Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh je volným pokračováním úspěšného filmu Šťastný nový rok. Začíná na Silvestra, kdy Marek (Ján Koleník) požádá Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Její souhlas rozpoutá bláznivý kolotoč událostí, které předcházejí jejich svatbě v nádherném prostředí u „československého“ moře v Chorvatsku. Trojice Haniných kamarádek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a jejich rodiny znovu vnášejí do zdánlivě jednoduché přípravy svatby dobrodružství, napětí, zábavu a někdy i drama. Zatímco jedna z nich je momentálně bez partnera, druhá má okolo sebe hned dva soupeřící soky, a třetí manžela, který svou bezstarostností už doopravdy překračuje všechny hranice (v tomto případě dokonce hranice Schengenu). Všichni v podstatě nevědomky dělají všechno pro to, aby zamilované dvojici svatbu zkomplikovali, nebo je vlastním příkladem odradili, až natolik, že k ní skoro ani nedojde… (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (12)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Kvalitativní posun od prvního dílu, kterému jsem dal odpad. Postavy jsou sympatičtější nemelou sračky případně nemluví skoro vůbec ty co mě sraly v jedničce (dcera, influencierka) jsou  upozaděny úplně a navíc jsem se několikrát zasmál proti jedničce. Velkým plusem je i to, že chybí Prachař. 60 procent ()

velvetdot odpad!

všechny recenze uživatele

Lístok do kina ako narodeninový darček a následné vydržanie v kine tú hodinu a pol hodnotím ako silné presvedčenie o priateľstve s ľuďmi, ktorý mi ho dali (i keď z recesie). Najlepšie je aj tak čakanie na indický tanec slovenských (aj tých tragicky predabovaných) a českých hercov na záverečné titulky. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Prvním dílem jsem načal kino-sezónu 2020 a tím druhým jsem naopak zakončil rok 2021. Kvalitativně mi přišly oba filmy srovnatelné, přičemž i u dvojky nesmí člověk očekávat moc a nebude zklamaný. Ze zasněžených hor se děj přesunul do slunného Chorvatska, což byla rozhodně dobrá volba, a vedle starých charakterů přibylo i několik nových postav, z nichž mě nejvíce pobavil opilý Ital, zatímco Vajda s Havlovou mi přišli spíše do počtu - škoda. Nejedna humorná scéna se střídá s nejedním hloupoučkým až lehce trapným momentem - sklerotický otec Maštalír oproti jedničce už spíše přehrával - přesto se však jedná o pohodový a nenáročný snímek, který i přes opětovně nepasující dabing vyloženě neurazí. ()

Slepejsek odpad!

všechny recenze uživatele

Jestli si po předloňské "jedničce" někdo myslel, že níž už se klesnout nedá, tak se teda spletl... Plytký děj (pokud vůbec nějaký), absolutně mimo realitu (pro každou druhou až třetí Slovenku/Češku po padesátce přijede emigrant z Kanady s lodí), nesmyslné odbočky (nejen do Slovinska), podlézavý humor (opilí či sprostí) , spousta vaty (cesty všeho druhu - autem, rogalem, bazarem atd). Jako ženská bych to možná hodil i do plusu, jako chlap jsem to odzíval... ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

V poslední době jsem měl docela štěstí na pár zajímavých kousků české produkce, ale pěkné věci nikdy netrvají věčně a tak tu máme další české želízko v ohni se vším všudy. První díl si vůbec nepamatuji, jen vím, že se odehrával na horách a docela jsem ho protrpěl. Druhý díl přináší stejnou partičku postav, jen je pro efekt tvůrci posílají k moři. To, že by se mělo ve své podstatě jednat o vánoční film je tatam a po celou dobu není ani náznak Vánoc, vánoční atmosféry, nebo čehokoliv, co by mělo připomínat vánoční svátky. Místo toho zde máme partu neskutečně nesympatických a otravných postav, které se předhánějí v trapnosti a v tom, kdo prohodí horší dialog - monolog. Opět se zde neřeší peníze a tak tvůrci neustále ukazují snobské, povrchní scény plné luxusu. Je jedno, že hrdinky vypadají jako postavy ze Sexu ve městě, hlavně, že mají krásné a luxusní šaty a obývají luxusní chorvatské resorty, kam se ve skutečném životě dostane pouze pár smrtelníku s naditými účty. Pokud se zde cestuje, musí to být v nejnovějším typu BMW, telefonuje se a surfuje zásadně na zařízeních Apple a mužské osazenstvo má v šatníku pouze luxusní pánské obleky. A pokud to je někomu málo, nechybí stařík, který se náhodou objeví v ohromné jachtě pro 200 lidí ale je na ní sám s partnerkou, jen aby mohla přijít velevtipná parodie na Titanic (v tu chvíli mi bylo Bartošky i mně opravdu líto). Vše je podřízeno pouze tomu, aby na sebe nějakým způsobem navazovali další a další hezky vypadající scény plné luxusu a snobství. To, že chybí scénář, dramaturgie a herci si sami uvědomují, že nemají co hrát (a vzhledem k tomu, že mají luxusní dovolenou, za kterou dostanou zaplaceno, je jim to vlastně jedno) je úplně jedno. Hlavně aby byla další buď pěkně vypadající, nebo alespoň vtipná scéna (zasmějme se žvatlajícími a padajícímu opilci, hloupé influencerce, nebo idiotovi na rogalu, který samozřejmě přistane v korunách stromů). Film je ve všech směrech product placementem, který překonává i libovolnou bondovku a jedinou složkou, která standardně dělá dobrý film, dobrým filmem a která zde funguje je kamera. Zbytek je diváka urážející zlo, které střídu nudu a trapnost a nepřináší nic, co by mělo pobavit, rozesmát, nebo dokonce dojmout a jedinou věcí, která mě mírně uspokojila, byly závěrečné titulky, tedy až do té doby, než přišlo taneční číslo po vzoru Bollywoodu. Proč, to nikdo neví, ale asi to měla být ta sympatická tečka, na konec, u které si měl divák říct, jak strašně zábavný film viděl a že příští rok určitě musí vyrazit do Chorvatska. A o nic jiného tvůrcům tohoto veledíla nešlo. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama