Film sledující život otce Stuarta Longa (Mark Wahlberg), boxera, který se stal knězem, který inspiroval nespočet lidí na své cestě od sebezničení k vykoupení. (honzikk)

Rathalos

Ak mam byt uprimny,neveril som v to,ze vyber Marka Wahlberga na tuto rolu bol prave najstastnejsi,ale opak bol pravdou,podal excelentny herecky vykon,hlavne v druhej polovici filmu,kde ma velmi milo prekvapil,naozaj klobuk dole pred nim a co sa tyka tejto dramy podla skutocnej udalosti,nechodim sice do kostola,ale pribeh Stuarta Longa ma chytil za srdce,je az neuveritelne,ze ako sa moze clovek zmenit k lepsiemu,pre mna osobne urcite silna zalezitost,ktoru hodnotim pozitivne a plnou palbou...:-) ()

Arsenal83

Film o obrátení a zlepšení sa. A vydržaní životných nástrah, aj keď im niekedy nerozumieme. Je to naozaj solídna pocta skutočnému otcovi Stuovi, o ktorom sa Wahlberg dozvedel na večeri s dvomi kňazmi. A tak sa rozhodol vraziť zo svojich niekoľko miliónov dolárov len na výrobu tohto filmu. Niet sa čo diviť, Wahlberg je katolík a sám seba považuje za silne veriaceho. Navyše, investícia sa vyplatila, za mesiac v kinách film zarobil asi 15 miliónov dolárov. Wahlberg kvôli svojej role pribral 14 kg, takže aj táto snaha sa cení. Účasť ďalšej katolíckej hereckej star Mela Gibsona bola takisto už samozrejmosťou. Niekomu film môže prísť ako agitka, film však nie je nijako násilný, sleduje osud otca Stua, tak ako ho on sám zažil a podal. ()

brumbrum

Vyborny film a navyse zivotopisny, co samozrejme pochopi a potazne doceni zial len mensia frakcia divakov - a ze tomu tak je, dosvedcuje nizke hodnotenie tohto skvostu, ako boxer a macher najde Boha; nie je prvy a ani posledny a nic s tym nespravia satanovi prisluhovaci, ktori sa z hodnot len nakrivo udrbavaju - prave naopak: vzdy zasnem, kolko nenavisti sa dvihne proti pribehu zo zivota, realneho cloveka, s realnymi bojmi, ktore vyhral aj za cenu zivota; pribeh svedciaci o hlbke ludskej duse, coz animal nikdy neprijme. A tak nedajte si to pokazit chronickymi uchylmi, ktorych chorobne nutkanie ich zvratenej ciernej zumpy v miestach, kde ma bezny clovek srdce, donuti vzdy nanovo vyhladavat filmy s nabozenskou tematikou, len aby bez pozretia mohli cim skor kliknut na "odpad" a krcovito vypustit vykaly svojho nefunkcneho mozgu do recenzie, za co od podobne degenerovanych dusevnych zobrakov ziskavaju body hanby, ktore umoznuju na tychto strankach zobrazovanie ich hnojackych zvratkov na prvych miestach. Mrzi ma vzdy nanovo, preco nemozem tychto sracov oznacit ako takych, rodenych sracov, a som nuteny ocami preskakovat smradlave zbytky, ktore tu po nich zostavaju, aby som do nich prilis neslapol a nepotreboval kotuc hajzlpapieru na ocistenie monitora, kade ich vykaly pretekali. Mala by tu byt funkcia na uplne blokovanie uplnych sracov: preco tu nie je? Za mna 5*, pre vyborne herecke vykony v beckovom filme, ktory nestoji na ukajani nefunkcnej fantazie dusevnych invalidov rozcicanych holivudovymi sragorami, ale na zdielani zivotneho pribehu cloveka, ktory za svoj kratky zivot stihol hromade obcanov vymlatit zuby a potom ich na sklonku zivota privadzal k Bohu. Satan sa moze okotit aj nakazit a nic nespravi s tym, ze tento boj uz davno prehral - moze do svojich bazin len zatiahnut posahanych ignorantov ocarenych velkostou svojich vlastnych guli. Fascinovane si pozeram, ki pacienti sem pisu recenzie: kokos, uz ani priame vypravanie o zivotnom boji chlapa iduceho za hranice svojich sil nevedia nic sprostredkovat, nez unudit!.. - vypravajuc tento pribeh si dakto unudene zivne, dopije teple pivo, skonstatuje 'pruhledna nabozenska agitka' a nez sa celkom vyprdi, film je zmazany. Necudo, jak to dnes vypada v Europe a az mi je zle pri pomysleni, kam tito smejdi stiahnu uroven spolocnosti v nasich zemepisnych sirkach; neviem si predstavit job, kde by dotycny debil mohol fungovat bez toho, aby daco hodne posral. ()

Pavlínka9

PROČ? Proč ten film vznikl? PROČ? Proč jsem ho zapla :D Mark je fajn, ale tohle pro mě bylo tak neskutečně neuvěřitelné a přišlo mi to pomalu jako výsměch. Pardon. Co se mi z toho filmu akorát líbilo byl Gibson, kterého jsem po dlouhé době v něčem zase viděla a jeho hlas je pro mě to, co mě u toho filmu vlastně udrželo. Toť vše. ()

Juto

Som veľkým fanúšikom príbehov o vykúpení. Mark Wahlberg do svojej úlohy vložil, veľa úsilia. Napriek skvelému výkonu, ktorý predviedol, nemal pre mňa ten správny emocionálny dopad. Jeho herectvo ešte nemá na takýto tip filmu. Cítil som však, že dobre pracoval v scénach s Melom Gibsonom. Väčšie sklamanie pre mňa bolo jednoducho v tom, ako bol príbeh podaný. Scenár bol slušný, ale tempo bolo trhané. Niektoré časti filmu som mal pocit, že ich treba ďalej rozvíjať a skúmať, zatiaľ čo iné boli naťahované a neposunuli postavy ani dej. 5,5/10 ()

• Mark Wahlberg kvůli tomuto snímku přestal se svým slavným fanatickým tréninkovým režimem a záměrně pro tuto roli výrazně přibral. (honzikk)
  • Film je věnován milující vzpomínce na Almu Wahlberg (1942–2021). Mark Wahlberg tak vzdal poctu své zesnulé matce. (Rominator)

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny