12 úkolů pro Asterixe

Dvanásť skúšok pre Asterixa

The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

Po dlouhejch letech sem se zase podíval a byl jsem zklamán. Už to na mě tolik nepůsobilo. Jo jistě je tam super scéna kde kuchař nosí velbloudy a slony a Obelix po tom co uteče jen suše pronese "neviděli jste kuchaře? donesl pár předkrmů a pak zmizel." :D a pak taky stojí za to scéna na úřadě, ale co mě asi nejvíc zaráží a co mě při sledování tohohle filmu provázelo celou dobu. Jak to, že je to nejlépe hodnocený animák na csfd?(12.5.2012)

Neuvěřitelně nadhodnocené. Zasmát se i toho člověk sem tam může, ale celkově to není nic vyjímečného. Jediná část, u které jsem se smál nahlas, bylo žádání o propustku A38. Kromě tohoto mají všechny ostatní úkoly v podstatě úplně stejný průběh a samotný děj tak trochu připomíná smyčku, která po několikátém přetočení přestává bavit. Naštěstí není film příliš dlouhý, takže zcela se omrzet nestačí, ale s takovými dvěma dalšími úkoly už by to bylo napováženou. 65%(15.1.2009)

Nechápu, že je tento film ve 200 nejlepších a ještě tak na vysoké pozici. Neříkám, že je špatný, ale rozhodně jsem viděl mnohem lepší kousky, které by si zasloužili být místo tohoto snímku. Asterixe a Obelixe jsem nikdy nežral. Hlavně ty filmy, kde hrál Depardieu byly podle mého názoru šílené. Na tomto animáku byl hlavně skvostný ten pidimužík, kterého určitě nikdy nic nerozháže. Mluvil jako kdyby měl ucpaný nos a byl pořád neuvěřitelně v klidu. Jen chodil s Asterixem a Obelixem, kterým zadával úkoly a pak to v tom největším klídku odškrtával, když je postupně splňovaly. Posuďte sami ty úkoly. Hodit nejdále oštěpem, sníst všechno jídlo(mimochodem, asi nejvtipnější úkol), projít jeskyní, kde je bestie(vtipná hláška: ,,Omluvte mou zvědavost, ale jak ta nestvůra vypadala?“) aj. Dávám 79%.(10.9.2008)

Jedna z největších legend animovaného filmu, která disponuje tou vzácnou vlastností, že s každým dalším zhlédnutím na ní lze najít něco nového a ještě vtipnějšího. Přiznám se, že když mám někdy svoji chvilku a přátelům začnu u piva citovat filmové hlášky, vždycky dříve či později skončím u 12 úkolů; u ostrova Rozkoší, kde nemají žádné kance, u zaklínače; z něhož Asterix udělá divočáka; u příšery, která chutnala dobře...... Je toho moc, genialita má synonymum s názvem téhle inteligentní perly. 100%(30.11.2016)

Hodně ulítlý díl - zde autoři zřejmě svou imaginací neplýtvaly ani minutu - rozdělit film do dvanácti krátkých absurdně laděných segmentů je velmi sympatické a vychází to - jeden svou podivností trumfuje druhý. U mě jednoznačně vítězí průvodce Asterixe a Obelixe, kterého z míry nevyvede vůbec, vůbec nic - divný flegmatik s plandajícím nosem. Samotné úkoly poté dosahují šťavnatých rozměrů - ať libozvučné nymfy a speciální večeře Obelixe či halucinačně laděný hypnotizér nebo duchové legionářů atd. Pěnné...(22.6.2009)

• - Při nočním obtěžování armádou duchů jsou v dabingu prohozeny karetní znaky. (VMa)

• - Město, ve kterém se nachází "Dům, kde se zatmívá rozum", je Paříž. Stanice Alesia, kterou Asterix a Obelix ve své vidině spatřili, se pak v Paríži skutečně nachází. (vojtaruzek)

• - První animovaný film Asterixe, který nevznikl podle žádné knižní předlohy. Ostatní filmy vždy kopírovaly děj alespoň jednoho komiksového alba. (sssssycak)