Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve snaze skoncovat s válkami a nastolit mír se lidstvo rozhodlo zakázat vše, co vyvolává emoce – literaturu, hudbu i umění. Dohledem nad dodržováním zákona je pověřena zvláštní policejní jednotka, která likviduje všechny provinilce, kteří jej poruší. Když však jeden z nejvyšších ochránců pořádku vynechá pravidelnou dávku drogy potlačující emoce, začne si uvědomovat, že nic není tak, jak se zdá. (HBO GO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 191)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Typický případ filmu, kde se prudce rozešlo mínění filmové kritiky a fanoušků, bezprostředně po jeho uvedení měl, tuším, 80% hodnocení. Na plátně se mi opravdu líbil. Po odchodu z kina bych mu dal 75 % celkového dojmu, ale jsem přesvědčený, že při druhém sledování bych šel tak o 15 % dolů. S touhle sortou filmů je to jako když se seznámíte s půvabnou dívkou a na druhé rande přijde nenalíčená...Slušné herecké výkony i triky ,vizuálně je to nablýskané, ale ten scénář a úroveň dialogů - žádná sláva. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Christian Bale ako John Preston bezcitný klerik vedení len na zabíjanie rezistencie za bránami novodobého mesta vzniknutého pre dobro ľudstva. Ale nie všetko je také krásne ako by sa mohlo zdať, lebo žiť bez citov, emócii a s inými krutými pravidlámy zavedie ľudstvo len do vnútorného zahubenia svojej podstaty. Film má zakotvené hlboké vnútorné posolstvo, nie je to len akčný nárez ako by sa mohlo z počiatku zdať. V určitých rovinách by sa to mohlo porovnávať aj s Matrixom ale film ide svojou cestou a nesnaží sa nič kopírovať. Pre Balea je to zlomová úloha v kariére, od tohto počinu sa mu dostalo preniknúť aj do veľkých komerčných projektov ale popri stúpajúcej sláve vôbec nezanevrel aj na malé nízkorozpočtové filmy. ║Rozpočet$20milionovTržby USA $1,203,794Tržby Celosvetovo $5,359,645 ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Všichni tu vynášejí nápad, ale ten je podle mého největším kamenem úrazu. Vize společnosti, kde si každý DOBROVOLNĚ píchne drogu, která mu odbourá city je natolik nesmyslná, že ho nemohla zachránit ani výborná vizuální stránka filmu (pokud to bylo myšleno jako podobenství, tak snad...). Film se ale v každém případě dá vidět, a i když je inspirace Matrixovými souboji zřetelná až příliš, tak se jedná o nadprůměrné Sci-fi s několika fakticky výbornými momenty .... Ovšem na takovou (nápadem příbuznou) Gattacu to nemá ani zdaleka. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Christian Bale ako spasiteľ obracajúci sa proti systému je cool. Film síce vykráda Fahrenheit a Orwella ale je príjemným sci fi prekvapením. Najmä nápad zvaný Gun-Kata si zaslúži tie štyri hviezdičky, rovnako ako záverečná vykosťovačka jedného z klarikov. Nemožno však nevidieť naivitu záverečného boja pri ktorom máte dojem že "utočníci" by zahnali vycvičenú jednotku aj keby mali v rukách len kvetinky. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Škoda promarněných šancí. Téma výborné, film průměrný. Zbytečně moc emocí ;-) Na množství akčních scén příliš málo krve. Ano, i lidem bez emocí by měla ve chvíli smrti téct krev. Závěrečné scény už jsou až legrační. Nelogičnosti v ději, nevěrohodné chování postav... Nedotažený scénář. Christian Bale i Taye Diggs si zasloužili opravdu více uvěřitelného chování svých postav. Pak by pánové zasloužili i hvězdy čtyři. Tři hvězdičky jsou pro mě za dobrý film. Dobrý průměrný film v rámci žánru. Za pár let si na něj ale vzpomenou asi jen skalní fandové. V tomto případě opravdu škoda... ()

Galerie (79)

Zajímavosti (45)

  • Na motivy filmu vznikly dvě modifikace počítačové hry "Max Payne 2" ("Hall of Mirrors" a "EQ Gunkatas v3.0"). (Danny F.)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 20 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Ačkoli ve filmu řídí Taye Diggs (Brandt) auto v několika scénách, ve skutečnosti v době natáčení řídit neuměl. (veronikajel)

Související novinky

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (více)

Jolie na útěku

Jolie na útěku

14.08.2008

Angelina Jolie patří mezi nejvíce vytížené herečky v Hollywoodu a jak to tak vypadá, po pauze netouží. Na plátna kin se totiž začínají vracet vládní agenti, kteří dokáží člověka zabít během dvou… (více)

Ultranásilná Milla

Ultranásilná Milla

28.11.2005

Režisér Kurt Wimmer už jednou na plátně ukázal, jak vypadá nelichotivá budoucnost, filmem Equilibrium. Nyní se do budoucnosti opět vydá s filmem Ultraviolett a krom Milli Jovovich s sebou bere také… (více)

Reklama

Reklama