Akční / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2002, 107 min

Dle mého skromného názoru je tento film opravdovým uměleckým dílem, které by nemělo být nikdy zapomenuto. Někteří mohou namítat, že z Béčka se umělecké dílo stát nemůže, ale Kurt Wimmer dokázal, že i nemožné může se státi možným. Jeho vize Orwellovské budoucnosti může působit trochu přehnaně, nicméně i Bush s IQ pod 90 se stal prezidentem, takže všechno je možné. Bale a jeho non-emotivní scény na mě někdy působili opravdu mrazivě.(7.7.2004)

Dokonalá směsice nadupané akce, procítěného příběhu, bravurních hereckých výkonů a mnoha pamětihodných scén, spálením Mona Lisy počínaje a "schopností cítit" konče. Zbytek budiž vyjádřen citováním Morien, která mé pocity vystihla nejlépe: "Equilibrium je prostě můj oblíbený film, a pokud mi na něj někdo sáhne, tak mu urazím ruku."(23.2.2008)

Patrick Bateman meets 451° Matrixu and pre-Kill Bill:) Vizuálně podmanivá a dynamická vize budoucnosti, kde se na emoce zkrátka "nehraje." Christian Bale je charakterní herec extra třídy a v každé jeho roli jde vidět jeho perfekcionismus, s jakým je ztvárňuje. Z jeho postav a výkonů vždy vyzařuje velká síla a energie, a sledovat jeho herecký um je zážitek. Jen škoda, že jeho romance s Emily Watson se více nerozvinula.(29.8.2012)

• tron

Strašné hlúpučký a naivný film, pôsobiaci dojmom, že ho napísal 17-ročný chalan a režíroval to jeho starší brácho. Čiže postavy vedú dlhé, pseudofilozofické dialógy o ničom a nakoniec aj tak vybalia karate a začnú sa navzájom mydliť :-) Ok, viem, že to nie je karate a treba povedať, že práve veľmi netradičné bojové umenie je nespochybniteľným plusom tejto snímky. No ale viacej ˇˇdalších plusov by sme hľadali dlho. Občas sa vydarila nejaká scénka, atmosféra nie je najhoršia a po audiovizuálnej stránke je to pôsobivé. takisto ma bavil Christian Bale, ktorého inak pokladám za nesympatického kreténa, ale tu ušiel. A ušiel aj Sean Bean, síce si dlho nepožil, ale to asi nikoho, kto pozná jeho filmové úlohy, neprekvapí, však? Strašne mi však vadili tony nelogických somarín. Nič tu nedávalo zmysel, štruktúra univerza sa rozpadávala zaživa. Prečo sa postavy zdravia „dobré ráno“, keď nemajú emócie? Prečo pália obrazy? Aby umelecké diela „nevzbudzovali city“? Ale veď berú tabletky na ich potláčanie, či? Atď.(3.9.2005)

od Kurta Wimmera sem prvne videl Ultraviolet a i pres to, ze tam byla stejne zbesila a neuveritelna akce, tohle me oslovilo mnohem vic.. I tady sice je vizual dosti ubohy, ale vse kompenzuje mnohem dramaticnejsi pribeh, nekolik fajnovych zvratu, charismaticky Christian Bale, totalitni budoucnost a co je hlavni, skvele doslova brilatne natocena akce, obcas v komiksovem razu rychlych strihu, nekdy zase skvely prehled dobijeni sidla povstalcu a totalni bojove umeni.. No rozhodne bych nechtel aby mir nastal na ukor svobody... Ale nastat by urcite mohl, jen kdyby lide prestali byt takovi vztekli jeden na druheho.. opravdu pekna scifi s temnou ideou za velmi maly rozpocet.. Doporucuji (narozdil od Ultraviolet) dobre 4 PS: co se tyce soundtracku, hlavni tema je opravdu dobre a akci skvele podkresluje.. takze to taky bod k dobru(20.5.2009)

• - Na motivy filmu vznikly dvě modifikace počítačové hry "Max Payne 2" ("Hall of Mirrors" a "EQ Gunkatas v3.0"). (Danny F.)

• - Výšlehy automatických pistolí Prestona měli tvar znaku Librie. (Sharky95)

• - Puška Walther WA 2000 použitá ve scéně se střílením psů je ve skutečnosti samonabíjecí, nikoliv opakovací, jak film ukazuje. Tvůrci totiž nesehnali originál a museli si vystačit s replikou. (Saccard)