Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve snaze skoncovat s válkami a nastolit mír se lidstvo rozhodlo zakázat vše, co vyvolává emoce – literaturu, hudbu i umění. Dohledem nad dodržováním zákona je pověřena zvláštní policejní jednotka, která likviduje všechny provinilce, kteří jej poruší. Když však jeden z nejvyšších ochránců pořádku vynechá pravidelnou dávku drogy potlačující emoce, začne si uvědomovat, že nic není tak, jak se zdá. (HBO GO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 161)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Zpočátku mi film připomínal Příběh Služebnice, ale v takovém jakémsi mužském vydání. Svět, ve kterém jsou všichni v šedočerných hadrech bez emocí, inspirujících a rozptylujících rekvizit života připraveni hájit totalitní pakárnu v čele s "šéfem". Rozjezd moc dobrý, ale postupem času došlo na jiný film. To, co zřejmě mělo být vrcholem, naopak původní slibnou myšlenku retardovalo, protože jestli něco nemusim, tak chlápka, který sám kosí armádu. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Za málo peněz hodně bytelné muziky. Christian Bale je cool stejně jako akce - Wimmer má při její komponování zajímavé nápady. Equilibrium je emocemi nadupaný filmeček, který dokázal z minima vytěžit takřka maximum. Sice jen na jedno kouknutí, ale vem to čert: Bavil jsem se skvěle, tedy když se tvůrci zrovna nepokoušeli o bombastické davové scény, na jejichž věrohodnou realizaci by potřebovali mnohem plnější prasátko. 70% ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Trošku schizofrenní mix 1984, 451 stupňů Fahrenheita, Minority Report a Matrixu. Někomu se to může líbit, podle mého vkusu to dohromady nefunguje. Začátek byl ovšem slibný - tíživá vize Orwellovské společnosti a v ní vynikající Bale v roli klerika, který objevuje city. Mělo to atmosféru, mělo to hloubku, ale postupem času se z toho stále více stávala slátanina, kterou drželo nad vodou těch pár společných scén Baleho a Emily Watson. Přál bych si, aby Wimmer příště natočil nějakou pořádnou řežbu, protože závěrečná akční sekvence byla vynikající.....PS: Mé přání bylo o 4 roky později BOHUŽEL vyslyšeno. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Všichni tu vynášejí nápad, ale ten je podle mého největším kamenem úrazu. Vize společnosti, kde si každý DOBROVOLNĚ píchne drogu, která mu odbourá city je natolik nesmyslná, že ho nemohla zachránit ani výborná vizuální stránka filmu (pokud to bylo myšleno jako podobenství, tak snad...). Film se ale v každém případě dá vidět, a i když je inspirace Matrixovými souboji zřetelná až příliš, tak se jedná o nadprůměrné Sci-fi s několika fakticky výbornými momenty .... Ovšem na takovou (nápadem příbuznou) Gattacu to nemá ani zdaleka. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Slušné skorobéčko s cool atmosférou, trochu tupým příběhem a mnoha velice emitivními scénami. Kdyby si tvůrci více vyhráli s koncem a nedávali tam ten "uřízlej ksicht", tak by šlo takřka o překvapení roku. Takhle je to "jen" celkem povedený akční film, který pobaví, ale v paměti příliš dlouho nezůstane. Ovšem Christian Bale předvádí výtečný výkon, možná nejlepší od svých dvanácti let, kdy hrál hlavní roli ve Spielbergově Říši slunce. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (32)

  • Práce Hugha Ferissa, výtvarníka z 20. storočia, boli inšpiráciou na vytvorenie mesta Libria. (Greenpeacak)
  • Řecké slovo „Tetragrammaton“ označuje čtyřpísmenné Boží jméno [nevyslovitelné JHVH], které se vykládá jako „Jahve“ neboli starozákonní Hospodin. (Danny F.)
  • Ve scéně v čase 1:05 John (Christian Bale) po posledním výslechu Mary (Emily Watson) nechává na stole fotku a odchází z místnosti. Hned v další scéně však sedí u stolu a fotografii drží v ruce. (Lucasion)

Reklama

Reklama