Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Až do předminulého století se vrací příběh o praotci služebních psů, těch nejvěrnějších pomocníků lidí v boji proti zločinu. Málokde se asi tak hluboce a důsledně uplatňuje představa o psu – příteli člověka jako právě v policejních službách. Dnes to považujeme za samozřejmost, ale i tuto samozřejmost bylo třeba prosadit, prokázat, osobně probojovat. Vraťme se tedy do konce 19. století k onomu praotci dnes nejznámějšího služebního plemene, k legendárnímu německému ovčákovi Horandovi a k jeho stárnoucímu, leč tvrdohlavému pánovi a jejich úspěšnému zásahu v případu vraždy pro peníze. (Česká televize)

(více)

Recenze (11)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nešlo sice o klasické vyšetřování, přesto jsem si třetí epizodu užil. V sídle oběti to vypadalo jako v hnízdě zmijí, David Matásek s Václavem Vydrou se přetahovali o titul zmetka dílu, ale když se dva perou... Faktem je, že byl chudák Horand těmi nesympatickými postavami poněkud upozaděn, ale já jsem se dobře bavil. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tu by zaslúžili zavraždiť úplne všetci. Tak nesympatické postavy neprinášal seriál v každom dieli, takže si ich treba potom náležite vychutnať. Česť hercom, že dokázali tak dôveryhodne zahrať tak slizké postavy. Sympatie divákov si tak získava nemecký ovčiak. Ale pozor, žiadneho komisára Rexa od tejto celkom slušnej depky nečakajte. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vcelku pěkný díl, jen škoda, že ten pes nebyl moc využitý (jen začátek a konec), protože byl tím nejpěknějším na celém příběhu. Psi jsou důležitým prvkem nejen u policie ale i záchranářů a vojáků a německé ovčáky doslova miluju a nejenom kvůli Rexovi. Ta omáčka okolo vraždy / zmizení továrníka byla místy trošku trapná stejně jako některé dialogy, ale měli to chlapci pěkně vymyšlené – jen nedomyšlené. Rozhodně bych mrtvolu hned hodil do bažin, než jí zakopával na dvorku… ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Natáčeno na zámku Hrádek u Nechanic a v Praze na Hradčanech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama