Tajemný předmět touhy

• Česko Ten tajemný předmět touhy (více)
TV spot

Historie jedné nepomíjející lásky. Mathieu Faber se zamiluje do své služky, mladé Conchity. Ta jej však neustále odmítá, zatímco jeho vášeň se stupňuje. Conchita nakonec odejde ze služby, ale oba se náhodně potkávají v různých městech Evropy. Conchita Mathieua provokuje s jinými muži, což v něm jen upevňuje jeho touhu. Tato neústupnost, která vede až k násilí, je nakonec spojí nezlomným poutem. (oficiální text distributora)

karlee

Trochu zklamání, i když film celkem slušně odsýpá, nepřináší nic nového, téma už bylo zpracováno už několikrát i předtím a - alespoň pro mě - lépe. Tady to tak nějak vázne mezi fraškou a psychoanalýzou. I ty tři hvězdy jsou spíš díky dvěma povedeným momentům kolem poloviny filmu. Raději si dám něco od Kundery a snad i od Ignáta Hermanna. ()

Tamdydam

U obrazovky mě neudrželo nic jiného, než dvě nádherné představitelky hlavní ženské role a krásné prostředí, v kterém se "děj" odehrává ()

Rattlehead

"Je více způsobů, jak udělat muže šťastného. Přitom můžeš zůstat panna." Labutí píseň mého oblíbeného Luise Buňuela se opravdu povedla. On sám po "Přízraku svobody" pomýšlel na definitivní odpočinek. Bylo zapotřebí velké zatvrzelosti jeho přátel, a hlavně producenta Silbermana, aby se znovu pustil do práce. Tento film je sice na Buňuela relativně "normální", ale to by nebyl on, aby si s divákem nepohrál - viz dvě herečky v jedné roli, plus samozřejmě nezapomněl na svá oblíbená zvířátka - scénka s chycenou myší, s mouchou plovoucí ve sklenici, či prasátko, které žena nese jako miminko. Rovněž nápad s poléváním kbelíkem vody je docela zábavný. Myslím, že Fernando Rey si svoji roli musel vyloženě užívat, když měl tolik milostných scén s krásnými a mladými herečkami. Ale je také dost možné, že naopak trpěl jako jeho postava... ()

MaxForValue

Myslím, že v celých dejinách filmu sa nenájde slizkejšia, odpornejšia postava než Conchita, ktorú brilantne stvárnila jedna z bond-girls Carole Bouquet. A nemôžem sa taktiež ubrániť pocitu, že Luis Buñuel má v mnohom spoločné s Almodovarom, tiež ide v emóciach až na kosť a vyšťaví z diváka aj tú poslednú energiu. Nechutný a zároveň tak emočne vypjatý film. ()

iz67

Tenhle film můžu sledovat pořád dokola. Je nabitý vším možným, ale hlavně úžasně vtipným popisem touhy a toho, jak ji lze nenaplnit. Něco jako v Buržoazii, jak se nenavečeřet. Tolik detailů, od cestay vlakem a interakce společnosti, přes pytel, atd. A to ještě do toho stačil jemně vrazit svoji frustraci z rozmachu terorismu tehdejší (!!) doby. ()

kubilov

Příběh jedné sebezničující romance, který se odehrává ve velmi zvláštním čase plném bombových výbuchů a teroristických činů, které však všichni aktéři berou jako neměnný fakt, s nímž je třeba vždy počítat. Mezi bohatým Mathiem a krásnou, mladou a vychytralou Conchitou je velmi intenzivní, avšak velmi zvláštní a zmatený vztah, jehož vyznění právě matou nestejnoměrné signály vysílané krásnou poběhlicí. Vynikající Buňuelův film, o kterém budete zaručeně přemýšlet ještě hodiny po jeho skončení. ()

SAINTS

Bunuel rozhodne natočil aj lepšie filmy.Tento nie je zly,ma svoje kvality ale niečo tomu chyba.Mierne sklamanie.Tristana či Kraska dna ma bavilly ovela viac. ()

Riverin

Do tohto filmu som išla bez žiadnej prípravy a to nebol práve najlepší nápad. Najprv som nemala ani potuchy prečo tú istú postavu hrajú dve herečky a preto som celý čas čakala nejaké veľké odhalenie. Až neskôr som zistila že to malo niečo so surrealizmom. Samotný dej mi tiež pripomínal skôr nejakú mexickú telenovelu a po čase som si hovorila: "Už mu konečne daj." Možno tento film potrebuje ešte jednu šancu a tým, ktorí sa na film ešte len pripravujú, môžem poradiť aby si o ňom niečo prečítali aby neboli mimo ako som bola ja. ()

kedluben

o čem je ten film? o posedlosti, vášni, sexu, terorismu, neschopnosti navázat normální vztah, vydírání, o pěkný potvoře a přitroublým strejdovi? nebo snad o démonech v každém z nás? asi o ničem z toho. a nebo o všem trochu? kdo odpoví? já ne. ()

FandaF

Nebýt toho netradičního, častého a pro mne nepochopitelného, střídání dvou dost odlišných hereček v roli hlavní hrdinky, dal bych i plný počet. Obě jsou krásky, ale to střídání považuju za úlet, kazící celkový dojem. ()

bittersweet

Na film se moc hezky dívá díky prostředí, ve kterém se příběh odehrává, i díky zajímavým tvářím herců a hereček. Člověk by žasnul nad naivitou starého kozla, kterému se zachtělo mladého masa, ale musím říci, že Conchita mě též nějakou dobu tahala na vařenou nudli a chvíli jsem si myslela, že toho pána možná má ráda, ale jen je trochu víc prudérní. Scény v kupé, kde byl vlastně celý příběh retrospektivně vyprávěn, budují v divákovi zájem o pokračování aféry s Conchitou, o boj mezi chtivým mužem a vychytralou ženou. Jen ten konec byl pro mě moc sureálný a nečitelný, vlastně všechny teroristické zmínky působily spíše rušivě a byly jaksi navíc. ()

PSyk

Povinný spánek! Bunuel je největší pako v dějinách kinematografie, ne tak dobré jako Nenápadný půvab buržoazie, přesto však velmi dobré! Akorát mne štve, že jsem nepochopil tu metaforu s vyšíváním - ale třeba to byl jen sýrrealismus v praxi... ()

robbez

Poměrně monotónní vztahová hra kočky s myší, která mě po čase už celkem přestala bavit. Je to vlastně o lidech, kteří nemohou žít spolu ani bez sebe a o tenkých hranicích mezi láskou, nenávistí a závislostí. ()

tulen

Vubec nechapu tak vysoke hodnoceni .. Takova fraska ve stylu podobne ladenych italskych filmu. Dost jsem se nudil a nemam potrebu to videt znovu .. ()

gizi

Příběh o tom, jak to ženy s muži umí, je perfektně podán. Zanechává ve mně velmi silný dojem. Dvojí obsazení hlavní hrdinky je opravdu zajímavým, ale zde i vhodným prvkem. Herecké výkony tak všech tří hlavních postav jsou výborné. ostatní záležitosti surrealismu jako neustálé atentáty a sem tam jiné drobnosti mi sice nijak zvlášt nevadily, ale klidně bych se bez nich obešel. 10.5.2013, 85%. ()

skok01

Skvělé, provokující, jedinečné, naprosto brilantní drama. Skvělé herecké výkony v hlavní ženské i mužské roli. Výborný scénář a kamera. Naprosto skvěle vystiženy a ještě s větší grácií zahrány ženské vlastnosti, svádění... - mladá žena si zahrává a dělá si blázna ze staršího muže a pořád dokola, bez konce. ()

Koco

"What of artistic lateness not as harmony and resolution but as intransigence, difficulty, and unresolved contradiction? What if age and ill health don't produce the serenity of 'ripeness is all'? ... Far from resolution, then, Ibsen's last plays suggest an angry and disturbed artist for whom the medium of drama provides an occasion to stir up more anxiety, tamper irrevocably with the possibility of closure, and leave the audience more perplexed and unsettled than before. ... I'd like to explore the experience of late style that involves nonharmonious, nonserene tension, and above all, a sort of deliberately unproductive productiveness, going against." - Edward Said ()

radek.896

Conchita svou roli mrchy zvládla bravůrně. Holt si starý páprda myslel, že ji má v hrstí, ona mu upláchla, stále se to opakovalo a už to časem nudilo. I tak si pořád mmoho bohatých žen nebo můžu myslí, že si partner(ku)a koupí penězi. Napád povídání ve vlaku byla teda pitomost, koho by tak zajímal takový příběh... Vskutku povedené, jak se ze sebe nechá dělat blba starý páprda kvůli jediné ženy. ()