Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

Izz

Woody Allen jako mravenec je k sežrání a hlavně díky jeho vtípkům se na tenhle film nezapomnělo dva dny po premiéře.Velmi důstojný konkurent Pixaru. ()

Kozy9

Dospelejšie než som si myslel, zábavnejšie než som očakával, plné skrytých významov. Nemôžem uveriť, že som zhliadol až po neuveriteľných 18 rokoch. ()

Scraffy

Parádny animák, ktorý dokáže pobaviť. Je dokonca aj trocha akčný, takže dá sa povedať, že od ostatných jemu podobných animákov sa líši. ()

Haller

Dobře natočený animák, má promyšlený příběh a děj svižně odsýpá. Pozdější filmy, jako např. Shrek, se posunuly trochu jinam a hlavně v pokračováních bylo stavěno spíš na situační komice a hláškách, než na silném scénáři. Ani v Antz nechybělo samozřejmě poučení, ač trochu předvídatelné - není nutné být do konce života troubou bez sebedůvěry, poslouchajícím jen příkazy druhých. Stačí jen na sobě zamakat. ()

BrunoA

Legrační a trochu i dojemné. Nejlepší "animák", který jsem kdy viděl. Nejlepší na tom je, že se můžem dívat na film s Woody Allenem a přitom se na něj nemusíme dívat ;o) ()

maeb

Nevím, jestli je to nejlepší animovaný film, ale vím naprosto jistě, že je mi tenhle film ze všech nejbližší. Mám rád Woodyho Allena, mám rád výbonou počítačovou animaci, mám rád chytrý příběh a mám rád i m(M)ravence. ()

Suomi

Pěkně provedený,postavičky jsou podobný těm kdo je dabuje,hlavně Stallone.,jsou tu parodovany i některé filmy. ()

Renie42

Viděno jedním okem v autě. Líbilo se mi to, hezky do detailů udělaní mravenci, příběh byl zajímavý. Až bude klid, tak se na to určitě znova zas podívám. ()

Uninstall

Tak tady byla atakována neohrožená pozice rozhodně nejlepšího animáku Lvího krále. Film u kterého se dítě baví jeho krásou a dospělý se navíc kochá jeho hloubkou. Dokonalý animák a myslím, že tímhle směrem by se animáky měly ubírat :-) ()

maoc

Asi bude problém v tom, že se píše rok 2012, a že jsem se koukal v českém znění (přece to dětem nepustím v originále). Hnědé, tmavé, na dnešní dobu hnusně animované, ponuré. Myšlenky tam jsou, vtipy taky, i když se jim nesměju (nejsem Allenův fanda); celé je to ale zabalené v, pro mě, tak nevábném balení, že se mi to bezmála až hnusilo. ()

helrohir

Celkom podarený animák s relatívne dramatickejším dejom než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Príbeh je čiastočne podobný "Životu chrobáka", ale ťažko povedať či ide o náhodu alebo o niečo iné. Animačne ide určite o kvalitnú prácu, príbeh je vtipný a vážny zároveň, takže na na prvý pokus v rámci štúdia DreamWorks slušná práca. ()

PAVLIS

70% Neurotický Woody Allen v mravenčí podobě a docela chytrém a zábavném animáku, ze kterého by si starší děti mohly také něco odnést. Já mu kdysi dal pět hvězd a dnes už nějak nevím proč. Vtipu i emocí poskrovnu a animace má svá léta. ()

Tominni

Hezký animovaný film, který má svěží, vtipný, ironický a akční prvky během celé (celkem krátké doby). Propojení Woodyho Allena a Mravence Z funguje výborně, vždy se při zhlédnutí pobavím. ()

Jendouch

V době ,kdy filmu stačilo, že byl animovaný počítačem, byl Mravenec báječně odvážným krokem stranou, který se dnes už bohužel nevidí. Monumentální, chytré a vrchovatě legrační. ()