Akční / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2002, 107 min

Dokonalá směsice nadupané akce, procítěného příběhu, bravurních hereckých výkonů a mnoha pamětihodných scén, spálením Mona Lisy počínaje a "schopností cítit" konče. Zbytek budiž vyjádřen citováním Morien, která mé pocity vystihla nejlépe: "Equilibrium je prostě můj oblíbený film, a pokud mi na něj někdo sáhne, tak mu urazím ruku."(23.2.2008)

Všichni tu vynášejí nápad, ale ten je podle mého největším kamenem úrazu. Vize společnosti, kde si každý DOBROVOLNĚ píchne drogu, která mu odbourá city je natolik nesmyslná, že ho nemohla zachránit ani výborná vizuální stránka filmu (pokud to bylo myšleno jako podobenství, tak snad...). Film se ale v každém případě dá vidět, a i když je inspirace Matrixovými souboji zřetelná až příliš, tak se jedná o nadprůměrné Sci-fi s několika fakticky výbornými momenty .... Ovšem na takovou (nápadem příbuznou) Gattacu to nemá ani zdaleka.(9.12.2003)

od Kurta Wimmera sem prvne videl Ultraviolet a i pres to, ze tam byla stejne zbesila a neuveritelna akce, tohle me oslovilo mnohem vic.. I tady sice je vizual dosti ubohy, ale vse kompenzuje mnohem dramaticnejsi pribeh, nekolik fajnovych zvratu, charismaticky Christian Bale, totalitni budoucnost a co je hlavni, skvele doslova brilatne natocena akce, obcas v komiksovem razu rychlych strihu, nekdy zase skvely prehled dobijeni sidla povstalcu a totalni bojove umeni.. No rozhodne bych nechtel aby mir nastal na ukor svobody... Ale nastat by urcite mohl, jen kdyby lide prestali byt takovi vztekli jeden na druheho.. opravdu pekna scifi s temnou ideou za velmi maly rozpocet.. Doporucuji (narozdil od Ultraviolet) dobre 4 PS: co se tyce soundtracku, hlavni tema je opravdu dobre a akci skvele podkresluje.. takze to taky bod k dobru(20.5.2009)

pohrávám si s myšlenkou, jaké by to bylo, nemít žádné emoce.. jak se pak člověk tedy cítí?? já člověk překypující emocemi, které dávám patřičně najevo.. usměji se, když kolem mě projde člověk se psem.. rozesmutní, když kolem mě projede někdo na vozíčku, a nezůstanu v údivu, když někdo do někoho vrazí a ani se neomluví.. jak bych reagovala nemít žádné emoce?? nemyslíte, že už to samo o sobě je zajímavá myšlenka?? proto nepovažuji tento snímek za nesmyslný.. ba naopak.. společnost, která vynalezla lék, který Vám zabrání něco cítit.. to je vše o co tu běží.. účel je prostý, naše emoce jsou to, co nám všem škodí.. proto bez emocí je jako bez problému.. mysleli si :) chtěli zastavit válku, ale zapomněli, že né každý se svých emocí vzdá.. tím vyvolali další válku.. mezi stoupenci a odpůrci.. a vždycky je NĚKDO kdo tuhle pranici vyřeší :) tady se toho zhostil Christian Bale a výtečně.. scéna s psíkem je jedinečná! ať si říká kdo chce, co chce :) 70%(20.4.2009)

Vždy mám dobrý pocit po filme, pri ktorom vidím od začiatku dobrý nápad a ten nápad je skvele spracovaný. Dobrý scenár, ktorý bol plný zvratov, fantastická futuristická akcia ako aj kulisy. A samozrejme prekvapivo známo a hlavne kvalitní herci, ktorí ukázali, že aj pri akčnom filme sa dá hrať. Akurát ma prekvapila iba krátka rolička Seana Beana na začiatku. 90%.(9.11.2006)

• - Když se Preston (Christian Bale) dostává k otci přes gardu, na konci přestřelky zastřelí poslední dva vojáky, kteří padají směrem od sebe. Hned v dalším záběru však padají do dveří, které vyrazí. (Terva)

• - Práce Hugha Ferissa, výtvarníka z 20. storočia, boli inšpiráciou na vytvorenie mesta Libria. (Greenpeacak)

• - Výšlehy automatických pistolí Prestona měli tvar znaku Librie. (Sharky95)