Kdo by neznal jednu z nejznámějších filmových písniček "Když se načančám". Tuto a další písničky (např. "Taková jsem já", "Princezny jdou si hajnout" či "Nevadí, to zvládnem") si můžete znovu vychutnat v této oblíbené hudební pohádce režiséra J. Adamce, který do hlavních rolí Běly a prince Davida obsadil I. Andrlovou a M. Vladyku. Královský pár si zahráli J. Bohdalová a P. Nárožný. Teď už se ale přenesme do královského sídla. Princ David v zápalu boje při šermu rozbije zrcadlo. Potrestána je však služebná Běla, která je za zrcadla zodpovědná. Ponížená a zklamaná odchází ze zámku. Král se vzápětí rozhodne oženit svého syna. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů (musí oškrábat brambory, ušít vestu a složit a zazpívat písničku), při jejichž plnění bude princeznám Babetě a Brigitě pomáhat služebná Běla, k nepoznání převlečená v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě… (Česká televize)

KillerZeli

Příjemná pohádka s kultovními písničkami, ale celý film jsem si říkal, že režie tam pouští naprosto zbytečný záběry a hádejte koho sem si v titulkách přečet... ()

Tiiso

Televizní zpracování této pohádky je na takové hrozivé úrovni, že nelze co hodnotit. Finanční situace televizní tvorby tehdejší doby byla v katastrofální situaci. A nic na tom nemění, že se schovávala za rádoby situační styl vyprávění. Samotnou pohádku pak na kvalitě zvedají vybraní herci. Pro děti v tehdejší době možná dobrý příběh, z hlediska celkové doby a kvality televizního řemesla velmi špatně odvedená práce. ()

donkocicak

Milá pohádka, které kraluje Petr Nárožný... I postava Karla Černocha tu působí sympaticky... A princezna Babetka a "Když se načančám", to už se zapsalo ke kultu československých pohádek... I po letech roztomilé. ()

morfas

Celou dobu se nemůžu zbavit dojmu, že princezna Babetka inklinuje spíše ke svému otci, než k princi Davidovi, posuďte sami: „Babetka je unavená a tatínek by stejně nerad viděl, kdybych tu princi lásku vyznávala. Copak asi dělá tatínek?“ -Že by „rodinná zábava“ na 6? (incest) :-) ()

Stanix

Roztomilá pohádka s klasickým českým humorem, který nestárne a k tomu výborný Peťa Nárožný, který nezkazí žádnou srandu. ()

Stejšn

Mně se todle prostě strašně líbí, a i když to má semtam hluchá místa (hlavně scény u astrologa), je vidět že si natáčení všichni užívali a to včetně zpěvaček a textaře. A kór scény v trůnním sále a při noční přípravě na soutěž jsou prostě nabité hláškami. "Babetka se píííchláááá!" Trio Nárožný - Bohdalová - Bedrna je prostě bezkonkurenční. ()

MartinTerran

Velmi dobrá klasická pohádka plná humoru a skvělých písniček. Herecké obsazení je hvězdné a herecké výkony super, především král Petra Nárožného je neuvěřitelný. Hodnocení: 88/100. ()

Pitryx

Přiznávám, že tři hezké písničky tu jsou. Je tu také pan Nárožný, který se sice snaží to celé držet nad vodou, ale nějak se mu to ne a ne podařit. No, budiž, je to přece jen pohádková inscenace. Viděl jsem i horší. ()

MirkaP

Pohádka lehce prkenná, leč díky královskému páru Bohdalová - Nárožný stále zábavná. Princezny jsou roztomile hnusné a jejich písničkové odhalení pořád baví. ()

knihovna

Mnohem lepší, než spousta "vysokorozpočtových" pohádek. Pan Nárožný a paní Bohdalová opravdu vynikají, je až zarážející jakým způsobem. Prostě kdo umí, ten umí. ()

Arccos

Jedna z nejlepších nedělních televizních pohádek. Vtipná, chytře napsaná, dobře zahraná a rozhodně snesitelná i pro dospělé diváky. ()