12 úkolů pro Asterixe

Dvanásť skúšok pre Asterixa

The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

Nebýt toho že tento film o Asterixovi je v první 200, tak bych se na tuto animovanou "komedii" nikdy nepodíval. 48. místo v žebříčku znamená že než tento film jsou horší Smrtonosné pasti a zbraně, Zjizvené tváře a další. Prosím Vás, ale jděte! Tohle je přece jasná souhra náhod. Radím každému kdo si doplňuje první "dvoustovku" filmů a také těm co již Asterixe viděli aby si tento film urychleně prohlédli znovu a pečlivě zvážili své hodnocení. 50%(10.9.2009)

Jedna z největších legend animovaného filmu, která disponuje tou vzácnou vlastností, že s každým dalším zhlédnutím na ní lze najít něco nového a ještě vtipnějšího. Přiznám se, že když mám někdy svoji chvilku a přátelům začnu u piva citovat filmové hlášky, vždycky dříve či později skončím u 12 úkolů; u ostrova Rozkoší, kde nemají žádné kance, u zaklínače; z něhož Asterix udělá divočáka; u příšery, která chutnala dobře...... Je toho moc, genialita má synonymum s názvem téhle inteligentní perly. 100%(30.11.2016)

Přesně si pamatuju, když mi bylo asi sedm nebo osm (možná devět) a já se řehtal jako kůň každý scéně. Kousek po kousku jsem metamorfoval ve zvíře. Jestli to znáte, jste na tom podobně, tak nenuťte rodiče, aby to za sedm let koupili mladšímu bráchovi pod stromeček. Protože ještě ten den se na to podíváte. A ještě ten den zjistíte, že vážně není o co stát. Většina lidí tenhle film asi hodnotila, když jim bylo sedm nebo osm (možná devět).(19.12.2008)

No, jako od údajně nejlepšího Asterixe bych od tohohle filmu čekal trochu více... 12 ÚKOLŮ obsahuje několik vtipných gagů těžících ze situační komiky, ale celkově se na tomto snímku již projevil čas. Taky nevím, zda je Libor Terš dobrá volba pro dabing Asterixe. Inu, PŘEKVAPENÍ PRO CÉZARA se mi líbí více. (395.)(4.10.2008)

Asterix a Obelix se mi jako postavicky vzdycky libily, ale vlastne jsem nikdy nevidela zadny film, ani jsem necetla komiksy. 12 ukolu pro Asterixe (a zejmena pro Obelixe, na ktereho se porad tak trochu zapomina) me nadchly. Nejen ze ukoly byly originalni, ale zejmena se mi libily narazky na nasi skutecnost (praci prasek Olymp, ktery zaruci pradlu po vybrani hebkost a jemnost, nebo figurka kacera Donalda). Za zminku stoji i snaha o parodovani francouzske byrokracie :) Typicky francouzsky humor nasel v podobe Asterixe a Obelixe skvelou pudu pro sve uplatneni.(25.9.2011)

• - Město, ve kterém se nachází "Dům, kde se zatmívá rozum", je Paříž. Stanice Alesia, kterou Asterix a Obelix ve své vidině spatřili, se pak v Paríži skutečně nachází. (vojtaruzek)

• - Výrok Římského vojáka: "Prý vstupte do armády, prý pro záchranu lidstva." má pravdivý historický základ. Římané vyznávali teorii, že všichni neřímané, tedy barbaři, musí a chtějí být latinizování a Římané mají tu povinnost toto vykonat. (vojtaruzek)

• - Při nočním obtěžování armádou duchů jsou v dabingu prohozeny karetní znaky. (VMa)