Moře klidu

• Jižní Korea 고요의 바다 (více)

Epizody(8)

Vědkyně se vydá pro záhadné vzorky na opuštěnou vesmírnou stanici u Měsíce, na které při nehodě zemřela celá posádka včetně její sestry. (Netflix)

legatio

Nebylo to úplně špatné, ale ty klišé. Raketoplán nouzově přistane a samozřejmě zůstane viset nad propastí. Že se něco takového stane je pravděpodobnost tak jedna ku milionu a přesto je to furt dokola všude. ()

Zombi

Docela slušné a atmosférické scifi odehrávající se hlavně na měsíční základně. Některé scény pěkné a napínavé, ale trošku přehnaná stopáž. ()

bozka10

Netflix naservíroval zamňa veľmi solídne sci-fi s vcelku zaujimavou zápletkou.Aj ked je Silent sea extrémne predvídateľné aj pre človeka s dedukciou šimpanza,tak si udržuje stabilne vysoké napätie a atmosféru.Škoda že ľahký hororový opar po pár dieloch opadol.A teda opäť hrdinský Yoo Gong to zas nedal,ten má na tie vírusy smolu chalan. ()

kluk z Na

Asi spíš trošku zklamání, protože z toho šlo vytěžit hodně. Ale loď, vesmír, alienská atmosféra, to vše fungovalo. ()

majec4

Tesil som sa na to, lebo uz mesiace pred premierou som cital o tomto serialy a namet sa mi pozdaval. Zaciatok to malo poslabsi, ale od priletu na stanicu to zacne byt fakt zaujimave. Zapletka na stanici sa mi celkom pacila. Zaver bol fajn ak to ma byt pozvanka na druhu seriu. Ak je to ale koniec serialu, tak to skoncilo fakt slabo. Uvidime, ale pozrel by som si pokracovanie. ()

warrenur

Celkovo priemerny korejsky pocin. Prvy diel, start zo Zeme sme videli x-krat spracovany kvalitnejsie, co mozno niekoho odradi. Nasledne sme uz v prostredi vesmirnej stanice, kde mystery/sci-fi linia pracuje slusne asi 3-4 diely. Potom je to vsak uz citatelne, az sa to preklopi do typickeho "lacneho" akcaku s uz videnymi zanrovymi klise, az po zaverecny survival. Neurazi, avsak nic extra sa nedeje. Pacili sa mi zo 3-4 jedinecne "sci-fi napady". Za to tretia hviezda. Nenarocnym odporucam. ()

pilarius

Jako fakt 69 %? Jenže tohle není nice. Kupa fyzikálních a biologických bot bez jakéhokoliv náznaku o jakkoliv ne/uvěřitelné vysvětlení (třeba takový zákon zachování hmotnosti nikde nikomu nic neříká?), nevýrazné postavy, iracionální chování takřka všech zúčastněných. Dohromady absolutní neschopnost zachovat divákovu suspension of disbelief, pakliže ve škole aspoň trochu dával pozor. Kdyby tam dokázalo bavit aspoň něco jiného, jenže pusto a prázdno. Mnohem raději divákům doporučím minisérii White Wall. ()

lemonova

Úplne "mimo mísu" mi pri sledovaní tohto seriálu napadol seriál Away, ktorému som vyčítala množstvo nezmyslov vytáčajúcich ma do nepríčetnosti. Zaujímavé je, že v tomto seriáli je možno podobné množstvo nezmyslov, ale zachraňuje ho v mojich očiach jedna podstatná vec: nie je to nuda. Možno pár hluchých miest z hľadiska akcie, avšak aj tie mali svoje opodstanenie.. ale inak ide o dosť dobre vygradovanú jazdu s fackou v závere. Ak by sa tvorcovia rozhodli natočiť druhú sériu, tak táto ma od nej určite neodradila (narozdiel od spomínaného Away). Bonusom je aj celkom reálne vykreslená hrozba straty vody na Zemi - pravdu povediac, tento moment mi pripadal úplne najdesivejší z toho celého. ()

P.J.2

Teda Korejci jedou! Další překvapení ve formě scifi seriálu, které potěší převážně ty, kteří nehledají preakčnělost ale jde jim o postupné budování atmosféry. Nechte se unášet seriálem a nesnažte se moc příliš přemýšlet nad pointou, o to víc budete překvapeni a spokojení. Za mě velmi slušná práce a oceňuji originalitu. Korejci zároveň často odkazují na spoustu klasik a ja si toho cením o to víc že nejde jen o bezduchou vykrádačku ale pomrknutí s vlastním přínosem. ()

MickeyStuma

Na Zemi je katastrofické sucho a na Měsíci je něco, co by mohlo lidstvu pomoct. Ale jako obvykle je tu jedno velké ale. Seriálový sci-fi thriller jihokorejských tvůrců, kteří sice viditelně čerpali scénograficky i dějově z nejrůznějších sci-fi snímků napříč desetiletí, ale poskládali to vše tak šetrně, že se děj vyvíjí zcela smysluplně. Tím má příběh v každé seriálové části čím překvapit. Intenzivnost dějového vývoje je tak neoddiskutovatelná. To nebývá často. Seriál se v úvodní části hbitě pustí do centra problematiky a poté nám jsou, v poslední době tolik populární retrospektivou, vysvětleny dané sounáležitosti. Vše je řízené charaktery postav, což krásně funguje a to obzvlášť, když se stále jde k věci a zbytečně se stopáž nenatahuje zbytečnostmi. Celé je to zpracované na základě stejnojmenného krátkého filmu režiséra, který stojí i za tímto seriálem. Za zajímavost jistě stojí, že hudba do soundtracku byla nahrána v Praze. Ale jo, vlivem výše zmíněného použití známých motivů se některé dějové části mohou zdát předvídatelné, ale to nic nemění na faktu, že Jihokorejci své seriály umí daleko lépe, než američtí. ()

Daiker

Vykradačka všeho a celkově o ničem. Občas to i nudí, nápad to byl dobrý, ale mi to nestačilo.... Krom kapitána a doktorek se mi ostatní postavy pletli, ale na to jsem si u korejské tvorby zvykl 🙂 ()

vikino1

Tyhle rozlehlé vesmírné stanice po eliminaci všecho živého, můžu na každý způsob. Proto vítám jakýkoliv pokus včetně tohoto. Toto nebylo špatné, hlavně první půlka mě nutila, pustit si okamžitě další díl. Druhá půlka bohužel ztrácí trochu dech. No prostě není to tak promakané jako třeba Expanse, ale za shlédnutí to určitě stojí. Škoda, že měli napsanou jen tuto sérii, nějaké hlubší dějové linky mi tu dost chyběly. Ty poslední dva díly bych napsal úplně jinak. ()

ER

Generické scifi s prvky hororu s dobrou zápletkou, dějem, ale občas logika kulhá. Ústředním motivem je tajný výzkum, probíhající na vesmírné stanici na Měsíci, který má zajistit lidstvu vodu. Jenže,jak to už známe z mnoha jiných zpracování, dost se to zamotá a i když to z počátku vypadá na pohodu, vše co se může zvrtnout, se zvrtne. Objeví se i "vetrelec" a mrtvoly. Prolínání hororových prvků se sci-fi je slušné, děj je vcelku svižný a epizody rychle plynou. Jen se začínají objevovat hrubky v dramatizaci, nějaké to podivné chování lidí v rámci děje na stanici a mírná rozpačitost v některých akčních scénách. Celkově solidní seriál, jen se nějak nedostavil dojem "high tech" podívané. ()

LordMysti

Dobrých sci-fi není nikdy dost. Toto bylo slušné sci-fi, lehce nadprůměrné, i když v závěru tomu docházel dech. Uměl bych si to představit jako celovečerní film, pak by to bylo hodnoceno i výše. ()

E lan

Nuda a nesmysl! A to mám sci-fi rád. Bloudění po lunární základně, sem tam někdo zemře a rozuzlení do druhé série. To prostě po osmi dílech vyloženě naštve😫 ()

Sinusiridum

Klobouček dole, to se jihokorejcům povedlo. Super akční scifíčko, kde se vykradlo, co šlo, z pár mých oblíbených filmů, chytře poskládáno a vymyšleno. Dobrá gradace, udrželo mě to v napětí, dala jsem v sérii nadvakrát. Jedna hvězda dole za posledních 5 minut. ()