přátelům začnu u piva citovat filmové hlášky, vždycky dříve či později skončím u 12 úkolů; u ostrova Rozkoší, kde nemají žádné kance, u zaklínače; z něhož Asterix udělá divočáka; u příšery, která chutnala dobře...... Je toho moc, genialita má synonymum s názvem téhle inteligentní perly. 100%(30.11.2016)

Považujem za prirodzené pozrieť si 68. najlepší film podľa mienky užívateľov ČSFD a za rovnako prirodzené, že sa v tomto prípade budem v jeho hodnotení rozchádzať s mienkou väčšiny. Splnil som si svoju nepísanú povinnosť, dokonca som ho dopozeral až do konca, samozrejme s mikrospánkovými vložkami, lebo jeho hypnotický účinok nemôžem poprieť. A to je asi tak všetko čo som na margo hrdinských Galov ochotný napísať.(7.1.2015)

Asterix a Obelix se mi jako postavicky vzdycky libily, ale vlastne jsem nikdy nevidela zadny film, ani jsem necetla komiksy. 12 ukolu pro Asterixe (a zejmena pro Obelixe, na ktereho se porad tak trochu zapomina) me nadchly. Nejen ze ukoly byly originalni, ale zejmena se mi libily narazky na nasi skutecnost (praci prasek Olymp, ktery zaruci pradlu po vybrani hebkost a jemnost, nebo figurka kacera Donalda). Za zminku stoji i snaha o parodovani francouzske byrokracie :) Typicky francouzsky humor nasel v podobe Asterixe a Obelixe skvelou pudu pro sve uplatneni.(25.9.2011)

Asterix je užásný a tenhle díl je obzvlášť povedený, vyníkající úkoly u kterých jsem se skvěle bavil, například oštěpař který má nabouchanou jen půlku těla, kuchař titánů, kterého Obelix zostudí, je to prostě super, a ten jejich průvodce je total týpek:) Tohle by se mělo dětem pouštět aspon 3x denně.(7.1.2005)

Caesar a jeho vojska již dobyla celou Gálii, ale stále odolává jediná vesnička. Navíc se vojskem začne šířit obava, že Galové nejsou lidé, ale Bohové, a Bohy přece nelze porazit. Aby se Ceasar přesvědčil, zda Galové jsou či nejsou Bohové, nabídne jim zkoušku (stejnou, kterou kdysi podstoupil Prométheus) - a pokud ji úspěšně zvládnou, celý Řím se před nimi skloní. A koneckonců, co to je 12 úkolů pro Asterixe s Obelixem ... Tak tento díl Asterixe se mi zatím líbil ze všech nejvíce - byť je myšlenka taková pofiderní, a hned po jejím vyřčení je naprosto jasné, jak vše bude pokračovat a skončí, stejně jsem se u všech dvanácti úkolů skvěle bavil, nejvíc asi u Obelixova oběda - když svým obžerstvím přivedl k depresi kuchaře, šamana - kterého svými otázkami přivedli k šílenství a úplně nejvíc, jak zde již bylo stokrát zmíněno, byrokratická epizoda a hlavně způsob jejího řešení (myslím si, že by podobný způsob byl jedním z mála řešení i na našich ouřadech)...(4.10.2013)

• - Při nočním obtěžování armádou duchů jsou v dabingu prohozeny karetní znaky. (VMa)

• - Jediný animovaný film Asterixe, který nevznikl podle žádné knižní předlohy. Ostatní filmy vždy kopírovaly děj alespoň jednoho komiksového alba. (sssssycak)

• - Výrok Římského vojáka: "Prý vstupte do armády, prý pro záchranu lidstva." má pravdivý historický základ. Římané vyznávali teorii, že všichni neřímané, tedy barbaři, musí a chtějí být latinizování a Římané mají tu povinnost toto vykonat. (vojtaruzek)