Infinity Pool

• Kanada Débordement (více)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

kingik

Alexander Skarsgård se ocitne v prapodivném turistickém resortu, situovaném do prapodivné zemičky, kde vaše jakékoliv porušení zákona za vás může odpykat váš dvojník, kterého narychlo vyrobí. Když se k tomu přidají halucinogenní a surrealistické výjevy a situace s dvojníkem se následně vymkne kontrole, je zaděláno na netradiční film. Jablko nepadlo daleko od zvrhlého stromu. Brandon Cronenberg se výrazně potatil a dělá svému slavnému otci Davidovi Cronenbergovi čest. Ten už je celkem stár, takže jeho poslední film Zločiny budoucnosti byl úplně bez tvůrčí energie a nestál vůbec za nic. Syn Brandon je taky magor, ovšem z jeho počinu sálá větší touha provokovat až šokovat. Jeho mnohdy psychedelické manévry mají zručné režijní uchopení. A práce s herci mu rozhodně není lhostejná. Když to má být perverzní a netradiční podívaná, tak se musí bezpodmínečně povolat Mia Goth. A ona nám holka dokonce zkrásněla! Pochlubí se odhalenou prsní výbavou a nejmenší problém jí nečiní ani kojení (dospělého muže). Jak by si mnozí přáli, aby ve filmu měli stoprocentní přehled. Režisér jim to prostě nedopřeje. Libuje si v chaotickém přeskakování v ději. Mnohdy není tak úplně zcela jasné, zda se jedná o surrealistický výjev, nebo má divák před sebou reálnou situaci. Jednoznačně to není film pro každého. Jeho specifikace z něj činí dílo, co se ocitá na žánrovém rozhraní.  Co mě překvapilo, byla poměrně nízká míra zvrhlostí a násilností. Šel jsem do filmu s tím, že to bude hodně prošpikované perverzitami všeho druhu, o přehršel se v žádném případě nejedná. Potěšila nepředvídatelnost. Natočeno je to na kvalitní technické úrovni, i když někoho může odrazovat koprodukce s Chorvatskem a Maďarskem, kde se film z větší části natáčel. Celkově se jedná o nejlepší počin z dílny perverzáka mladšího. Mia Goth je mnohem větší tahoun než Alexander Skarsgård. A chcete-li něco netradičního, tak tohle splňuje kritéria abnormálně prapodivného filmu. 7/10 ()

Kudly4

Klasicky zvrácená myšlenka Cronenbergů. Klasicky what the fuck. Čekal jsem to intenzivnější po Hororové stránce, ale co už. Aspoň ty popravy dvojníků, byly slušně znepokojivé a samozřejmě výborná Mia Goth, která mě poslední dobou nepřestává udivovat, šílená ženská ! Škoda, té haluškové sex scény, tyhle výlevy též moc nemusím a tudíž jsem si jí tolik neužil. No, Possessor, se mi tenkrát líbil víc. (358. hodnocení) ()

Anderton

Brandon Cronenberg rozohráva zaujímavé témy, ako naše druhé, to podstatne drastickejšie ja, submisivitu dnešných mužov, vyhorelosť vzťahov či vyhorelosť v profesii, nachádzanie novej inšpirácie a podobne. Lenže stále viac talentovaný syn slávneho otca než skutočne sebavedomý autorský režisér ("súboj" so Zločinmi minulosti u mňa jasne vyhráva David) nedokáže tieto témy plnohodnotne divákovi predať, Infinity Pool je vizuálne prekvapivo fádny a viac než šialené surrealistické montáže ma zaujali Alexander a Mia. Tí si svoje postavy poriadne užívajú a je to najmä ich zásluhou, že Infinity Pool vzbudzuje dojem chytrej hračky plnej symboliky. 70% ()

Arsenal83

Halucinogénne sosanie dudlákov mohlo byť kľudne aj vynechané a bol by z toho lepší film. Pretože nápaditý je rozhodne. Vizuálne presvedčivé a esteticky pôsobivé až do tej miery, kým vám náhodná známa nevyhoní, keď práve štíte pri strome, čo je tiež zaujímavý scenáristický, až do istej miery nechutný nápad. ()

Chrustyn

To, že se Brandon potatil, je už známá věc. Ale jak dokáže být atmosferický a hlavně divný a nechutný, tak neumí dostatečně dobře vyprávět a jeho filmy, tak jsou pouze a jen bizár bez nosné dějové linky. ()

TheEvilTwin

Cronenberg dostál svému přijmení a opět servíruje další rozdělující, zvláštní, wtf audio-vizuální renesanci, která Possessoru jak by z oka vypadla. Je to stejně vizuálně barvité, stejně prapodivné a vyvolává to stejně smíšené pocity, u kterých ale nevím, zda se mi vlastně film líbil, či ne. Infinity Pool obsahuje opravdu velké množství symbolů, podobenství a indícií, které dávají tušit, že je třeba číst mezi řádky a trochu o filmu přemýšlet, ale zároveň bude pro velkou skupinu diváku těžko stravitelný. Ale bohužel ne proto, že by (jak jsme doufali) nabídl něco extrémistického, syrového či vizuálně dosud nevídaného, naopak zde se bohužel držel tvůrce hodně při zemi a nic zásadního nám nenabídne, ale bohužel těžko stravitelný proto, že jde zkrátka o jistou formu "elevated" hororu, který se dá vyložit mnoha a mnoha způsoby. Zvláštní? Určitě. Dobré? Těžko říct. Ale každopádně mějte oči otevřené a dávejte pozor, protože tohle je pravděpodobně film, který je třeba vidět vícekrát a zachytit každý detail a teorii, kterou nám Cronenberg předhodí. ()

JASON_X

No jo, jablko starýho Cronenberga nepadlo daleko od stromu. Kromě něho jsem v tom občas viděl třeba i Lynche nebo Kafku a kdoví koho a co ještě, ale popravdě si příště radši na odreagování pustím nějaký polopatický lobotomizovaný béčko, pozérský filmy tohohle typu už mě totiž nějak přestaly bavit. Tváří se hrozně elitářsky a záhadně a rafinovaně a jinotajně, chlubí se psychedelickými scénami a rádoby intelektuálním nábojem, a přitom jejich pointa, poselství, respektive pocity/nálady/myšlenky, které se snaží v divákovi vyvolat, jsou už jen stokrát vymlácená sláma. Existenciální plytkost. A po Possessorovi docela zklamání. Příběh je v rámci žánru celkem fajn, nápad s dvojníky je fajn, ale strašně mě nebavila ta skupinka "perverzních hédonistických turistů", příšerní kašpaři. A mimochodem Mia Goth má teda zatraceně nepříjemnej hlas, husičkovitej, vulgární až primitivní, když nemluví, tak se mi líbí mnohem víc. A na role typu vamp nebo femme fatale by si měla ještě tak deset let počkat, dozrát na ně. Ale úvodní i závěrečný titulky jsou parádní, to jo. ()

BoPo

Ak váš otec natočí kultové filmy ako napríklad Scanners či Moucha a vy chcete byť tak isto režisérom, tak máte dve možnosti. Točiť absolútne odlišné filmy, alebo ísť v jeho stopách. Brandon Cronenberg išiel cestou B. Naservíroval mi niečo, čo mňa zaujalo od prvých záberov a tónov hudby. Následne mňa začal vťahovať do zaujímavej zápletky u ktorej som si hovoril, že konečne zasa niečo bizarne atraktívne. U tohto slovného spojenia samozrejme nemôže chýbať Mia Goth. Bohužiaľ načrtnutý príbehový potenciál sa veľmi rýchlo uzavrel v kruhu nadržaných "feťákov". V kategórii zvláštne zaujímavý horor odporúčam radšej Smrt přichází v bílém (2003), alebo Ve vysoké trávě (2019). ()

Padme_Anakin

Alexander Skarsgård a Mia Gothová tvoří zajímavé a pozoruhodné herecké duo (Cleopatru Coleman nepočítám, nelíbila se mi), námět je neotřelý, scény s dvojníky tísnivé, no a zábava o dovolené dostává v podání mladého Cronenberga zcela jiný rozměr.. ()

Astaroth12

Brandona Cronenberga poznám hlavne kvôli otcovi a okrem iného aj pre Antiviral , ktorý mi mimochodom nesadol. A Najprv som si myslel, že to bude podobne dlhému víkendu, čo sa , ale nestalo. Mladý Cronenberg má svoju hlavu a tak po stopách otecka teraz nešiel. Podivnosti mám rad a bavia ma, ale tento film tu svoju poetiku nerozvinul až tak, že by niečím mohol šokovať. Problém s klonovaním sa tiahne už veľmi dlho a i keď Brandon to neskutočne rozvinul a prepracoval, tak hlavná otázka aj tak ostáva. Kto je klon a kto je reál? Podľa mna to už nevie ani režisér. Je to blaznivé, je to fantazmagorické, ale hlavne má to príslušnú nevšednosť. Nedá sa to porovnať s podivnosťami, ktoré točil otecko, ale syn je asi fanúšikom krajných medzi, lebo podobnosť tu bola. A i keď sa vykašlem i na to, musim zdôrazniť, že masky boli ohromne, naozaj som nemal šancu rozoznať reál od fikcie (masiek).Potom sa vydaril aj vyber hercov a to hlavne Mia Goth bola úžasná a jej postava dokonalo chrapúnka. Je tam i nejaké to mystérium a tajomno okolo diania vo filme a také filmy obľubujem a tento nie je výnimkou. ()

ledzepfan

Rád bych Brandona nějak oddělil od jeho otce (protože tihle nositele slavných příjmení to mají těžké, tím spíš když se snaží prosadit ve stejném oboru) ale tady je zřejmé, že Brandon a David spolu tráví spoustu času a jsou jakýmisi spiklenci na poli intelektuální subverze (řekl bych až Ballardovských parametrů). Davidovo Konzumárium nebo Crimes of the future brnkají na stejnou strunu jako Infinity Pool a přesto nelze Brandona osočit z nějakého opisování.. Mě osobně vlastně těší sledovat jak film propadá u všech co očekávají horor, festival nechutností a nějaký pořádný vodvaz a nejsou schopni pobrat tu jemnou mechaniku nenasytné zvědavosti a všežravé hry jako nebezpečně infantilní revolty proti vyprázdněnosti (z nadbytku). Masa chce explicitní kopanec do koulí a je zklamaná protože nechápe, že tahle storry (podobně jako Crimes of the future) je sice vyprávěna chladnně, až jaksi klinicky, ale ve své podstatě jde o záležitost krajně subverzivní a cynickou.. Mia Goth je zase(!) parádní. ()

Freemind

Hele, přiznám se, že pro mě ten filmový souboj otec-syn vyhrál junior. Když to srovnám s otcovým "Crimes of the Future", připadá mi synův "Infinity Pool" víc svěží, kompaktní a uvěřitelný (i když starý Cronenberg nestojí ani o jednu z těch nálepek). Nahoru to táhne Alex a Mia, pro mě je tu jedna hvězda nahoru za vynikající halucinační scény. Nakonec jsem tomu dal průměr, protože film ve třetí části ztrácí dech a ta krásně houstnoucí atmosféra postupně vyčpí do prázdna. Škoda. ()

Remedy

Účastníci zájezdu v bizarní vizi mladého Cronenberga, který se nejen potatil, ale i dost inspiroval poetikou a vizuálním stylem Nicolase Windinga Refna. V podstatě je to extrémní verze body hororu, ve které není nouze o intenzivní psychedelické scény a surrealistické výlevy. Podivně perverzní a provokativní podívaná, která je nejzajímavější do okamžiku odhalení pointy. Pak už je to jeden velký guláš, ovšem Alexander Skarsgård a Mia Goth jsou parádní. [55%] ()

Trevor

Keď je rodič divný tak ani dieťa nebude úplne normálne. A to isté platí o tvorbe otca režiséra a jeho syna, a aj napriek tomu že nápad to nie je zlý a ani jeho spracovanie, niektoré scény bolo možno treba vynechať a dojem by to nepokazilo, skôr naopak. Ale pri priezvisku Cronneberg človek pomerne riadny úlet čakal, nakoniec to nebolo vyslovene nechutné a je to priemerný film na hranici objektívnych 60%. ()

dyfur odpad!

......zo začiatku ešte ako tak - mohlo to byť dobré (malo to atmosféru) , ale potom nejaké mystično a dej -logika sa úplne vytratilo..........odpad....viac netreba pozerať. ()

BoredSeal

Brandonovi Cronenbergovi rozhodně nechybí talent vymyslet zajímavý (a znepokojující) nápad a vytvořit obrazem dobře zapamatovatelnou iluzi chmurnou světa s následky technologií a citově prázdným lidstvem, vždycky mi ale u předchozích filmů něco chybělo, snad napínavé vyprávění, celková sladěnost scén s příběhem nebo výrazné postavy.  Napotřetí ale Cronenberg junior konečně vyplodil zdařilý film, opět mu dvorní kameraman Hussain vykouzlil k nízkému rozpočtu atraktivní vizuál s letním oparem dovolených připomínajících letoviska komunistických režimů. Klasické téma o sci-fi vymoženostech, které vedou k úpadku lidskosti skrze zneužívání totalitními režimy anebo znuděnými pracháči toužícími za své peníze vyždímat ze života víc privilegií velmi osvěžuje obsazení Alexandra Skarsgårda, který opět uplatnil talent zahrát divácky srozumitelnou vnitřně komplikovanou postavu. Z herců určitě stojí za zmínku i typově výborně obsazená Mia Goth. Snímek uběhne rychle, jediným zdržením je efektově zajímavá scéna orgií, která ale nemá moderního diváka okoralého pornografií šanci šokovat obsahem a jen trochu zdržuje. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD