Akční / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2002, 107 min

Typický případ filmu, kde se prudce rozešlo mínění filmové kritiky a fanoušků, bezprostředně po jeho uvedení měl, tuším, 80% hodnocení. Na plátně se mi opravdu líbil. Po odchodu z kina bych mu dal 75 % celkového dojmu, ale jsem přesvědčený, že při druhém sledování bych šel tak o 15 % dolů. S touhle sortou filmů je to jako když se seznámíte s půvabnou dívkou a na druhé rande přijde nenalíčená...Slušné herecké výkony i triky ,vizuálně je to nablýskané, ale ten scénář a úroveň dialogů - žádná sláva.(4.5.2007)

Přišlo mi, že z daného námětu šlo vytřískat mnohem, mnohem víc. Bale, Watson, Fichtner potěšili, stejně jako mini role Dominica Purcella. Jinak mi přijde, že někteří si zde solidně protiřečí - vychvalovat akční scény zde a shazovat je u Ultraviolet? Někteří by se vážně měli probudit… 80 %.(26.12.2010)

Všichni tu vynášejí nápad, ale ten je podle mého největším kamenem úrazu. Vize společnosti, kde si každý DOBROVOLNĚ píchne drogu, která mu odbourá city je natolik nesmyslná, že ho nemohla zachránit ani výborná vizuální stránka filmu (pokud to bylo myšleno jako podobenství, tak snad...). Film se ale v každém případě dá vidět, a i když je inspirace Matrixovými souboji zřetelná až příliš, tak se jedná o nadprůměrné Sci-fi s několika fakticky výbornými momenty .... Ovšem na takovou (nápadem příbuznou) Gattacu to nemá ani zdaleka.(9.12.2003)

Za málo peněz hodně bytelné muziky. Christian Bale je cool stejně jako akce - Wimmer má při její komponování zajímavé nápady. Equilibrium je emocemi nadupaný filmeček, který dokázal z minima vytěžit takřka maximum. Sice jen na jedno kouknutí, ale vem to čert: Bavil jsem se skvěle, tedy když se tvůrci zrovna nepokoušeli o bombastické davové scény, na jejichž věrohodnou realizaci by potřebovali mnohem plnější prasátko. 70%(5.6.2003)

pohrávám si s myšlenkou, jaké by to bylo, nemít žádné emoce.. jak se pak člověk tedy cítí?? já člověk překypující emocemi, které dávám patřičně najevo.. usměji se, když kolem mě projde člověk se psem.. rozesmutní, když kolem mě projede někdo na vozíčku, a nezůstanu v údivu, když někdo do někoho vrazí a ani se neomluví.. jak bych reagovala nemít žádné emoce?? nemyslíte, že už to samo o sobě je zajímavá myšlenka?? proto nepovažuji tento snímek za nesmyslný.. ba naopak.. společnost, která vynalezla lék, který Vám zabrání něco cítit.. to je vše o co tu běží.. účel je prostý, naše emoce jsou to, co nám všem škodí.. proto bez emocí je jako bez problému.. mysleli si :) chtěli zastavit válku, ale zapomněli, že né každý se svých emocí vzdá.. tím vyvolali další válku.. mezi stoupenci a odpůrci.. a vždycky je NĚKDO kdo tuhle pranici vyřeší :) tady se toho zhostil Christian Bale a výtečně.. scéna s psíkem je jedinečná! ať si říká kdo chce, co chce :) 70%(20.4.2009)

• - Pojem Equilibrium je v ekonomike používaný ako označenie bodu rovnováhy množstva ponuky a dopytu tovaru či služieb. (Jello Biafra)

• - Na motivy filmu vznikly dvě modifikace počítačové hry "Max Payne 2" ("Hall of Mirrors" a "EQ Gunkatas v3.0"). (Danny F.)

• - Veľká časť natáčania prebiehala v Berlíne, a to najmä z dôvodu miešania fašistických a moderných budov. Podľa šéfa vizuálnych efektov Tima McGoverna bola fašistická architektúra vybraná preto, aby pôsobila na jednotlivca, že je malý, bezvýznamný a zvyšovalo to tak v očiach každého silu vlády. (Greenpeacak)