poster

12 úkolů pro Asterixe

 • francouzský

  Les douze travaux d'Astérix

 • slovenský

  Dvanásť skúšok pre Asterixa

 • slovenský

  Dvanásť úloh pre Asterixa

 • anglický

  The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

 • Renton
  ****

  Scénář: René Goscinny, Albert Uderzo .. První záběr připomene to nejkýčovitější od Walt Disney, ale pak už se přeřadí na svéráznou vlnu a přesně dávkovaný humor nás provede historickým příběhem jedné houževnaté Galské vesnice. Rozjařená etuda na ostrově rozkoše je slastnou vzpomínkou na předešlé desetiletí, satira z byrokratického aparátu pak nasadí příběhu královskou korunu. Na osmdesátiminutový snímek však bylo úkolů zbytečně moc, postupně to upadlo do jednotvárnosti, protože nebylo čím překvapit, když víte, že zvládnou cokoliv. Ani cirkusový konec neměl na to, vyrovnat se několika předešlým perlám a radostné nadšení tak spíše ochlazoval.(30.9.2007)

 • Charlizee
  ****

  Vynikající odkazy snad na všechno... 1) že se ze vší byrokracie snad jednou zblázníme 2) Brute, nehraj si s tím nožem, mohl bys někomu ublížit :D 3) nesmyslnost hypnózy a spousta dalších... včetně povedených triků - před film se postaví diváci v kině, Asterix a Obelix doběhnou k projíždějícímu metru... Velmi chytrá zábava :)(19.12.2010)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Jako první ze série kreslených filmů o Asterixovi jsem zvolil (nečekaně) ten nejlépe hodnocený. Po zhlédnutí musím konstatovat jednu věc: ač je animace dnes už nepohledná a většina gagů ohraných, film nabízí celou řádku momentek, které jsou bezkonkurenční při následné rekapitulaci a případné debatě s obeznámenými přáteli. Ostrov rozkoše, egyptský kouzelník, kuchař či nepřemožitelný bojovník jsou super, ovšem návštěva Domu, kde se zatmívá rozum, je prostě geniální. "Omluvte mou zvědavost, pánové; prosím vás, jak vypadala ta bestie?" Obelix: "Chutnala výtečně."(2.8.2011)

 • salahadin
  *****

  12 úkolů pro Asterixe (1976) aneb V čem by Hérakles určitě pohořel. Jako archeolog zabývající se Kelty, Germány a Římany jsem se bavil neskutečně! Hlavně historické narážky jsou zdrojem čistého labužnictví. K tomu kopa parádních hlášek a ta nejvtipnější absurdní zábava. Animáky většinou fakt nemám rád, ale Asterix tvoří naprostou výjimku a hraná verze by mu ubrala 100% na kráse. Řezal jsem se smíchy při pohledu na malého Germána, při úkolu v hospodě a třeba hláškou "Promiňte, ale jak vypadala ta bestie?" "Hmm, chutnala výtečně."(30.12.2011)

 • Gilmour93
  ****

  „Brute, přestaň si hrát s tím nožem, ještě se někdo zraní.“ Brutus.. Nevím, jestli to bylo těmi Římany, satirickým tónem, popisem marného boje s úřední mašinérií, či postavou jménem Caius Tiddlus, která byla de facto Pyjus Čůrus, ale celé mi to připomnělo Life of Brian - samozřejmě v nepatrně infantilnějším duchu a náboženské korektnosti. „Lékárník“ Panoramix a vůbec celá ta galská kohorta sypačů mají štěstí, že Světová antidopingová agentura byla založena až v roce 1999..(24.3.2014)

 • - Město, ve kterém se nachází "Dům, kde se zatmívá rozum", je Paříž. Stanice Alesia, kterou Asterix a Obelix ve své vidině spatřili, se pak v Paríži skutečně nachází. (vojtaruzek)

 • - Výrok Římského vojáka: "Prý vstupte do armády, prý pro záchranu lidstva." má pravdivý historický základ. Římané vyznávali teorii, že všichni neřímané, tedy barbaři, musí a chtějí být latinizování a Římané mají tu povinnost toto vykonat. (vojtaruzek)

 • - Při nočním obtěžování armádou duchů jsou v dabingu prohozeny karetní znaky. (VMa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace