Nebezpečná mise

(TV film)
  • Velká Británie Bravo Two Zero (více)

Skutočný príbeh nesmiernej statočnosti a odvahy. Skutočný príbeh vojenskej tajnej misie, ktorá sa pre Britániu stala jednou z najvýznamnejších svojho druhu od čias Búrskej vojny. Bravo to Zero. Tak znela krycím menom tajná operácia ôsmich mužov, ktorí dostali v Perzskom zálive za nepriateľskou líniou za úlohu vyradiť riadené strely, ktoré Saddám Hussein tak rád používal k zastrašovaniu. Popri tejto operácii mali za úlohu zmariť komunikačné spojenie medzi Bagdadom a severom Iraku. Vedeli, že sa nikto z nich nemusí vrátiť živý a zdravý. Riskovali svoje životy, aby ich zachránili tisíce. Aj nad týmito hrdinami sa sťahujú sivé mračná. Obkolesení nepriateľskou armádou, uprostred chladu a bez rádiového spojenia čelia boju o prežitie... (oficiální text distributora)

naytsirk

Je všeobecně známo, že kluci z SAS jsou tvrďáci a tento film je dobrou ukázkou tohoto tvrzení… PS: Za ten plakát by autor zasloužil pár facek…. ()

Michalov22

Zajímavý film o jednotkách SAS v Iráku s výborným hereckým výkonem Seana Beana. Filmu bych vytkl až přílišné akční scény, při kterých se iráčtí vojáci chovají jako rekruti po dvoutýdenním výcviku. ()

Choucas

Jako velký přiznivec SAS nemůžu hodnotit jinak, obzvlášť když vím jak to bylo doopravdy, znám celé pozadí příběhu a jak to vše proběhlo. Pro mně jasnejch 5 hvězdiček. Doporučuju každýmu co se o to jen trochu víc zajímá, protože tohle je pro militarystu to, co bible pro věřícího! ()

CharlitoCZ

Ač nejsem Beanovým fandou, tak zde se mi líbil. Celkově byl film zajímavý, záliv z jiného pohledu, dobrá autentičnost, přiblížení největších bláznů - jednotky SAS. Ač je možná na pohled přehnaně nafilmovaná nesmrtelnost SAS, je potřeba si uvědomit jeji výcvik a výbavu, z tohoto úhlu je film reálnější. 4* ()

Krapicek

Pěkná zpráva o pravé irácké pohostinnosti v Abú Ghraíbu, kterou si Sean Bean vychutná, když spojené velení pošle jednotku do akce bez pořádných informací. První polovina celkem obyčejný akčňák z války v Zálivu, ale selanka v base, která zabírá druhou půlku, stojí fakt za to. ()