Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

BBSeeker

Krásny prológ pred Burtonovou tvorbou. Typické skvelé temno-romantické vizuálne prevedenie a potešujúce Vincetove rozprávanie stojí za 100% ()

goodnight

Úplně první věc od Burtona,kterou jsem viděla! A nelituju ! Vyloženě Burtonovské,pochmurné,leč vtipné.. Nemám výhrady ! ()

principessa

Geniální, děsivé, morbidní, zvrhlé a zároveň vtipné, přesně jak to mám ráda :-) Těch 6 minut mi dalo vše, co jsem chtěla, mnohem víc než někdy leckterý 2 hodinový snímek!!! Nádhera! ()

Lucbric

Nejkrásnější, nejrýmovatější, nejsmutnější, nejúžasnější, nejoblíbenější, nejneohranější, nejnápaditější, nejvincentopriceovatější, zkrátka nej nej nej krátkometrážní animovaný film, který jsem kdy viděla :D Vincent Price má nádherný tajemný hlas a na základě jeho intonace se mi líbí asi nejvíc tyhle rýmy: He likes to experiment on his dog Abacrombie, in the hopes of creating a horrible zombie // While other kids read books like Go Jane Go, Vincent's favorite author is Edgar Allan Poe // a samozřejmě konec: And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, shall be lifted - nevermore! tohle dílo se prostě povedlo :) ()

Agonie

Bývaly doby, kdy Tim Burton skutečně byl podivínský umělec. Bývaly doby, kdy dokázal vytvořit něco krásného a zajímavého. Bývaly doby, kdy mu šlo o víc než jen o peníz. Bývaly... achjo. ()

Arigato

„And my soul from out that shadow that lies floating on the floor shall be lifted? Nevermore…“ Chytlavá, ale i lehce zvrácená báseň připomínající Poeovu tvorbu se skvělým Vincentem Pricem. ()

Sintiroma

Myslím že hlavní hrdina není jen tak náhodou podobný Burtonovi.Je to velmi dobré,skvělá hudba a k tomu Vincent Priceův děsivý hlas dodává filmu fantastickou atmosféru.Tim ukazuje světu kolik temna se v něm skrývá. ()

Idoviren

Malý Vincent je tak trochu emo pošuk, ale diváci ho milují, jelikož jeho životní příběh plný utrpení je vyprávěn ve verších a navíc nám ho vypráví Vincent Price, se svým do židle přikovávajícím hlasem. A ani já nejsem výjimka, protože příběh malého a utrápeného Vincenta považuji za jednu z nejlepších pohádek. Jen není pro děti. ()

Soffii

...but he wants to be just like Vincent Price... Tohle byla skutečně láska na první pohled. Jakožto fanoušek tvorby Tima Burtona, tak Vincent prostě musí být nedílnou součástí mé filmotéky. Dramatické nahlédnutí do pokroucené a rozervané mysli dítěte, krásné prolínání rovin jak normálních, tak i abnormálních, libozvučné a duši rvoucí verše, kterými mne tak božsky děsil a ta příjemně husí kůži nahánějící hudba. Spojení Burtonovi zvrácené mysli a režie s povídkami E. A. Poea a hlasem Vincenta Price...co víc jen mohu říci...6 úžasných minut. No, a ten konec...na vysvětlenou bude muset postačit jen můj tlumený vzdech "Ach..." His voice was soft and very slow, as he quoted the Raven from Edgar Allan Poe: "And my soul from out that shadow, that lies floating on the floor, shall be lifted - Nevermore!" ()