Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

MyrnaAlec

Nejpřeceňovanější žánr je rap. Sbor morálních gigantů deklamujících banality a honících si ego na penězích a předvádění tenisek. Zde sledujeme příběh Alexe, co potřebuje hit a proto si zaplatí session s umělcem z Ostravy. Kokain nařeže chemikáliema a pak se hrozně diví, že po něm můžou lidi umřít. Následně volá záchranku a dělá osvětu na koncertě. Ve finále nalezne svou lásku mrtvou právě po tom jeho zboží. Tato zápletka by se dala omluvit jako povídka na prvním stupni ZŠ, jinak je to prostě trapný. Mišík hraje uvěřitelně, i Bendig. Takhle se ale točilo ve světě cca před 20 lety a jestli se to tu bere jako progres, je to vizitka české úrovně. Výpovědní hodnota hlášek "ty píčo" je ovšem nulová. ()

ostravak30

Asi takhle, Banger rozhodně nepotěší starší generaci, která bude přesvědčená, že filmová kultura buď spadla na dno, anebo se k němu blíží kosmickou rychlostí. Faktem bohužel je, že co se drog týče patříme k evropské špičce. Ale našim vrcholným představitelům to moc nevadí, takže se na tom v blízké budoucnosti asi moc měnit nebude. A film Adama Sedláka popularitě drog jistě neublíží. Ba právě naopak. Jak vidíme ve filmu, bere v podstatě každý. A je jedno, zda jde o závislého feťáka nebo obyčejnou holku či snad partičku intelektuálů, kteří se chtějí jen rozloučit se svobodou. Droga = zábava na párty nebo rapový koncert. Ostatně proč ne, když rapeři samotní berou taky? A ti jsou pro mladé tou největší inspirací, ale též celebritami v pravém slova smyslu. Co naplat, že film je také trochu černou komedií, v níž exceluje Marsell Bendig, který svůj part zvládl bravurně. Adam Mišík hraje svůj standart, který ale je na vysoké úrovni. Dalším specifikem je natáčet snímek na mobil. Nejen, že tvůrci dokázali, že to jde, ale ještě je možné za to být nominován na Lva. Suma sumárum, mladí asi budou chrochtat nadšením. Já jsem buď starý, a tím pádem takové filmy už nejsou pro mě, nebo je nedokážu dostatečně ocenit. Pravda je, že vulgarit tam bylo asi víc než běžného textu, obscénních scén se taky pár najde. Takže film jako dělaný pro mládež na dobře rozjetý večírek, během něhož se budou nadšeně ládovat koksem. ()

Olafson

Aby mohl jeden pochcat tolik lidí, kolik by jich chtěl pochcat Mišík, tak by se musel opravdu hodně napít. Když jsem byl já mladý, vypadali "hustí týpci" jinak než tak, že by jim dítě pokreslilo fixkou obličej. Tak alespoň se individuum, co si říká Sergei Barracuda, věnuje recitování, i když bohužel veršů pochybné kvality, skoro jako by je napsal osobně Ondřej Koptík.  Jednoho dne jsem seděl v zahradní restauraci a z nedostatku lepší činnosti rozjímal u piva pozoruje přitom pečlivě okolí, a bylo to právě tehdy, kdy jsem si všiml, že lidi najednou vypadají úplně jinak, než jsem je znal dřív. V prvé řadě nikdo nechodil po svých, ale všichni jezdili na elektrických koloběžkách, discích, kufrech, gyropodech nebo jednokolkách, všichni byli téměř celí tetovaní včetně obličeje, a hlavně všichni mluvili do mobilu, ale ne normálně s telefonem u ucha, ale drželi si ho vodorovně před ústy. Je tedy tenhle film pouze pro mladé? Ale kdepak, i za mých mladých let existovaly smažky a měly svůj kultovní film - Trainspotting, a tenhle film je podobný. Není to tedy generační film s nějakým složitým poselstvím, ale jen film o stejných zoufalcích, kteří byli už v roce 1996 zobrazení v Trainspottingu, ale vše je upravené do jazyka a formy dnešních mladých lidí. Cool. ()

VojtaMarek00

“Ty píčo. Voči máš jak Toffifee.” Nejprogresivnější český film z prostředí drogami zachvácené noční Prahy od Mandragory. Brilantní kamera, esteticky dotažený k dokonalosti. Mišík a Bendig oba skvělí, jejich výkony jsou velmi příjemné překvapení a plus na celé věci. Dialogy, až na několik  málo poněkud krkolomných výjimek, naprosto dokonalé. Sedlákovi se povedl masterpiece. ()

MovieGuy

Mrzí mě že jsem si tuhle pecku nechal ujít. Banger v Česku doslova dávkuje lidi něčím co tady moc nebývá, protože češi máj potřebu točit dvacet filmů ročně, kde z osmnácti z nich hraje Jirka Langmajer, nebo herci kteří se jebou v sračkach typu Jak dostat svého muže ven z trenek, nebo fucking cool girl kde vysloveně tvůrci znasílňují Českou Republiku. Banger si tyhle hovna vytřel z prdele, spláchnul do hajzlu a vytvořil jízdu, která se nebojí udělat film o temných stránkách Prahy, kde se fetuje jak sněhulák, lidi co máj deprese a mezi těmihle sračkami sledujem geniální příběh Adama Mišika s Marsellem Bendigem, kteří se snaží udělat si jméno ve světě rapu. Oboum těmto hercům smekám klobouček, všechen ten strach, deprese jim byla vidět přímo na očích a co se týče Bendiga, tak jestli nefetoval v zákulisí minimálně deset čár za minutu tak si zaslouží respekt od každého fanouška filmu (když nepočítám samozřejmě Langmajerovce a babičky co prožívaj orgasmus u filmu Zdeňka Trošky). Potěšil mě i Sergei Barracuda, kterého poslouchám už nějakou dobu a líbí se že mu režisér dopřál prostor na prezentaci své osobnosti. Doporučuji Banger každému, nejen fanouškům hudby, protože na konci filmu se zamyslíte nad světem, drogama a příběh hlavní postavy může povzbudit lidi kteří také touží něčeho dosáhnout. ()

Vont

Parádní film, smekám před tvůrci - natočit to na iPhone a udělat banger! Film jede rychle a Mišík s Bendigem mají spoustu povedených hlášek. 90% ()

tsatsiki

Docela dobrý film, ale drogy nejsou můj šálek kávy, na český film je to progresivní, akční a napínavé.Herecké obsazení dobré, táhne to Mišík s Bendigem, Mišík byl ok, Bendig nuda.Zpříjemnenim byl Jan Revai a Vodochodský, škoda, že tam byly tak málo.Pro mě to byl průměrný film, ale na české poměry ok.55%. ()

Alden_Larson

Fantastický film a pro českou tvorbu nesmírně unikátní. Fakt, že byl natočený na iPhonu, dokazuje, že k natočení filmu není potřeba těžké techniky a mělo by to sloužit jako motivace aspirujícím filmařům. Děj i postavy byly velmi působivé, hlavně díky hereckým výkonům, všechni herci odvedli skvělou práci, Marsell Bendig si svého Českého Lva určitě zaslouží. Prezentace byla skvělá, každý záběr je někdy až nepříjemně blízko u herců, což se možná spoustě lidem nebude líbit, ale mě to vůbec nevadilo, jinak bych si totiž tento film nedokázal představit. Hudba byla skvělá a zvuk sám o sobě také, v některých scénách byl zvukový design na úplně jiném levelu. 9/10 ()

a0001

Predsudky boli už v úvode a skutočne dlho trvalo, až pominuli. Každopádne nejde nepochváliť autenticitu výsledkov neplánovaného rodičovstva, dokonalo defektné postavy kde bolo problém rozoznať či stvárňujú výsledok drog, alebo mentálny hendikep, či oboje zároveň. Hrali to úžasne. Nejde o moju šálku kávy, ale musím uznať určité kvality. Dôstojné dve hviezdy.. ()

ZHODNOTITEL

Nevím, jaký byl pravý důvod točit film mobilním telefonem a proč ta zvolená kompozice, ale své vyznění to určitě má. Film by dobře fungoval na úrovni školního experimentálního cvičení. Jako regulérní film spíš ne. Na druhou stranu plusem je, že to celé táhnou celkem "známé" tváře. ()

DonBraso

Člověk prostě musí občas slevit z nároků a být rád, že tady v tý český prdeli občas něco vyjde,co už má dávno Evropa za sebou. Jednoduchá věc v námětu, kde to stojí na hercích a drogách.Kolikrat už tohle jsem viděl ani nepočítám. Kamera laciná, že z toho bolí oči, ale po půl hodině mozek to vstřebá a hlavně to fakt má dvě věci. Zakreješ dost věcí a může to mít svůj styl. Já tyhle úplně frenticky zoom parády na detail nemusím, rozhodně ne pořád.Je to trauma a fakt zbytečný. Hodit to na jednu pořádnou noc je skvělý tah. Tím pádem máme o svižný real zaděláno a naštěstí se to daří, ač opět by se dalo ubrat na spoustě věcí, který jsou vata, leč to vypadá,ze strihacky zajímavá, ale i tak potřeba to není a vypadá v tom ten kontrast smyslu k filmu.Herecky fajn, těm dvou věříš a zbytek tam jen tak proletí.Tady Sedlák spolu s ČT dal návod jak to nedělat, když chces udělat track a máš doma Kolumbii.Ono by to jinak neprošlo,kdyby to mělo opačný efekt, to je jasný.Je to už taková ironie,kdy prostě zase je divák rád, že v tom našem rybníčku vzejde aspoň nástřel něčeho zajímavého. Ma to svůj styl a určitě nesedne všem, ale kdo je ns ty one day záležitosti tak bude spokojen. Nevím jaký byl budget, ale tady by klidně i dvojka mohla být a trochu zlepšit ty nedodělky. Bendig občas mluví,ze fakt netušíš co, ubrat na těch kamerovych epileptických nájezdech, kde to už dávno není in. Tak či onak, na speed asi chuť mít nebudeš, ale kokeš to vystřelí na 75%. ()

Parabot

Sympatický film plný extrémně nesympatických lidí z prostředí legrační české gulášové rapové scény. Castingu dominuje M. Bendig, který mě tak trochu připomněl Benicia del Tora - Dr. Gonza ve Strach a hnus v Las Vegas. Je otázka, zda se Banger může stát generační výpovědí současné generace, jak třeba Human Traffic, Samotáři, Trainspotting, Diskopříběh, Easy Riders nebo Starci na Chmelu těch předchozích, protože udržet pozornost gen Z celých 105 minut je velmi ambiciózní až nereálné. Adam Sedlák se každopádně jeví jako režisér, který je schopen realizovat projekty reflektující současnost. ()

Sefik odpad!

V dnešní době dělat veledílo ze sračky natočené na ajfouna? Rozklepaný obraz a příšerný zvuk, některým dialogům není rozumět a z toho, čemu ano, je na blití. Vygumovaná fetka, která má u sebe snad všechny drogy světa, chce vydělat peníze na výrobě drogy stylem jak kočička s pejskem vařili dort (za to jsem váhal s jednou hvězdou, ale nakonec jsem si to rozmyslel). Cíl je dostat se k pomalovanému exotovi, který pomůže s novým hitem/shitem. Nemám rád hip hop ani lidi, který ho tvoří. Jak říkal jeden můj známý, zavřel bych toho "hudebníka" do místnosti a mučil bych ho jeho vlastní muzikou. ()

Scarecrow7 odpad!

Za mě naprostá tragédie, nechápu že to na české poměry má dobré hodnocení. Nezáživný, herci mi přišli strašný. Doslova mě bolelo na to koukat. Sergeie tropicalbreeze Barracudu radši ani nekomentuju, ten člověk je odpad sám o sobě, což mi dosvědčil naživo. Film rozhodně nedoporučuju, to už i psychor snad vydá něco lepšího a to je hodně co říct. ()

Stumbleine

Jsem nucen konstatovat, že generace režisérů středního věku, narozených v období hadráku, přináší do české kinematografie pomyslnou jiskru a syrovost. Být producentem a sponzorem, vůbec bych se nebál do jejich tvorby narvat mnohem vyšší rozpočet ()

pafka

Prekvapeni, ze je film natoceny na iphone. Pravda, vse jsou detaily nebo polodetaily, malo kdy neco jineho, coz je obrazova demence a casem to zacne vadil. Zajimave tema, dej nosny a atmosfera z prostredi, do ktere patri (nejspis). Vse funguje, obcas neskutecne hlasky, ktere strasne pobavily. Ve fimlu je i velke ponauceni. Zajimave, nevim ale, jestli bych snesl vice takhle nasnimanych filmu,. ()

Kinofil

|| 15+ || Bontonfilm || Rozpočet: N/A || ČR: 10 677 929 Kč || Cílovka úplně nejsem, na kamerové pojetí filmu jsem si musel 20 minut zvykat, přesto jsem si Bangera užil a ze Sedláka mám radost. Aspoň někdo se v našem malém rybníčku pokouší o originalitu a eventuelně oslovit i za hranicemi. Opravdu je potřeba dát filmu šanci než se rozjede a než si zvyknou oči na neostrou kameru iPhonu a neustálé close-upy. Sice je na jednu stranu obdivuhodné, že se dnes dá s plackou za 25k natočit celovečerák, na stranu druhou je potřeba s ní i umět a uvědomovat si její limity. U Sedláka je to tak 50/50 a být to natočené třeba na 8mm kameru, asi bych si Bangera ještě víc užil. Prakticky celý film jsou na kameře nalepené jenom xichty herců a z noční Prahy není vidět skoro nic. Mišík je tu naštěstí hodně fajn a velkým překvapením je i Marcel Bendig. Sice toho Českého lva u něj úplně nechápu, ale hraje to dobře. Škoda, že konec u mě nevyvola takové emoce, jaké by měl a zasloužilo by si to větší společenský přesah. Příběh totiž balancuje někde mezi rapovou parodií a kritikou mladé generace. Jednou se tak postavám smějete, jindy je máte chuť vyliskat. Banger je díky tomu rozhodně jedním, možná ne nejlepším, českým filmovým pokusem za poslední roky. 70%. ()

Arigato

Život zkrátka nelze nalajnovat (dvojsmysl zamýšlen). Nejoriginálněji natočený snímek, aspoň na české poměry, za posledních několik let. Adam Mišík mě vyloženě překvapil a Marsell Bendig mě tam jednoduše prostě bavil. Další aspekt, který staví BANGER. před ostatní filmy sledující dnešní mládež, je jeho zdařilá interpretace, jelikož je dostatečně uvěřitelný, a navíc druhou polovinou filmu stoupá přidaná hodnota. Však pro obyčejného diváka nepohybujícího se ve světě rapu či tvrdých drog může být tento snímek lehce neobvyklou podívanou. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky