Divoké pivo je klasická česká komedie o privatizaci malého jihočeského pivovaru. Vřadě komediálních situací se zde setkávají dobří čeští policisté s mafií, poctiví občané s podvodníky. Úsměvný příběh, který samozřejmě nepostrádá milostnou zápletku, významně ovlivní pohádkové bytosti, které se náhle vynoří z dávné minulosti. V nové české komedii hlavní dvojroli vytvořila Markéta Hrubešová. (oficiální text distributora)

bari68

Vo vtedajšej dobe bol film asi viacej aktuálnejší, ale pochybujem, že bol prijatý s väčším pochopením ako dnes. ()

Paity

Proč dvě hvězdičky k takovému filmovému blafu? Přece Markéta Hrubešová tam má taky dvě ňadra a poměrně slušná. Ale na čtyři hvězdičky už to nebylo, i když tam má dvojroli.... ()

pjotr76

Sakra o čem to bylo? Vzpomínám si jenom na nahou Hrubešovou a něco s Lábusem. Nijak mě to neznechutilo, to bych si pamatoval, tak dvě hvězdy, když za nic tak za tu kvalitní nahotu;) ()

Foxhound#1

Tradičně blbí český policajti, kozatá Markéta a jako bonus diskotékový mafiokrál Jonák v nejdelší reklamě na pivo. Ten film je tak blbej až je místy vtipnej. ()

mira007

Hodně těžká šílenost , hvězdu dávám za nahou Markétu Hrubešovou a tu bych sebral za vrahouna Ivana Jonáka, ale nechám tu hvězdu být - odpad by měl vypadat asi jinak. ()

marttaN odpad!

Nejde to, fakt jsem chtěl dát jednu hvězdičku kvůli tělu Markéty Hrubešové, ale ruka a mozek nespolupracovali...prostě to nejde, je to hovadismus. ()

waits

Anotace nelže. Skutečně jde o klasickou českou komedii, ovšem nutno dodat, že pouze v kategorii privatizačních filmů 90.let a i tak jde o slušný bizár. Divák, který film dokouká si nemá na co stěžovat, už první záběry na flašinetáře a Nepraktovy kresby naznačí dostatečně, o co půjde. Milovník dekadence si skutečně užije, k vidění je poměrně nabité obsazení v jedné trapné scénce za druhou, lehce nad vodou se drží policisté Vladyka,Poloczek, ale jinak nikdo moc nepomáhá, obzvlášt podivně vyznívají výkony strýčka Jedličky nebo Jaroslavy Hanušové. Osobně mám na 90.léta hodně hezký vzpomínky, takže se dívám na všechny ty tehdejší pokusy s jistou shovívavostí, ale i tak se nemůžu ubránít jistého pocitu lítosti, že třeba Jára Kohout nebo Jiří Sovák byli hozeni do stejného filmového pytle jako kriminálník Jonák (jeho angažování ve filmech ukazuje, že doba byla neuvěřitelně svobodná a zábavná, ale i nevkusná a zoufalá zároven).A chudák skladatel Šust, vedle Panelstory mít v seznamu tohle.. O tom, že kriterium pro výběr hlavni postavy byla ochota svléknout se a ukázat (pěkná) prsa nepochybuji ani vteřinu. Tím směrem se taky měl producent filmu vydat - vynechat děj a celou tu nepovedenou satiru a natočit s Hrubešovou čistou pornografii s prostřihy na pivovar. Film by místo Plyšového lva sklidil komerční úspěch a dnes by to byla ozdoba Pornohub. Škoda. ()

AndreyCSFD odpad!

Neuvěřitelné, jak něco tak ubohého mohlo vzniknout. Filmaři se po revoluci asi zcvokli, najednou nebyla cenzura a oni nevěděli co točit dřív - jestli sprosté komedie nebo nahotu. Tak natočili mixáž obého a dopadlo to bídně. Zlaté socialistické komedie. ()

Woodstock

Zavíráme! Oznamuje se láskám vašim, že došlo pivo. A hvězdy hodnocení taky. Jednu z nostalgie, za ty zrzavé kozy, které pluly kdysi po Labi a mně se pak o nich v noci zdálo :-) Ale tohle Divoké pivo? To není příběh úsměvný, jen útrpný. ()

zdeny99

Markéta Hrubešová, Markéta Hrubešová a její prdel, Markéta Hrubešová a její boky, Markéta Hrubešová a její nohy, Markéta Hrubešová a její propínací retro šaty, Markéta Hrubešová v červeném kostýmku, Markéta Hrubešová v černém krajkové prádle s podvazky a nakonec ještě nahá Markéta Hrubešová. Divoké pivo je film, který z ní udělal femme fatale českého filmu 90. let. Ale proč zrovna tenhle? Taková kravina, která je úplně blbá, nudná a postavená na hlavu. Na druhou stranu, Markéta Hrubešová je o to více vidět, a to nemyslím i to, že tu hraje dvojroli. V jedné roli cudně se tvářící femme fatale v roli holky popravené někdy v novověku a na druhou stranu v roli rajcovní čubky šukající s Václavem Upírem Krejčím (blééééé) a Vítězslavem Jandákem (brrrrrr). Bez ní bych to po 20 minutách vypnul. [2426. hodnocení, 109. komentář, 24%, 294. nejhorší film] ()

MickeyStuma odpad!

Porevoluční nálada se ukázala i v tomto snímku, který pojednává o privatizaci jednoho pivovaru. Příběh je šmrncnutý pohádkovou legendou, ale její smysl, či význam aby divák pohledal. Sešla se tu poměrně velká plejáda v té době známých herců, ale jak je vidět, na kvalitě to vůbec nepřidalo. Už natáčení se potýkalo se značnými finančními problémy, což výsledek značně poškodilo. Ani scénář není nijak k popukání. Vznikla slátanina bez sebemenšího nápadu. Ono to skoro vypadá, jako kdyby žádný scénář snad ani nebyl a vše jakoby vznikalo na place přímo na koleně. Tento filmový výtvor je zkrátka ostudou české kinematografie. ()

Kolssteyn odpad!

Film má zvláštní zálibu v tmavých a nočních scénách, což v českém pojetí znamená, o to víc sledovat audio stopu... ale ta se pro změnu nese v myšlenkové nesrozumitelnosti, takže si film žije svým vlastní životem a divákovy myšlenky tak utíkají k jiným asociacím, než je zrovna touha po sledování filmu... ()

dainio

Tak se mi konečně povedlo zkouknout i tento "skvost" naší porevoluční filmografie. Už asi po 10 minutách filmu, je patrné, že snímek jednoznačně, po vzoru podobných filmů té doby, se veze v záležitostech typu restituce, privatizace a restaurátorství. Na tom by nebylo nic špatného. Bylo to aktuální. Vždyť taková klasika jako "Dědictví" se této látky ujalo výtečně. Jenomže, aby film za něco stál, musel by plynout ze slušného scénáře, dobré ruky pana režiséra a jeho schopnosti vést herce. Ani jedno z toho ale nefungovalo, nebo spíše ani nebylo. Film je poměrně chaotický a bezzubý. Chce se tvářit jako typicky česká komedie ale každou minutou se dostává do podprůměrné šedi. Nepomohla tomu ani celá plejáda známých tváří nebo již klasické obnažování Markéty Hrubešové. Pitomostí i velice trapných scén je tu dosti a dosti. Kategoricky se jedná o "céčkovinu". Málo vtipu, více blbosti. Převládá krkolomnost. Kdyby nebylo policajtské trojky (Poloczek, Lábus a Vladyka), tak nevím, jestli bych vůbec tu jednu hvězdičku dal. Sice se nejedná o nejhorší porevoluční film ale pitomý je dosti. Zejména, když se do pivovaru dostane nadpřirozená postava, která má svou dvojnici. Globálně vzato, na to zkouknutí (jedno) to je. Po skončení ale na Divoké pivo, rychle zapomenete. ()