Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Asteroid City by bylo zcela nezajímavým flekem na mapě, kdyby na něj před lety nedopadl meteorit, který tu vyhloubil dolík. Poblíž vzniklo svérázné městečko, které hostí pravidelná setkání výjimečných mladých lidí a jejich rodičů, kteří tu mají poměřit síly, pobavit se a ujistit se, že na tu genialitu nejsou sami. Vytržení ze všední reality zejména ocení relativně čerstvý vdovec se čtyřmi mimořádnými dětmi a tchánem, jenž mu dosud nepřišel na chuť. Podobně je na tom i filmová hvězda Midge Campbellová, jejíž geniální dcera má víc sebevědomí než ona. I další účastníci jsou svým způsobem velmi unikátní a do pouště dorazili s nadšením a touhou po dobrodružství. Už takováto sešlost by stačila k tomu, aby si Asteroid City zasloužilo zvýšenou pozornost. Na přední stránky všech světových periodik se městečko dostane díky „blízkému setkání třetího druhu“, k němuž dojde během akce. A než se zjistí, co se tu to vlastně stalo, musí tu všichni zůstat a chtě nechtě navazovat vztahy nejrůznější povahy. (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (194)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Andersonov štýl mi nikdy nesadne a jeho filmy považujem až za zbytočné, nudné, nič nevypovedajúce. A tak to vyvažuje pôsobivým zoznamom hercov, lebo tí berú roly v jeho filmoch bez prečítania scenára. Takže jediný zážitok z jeho filmov sú mená na plagáte a potom Scarlettin odraz v zrkadle, na ktorý celý čas chuťovkári čakali. ()

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele

Přestože forma dokáže obsah často zastínit, tak by rozhodně neměla být upřednostněna na jeho úkor. Obzvláště u filmu Wese Andersona. Přesně proto jsem si po opuštění sálu položil otázku: „Co tím chtěl autor říci?“ Odpověď moc nemám, kupa zajímavých motivů a postav je sice luxusně zabalena, ale divákovi toho tolik nepředá, o nějakém napojení už vůbec nemůže být řeč. Hodil je tam trochu ladem a skladem. Spojení divadelní hry a pozadí jejího vzniku je sice svěží nápad, ale v konečném důsledku celou soudržnost spíš rozbije než pozvedne. Nevadí, snad Wes dostane wakeup call a vrátí se příště ve staré formě ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Wes Anderson se ve svých posledních snímcích snaží mimo hlavní dějovou linii hodně tlačit i dodatečný rámcový příběh, od kterého se následně jádro zápletky odvíjí. Ale zatímco v Grandhotelu Budapešť to bylo svěží a odměřené a ve Francouzské depeši prakticky nezbytné, jelikož šlo o povídkový film, u Asteroid City tohle metafikční rámování začíná být už trochu kamenem úrazu. Hlavní pastelově barevná dějová linie (respektive všechno to, co očekáváte po zhlédnutí traileru) je neustále narušována a rozmělňována černobílým divadelnickým rámem, který ve výsledku hlavní část snímku svléká o veškerý emocionální dopad a většinu filmového kouzla. Podivná to volba i pro střeleného Andersona a docela velká škoda. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Nový film Wese Andersona. Už tato jedna věta bude pro mnohé všeříkající ohledně toho, zda je Andersonův 11. celovečerní film pro ně nebo ne. Anderson si ovšem pověst jednoho z vizuálně nejvýraznějších tvůrců své doby rozhodně nadále zaslouží a u Asteroid City zvládá potěšit v mnoha ohledech. Něco mezi romantickou sci-fi komedií a romantickým divadelním inscenacím se formuje další audiovizuálně působivý zážitek…. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Umelecky extravagantni kousek od nejoslavovanejsiho hollywoodskeho rezisera. Je treba se naladit na jeho rukopisny styl. Nabizi vic nez muzete zaznamenat na jedno shlednuti a ma prostor pro sirokou interpretaci. Pribeh je jaksi uzamcen a je pristupny nejzanicenejsim Andersonovym fanouskum. Vse pusobi umele a bez pointy, s jasnymi barvami kulis. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (15)

  • Herec Fisher Stevens povedal, že film bude obsahovať "najdivokejšie herecké obsadenie od čias Most cez rieku Kwai" a že herci a štáb "všetci hrali spolu v hoteli, ktorý bol starým kláštorom." (Arsenal83)
  • Bryan Cranston povedal, že natáčanie tohto filmu malo až rodinnú atmosféru, pretože herci trávili čas spoločne na večerných banketoch. Hovoril o tom ako o splnení nejakého sna o tábore s hercami a že natáčanie tohto filmu síce nebolo jednoduché, ale určite to bola skvelá skúsenosť. (Arsenal83)
  • V máji 2023 Wes Anderson hovoril o tom, ako pandémia inšpirovala film a jeho príbeh: „Nemyslím si, že by v príbehu bola karanténa, keby sme ju nezažívali. Nebola tam pridaná zámerne... Scenár je tá najimprovizačnejšia časť celého procesu. Spolieha sa na to, že nemáte nič." (Arsenal83)

Související novinky

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (více)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)

Reklama

Reklama