Hrubý střih

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

Tosi

Hodně staromódní krimi drama s plachým Markem Rylancem, kterej se do filmu výborně hodil. Jsou to takový šachy z jedný místnosti, kde každej v tichosti vypočítává svůj další krok a divák si může jen tipovat, kdo je krysa a kdo tahá za drátky. Šikovné malé drama. ()

ecceHOMMO

Dômyselne sofistikovaná komorná gangsterka, ktorá v prekvapivých momentoch asi neprekvapí, ale aj tak sa na ňu dobre díva a dokáže zaujať. ()

Johnny.ARN

Ďalšia divadelná hra na filmovom plátne. Dlhé konverzačky, Mark, ktorého nemám rád, a celkom spletitý dej. Čím dlhšie to ale plynie, tým viac vás to očarí, niečim. Proste, chcete vedieť, ako to skončí a ten záver si diváka vypapá. Inteligentné, ale zdlhavé. 3 z 5 ()

Lachtaan

Chytře vypointovaná a kostýmy a kulisami naprosto odzbrojující komorní gangsterka, která láká na pár zvučných hollywoodských jmen a tak trochu přináší i v roce 2022 zpátky vibe těch staromilských detektivek, které bohužel téměř vymizely. A je to obrovská škoda, protože já osobně bych si tohle užil i v kině. Namísto prázdných blockbusterů, které tyhle malé, ale osobité projekty z plátna vypuzují. [viděno na SkyShowtime 3.11.2023] ()

hroubek

V jednoduchosti je síla. Povedený menší film, který si vystačí s jednou lokací a přesnými herci. Režisér Graham Moore odvedl hodně dobrou práci. Moore si krásně ohlídal komorní atmosféru a pečlivě vystavěl dialogy. Zvláště dialogy jsou zde velmi dobré, a krásně posouvají příběh dopředu, i přestože se to na první pohled nezdá. Dialogy můžou být krásně napsané, ale pokud je nepřednáší kvalitní herci, tak zůstanou, jen krásně napsanými, naštěstí tohle není ten případ. Mark Rylance je zde perfektní a výborně klame tělem. Rylance znovu ukazuje, že je pan herec a umí zahrát jakoukoliv postavu. Zoey Deutch má méně prostoru, ale své si s přehledem odehraje. Hodně se mi líbil výkon dvojice Johnny Flynn a Dylan O'Brien, protože odvedli velmi dobrou práci a části s nimi jsou povedené. Celkově jsem si film užil, a zaujal mě střih, práce s kamerou a celková atmosféra. The Outfit je parádní menší film. ()

Skeksis

Dobrá kriminálka, alebo skôr detektívka, kde bolo ťažké určiť, kto je práskač a ako sa to vyvŕbi. Jeden z filmov, kde vôbec neprekáža, že sa celý odohráva v troch miestnostiach. Celkom si to viem predstaviť aj ako divadelnú hru. ()

FrajerTom

Výborná, téměř “divadelní” jednohubka. Bystrý divák brzy pochopí, kam tato mafiánská detektivka z padesátých let směřuje, ale je to skvěle natočené i vypointované. Pouhých 100 minut, které za to stojí. To si fakt dejte. ()

sedm.1

The Outfit je scenáristický majstrštyk, který disponuje snad naprosto vším, co luxusně záživný scénář mít má. Nápaditý, strhující, obsahující především v závěru doslova lavinu zvratů a překvapení, vytvářející napětí, silný v dialozích a v neposlední řadě je i velice inteligentní, hrající si s divákem tak chytře, že jen málokdo může odhadnout, co bude následovat v další scéně, nehledě na to, že je určitě potřeba zmínit i fakt, že přes všechny ty zvraty a překvapení není celý film ani na chvíli jakkoliv překombinovaný, nesrozumitelný, či snad nepřesvědčivý, že by tam něco nesedělo, naopak, vše do sebe perfektně zapadá a i díky tomu po celou dobu tak působí velmi přesvědčivě. Krom téměř až dokonalého scénáře pak tato podívaná ovšem funguje i v mnoha dalších ohledech, jako třeba výrazná atmosféra, samozřejmě velmi oslovit dokáže i vizuální podoba filmu, no a obsazení, to je třešnička na dortu, fantastické výkony všech zúčastněných jsou prostě též skutečnou ozdobou snímku. Parádní je jinak i postupná gradace, kdy se film jakoby schválně rozjíždí vážně hodně pozvolna a v takovém uhlazeném, mírumilovném stylu, aby pak postupně nabíral na obrátkách a v poslední třetině došlo k doslova erupční gradaci, plné divokých konfliktů, končících krvavými rozuzleními. Vyčíst pak v případě tohoto snímku nemám co, tudíž za mě The Outfit představuje filmovou povinnost pro každého filmového nadšence, jedná se totiž o skutečně výbornou podívanou, kombinující vysokou kvalitu s fungující zábavou, a to se povede opravdu jen málokdy. ()

Maynard.

Tak v první řadš nemám zrovna v oblibě filmy, který se odehrávají ve směs v jedný nebo druhý místnosti (kromě samozřejmě Pily a 12 rozhněvanejch a 8 hroznejch), sakra tak je jich docela dost :o). No, ale tenhle "krimi" se odehrával fakt jen v šírně sak. A to mě opravdu příliš nenadchlo. Dějově to bylo ještě docela zmáknutý, ale koukatelnost a tempo má tenhle biják hodně pomalou. Ale aspoň sem se naučil šít :o) ()

Lukoboss

Nádhernej film, který už se dneska tolik nevidí. Za prvé tohle období bylo krásný, co se týče módy, architektury, designu atd., takže výprava přímo nabádala k tomu to vyladit do posledního detailu. A taky, že jo. Navíc, za druhé, se téměř celej film odehrává v tom jednom krejčovství, takže relativně malej prostor se dá přímo vyšperkovat. Obecně mám tyhle minimialistický filmy moc rád, tady to působilo chvílema jako divadelní hra (a jako námět si to umím víc než představit!), která je víc konverzační, takže to někomu nemusí vyhovovat. Není to žádná akční řezničina, ale tenhle styl tomu sluší. Zvratů je možná až moc, ale taky přijde v průběhu několik nečekaných situací a já jsem byl při sledování fakt spokojenej. Něco málo tomu chybí, aby to dosáhlo na TOP filmy "tarantinovskýho" ražení z počátků jeho tvorby, ale přesto si myslím, že si to zalouží určitě vyšší hodnocení, než se tady momentálně ukazuje. ()

borec999

Režisérsky debut ako hrom. Milujem keď sa z neznámeho filmu, ktorý videlo len málo ľudí a do ktorého idem takpovediac naslepo vykľuje takáto pecka, ktorá je mi ušitá na mieru podobne ako obleky ktoré šije Mark Rylance vo filme.Páčilo sa mi vlastne všetko. Navodenie dobovej atmosféry a jej prenesenie na diváka, technická stránka,napätie (aj napriek tomu že sa skoro nepohneme z jednej miestnosti film dokáže vytvoriť poriadne dusnú atmosféru ktorú môže závidieť aj množstvo hollywoodskych trilerov) či chirurgicky presné herecké obsadenie (výborný a presvedčivý Mark Rylance v hlavnej úlohe fungujúci v oboch rovinách svojej postavy, gangsterský boss Simon Russell Beale či na prvý pohľad naivná no v skutočnosti vypočítavá asistentka Zoey Deutch). Okrem spomínanej retro dobovej atmosféry a výborných hercov dokáže Outfit zaujať aj scenárom- dobre napísanými dialógmi a dejovými zvratmi. Je pravda, že v závere tých dejových prekvapení a twistov bolo možno až priveľa, no osobne mi to nevadilo keďže žiadny z nich som neregistroval ako samoúčelný a každý z nich dával logiku podobne ako dej ako celok. A navyše mlujem keď sa režisér(scenárista) s divákom takto zahráva až do poslednej sekundy filmu. Že sa Outfitu neujala žiadna streamovacia platforma či kino mi je záhadou... Poctivá old schoolová konverzačná gangsterka, aké sa dnes už točia len vzácne a ukážka že aj z mála (pár postáv, jedna miestnosť) sa dá spraviť veľa. 5* a 90% ()

SpaceOdyseus

The Outfit je komorni gangsterska hricka, ktere by prospelo divadelni zpracovani. Prece jen divadelni prkna zvladnou prekombinovany scenar, chabe motivace a samoucelne twisty lepe nez stribrne platno. ()

janesX

Malá (komorná) ľaho odhadnuteľná gangsterka, inscenácia s nie príliš sympatickými postavami. Možno vhodná ako divadelná hra (ktorá by zrejme nemala úspech), alebo ešte lepšie rozhlasová hra. Pre mňa slabý priemer. Režisér a scenárista tohto nie veľmi sofistikovaného a ľahko prekuknuteľného hrania sa na "kto je tu krysa", je autorom scenáru Kódu Enigmy (2014) , teda ten istý človek. Hmm.. ()

mclenin

Netreba sa nechať odradiť názvom filmu, nejde o príbeh z prostredia módy akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ide o komornú, takmer až divadelnú gangsterku, ktorá sa hrá s budovaním a prelamovaním očakávaní diváka, ktorá môže pôsobiť predvídateľne, no v rukáve ukrýva zopár prekvapení. ()

Strandmon

Skvěle obsazená komorní retro gangsterka? Čekal jsem pecku, ale dostal jsem ještě mnohem víc. The Outfit je extrémně napínavá a perfektně napsaná až divadelní konverzačka. Hlavního protagonistu sice odhalíte brzo, avšak další nitky příběhu jsou velice dobře zapleteny, takže to zas tak náročného diváka nezamrzí. Výkon Marka Rylance je fenomenální a moje oblíbenkyně Zoey Deutch také nezklamala. Snímek často připomíná dílnu Tarantina/Ritchieho, ale přesto si Graham Moore očividně drží svůj rukopis a vychází mu to parádně. Stopáž je příjemná a konec je taky bomba, takže celkově nemám jedinou výtku. Po dlouhé době čistých 5*. ()

Johny303

Tohle byla opravdu zajímavá záležitost. A to stačily jen dvě místnosti a pár herců. Sice mi to chování postav přišlo místy iracionální, ale jinak jsem se bavil opravdu dobře. ()

petikacka

Tak tomuhle se říká, jak se z minima dá udělat maximum. To si tak jeden anglický krejčí ( pardon střihač !) v klidu stříhá a šije obleky a do toho mu tam začnou chodit lidi, které tam nechce, ale nic moc s tím nemůže udělat. Až jednou... A vo tom to je. Najednou musí něco začít dělat...a to je ten šperk a navíc celou dobu v jedné místnosti. Opravdová chuťovka kterou by nikdo nečekal. Za mě nadšených 80% ()