Na scénu vstupuje neodolatelný, i když občas smolařský vyznavač ženských půvabů Alfons Karásek, kterého nezapomenutelným způsobem ztvárnil Miloš Kopecký... Když v roce 1967 natočil režisér Zdeněk Podskalský podle scénáře Gustava Oplustila tuto hudební komedii s podtitulem „Aneb, když holky berou, já nevím kterou“, založil malou sérii s ústřední postavou záletného seladona, v níž spojovací a děj posouvající prvek tvoří hudební úryvky známých šlágrů (např. "Tisíc mil", "O nás dvou", "Čau, čau bambína", "Tak prázdná", "Proč se lidi nemaj rádi", "Krajina posedlá tmou" a mnoho dalších). V prvním, ještě černobílém provedení, se Alfons Karásek na nádraží loučí se svou ženou Růženou (J. Adamová), která jede do lázní. Plánuje si eroticky naplněný týden, plný žen a záletů. Na každý den jedna milenka. Jenže už na začátku se složitě vybudovaný itinerář pokazí. Nakonec se sice v jeho bytě ocitne plno krásných žen (mj. J. Dítětová, N. Urbánková, C. Mayerová, K. Slunéčková, P. Filipovská…), bohužel ale včetně jeho vracející se manželky… (Česká televize)

MJMilan

Kdo rád české písničky, ženy a Miloše Kopeckého, tomu se sedm žen určitě bude líbit .... příběh s trochu nadsázky jako vystřižený ze života samotného herce :-) ...a ten závěr, ... ten nemá chybu! ()

otík

První díl z volné čtyřdílné série o Alfonsi Karáskovi. Neskutečné, jak obrovský mix písniček dokáže vyjádřit děj - žena Alfonse Karáska odjíždí na týden do lázní a milý záletník má na každý den připravenou jinou milenku. Jenže plány je jedna věc, skutečnost druhá. A černá můra provalení milenek se uskuteční o víkendu, kdy všechny milenky i manželka se setkávají společně v Karáskově bytě. Krásná hudebně-komediální záležitost Zdeňka Podskalského. ()

LadyPupu

Obraz dnešních mravů se zpěvy. Je tedy psáno v podtitulu. Mourek Kopecký je tu (překvapivě, ha ha) v roli záletníka. To sice moc originální není, zato je to vtipný. Většina umělců zde zpívá dost diletantsky, to je pravda, ale což... "Když holky berou, já nevím kterou." ()

pytlik...

Scénář psal nějakej náboženskej fanatik a/nebo zapšklej jedinec s neúspěchy u žen, páč každej normální člověk by Karáskovi aspoň jedno malý štrejchnutí za týden přál. O autorově osobnosti svědčí i ve filmu naznačené vcelku tragické způsoby balení ženských, si myslím, že s nějakým zpíváním člověk vládnoucí normálním (tj. nongottovským) hlasem neuspěje. To já jako známý (bývalý) orel mohu nabídnout daleko lepší způsob, použitelný zejména v prostředcích hromadné dopravy: člověk se nakloní nad vybraným objektem a dejchne na něj. Objekt se většinou na člověka otočí a nechápavě hledí. A člověk řekne: slečno (mladá/stará paní, to závisí na vkusu každého), zrovna jste v sobě měla pár mých molekul vzduchu, takže už je jedno, jestli budete mít v sobě jiné moje molekuly v jiném skupenství a jiném složení, ne? Objekt se zamyslí a pokud mu to aspoň trochu pálí, ví, že se proti tomu z logického hlediska nedá nic namítnout a nezbývá mu než souhlasit. Nutno říct, že úspěšnost této metody je cca 110%, protože se často stane, že i jiný objekt sedící vedle původního objektu, většinou postarší a ne moc atraktivní žena (ach jo), se vmísí do dialogu "ale já to vdechla taky!" No a z logického hlediska já s tím prostě nemůžu nic dělat. ()

vyfuk

Taková bláznivá a milá tatrmanina. V životě bych asi ani o tomhle kousku nevěděl, kdyby prostě jen tak neběžela televize a já bych na to náhodou nekoukal. A nebo spíš nebyl líný to přepnout. Skvěle zkombinováno s různými písněmi, no a Miloš Kopecký v tomto samozřejmě plně dominuje svým klasickým šarmem. ()

vitekpe

Toto je skutecne obskurni zazitek... :-) Nejdriv jsem myslel, ze to vypnu, pak jsem se rozhodl jeste chvilku vydrzet, a nakonec jsem se i zasmal...dulezite je prekousnout nedobre zpivajici herce a herecky....no podivnost, co Vam budu vykladat. ()

klúčik

Podskalský sa v týchto hudobných komédiách vyžíval. No musím uznať, že tento film je sranda....Famózny M.Kopecký aj preto80%. ()

Paity

Hudební komedie s Alfonsem Karáskem, která byla docela originální a přesně odpovídala uvolněnější době, ve které vznikala. ()

ASSBURGER

Na to že nemám v láske české filmy som vydržal toto 2/5 tomu úplne stačí. Ale aspoň môžem pochváliť hudbu. Aspoň že to nebolo dlhšie lebo by som to nevydržal ale pekné pesničky to si zaslúžilo 1 hviezdičku, za to že to je krátke som dal 1 hviezdu. ()

Bozvav

Naprosto excelentní výkon Miloše Kopeckého se nikdy neomrzí. Nasmála jsem se až hrůza. Inteligentní, humorné a přitom vkusné. Plejáda skvělých herců a hezké písničky pod taktovkou vynikajícího režiséra pana Podskalského. Za mne 120%. ()

zahadum

Miestami to nahlodal zub času a je to už predsa len trošku infantilné ale zábava je to zaručená, pesničky ktoré nezostárli a hviezdou je samozrejme Milda ktorému to všetko predsa veríme :) 60 % ()

MickeyStuma

Dobrý nápad Zdeňka Podskalského st., který kupodivu nestárne a pobaví i dnes. Nehledě na to, že se tímto připomenou mnohé tehdejší velice známé písničky. A vtom je právě to kouzlo. Dialogy, monology či vyprávění je ve většině textu složeno z úryvků písniček své doby, které jsou pochopitelně zpívané. Role záletníka Alfonse Karáska byla Miloši Kopeckému šitá přímo na míru. On to v podstatě ani nehrál, neboť dnes víme, že záletníkem a milovníkem žen byl i ve svém soukromém životě. Zábavná takřka estrádní TV povídka mající motto ´obraz dnešních mravů se zpěvy´ byla v TV zábavě rozhodně trefou do černého. ()

tranquill

Svěží humor, parádní muzikální schopnosti herců a výborná návaznost hudebních pasáží dala vzniknout povedené malé televizní komedii. ()

Bigfuckman

Pro mě je tohle dokonale spojení parádního humoru s dobře vybranými a vtipnými výtažky z písni. Miloš Kopecký jako dokonalý svůdník jemuž se bohužel smůla lepí na paty přimo vteřinovým lepidlem. Finální střetnutí nemělo chybu. Stopáž je poměrně krátka a tato komedie opravdu netrpí hluchými pasážemi. Bravo režisérovi! ()

Pitryx

No, mi toto veledílo lezlo na nervy už jako mladšímu. Stále mi nebylo jasné, proč chvilku mluví a chvilku zpívají. Tento „handicap“ je již pryč, ale že se mi to nějak nelíbí, zůstává. Každý máme jiný vkus, ale ty ženské snad musely být raněné slepotou. No, ona většina taky nestála za nic. Ale jisté legrační scény připustit musím, takže, proč ne, koho to baví, tak ať se dívá. ()