Akční / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2002, 107 min

Docela milé překvapení. Béčko, který se inspirovalo Matrixem, ale i přes to má šmrnc a dobře se na to dívá. Akce je svižná a nabitá různými efekty, kterým dopomáhá rychlý střih a Christian Bale, který je zde vynikající. Sice je ve filmu mnoho nedostatků, které mě z obrazovky hned praštili po tváři, ale i tak to má zajímavý příběh a ze závěru jsem byl lehce překvapen. Ode mne Equilibrium dostává 4 hvězdičky...(11.1.2007)

Rozpočet: 20 000 000 $ Otvárací Víkend: 541 512 $ (v 301 Kinách) Tržby USA: 1 203 794 $ Tržby ČR: 22 065 $ Tržby Celosvetovo: 5 359 645 $Keď som bol mladší,mal som to radšej.Možno preto že mi nevadil počítačový vizuál a lacné DVD-čkové akčné scény,ruku na srdce niektoré stoja za to..Pozitívum je výborný Christian Bale,výborné pracovanie z rozpočtom,že to stálo iba smiešnych 20 mega?Klobúk dole.(4.7.2012)

Hodně depresivní.. To je asi první věc, která napadne každého hned na začátku, kdy vzbouřenci pustí klasiku, před barákem zaparkuje černej sedan neurčité značky, a z něho vystoupí dva chlapíci v kabátu, se sveřepým výrazem v mrtvolně bledém obličeji. Wimmer natočil nečekaně kvalitní sci - fi, plné několika nezapomenutelných okamžiků (Byť místy hraničí až s Absurdnem - bitka kůli pejskovi), s fantastickým Christianem Balem (dle mého lepší než v Batmanovi), po vizuální stránce naprosto úchvatné (při scéně stojícího, sérem se dopujícího davu , kdy hrdina rozšláppne svoje ampulky, člověka zamrazí), hudebně více než na úrovni (Klaus Badelt tentokrát vykrádá jen trochu) a korunováno pointou, jakou by čekal opravdu málokdo. BOHUŽEL Měli tvůrci evidentně jen omezené finanční zdroje a na filmu je to občas až nepříjemně vidět. Narážím na občasné ploché (velice ploché triky) a místy nepříjemnou "televizní" kameru, která celkový dojem z filmu bohužel dost kazí. takže nakonec velice slušné 4 hvězdičky(17.12.2005)

Kultovní status Equilibria mi popravdě poněkud zůstal záhadou, neboť svou béčkovost tenhle film nedokáže popřít ani chudou vizuální stránkou, která zejména v některých pasážích doslova smrdí laciným akčňákem, ani scénářem, který sice rozvíjí velice zajímavou totalitní orwellovsko-bradburyovskou zápletku, ale za cenu laciných zvratů a nepříliš přesvědčivých replik. Ani choreografická stránka Equilibira se nemůže rovnat brilanci Matrixu, futuristické bojové umění vypadá dobře pouze v některých momentech, občas vyhlíží jako přehnaně zrychlená hospodská fackovaná. Kurt Wimmer opravdu není žádný režisérský lumen a zaškrcený budget mu rozhodně nešel na ruku, takže jeho film působí nevyrovnaným dojmem, laciné momenty střídají vydařené, dobré obrazové kompozice střídají vyložené zmetky. Nejvíce se mi tak zamlouval Christina Bale v hlavní roli, který sice nijak neoslňuje, ale svou partituru hraje s přehledem (byť bez reevesovského charismatu). Celkově mi Equilibrium připadalo jako nadějná skica, kterou zazdily až příliš křiklavé béčkové pastelky.(7.1.2007)

Patrick Bateman meets 451° Matrixu and pre-Kill Bill:) Vizuálně podmanivá a dynamická vize budoucnosti, kde se na emoce zkrátka "nehraje." Christian Bale je charakterní herec extra třídy a v každé jeho roli jde vidět jeho perfekcionismus, s jakým je ztvárňuje. Z jeho postav a výkonů vždy vyzařuje velká síla a energie, a sledovat jeho herecký um je zážitek. Jen škoda, že jeho romance s Emily Watson se více nerozvinula.(29.8.2012)

• - Rasa psa, kterého John Preston (Christian Bale) zachrání před utracením, je bernský salašnický pes. Zvuky, které ve filmu pes vydává, však nenahrál on, ale herec, který umí psí štěkot napodobit. (Narcis)

• - Automatická pištoľ, ktorú používa hlavný hrdina, je modifikovaná Beretta 92 FS. (Jakub225)

• - Do výběru herců pro roli Partridge se dostalo na 200 lidí. Dokonce se už začalo natáčet s Lucasem Fosterem. (Aknah)