Praha válečná… Ve filmovém ateliéru se natáčejí poslední scény kabaretní operety, když se mezi přítomnými roznese, že hlavní hvězda Karla Hlinová (J. Bohdalová) byla zatčena gestapem. Zavládne strach, zděšení i obavy, ale producent Stanislav Dragant (M. Růžek) si ví rady. Využije svých známostí a Karla je druhý den propuštěna – natáčení může pokračovat. Známá herečka se však nemůže zbavit hrozivého pocitu, že je sledována a další akce nacistů bude následovat, byť ji Dragant se svým přítelem, německým obchodníkem Planettou (R. Brzobohatý), opakovaně ujišťují o opaku. Mezitím je zatčen maskér Novák a na Karlu padne podezření, že ho udala. Jen ona však ví, že právě na Novákovu žádost pomohla neznámému muži – nepříteli Říše, ale nemůže to veřejně ventilovat… Film s řadou skvělých hereckých výkonů v režii F. Filipa a podle scénáře N. Frýda je zpracován podle skutečné události – byl inspirován tragickým osudem české herečky Anny Letenské, jež byla popravena dne 24. října 1942 v koncentračním táboře Mauthausen. (Česká televize)

caba

Výborný výkon Jiřiny Bohdalové.Strach, který v ní doutnal se rozhořel tak,že jsem ho cítila také já.Martin Růžek byl také výborný,byl to pan herec. ()

Astrebleue

Příběh má velmi silnou atmosféru, a i přesto, že mi Bohdalová nesedne a snaha o dobové kostýmy byla nulová, děj je skvěle stupňován a na konci mě to zcela vzalo.Nádherně vykreslena všudypřítomná bezmoc a snaha zachránit každý sám sebe. ()

Rattlehead

Povedený film, ovšem souhlasím s těmi, kteří mají výtky k protektorátní autentičnosti (např. slabomyslné operetky se u nás v té době přece netočily). Chtělo to více peněz a natočit to jako film určený pro kina, pak by to možná bylo i na pět hvězdiček. ()

offlineman

Jiřina Bohdalová zde hraje opravdu zcela nestandartně, což neznamená, že špatně, naopak. Je to asi takový výkon, jako od Bolka Polívky v Zapomenutém světle!!!! Pobavil mě pan Lukavský. Jakoby nadčasově ukazoval jednoho zneuznaného drrrrrrrrramatika, pardon, vlastně kulisáka..... Jinak p. Růžek tu hraje skutečně slizkého zmrda! ()

Kajislav89

Námět a předloha jsou silné, scénář slušný, herecké výkony docela obstojné až na přestavitelku hlavní role. Jiřina Bohdalová, kterou příliš nemusím, určitě nehraje špatně, ale pozici "odbojové hrdinky" jí nevěřím. A co mě irituje maximálně, to je totálně zpackaná výprava. Kostýmy a hudba naprosto neodpovídají době a silně srážejí celkový dojem z jinak docela povedeného díla. ()

Pitryx

Tak především mne zaujal příběh samotný, protože zatčení skutečné herečky Anny Letenské ve skutečném životě má dvě podání. Podle jednoho byla zatčena hned po dokončení filmu „Přijdu hned“ a podle druhého, vyprávění samotného režiséra, byla zatčena po scéně natáčení filmu „Valentin Dobrotivý“. Zde jsme se však pravdu nedozvěděli. Ale to není důležité. Za druhé zaujal mladý pan Kaiser jako pikolík. Skoro jsem jej nepoznal. Celkově má pro mne film pomalé tempo, ale přesto čtyřicet dávám. A ještě dvacet za hororové vize hlavní hrdinky. ()

ostravak30

Mezi filmy jako Vyšší princip nebo řada dalších působí film trochu bez správné atmosféry. Jiřina Bohdalová sice hraje skvěle, přesto mi trvalo dlouho než jsem si na její neobvyklé zařazení zvykl, ale přesto mi připadlo, že herci byli tak trochu mimo objektiv. Němci, pokud byli herci loajální a točili, co chtěli, měli výsady, jaké jiní neměli. Ne všichni, samozřejmě. Celá řada jich měla problémy. Na druhé straně, dají se pochopit ti, kteří drželi ústa a raději se neprojevovali a točili německé filmy. Každý chtěl jediné - přežít. V poslední chvíli, kdy si Hlínová uvědomila, že je její konec, rozhodla se alespoň pro poslední záchvěv protestu, vědoma si toho, že už stejně nemá co ztratit. Škoda, že jí nedošlo dříve, kým R. Brzobohatý skutečně byl. Skutečně drama filmu přišlo až v závěru, téměř dvě hodiny jsou tak přece jen moc. ()

Lish84

Nejsem sice znalec, ale muzikálová čísla, které zde filmaři natáčí, mi do éry českého filmu počátku 40. let rozhodně nesednou. Jakoby sem zabloudila z filmu Dáma na kolejích. Jistě jde o tvůrčí záměr, ale jeho smysl vůbec nechápu. Navíc tyto taneční výstupy vždy spolehlivě pohřbívají napětí, které se v přestávkách mezi nimi daří jakž takž vybudovat. A ani jinak se filmařům dobu děje moc evokovat nedaří. S ohledem na námět je také film zbytečně dlouhý. Jediný výrazný klad je Jiřina Bohdalová, která s úspěchem ztvárnila jednu ze svých dramatických rolí. ()

jakoby

Pri vsi ucte k Anne Letenske, toto s ni nema nic spolecneho.!!! Koketni Bohdalka a kulisy a obleceni ve stylu sedumdesatych let dvacateho stoleti srazi kvalitu a auteticnost filmu az na na dno. Jedna hvezdicka jen za uvodni titulky.Kat nepocka, urcite sel pryc , divat se na neci lepsiho. A to muze byt cokoliv. ()

honzic

Poměrně zajímavý film s Bohdalovou, Růžkem, Brzobohatým, který připomíná dobu Heydrichiády, leč je situován až do roku 1944. Je pojatý více psychologicky, nejsou tam žádné frustrující a násilné scény, ale na zamyšlení je to dobré. Hodnocení: 75 % ()

Cibulka_C

Taková mírně nenápadná a možná i zapomenutá televizní inscenace, která si to ovšem nezaslouží už jen díky Jiřině Bohdalové, která se tady ukázala v úplně jiném rozpoložení, než v jakém ji známe. 😱 Ačkoliv byla ta atmosféra taková jakási, nepřišla mi úplně povedená, rozhodně má film celkem ostrý konec… na 70. léta v Československu. 👍🏻 Hlavní hvězda zatčená gestapem, z jehož zajetí se dostane celkem rychle, už jen tenhle fakt nabízí celkem zajímavý námět a obecně film a zde jej máme. ✨ A věděli jste, že tohle byla úplně první role Oldřicha Kaisera? A hned napoprvé si zahrál homosexuálního portýra, což od vizuálu tady nebylo tak daleko... - Vyloženě splněný sen. Ve svých patnácti letech vypadal docela roztomile, pomineme-li to podivné oblečení. 🤠 Na první roli není vůbec špatné zahrát si hned s Radkem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou, která to shodou okolností totálně zabila. - „Nazdar, ty seš ten buzerant, jo?“ - „Nejdřív jsem se zděsil, až po chvíli mi došlo, že to je v roli.“ 🔥 - Časopis Reportér ()

Saxos

Méně známé zcela nedramatické válečné drama nás přenese do Protektorat Böhmen und Mähren. To je však vše. Herecké kvality Jiřinky Bohdalové jsou neodiskutovatelné. Tady moc neukázala, ale to nebyla její vina. Scénář stál za nic. Klady: prvotina Oldy Kaisera – v roli pikolíka se culil, jak sluníčko.  Závěr: přes všechny nedostatky doporučuji. ()

PTuranyi

Osobná dráma slávnej herečky, ktorej sa zmocní gestapo pre pomoc odboju. Film si udržiava mrazivú atmosféru neistoty a pomaly stupňovaného strachu. Hoci je prepustená z väzenia, aby mohla dotočiť film, na ktorom pracuje. Stále nad ňou visí neviditeľný damoklov meč. Skvelá Jiřina Bohdalová. Filmu však zrejme nesvedčí televízny rozpočet. 70% ()

Oxiduji

Bohdalka absolutně nepřesvědčivá, tragickou polohu prostě neumí. Ona a prvorepubliková hvězda?? Ehm, tak to pardon. Ve Světácích či Vraždě Ing. Č. naprosto excelentní, ale tenhle film prostě zabila. Nemá esprit ani potřebnou vizáž. A ty děsné taneční čísla jsem přetáčela, na to jsem nervy neměla..ainkeslbuntes hadra ()

Hombre8

Paráda. V podstatě hraný dokument o Letenské a nejmenovaných dalších protagonistech o kterých se můžeme jen dohadovat, kdo je kdo, ale vzhledem k příběhu (dotáčení filmu, i když je hlavní hrdinka obviněna z nejtěžšího zločinu proti říši), je nabíledni, kdo měl takový vliv. Na filmu je zajímavé i to, že zde prakticky nejsou vyloženě kladné ani záporné postavy. Každý si jede realisticky to svoje. Bohdalová bravurně. ()