Reklama

Reklama

Šťastný nový rok 2: Dobro došli

  • Česko Šťastný nový rok 2: Dobro došli
Trailer

Obsahy(1)

Příběh je volným pokračováním úspěšného filmu Šťastný nový rok. Začíná na Silvestra, kdy Marek (Ján Koleník) požádá Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Její souhlas rozpoutá bláznivý kolotoč událostí, které předcházejí jejich svatbě v nádherném prostředí u „československého“ moře v Chorvatsku. Trojice Haniných kamarádek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a jejich rodiny znovu vnášejí do zdánlivě jednoduché přípravy svatby dobrodružství, napětí, zábavu a někdy i drama. Zatímco jedna z nich je momentálně bez partnera, druhá má okolo sebe hned dva soupeřící soky, a třetí manžela, který svou bezstarostností už doopravdy překračuje všechny hranice (v tomto případě dokonce hranice Schengenu). Všichni v podstatě nevědomky dělají všechno pro to, aby zamilované dvojici svatbu zkomplikovali, nebo je vlastním příkladem odradili, až natolik, že k ní skoro ani nedojde… (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (73)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Dvojka vznikla patrně proto, že jednička se zaplatila a tvůrcům a hercům bylo v Tatrách zima. Takže se zase bydlí v Kempinski, a pro všechny případy to musí zmínit. Taková reklama na mužství Jána Koleníka, který se prostě ženám líbit musí. Maštalír opět každého naštve, stejně tak do počtu bývalý manžel z Améru a Talošek co nepije tvrdej. Hrozná blbina, ve které sice chybí Langmajer, ale zato dojde zas na Vašuta. Ruce pryč, protože ani tu pitomou erotiku tam Kronerovi neumí dostat. Plus otřesný dabing resp. postsynchrony. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Prvním dílem jsem načal kino-sezónu 2020 a tím druhým jsem naopak zakončil rok 2021. Kvalitativně mi přišly oba filmy srovnatelné, přičemž i u dvojky nesmí člověk očekávat moc a nebude zklamaný. Ze zasněžených hor se děj přesunul do slunného Chorvatska, což byla rozhodně dobrá volba, a vedle starých charakterů přibylo i několik nových postav, z nichž mě nejvíce pobavil opilý Ital, zatímco Vajda s Havlovou mi přišli spíše do počtu - škoda. Nejedna humorná scéna se střídá s nejedním hloupoučkým až lehce trapným momentem - sklerotický otec Maštalír oproti jedničce už spíše přehrával - přesto se však jedná o pohodový a nenáročný snímek, který i přes opětovně nepasující dabing vyloženě neurazí. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Veselé  pozdravy  z Chorvatska. Balkán je dějištěm druhého shledání s hrdiny tvůrčí dvojky Jakub Kroner a Adriana Kronerová. Chystá  se svatba a svatební zvony ne a ne zazvonit. Táňa Pauhofová by už ráda pod čepec, ovšem bude si muset počkat než se tak stane. Sled vtipných gagů na sebe  nenechá dlouho čekat a film vlastně ani nic jiného nenabízí. Zajímavější zápletka se nedostaví, takže se to má celé tak, že v dovolenkových lokacích se postupně setkáváme se spoustou postav, co mají  diváka zabavit. Zpočátku to potkávání s Dagmar Havlovou, Annou Kadeřávkovou, Markem Majeským, Markem Vašutem a dalšími je osvěžující, jenže je docela riziko si s tímhle vystačit až do konce filmu. Postupem času se ukázalo, že  scénář postrádá potřebná vylepšení, působí odfláknutě a sled jednorázových gagů se omrzí. Volné  pokračování neobměnilo svůj  tvůrčí tým. Poměrně dominuje v kvalitním nasnímání, režijně se Jakub Kroner nevyšvihl nad extra průměr, zaznamenal jsem kvalitně i hůře natočené pasáže, kupříkladu  sekvence s rogalem nebyla zrovna výstavně natočena. Sekvence s Annou Kadeřávkovou, která od minula dostala o něco větší prostor, měla příjemně sexistický náboj. Gagů nebylo málo, vtipně fungovaly ty s Marcem Boninim. A parodie na Titanic s Barťákem také měla potenciál. Éter prořízlo občasně i nějaké to vulgární slovíčko. Kdo očekává typickou vánoční atmosféru, bude značně zklamán. Vánočního ducha tu připomíná pouze v kostýmu Santy pobíhající Marek Majeský. Jinak se cokoliv vánočního tentokrát nekoná. Vše působí spíše letně. Škoda, že s takovou skvělou česko-slovenskou hereckou sestavou nevznikla komediální bomba. Výbuch marnosti se ale tentokrát také nekonal. 6/10 ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Úplne zbytočný prázdny film, kde si chceli herci zjavne len spraviť dovolenku pri mori. Kedysi, pred 20 rokmi som bol paf z Norisovej, teraz z Marcinkovej, takže kvôli nim (aj Táničke) som si to pozrel, ale inak škoda času. Najblbšie a úplne zbytočné postavy sú Maštalírova a Majeského. Navyše Majeského najväčším plusom je jeho hlas a tu je predabovaný, takže znie fakt divne a tie scény s ním som mal chuť pretočiť. Dúfam, že viac častí to už mať nebude. 30% ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

V poslední době jsem měl docela štěstí na pár zajímavých kousků české produkce, ale pěkné věci nikdy netrvají věčně a tak tu máme další české želízko v ohni se vším všudy. První díl si vůbec nepamatuji, jen vím, že se odehrával na horách a docela jsem ho protrpěl. Druhý díl přináší stejnou partičku postav, jen je pro efekt tvůrci posílají k moři. To, že by se mělo ve své podstatě jednat o vánoční film je tatam a po celou dobu není ani náznak Vánoc, vánoční atmosféry, nebo čehokoliv, co by mělo připomínat vánoční svátky. Místo toho zde máme partu neskutečně nesympatických a otravných postav, které se předhánějí v trapnosti a v tom, kdo prohodí horší dialog - monolog. Opět se zde neřeší peníze a tak tvůrci neustále ukazují snobské, povrchní scény plné luxusu. Je jedno, že hrdinky vypadají jako postavy ze Sexu ve městě, hlavně, že mají krásné a luxusní šaty a obývají luxusní chorvatské resorty, kam se ve skutečném životě dostane pouze pár smrtelníku s naditými účty. Pokud se zde cestuje, musí to být v nejnovějším typu BMW, telefonuje se a surfuje zásadně na zařízeních Apple a mužské osazenstvo má v šatníku pouze luxusní pánské obleky. A pokud to je někomu málo, nechybí stařík, který se náhodou objeví v ohromné jachtě pro 200 lidí ale je na ní sám s partnerkou, jen aby mohla přijít velevtipná parodie na Titanic (v tu chvíli mi bylo Bartošky i mně opravdu líto). Vše je podřízeno pouze tomu, aby na sebe nějakým způsobem navazovali další a další hezky vypadající scény plné luxusu a snobství. To, že chybí scénář, dramaturgie a herci si sami uvědomují, že nemají co hrát (a vzhledem k tomu, že mají luxusní dovolenou, za kterou dostanou zaplaceno, je jim to vlastně jedno) je úplně jedno. Hlavně aby byla další buď pěkně vypadající, nebo alespoň vtipná scéna (zasmějme se žvatlajícími a padajícímu opilci, hloupé influencerce, nebo idiotovi na rogalu, který samozřejmě přistane v korunách stromů). Film je ve všech směrech product placementem, který překonává i libovolnou bondovku a jedinou složkou, která standardně dělá dobrý film, dobrým filmem a která zde funguje je kamera. Zbytek je diváka urážející zlo, které střídu nudu a trapnost a nepřináší nic, co by mělo pobavit, rozesmát, nebo dokonce dojmout a jedinou věcí, která mě mírně uspokojila, byly závěrečné titulky, tedy až do té doby, než přišlo taneční číslo po vzoru Bollywoodu. Proč, to nikdo neví, ale asi to měla být ta sympatická tečka, na konec, u které si měl divák říct, jak strašně zábavný film viděl a že příští rok určitě musí vyrazit do Chorvatska. A o nic jiného tvůrcům tohoto veledíla nešlo. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

  • Příběh filmu se odehrává v chorvatské Rovinji. (Tommy6)

Reklama

Reklama