Bývalý ruský generál Benin touží po tom vzkřísit bývalý Sovětský svaz. Spojí se s německým vědcem Leitzigem, který zkonstruuje dvě atomové bomby. Benin je naloží do amerických vlaků mířících do Iráku. Jediný, kdo může zabránit jeho šílenému plánu je Malcolm Philpott, člen mezinárodní organizace proti kriminalitě... (oficiální text distributora)

otík

Rutinní akční film, který se zapomněl v osmdesátých letech s už tehdy bondovsky vypadajícím Brosnanem, charismatickým Patrickem Stewartem, neoriginálním scénářem a tradiční akční hudbou, opět zcela neoriginální. Prostě typický televizní film pro Tv Nova. ()

lennyd

Bývalému ruskému (ehm, sovětskému) generálovi Beninovi (Christopher Lee) se podaří od německého vědce Leitziga dvě atomové bomby. Zároveň se spojí se známým teroristou Alexem Tierneym, který pro něj unese německý vlak - ve kterém plánují bomby odvézt až do Iráku. Naštěstí je zde Malcoml Philpott (Patrick Stewart), šéf mezinárodního protiteroristického úřadu a hlavně jeho prodloužené ruce agenti Mike Graham (Pierce Brosnan) a Sabrina Carver (Alexandra Paul), kteří jediní mohou zabránit prodeji bomb teroristům... Už jsem si docela zvykl, že ve filmu je výbuchu vždy zabráněno v poslední vteřině -- ten červenej displej s velkou svítící jedničkou působí velmi úchvatně a divák z toho má druhý vánoce. V tomto filmu jsme se podobné taškařice dočkali hnedle dvakrát a způsob jejich odjištění je taky vskutku originální - asi čtyřicet různě barevných drátů, a agent s fenomenální pamětí na barvy. Jen jsem si při tom vzpomněl, jak jednoduché to měl pyrotechnik v Landově songu. Ale zpátky k filmu - herecké obsazení docela kvalitní (Brosnan, Lee, Stewart), leč televizní zpracování z filmu čiší proudem a nuda (hlavně v pozdějších minutách filmu) by se - i přes tikající odpočítávání na atomové bombě - dalo krájet... ()

JohnSmith

Tak tohle bylo fakt špatný. Sice výborné obsazení, ale tak debilní scénář a celkově špatně natočené, že jsem nechápal, jak do toho takoví herci mohli jít. ()

xaver

Konec světa v letošním roce 2012? No ani se nedivím, když před supermocnými tohoto světa nás může ochránit jenom jeden člověk, superhrdina Malcom, nebo Bond, nebo ... to je nakonec jedno. Bondovky jsou Bondovky a člověk je už tak nějak bere, ale tohleto už bylo příliš. Vyloženě kanální film a jednu hvězdičku dávám jenom kvůli Brosnanovi. I když taky se nemusel nechat ukecat na takovou ptákovinu. Ale nějak se živit musí. ()

Paity

Peirce Brosnan by měl mít zakázáno hrát vyloženě akční hrdiny/typy, protože on prostě není ani Robocop, ani Rocky a ani Terminator. ()

Haymar

I někdejší Pan Protřepat/Nemíchat nějak začínal (pomineme-li Remington Steel) a že to byly začátky vskutku velmi, velmi béčkoidní! Překvapivě vysoká koncentrace herců (vyjma mužatky Paulové), nepřekvapivě těžce profláklá zápletka a dementní příběh" (i na "B-Tv produkci")... ()

ujec odpad!

" Ja som tu veliteľ" - v každom podobnom filme to isté. Absolútne bez logiky. Biedny Pierce Brosnan, je postihnutý svojím egom. ()

Akana

No, nečekal jsem zázraky, ale jelikož mi Brosnan coby Bond dost seděl, doufal jsem aspoň ve slušnou náhražku. Nekonalo se. Děj je vyloženě tupý i když odhlédnu od klišé jako bylo zneškodňování bomb. Co mě nejvíc zaráží, je přítomnost hereckých es, která tu absolutně nic nezachrání. Především Christopheru Lee vkládá scénář do pusy tak hrůzostrašné fráze, že bych to odhadoval na jeho nejhorší roli vůbec. Kdyby to aspoň oživila nějaká efektnější akční scéna, ale kdepak. Velká slabota. ()

Torgal

Nebyť na televízny film neskutočne našlapaného obsadenia, tento film by som obišiel širokým oblúkom. Zápletka je čisté béčko, väčšina dialógov dokonca céčko a hudobný doprovod je snáď déčko, ak je to vôbec možné. Ale celé ma to tak nejak bavilo sledovať a vôbec ma to neurážalo prehnanou scenáristickou demenciou. Skrátka som sa nenudil a bolo zaujímavé pozerať sa na budúceho Jamesa Bonda ako sa snaží zastaviť vlak prevážajúci jadrovú bombu z Nemecka do Iraku. 4+/10 ()

Likan7

Brosnanův trénink na Bonda? Upřímně mi ani nedocvaklo, že zrovna Brosnan ten Bond byl, jen jsem si říkal, že to je takový televizní Bond. Bohužel televizní se vším špatným. Tisíckrát ohraná písnička s nebezpečným vlakem, teroristy, bombou a neohroženým chasníkem, který to musí celé zachránit. Viděli jsme to před tím i potom stokrát lépe. Brosnanovi ryze akční role nesednou, i když tady je se Stewartem nejmenší problém. Nudný televizní béčko. ()

magu

Tento film obsahuje toľko nezmyslov, že písať k tomu komentár vôbec nemá zmysel. Potáca sa tesne nad priepasťou s názvom Odpad! len preto, že existujú ešte oveľa väčšie sračky a ja si musím nechať nejaký priestor aj pre ne. Zvyšok vyjadril jasne a stručne trigan. ()

bobin

Opět jeden ze záplavy filmů na téma - jak zastavit vlak ovládaný zlotřilými únosci . Všechny se liší jen způsobem , jak osvoboditelé do vlaku vniknou . Samozřejmě se to vždy zadaří a odpočítávání převážené bomby je zastaveno vteřinu před explozí . Stálá nuda , kterou se zde snaží rozptýlit Pierce Brosnan . ()

gotham

Na TV film velmi slušné herecké obsazení, ale tím výčet zajímavostí opravdu končí. Není zde absolutně nic, co by mě zaujalo, film nemá prakticky žádný příběh, postavy jsou strašně ploché, žádná zápletka, žádné kvalitní dialogy, žádné akční scény, prostě nic !!! Horší hodnocení jsem nedal jen proto, že film se obloukem vyhnul trapným scénám či vtípkům, jaké pozorujeme v jiných, podobně kvalitních snímcích. 30% ()

srolyma

Nejprve malý test. 1. Ukradnete jadernou bombu a potřebujete ji dostat z Německa do Iráku. Použijete jako ideální dopravní prostředek vlak? 2. Myslíte, že je možné dopravit člověka z USA do Německa běžným dopravním prostředkem za cca 2 hodiny? Pozn. Teleportace není běžný dopravní prostředek. 3. Máte za úkol přesně trefit okno kabiny vlaku řítícího se 100kilometrovou rychlostí. Nasadíte si na střelbu plynovou masku? Pokud jste aspoň jednou odpověděli ne, tak se na to radši ani nedívejte. Teda ne že byste o něco přišli. Jen o průměrný akčňák z dob, kdy Pierce Brosnan ještě hrál drsňáky a ne tragické postavy obstarožních zpěváků marně napodobujících Abbu kdesi na řeckém ostrově. ()

trigan

Pokud při filmu vypnete mozek, zapomenete na vše co znáte o Evropě, železniční dopravě a podobných drobnostech, tak to přežijete bez újmy na zdraví. ()

JesterKruger

(V tomto komentáři je použito spoustu obrazných pojmenování) Ve 23:00 přijíždí několika metrový vlak do stanice Český Zadek, teda spíše přijíždí do mé televize společně s Jamesem Bondem a bandou tupounů s bombou. Ta druhá je schovaná mimo vlak, a vlastně ta druhá bomba není úplně bomba. Dost obrazných pojmenování. Na tom že to je TV film, tak z pohledu kameramana apod. Jedná velká chvála. Pierce Brosnan hraje skvěle. Jenže akce v tomto filmu je naprosto nezajímavá. A ani samotný děj není zajímavý. A těžce se na to kouká. Upřímně abych vám řekl, zklamaný jsem nebyl. Už jsem dostatečně ovlivněn akčními béčky (céčky), takže mě už nic nezklame. Podprůměrný akční film. Co k tomu více dodat. ()