Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Asteroid City by bylo zcela nezajímavým flekem na mapě, kdyby na něj před lety nedopadl meteorit, který tu vyhloubil dolík. Poblíž vzniklo svérázné městečko, které hostí pravidelná setkání výjimečných mladých lidí a jejich rodičů, kteří tu mají poměřit síly, pobavit se a ujistit se, že na tu genialitu nejsou sami. Vytržení ze všední reality zejména ocení relativně čerstvý vdovec se čtyřmi mimořádnými dětmi a tchánem, jenž mu dosud nepřišel na chuť. Podobně je na tom i filmová hvězda Midge Campbellová, jejíž geniální dcera má víc sebevědomí než ona. I další účastníci jsou svým způsobem velmi unikátní a do pouště dorazili s nadšením a touhou po dobrodružství. Už takováto sešlost by stačila k tomu, aby si Asteroid City zasloužilo zvýšenou pozornost. Na přední stránky všech světových periodik se městečko dostane díky „blízkému setkání třetího druhu“, k němuž dojde během akce. A než se zjistí, co se tu to vlastně stalo, musí tu všichni zůstat a chtě nechtě navazovat vztahy nejrůznější povahy. (Cinemart)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (264)

ibeh 

všechny recenze uživatele

Tentokrát jsem již podle odezvy nečekala žádné zázraky. Wes je můj oblíbenec, ale musím říci, že tento film opravdu nepatří mezi ty jeho nejlepší. Bohužel forma zvítězila nad obsahem až moc a ani herecké hvězdy to nezachránily. Divadelní pojetí bylo opravdu hodně silné. Různé vtípky byly zavaleny velkou spoustou slov...U mne tedy lepší průměr. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Umelecky extravagantni kousek od nejoslavovanejsiho hollywoodskeho rezisera. Je treba se naladit na jeho rukopisny styl. Nabizi vic nez muzete zaznamenat na jedno shlednuti a ma prostor pro sirokou interpretaci. Pribeh je jaksi uzamcen a je pristupny nejzanicenejsim Andersonovym fanouskum. Vse pusobi umele a bez pointy, s jasnymi barvami kulis. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

Díky tvůrcům jako je Wes Anderson si připomínám, že Hollywood není jen fabrika na plytké, propagandistické, morálně závadné a časožroutské slaboduchárny. Patří mezi asi deset režisérů, jejichž práci sleduji. A to i přestože jeho filmy nepřijímám bez výhrad; i přes některé momenty které mi nesednou, je pro mě filmařskou živou vodou. Jsem divný chlápek zrozen ve znamení Střelce. Wes Anderson píše postavy, které mluví mým jazykem. Bez obalu, dialogy jsou úsporné, postavy říkají co si myslí bez ohledu na následky a reakce okolí. Komunikují bez přetvářky a intrik, které si mnozí lidé pletou s "dobrými způsoby a slušností". Nejde o plané žvatlání, ale naopak o něco, co si lidé říkají, když k sobě mají blízko. Když se nebojí obnažit, když se chtějí sdílet. Je možné, že je to vliv "texaství", protože se to vyskytuje podezřele často právě u rodáků z této specifické oblasti. Nu a pak tady máme skvělý vizuál a formát, ve kterém se prolíná to nejlepší z divadla a filmu. Vynikající herce, kteří jsou i kvůli dvěma minutám ochotni v jeho filmech účinkovat....hádejte proč? Protože být toho součástí je otázka herecké prestiže...kvůli takovým filmům si mnozí herci tuto profesi vybrali. Astronomické sumy za popcorňárny, jsou často náplast za zpronevěření se herectví....tomu opravdovému. Aby pak mohli přijmout roli v něčem... . Asteroid City má vše, co mám na tvorbě Andersona rád. I přes ten formát - film o divadelní hře, je po dlouhé době snímkem, který je vstřícný i vůči popcornářům. Pro ně to sice bude jeblý art, ale má potenciál zabavit i vydunělé hlavy. Všichni herci do jednoho jsou skvělí, vizuál je vymazlený....když tohle většině diváků stačí u mainstreamových filmů....na co by si tady chtěli stěžovat? Na divoký a zmatečný závěr? Ano, to dává smysl. Na občasné manýry...kdy už bylo těch "zákulisních" scén nadužíváno? Jo, taky bych meeting s herci vystřihl. Ano, Wes Anderson mi opět nedodal film, ze kterého bych byl nadšený od začátku do konce, ale stejně mi udělal radost, pobavil mě a stále zůstává v mé TOP 10. A budu se i nadále těšit na další jeho film. ()

Vidly10 

všechny recenze uživatele

Jsem jeden z těch lidí, kteří si užívají cokoliv, co pan Anderson vyprodukuje. Vždy mi vykouzlí úsměv na tváři, když v tom konzumním světě, kde se na osobitost a zajímavost více a více kašle, vidím tuhle vizuální podívanou, kterou mé oči hltají z obrazovky či plátna. Asteroid City je režijně přesně tím, čím všichni chtějí, aby bylo. Z každého záběru i dialogu poznáte, že je to film Wese Andersona a pozná to každý, kdo se aspoň okrajově zajímá o filmy. Herci jsou vedeni na jedničku a předvádějí standartní výkony jako v každém předchozím Wesově díle. Jediné, čím se City nechytá na jiné zfilmované povídky tohoto režiséra, je scénář. Prostě mi to nepřišlo tak zajímavé a záživné. Tam kde Francouzská depeše či Grandhotel excelují ve svém podávání příběhu a vyprávění Asteroid City kulhá o berličce a nevtáhne tolik do samotného děje. Nic to ale nemění na tom, že si fanoušek tohoto stále žijícího umění snímek užije. Vždy na tyto filmy budu hledět s úsměvem na tváři a zaujatostí v očích. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Asteroid City není Wesova topovka (nevešlo by se ani do top 5) ovšem nemůžu říct že bych byl zklamaný a bavil sem se víc než u French Dispatch. Hlavně divadelní část mě i přes mouchy bavila dost. Herecky i technicky je to samozřejmě opět bez chybičky, nicméně souhlasím s tím, že příští film by chtěl nějaký ten nový nápad. Chápu že Anderson sází na vlastní osobitý rukopis a spousta fanoušků přesně tohle i čeká, ale Asteriod city už je na hraně hravosti a strojové vyumělkovanosti a příště už by mu to nemuselo projít ani u skalních fandů tak lehce…70% ()

Galerie (38)

Zajímavosti (17)

  • Scarlett Johansson povedala, že jej nakrúcanie v plnej nahote spredu vôbec neprekážalo, ale že nakoniec to bolo divné pre to, že sám režisér Wes Anderson sa príliš hanbil pri jej natáčaní. (Arsenal83)
  • Do role, kterou ztvárnil Steve Carell, byl původně obsazen Bill Murray, ale krátce před natáčením se nakazil covid-19. Z natáčení musel odstoupit. (KGBelik)

Související novinky

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

13.01.2024

Ačkoliv zatím poslední celovečerní snímek Wese Andersona, komedie Asteroid City z loňského roku, patří k o něco rozporuplněji přijatým dílům tohoto svébytného režiséra, oblíbený hollywoodský tvůrce s… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (více)

Reklama

Reklama