Na mě se můžeš spolehnout

• USA You Can Count on Me (více)

Na Sammy se toho sesypalo moc najednou. Od narození žije v městě Catskill, kde její rodiče zahynuli při dopravní nehodě, když byla malá holčička. Má osmiletého syna Rudyho, který nikdy neviděl svého otce a začíná si ho idealizovat jako hrdinu. Navíc dostala nového šéfa, který chce, aby plnila nesmyslné příkazy a ještě ke všemu přijíždí na návštěvu její bratr Terry, jenž se řadu měsíců vůbec neozval. Přítel jí nabízí sňatek, vztah se šéfem nabere nečekaný obrat a bratr se synem jí dělají velké starosti. A když Terry řekne Rudymu, že by se mohl setkat se svým otcem, nastává chvíle, kdy si sourozenci musí spoustu věcí vyjasnit. (oficiální text distributora)

Handle

No, čekal jsem určitě víc. Vlastně mně to překvapivě vůbec nezaujalo, ačkoli to filmařsky bylo výborné. Možná to bylo tím, že jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou postavou, každopádně u mě film žádné emoce prostě nevyvolal. ()

jhrasko

Vzťah súrodencov ťažiaci z krásne odsledovaných situácií každodenného života, ktorý je kongeniálnym spojením výborného scenára a civilného herectva - Laura Linney a Mark Ruffalo podobne ako skvelý Rory Culkin dávajú malej snímke punc životnej uveriteľnosti a tým jedinečnosti. Jeden z mojich TOP filmov dekády, Ruffalo ho, právom, v istom rozhovore k filmu Zodiac, označil za ten, na ktorý je najviac hrdý. ()

Marsik

** Po více jak třech letech jsem si dal opáčko a nyní mohu říct, že pro tenhle film a zejména pro samotný závěr mám slabost. Sice jsem ho celý viděl pouze 2x (závěr asi 8x :)), ale i tak ho mám v paměti, jako ten citlivě a upřímně natočený snímek, který si mě získal svou přirozeností. V podstatě díky tomuto počinu mám rád Marka Ruffala, který je jiný, než ti uhlazení fešáci, kteří na plátně dělají ze sebe bombarďáky. Mark hraje tak osobitě a skutečně, že je radost ho pozorovat. Stejně tak Lauru Linney, která hraje velice příjemně a působí velice obyčejně (v tom pozitivním slova smyslu). Opět to není žádná krasavice, jejíž prsa by vám prostřednictvím televize lezla až do obýváku. Snímek "Na mě se můžeš spolehnout" se na mě může spolehnout, že si ho za čas moc rád připomenu. 80% (with J.) ()

Skip

Takové nic neříkající a chvílemi i docela nudné. Není to vysloveně špatný film, ale není to ani něco, co bych chtěl vidět znovu. ()

Fanucci

Sice jsem neviděl film od úplného začátku, ale to co jsem stačil shlédnout, bylo vynikající. Opravdu krásný příběh o velké lásce dvou sourozenců, které povahově nespojuje vůbec nic:-) Tak jak píše golfista, filmy o vztazích a obyčejných lidech mám moc rád a tento se skutečně povedl. Viděl jsem perfektní psychologii postav, skvělé dialogy, vynikající herecké výkony (vlastně úplně všech, ale Laura Linney mě nadchla. Pomalu se blíží k zařazení na můj seznam TOP 5 hereček). Nic mi tam zkrátka nechybělo... ()

d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2000 - nominácia na Grand Prix des Amériques, Špeciálna cena ekumenickej poroty, Najlepší herec (Mark Ruffalo) ()

Martin741

Jo, obycajni ludia maju miesto vo svete /kazdy ma miesto na tejto planete/ ale Ramzeszial nepatria to vseobecneho rozhladu tito obycajni ludia. Preto toto beriem len ako spolocensku konzervacku. Laura Linney bola super, Brodericka som obiede nejako prezil, stale ho nemam rad. A to tak, ze velmi! 65 % ()

danecek24

58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Laura Linney, Nejlepší scénář - Kenneth Lonergan ()

Juto

Krásna, súcitná, artikulovaná domáca dráma. Je to film o súrodencovi a všetkej bolesti, radosti, láske a úzkosti, ktoré z toho vyplývajú. 7/10 ()

laik_60

taký obyčajný príbeh rozvedenej matky jej osemročného syna a jej, tak trocha ľahtikára, brata. Film nenudil, ale raz pozrieť stačilo. Dosť ma zarazilo, že film bol scenárom nominovaný na Oskara. To bol asi chudobný rok :( ()

dr.fish

Zhruba jsem pochopil, že jde o film o vztazích, ale neztotožnil jsem se s nikým z hrdinů, zůstal odtažen a po hodině film vypnul. Snad příště... ()

Kulik.Z

Úžasný snímek, u kterého jsem plakal, už ani nevím proč. Asi mě dostal Johann Sebastian Bach - Cello suite No.1 Prelude in G - Major... (http://www.youtube.com/watch?v=zuHQgmoSKGs) Prostě obyčejný film - citlivý až to hezký není (myšleno dobře!). Tady jsem poprvé viděl Marka Ruffala (s vynikající Laurou). 96% ()

danoo

Už som to raz spomínal, ale nedá mi nezopakovať. Som rád, že sa ešte točia normálne filmy o normálnych ľuďoch, kt. riešia predovšetkým rodinné vsťahy a problémy súčastnosti. Tiež kvitujem výber Laury Linney a nie nejakej afektovanej psudomatky typu Helen Hunt. PS:You can count on me je tiež jeden z tých filmov, čo sa najlepšie vynímajú na televíznej obrazovke povedzme o jednej ráno. ()

lennyd

Cesty sourozenců Sammy (Laura Linney) a Terryho (Mark Ruffal) se sice rozejdou, ale srdci jsou stále nablízku. Po letech se Terry vrací zpět do rodného města, a Sammy jej vítá s otevřenou náručí. Sama se ale nachází v těžkém období - vychovává syna Ruddyho, její nový přítel jí sice nabízí sňatek, ale sama neví jestli jej miluje a navíc dostává nového šéfa, arogantního Briana (Matthew Broderick). I když se jí Terry snaží pomoci, jeho trochu naivní pohled na svět a pokazit vše na co sáhne udělá své... Na tento filmeček se doporučuji dívat, jen pokud vás nic netrápí. Pak si budete .. ehm ...užívat radosti a starosti obyčejných lidí v obyčejném americkém zapadákově. Film nemá žádnou velkou zápletku, ale Kennethu Lonerganovi se podařilo vše natočit s takovou jemností a citlivostí, že to vůbec nevadí. Pomohlo také skvělé herecké obsazení, Laura Linney jako obvykle úžasná, dvojice Mark Ruffalo a Matthew Broderick vždycky potěší (mimochodem při filmu jsem si vzpomněl na další film kde hrají oba pohromadě, a teď koukám že Margaret je také z pera Kennetha Lonergana), ještě tak dát o něco větší prostor Joshi Lucasovi a budu spokojený stoprocentně. Celkově jde ale o velmi příjemnou podívanou... ()

venison

Laura Linney je mi sympatická a tak se na rodinném vyprávění o trošku netradičních starostech jedné rozpadlé rodiny nedalo snad nic zkazit ;-) Mám ráda obyčejné příběhy "za života" ;-) ()

Pavlínka9

Je to film o běžném životě na malém městečku. A to je moc fajn. Protože i tak tam vidíte plno věcí, které buď nechcete či nezávidíte, že oni zažívají. Nicméně - co tam vidím já je to, že je tam krásně ukázáno co se může stát během vteřiny s životy dalších mnoha lidí (ne jen v té době malému klukovi a holce, kteří přišli vlivem autonehody o život), ale co všechno se na to pak nabaluje...Tak jednoduše je nám to v tomto filmu ukázáno :) A o to víc to podle mě má větší sílu. Vliv. Herci jsou báječní - tam není co vytknout a ten "smutek" a vztek, který jsem cítila z postavy Sammy - hodně silný. ()

Mishqo

krásna, prirodzená dráma, s dobrými hereckými výkonmi, dobrou hudbou, chytí vás za srdce, koniec tak isto prekvapil lebo nepatrí medzi tie happyendovské...čo mi vadilo boli miestami hluché miesta a niekedy dej pôsobil ťažkopádne ale inak super :) ()

ganz

Příjemný film o starostech obyčejných lidí, o žádný zázrak se nejedná, ale vlastně to ani nevadí. ()

Na Lonergana sa môžeme spoľahnúť

Na Lonergana sa môžeme spoľahnúť

24.08.2005

Po dráme Na mňa sa môžeš spoľahnúť nakrúti Kenneth Lonergan snímku rovnakého žánru s názvom MARGARET, a rovnako ako v prípade spomínaného predošlého projektu, aj tu bude okrem režisérskej stoličky… (více)