poster

12 úkolů pro Asterixe

 • francouzský

  Les douze travaux d'Astérix

 • slovenský

  Dvanásť skúšok pre Asterixa

 • slovenský

  Dvanásť úloh pre Asterixa

 • anglický

  The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

 • DaViD´82
  *****

  Jediný Asterix, který není byť jen volnou adaptací některého ze sešitových dobrodružstvích, je paradoxně tím téměř nejlepším (nebýt Překvapení pro Ceasara). Zatímco u zbylých Asterixů je problémem nezdaření přenesení inteligentního, avšak všem srozumitelného humoru z předloh, tak zde si tvůrci prostě vymysleli naprosto šílené úkoly hodné pouze bohů; a to v nejlepším duchu sešitových dobrodružství.(16.9.2006)

 • Gilmour93
  ****

  „Brute, přestaň si hrát s tím nožem, ještě se někdo zraní.“ Brutus.. Nevím, jestli to bylo těmi Římany, satirickým tónem, popisem marného boje s úřední mašinérií, či postavou jménem Caius Tiddlus, která byla de facto Pyjus Čůrus, ale celé mi to připomnělo Life of Brian - samozřejmě v nepatrně infantilnějším duchu a náboženské korektnosti. „Lékárník“ Panoramix a vůbec celá ta galská kohorta sypačů mají štěstí, že Světová antidopingová agentura byla založena až v roce 1999..(24.3.2014)

 • Doudis19
  *****

  Asi nejlepší z obrovsky kvalitních a ještě více populárních, kreslených dobrodružství na dopingu ujíždějících galů. Výtvarná stránka je klasicky dokonalá, stejně jako gradace obtížnosti úkolů spolu s jejich řešením. O kvalitách svědčí i to, že poslední úkol v úřední budově, je politology dáván za příklad, co se týče zdlouhavosti a nesmyslnosti administrativních procesů.(3.5.2012)

 • Tuax
  **

  Asterix mě nikdy úplně neoslovoval, ale zkusil jsem ho opět a nijak se mi to nelíbilo. Vlastně ani animačně, minimálně z tohoto jsem asi už odrostl. Humor co v tom je mě úplně míjel a a chvílemi jsem se vyloženě nudil.Takže jsem byl rád, že jsem to zhlédnul najednou a ne po kouskách. Hvězda navíc jen z nostalgie. Protože příběhově mi to přišlo moc jako ptákovinka, takže opravdu Asteix už pro mě zřejmě není.(1.6.2015)

 • Webb
  ****

  Nejlepší zfilmovaný Asterix s velice zábavným pojetím a výborným dějem. Jeden z mála filmů, kde mi nevadil český dabing a docela by mě zajímalo, který dabér daboval s prsty přiloženými na nosu. Velice originální. Dále se mi také líbila ta trojitá propojenost sledování na konci v Koloseu. První jsme mi jako diváci, druhá diváci co jsou v kině, kteří sledují plátno kina a třetí diváci Kolosea. Neviděli jste někde kuchaře? Donesl pár předkrmů a pak se ztratil.... :-D(23.12.2008)

 • - Při nočním obtěžování armádou duchů jsou v dabingu prohozeny karetní znaky. (VMa)

 • - Město, ve kterém se nachází "Dům, kde se zatmívá rozum", je Paříž. Stanice Alesia, kterou Asterix a Obelix ve své vidině spatřili, se pak v Paríži skutečně nachází. (vojtaruzek)

 • - Výrok Římského vojáka: "Prý vstupte do armády, prý pro záchranu lidstva." má pravdivý historický základ. Římané vyznávali teorii, že všichni neřímané, tedy barbaři, musí a chtějí být latinizování a Římané mají tu povinnost toto vykonat. (vojtaruzek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace