Série(2) / Epizody(18)

Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

ArchAngel_

No a pak že to nejde udělat dobrý seriál/film podle hry. Chce to jen pár let vývoje :). Trochu se bojím o kvality druhé série, protože ta má vzniknout mnohem rychleji. Právě dlouhá „doba vývoje“ a ladění všech detailů, dělat z ARCANE takovou pecku. Prostě skvěle zpracovaný, s hlubokým příběhem a postavami a skvělou originální grafikou. Pravděpodobně nejlepší animovaný seriál všech dob. Tak snad tu druhou řadu nepo***** Hodnocení: 99%   ()

Enon

Tuhle recenzi píšu po zhlédnutí 1.série a doufám, že tvůrci tenhle naprosto úžasnej a geniální seriál nepokazí dalšími sériemi. Arcane je pro mě naprosté zjevení a sem z toho úplně mimo. Nečekal sem, že mě to dokáže takle zaujmout a zabavit, hlavně i z toho důvodu, že jsem v životě league of legends nehrál. Kde jenom začít? Zkusím to co nejvíce stručně Postavy jsou naprosto úžasné, skvěle nadabované a prokreslené. Se všemi si tady vytvoříte vztah a ano skutečně se všemi, každý tady má své opodstatnění a důvod proč v tomto příběhu je. Po celou dobu sem s nimi plně soucítil.  Příběh. Naprosto úžasnej a skvěle napsanej. Je zde pár příběhových linií, které se postupně protínají a vše do sebe postupem času zapadá. Svět. Svět je vystavěn krásně, vše je krásně barevné a výborně naanimované. Když jste v Podměstí tak na vás úplně dýchá to zkažené a drsné prostředí naopak v nadměstí na vás doléhají tóny jednotlivých barev. Při prvních dílech je vám svět krásně představen a vy se do něj okamžitě zamilujete. Audiovizuál. Přirovnal bych to k Spider man: into the spider verse, kde byl taky naprosto skvostný a nezaměnitelný audiovizuál. Vypadá to krásně a postavy i přes animaci působí strašně živě a veškeré emoce jim věříte více než v některých hraných filmech. Hudba a zvuky jsou perfektní, hlavně song od Imagine Dragons z úvodních titulků. Akce. Epická, kulervoucí a sakra extrémně grafická. Takle bych to asi shrnul. Mohl bych tady rozebrat další části a důvody proč je tento seriál tak skvělej ale to bych to psal ještě 10 let. Arcane je pecka a těším se co nám naservírují tvůrci dále společně s 2 sérií. Tohle si zaslouží jasných 10/10. ()

Mykie

Skutecna serialova slast, pastva pro oci a symfonie pro usi. Riot games ve spolupraci s Netflixem ukuchtili opravdu lahodny pokrm, po jehoz shlednuti me nepresel hlad, ale dostal jsem chut na dalsi chod. Vse je tady provedeno naprosto prvotridne a latka adaptaci videoher se diky tomu pohybuje nekde vysoko v oblacich. Dalsi serie je po cliffhangru neodvratna. ()

OsahuKimina

9/10 League of Legends jsem nikdy nehrál a animované filmy nebo seriály jdou už několik let z nějakého důvodu, který nedokážu pojmenovat mimo můj záběr a vůbec mě nelákají. Proto Arcane jsem si vůbec nevšímal a ani jsem ho neměl v plánu vidět. Změnil jsem názor až v případě, kdy jsem čím dál tím víc narážel na recenze a názory, že nějaká animovaná série je to nejlepší co za celý rok je ke shlédnutí a jen bláznovy by se to nelíbilo, až mi to přišlo, že tady je něco sakra divně a byl jsem připravený ten nesmyslný hype pěkně zpražit v recenzi po tom co mě tohle všechno donutilo se na to podívat! No a upřímně... Tady se nic pražit nebude! Jestli existuje animovaný film/seriál za poslední roky, který by měl vidět i někdo kdo se na anime divá z nelibostí, tak to bude pravděpodobně Arcane. Tady není moc co vytknout. Všemi barvami pulzující a adrenalinem nabitý fantasy/punkový svět a příběh, kde jsou animace doslova živé až pohlcující. Vrcholem všeho jsou všechny postavy v čele s ženskými postavami Jinx a Vi, které ukazují celému Hollywoodu prostředníček a přímo křičí takhle se píší ženské postavy! A to nejsou rozhodně samy co jsou tak uvěřitelné a barvité, že chápeš všech z nich jejich motivace a činy. Každý si tam může najít to své. A to všechno v politickém pozadí co určitě nebylo na obtíž ba naopak a díky tomu celý příběh je ještě daleko velkolepější! Kde je vyobrazena nerovnost a problematika menšin způsobem, že by si mohli ostatní brát příklad. Pravděpodobně jeden z nejlepších počinů podle videohry co nám byl přetvořen na obrazovku. A určitě by mu měl dát šanci i ten, který se podobnému žánru vyhýbá. A já si druhou sérii určitě už nenechám ujít. Přeci bych rád jen klidnil pocity typu... nejlepší anime podívaná ever a nic lepšího nikdy nebylo natočeno apod.. Zase nohami na zem! ()

Pora

Bál jsem se, že když můj vztah k LoL skončil na bodu mrazu asi po pěti odehraných "utkáních", nechá mě chladným i tenhle seriál a tak jsa si vědom jeho existence už chvíli, úspěšně jsem se mu vyhýbal. Dělal jsem ale chybu a opak je pravdou. Ačkoliv postavy a lore světa League of Legends neznám, tak jsem si tuhle devíti epizodní jednohubku (stopáž epizod se pohybuje někde okolo 3/4 hodiny) náramně užil. Hudební podkres je bomba, vizuální styl mně osobně dost sedí a steampunkovo-fantasy kulisy jsou super. Protože moje znalost hry a světa okolo ní končí asi u "vím že existuje, zkusil jsem, nepotřebuji více," skočil jsem do sledování bez větších očekávání a s čistou hlavou. Prostě jsem to bral jako další fantasy. A absolutně to nebyl problém. Postavy jsem si oblíbil, příběh mne chytl a nepustil. Ideální poměr kecání a akce, která mimochodem vypadá dost fajn. Pokud jde o dávku násilí při akci, nevzpomínám si sice na žádná brutální explicitní jatka, ale za to si vzpomínám, že mi to vlastně vůbec nevadilo. Dejte mi druhou sérii, a ať je minimálně stejně tak na úrovni jako ta první. 5* Po té hořké pachuti, co mi v ústech zůstala po zhlédnutí druhé série Zaklínače, byla tohle ideální záležitost na spravení chuti. Kokino pro útěchu. ()

Krachen

Proč se mi nějaký animák opakovaně vkrádá do sci-fi vyhledávání? Tak jsem se podívala. Po 369 minutách přetržených pouze pečením nepečeného dortu poslouchám nekonečnou finální smyčku. Tak lahodný obraz dochucený zvukem mi dlouho nikdo neservíroval (hořký Bashir). Podle receptu pc hry, kterou neznám (LoL), se někomu konečně podařilo upéct Michelina. Příběh je vlastně typicky hrdinský a kynutý, mohutný, klenutý, občas se propadne do hloubky, občas do řídkého hrdinství, sežrala jsem to. Další chod už nechci. ()

ChuckOnly odpad!

roztomilé, když se generická moba kajda se stylizací poblité hry od blizzardu snaží předstírat, že má lore a příběh, který někoho zajímá. ()

Janiik15

Na to, jak to každý chválil a vynášel až do nebes, tak jsem od toho čekal víc. Animace je sice skvělá, ale seriál byl dost nudný. Možná, kdyby to každý tak nechválil, tak bych na to neměl tak vysoké očekávali a více by mě to bavilo, ale takhle si to víc, než 60% nezaslouží. ()

stativ

Hru vůbec neznám, takže jsem k Arcane přišel bez jakéhokoli hlubšího vztahu k postavám. A po shlédnutí první série mohu říct, že se na tom vlastně nic nezměnilo. Jediná postava, která mě jakž-takž zaujala byl Viktor, jinak by autoři klidně mohli zabít kteroukoli z postav a bylo by mi to úplně jedno. Příběh taky není něco, z čeho bych se pozadil na zadek, i když začátek vypadal celkem slibně. Co je na Arcane naprosto skvělé je animace. Jedině skvělé zpracování mě udrželo až do konce první série. Za mě 5+ hvězdiček za animaci a sotva jedna hvězdička za příběh. Takže mi z toho vychází 3/5. ()

holeys

Za mě opravdu povedený animovaný cyber-punk seriál který nejen vypadá hezky, ale velmi dobře reflektuje problematiku politiky, nerovnosti ve společnosti ale i lásky, přátelství a pocitu zrady. Už dlouho jsem si seriál tak neužil. ()

CreepyJoe

Proč by měli dát šanci arcane fandové anime? Protože Arcane má s předlohou skutečně velmi pramálo společného, Leage of Legends(který hraje od roku nula), který je předlohou, je obyčejna "arénová mlátička" s velmi slabým lore, díky čemuž autoři dostali naprostou volnost, protože nejsou vázány složitostí vztahů a příběhy. Díky tomu v podstatě až Arcane skutečně nějaký hluboký lore pro hru tvoří a je to konec konců velmi povedený seriál i po vizuální stránce, tak do příběhu. Močky co hrajou Dotu můžou jen závidět, amatéři... ()

paveltommy

Je úplně jedno jestli jste náhodou posledních 12 let žili v jeskyni a herní předlohu neznáte, nebo jste u ní strávili tisíce hodin. Jedná se o steam punkový nářez s nevšední animací, který z mého pohledu v současné době nemá přímého konkurenta. Nenapadá mě žádný seriál, který by Vám naservíroval stejnou dávku napětí, akce, a emocí, v krásné atmosféře Steam Punkového města s úplně jinou animací než na co jste zvyklí.  Za mě nejlepší z nejlepších, jedinečný projekt který prostě nemá obdoby.  Hudba, animace, postavy, všechno na jedničku - za mě první projekt kterému se nestydím nic vytknout a šáhnout na 100%. ()

Karzelek

Smekám.. LoL jsem nikdy nehrál a nikdy se o něj ani nezajímal. Takže takové ty stavy, kdy se Vám srdce rozbuší o 106, když (poprvé) uvidíte svého oblíbeného hrdinu na scéně jsem prostě nezažíval no.. A to je asi tak jediné co by tomu šlo vytknout (a vlastně za to ten seriál ani nemůže že jo).. Jinak za mě naprostá paráda, tohle bylo ultra perfektní. Animace na 6/5, příběh taktéž (i když tady jsem měl asi výhodu zase toho, že LoL neznám, takže jsem netušil kdo je hrdina ze hry a kdo random postava a bral jsem je všechny "stejně"...) Po skončení Aktu 1 (neboli po třetím díle) jsem pár minut koukal na zastavěné video a rozdýchaval). A pak člověk zjistil, že to začalo vlastně až dílem čtvrtým.. :-) Tady nemůžu jinak než doporučit. ()

Tycygo

I bez znalosti lolka to dává smysl, umělecky i příběhově na výši. Příběh je obzvláště drsný a srdceryvný.  Není co řešit, toto anime je jedním z nejlepších počinů netflixu. Pokud znáte lolko, tak si užijete bližší odhalení a camea známých postav ze hry a pro vás to je 6 hvězd z 5 a absolutní must see. ()

NoodlesCZ

Na první pohled srdcovka. Každá postava má silný motiv, proč tak či onak jednat. Charisma ze záporáků i klaďasů jen srší. Vývoj charakterů graduje a klišé, že nic není černobíle tu dostává konečně realistický náboj, necítíte, že vám tuto současnou mantru tvůrci prostě jen servírují. Choreografie fightů je naprosto epická a samotná animace je geniální. Propojení 3D s 2D se tu spolu snoubí v dokonalé harmonii. Každý frame scén funguje kompozičně, světelně, barevně i stylizací jako wallpaper sám o sobě. V celém projektu je vidět láska a čas, který každé kolečko do soukolí vložilo. Soundtrack funguje sám o sobě a ve scénách tvrdí muziku až do husí kůže. Často je 5* něco pod 100% ale tenhle nářez je křišťálově čistá 100%, rozhodně událost roku! ()

RedNotice

Jeden z nejlepších seriálu které jsem kdy viděla. Skvostná animace která je propracovaná do nejmenších detailů a je prostě překrásná .Dobře napsané postavy kromě Jace, nejdřív je vynálezce pak vysoce postavený politik a pak borec z kladivem a některé jeho rozhodnutí jsou dle mého názoru trochu moc urychlené. Fiktivní svět ve kterém se seriál odehrává je dokonalí hlavně vyobrazený dvou částí města, horní část je moderní a na ulicích nenajdeme ani smétko prachu a dolní část je chladná a prokreslená neony a krásnou atmosférou. Jinak 5 z 5. Těším se na druhou řadu. ()

BR23

Stotožňujem sa s názorom "T2" (ktorý tomuto dal 3/5) len dodám, že mi chýbala dostatočná motivácia postáv. -(Prečo medzi sebou nekomunikujú? Prečo zamlčujú dôležité objavy? Prečo študent tak podlo zosadil/zradil svojho mentora?...)- aha viem, lebo dej/scenár sa musí hýbať a tak sú postavy nástrojmi dramatizovaného deja. ()

Puxina

Očekávání bylo velké a seriál ho krásně splnil, a to do puntíku. Nádherná animace, super příběhy postav a úžasný soundtrack, který jsem jel několikrát dokola a každá písnička mi připomněla různé scény ze seriálu. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

30.12.2021

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)