Bragi66

Klerici střeží studenou puritánskou společnost budoucnosti před city a staromilstvím. Kdo nebere prášky, je odpadlík. Příběh ale nemá nijak zvláštní myšlenkový rozměr. Kdo však ocení SF akční pranice a střílečky ve stylu Matrixu, tak toho by to mohlo potěšit, neboť to má také pohledný vizuál. ()

RavenSpector

1984 zabalené do hávu Matrixu. Nerozumím zdejším komentářům o tupém ději a příběhu. Očividně 1984 nečetli. Equilibrium je doteď nejlépe vizuálně zpracované Orwellovo dílo. Dílo jež patrí mezi 5 nejdůležitějších knih 20.století. Pravda, Alex Proyas by byl malinko vhodnější režisér, ale stačí když kape.... ()

Sa.sa

Opravdu hustý a dobrý film... Ta konečná přestřelka, bitva i hlášky je epická, i když se měli hezké černé uniformy tak se chovali jako vocasové... :))) No co patří to k těmto filmům, ale i tak radost se podívat ()

Biges

Čas je k této distopické vizi budoucnosti milostivý. Zpětně většinou nečekáme nic převratného, to tady není, zaujme pěkný vizuál, tempo vyprávění i slušné herecké výkony. Sean Bean nezklame... ;) ()

J.CTORN

Kámo já to žeru. Nejen že myšlenka filmu byla úžasná a bylo tu spoustu moudrých scén které mohou být poučné i pro nás všechny, např že někdy se musíme vzdát emocí pro ty kteří je potřebují víc apodobné á kámo ten Christian Bale jakej byl Rockstar. Fakt tu roli zahrál že bych mu to věřil, ale to u všech jeho filmů, výjimečný herec. Bomba 8/10 ()

argus123

Velka slabina filmu bol rozpočet, a je to aj vidieť. Našťastie je to vyvážene kvalitnym dejom, bombovými akčnymi scenami a Gun Katou ! Jeden z filmov ktorý by si zaslúžil remake s kvalitnym režisérom. ()

coulismoulis

Z dnešního pohledu mi přijde, že film museli vyrobit někdy kolem roku 1994, kdy lidé nevěřícně čučeli pokaždé, když Mulder se Scullyovou z kapes vytáhli mobilní telefon a představu opravdu nabušené PC hry ztělesňoval Duke Nukem II uložený na deseti disketách. Tehdy bych asi tento film ohodnotila pozitivně, tedy že se třeba o něco snaží. Doba vzniku 2002 je ovšem trochu mimo, i tehdá už se muselo tušit, že chudý námět nemůže stačit ani na průměrnou epizodu Star Treku, natož na celý dystopický universe. Námětová i dějová prázdnota křičí do nebes, všechno probíhá podle těch nejohranějších šablon, až nakonec, pozor (ne)SPOJLER padouch Angus je ten stejný padouch, o kterém to víme už od začátku. Jo a Sean Bean zemře. Přesně v tomto duchu překvapení se to odehrává. Je to vůči filmu trochu nefér, hodnotit ho z dnešního pohledu, to je pravda. Ale na druhou stranu nevidím, v čem je o tolik lepší, než ostatní (stejně skromně financované) žánrovky. Chuťově Starobrno. ()

JoHoo

Výtečný akční film se spoustou velice silných emotivních scén. Na druhou stranu je tam snad až příliš nelogičností ve scénáři. Přesto velké překvapení. ()

RPGman

Krásná pohádka pro dospělé. Na tomhle filmu jsou asi nejlepší akční scény především se mi líbi lna konci šerm s pistolemi. Atmosféra by se dala takzvaně krájet, ale občas mě to už nudilo. příběh měl dobrý začátek a konec. Přechod mezi nimi byl velmi krkolomný. Herecké výkony byly ovšem skvělým představením. ()

pitrisp

Škoda že se tady nedají dávat půlky, to bych dal 3,5, ale takhle je to za 3. Nic jsem od tohoto filmu nic nečekal a příjemně mě překvapil. Na druhou stranu záběry z bojů nebo přestřelek nebyly skoro vidět... ale celkově lepší průměr ()

Swatcha

Tento film je natolik hlubokomyslný, že scénáristé nemají dost prostoru pro omáčku, herci oslněni myšlenkou zapomínají hrát a .... prostě je to blábol s akcí viz Matrix v posledních deseti minutách. Jinými slovy - přes devadesát minut zjišťujete, že nacistická filosofie není dobrá a pak se čtvrt hodiny nudíte u toho, co už jste předtím viděli kvalitněji provedené. Chtěl jsem dát jen jednu hvězdičku za alespoň nějaké efekty, ale tu druhou přidávám za myšlenku, která není v jádru špatná. Příště ji ale, prosím, jinak předneste. Díky ;-) ()

Haj Ou El

"do you hear ? .. the future is comming" ... velice povedeny oddychovy kousek na "zlepseni" nalady z budoucnosti.. napad sice neni originalni - but dont bother its just a movie ;-) ()

FrankMarx

I když z toho kouká až přehnaná inspirace 1984, tak skvělý Christian Bale dělá tento thriller něčím vyjímečným. ()

klaus

no matrixe mi to připomínalo hodně. ale tohle mělo jinou myšlenku. ve své podstatě pro mě horší. i když svět bez emocí a pocitů? to by opravdu nebyl život ()

mitush

Ako fanúšik MATRIXU som mal tento film dlho v šuplíku až som sa raz rozhodol, že to kuknem. A čuduj sa svete..........vykľulo sa z toho veľké prekvapenie. Jasné, že miestami je cítiť obmedzený rozpočet a tá hlava napoly :-), ale ako celok je to podľa mňa skvelé. Bojové scény v podaní Christiana Balea sú výborné (najmä to maximálne využitie zbrane). Podľa mňa tento film doplatil na to, že bol točený v "matrixovskom" období. V opačnom prípade by sa mu určite dostalo väčšieho uznania. ()

P3RS3CUToR

Nechápu, jak může takové nádherné béčko, jako je Uquilibrium dopadnout tak smutně, tak opomínané. V době, kdy bylo natočené, to vypadalo jen "matrix sem a matrix tam" a na Equilibrium si nikdo nevzpomněl. Ani já jsem o něm nevěděl, dokud mi o něm neřekl kamarád, už si nevzpomínám, jestli tento snímek vůbec šel do našich kin. Každopádně příběh totálně fádní neemoční společnosti, vůdcem je tzv. Otec, ten samozřejmě emoce nepostrádá. A v této společnosti se začne bouřit hlavní dodržovatel zákona a všechny tam rozseká. Mooooc sem se bavil, přestřelky jako v Equilibrim sem teda rozhodně ještě nikde neviděl. Samozřejmě, že ve filmu nesmíte moc přemýšlet nad tím, jak mohla taková společnost začít vznikat a podobné nesmysly. Když se jen necháte vtáhnout do děje a vychutnáváte si ho, není co řešit. Film pro milovníky Sci-fi a nesmrtelných akčních hrdinů. ()

BigBen87CZ

"Zajímavý námět, zpracování špatné. Hlavní hrdina je něco jako Neo v Matrixu ... přibližně stejná rychlost a stejná schpnost vyhýbat se kulkám a mečům. Kromě tho má také vlastnost neuvěřitelně předvídat, kombinmovat aj. Děj je v pozadí vlastně nereálně složotý a překombinovaný. Zpracování vázne, závěr ? Nijaký. Pro mě slabé béčko. 35%" To je moje původní hodnocení ... nicméně, nemohu si pomoct, ale po masové propagaci filmových kanálů, když jsem tenhle film shlédnul po fragmentech znovu asi dvacetkrát, se mi začíná líbit ... za svým hodnocením si stojím, co se výtek týče a dokonce bych přidal ještě jednu ... a tou je naivita okolí, protože u nově cítícího člověka jsou emoce tak silné, že se nedají přehlédnout ... celkově ale přidávám hvězdičku a zvyšuji rating ... 55 % ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda