Zábavný pořad s oblíbenými komiky Jiřím LábusemOldřichem Kaiserem jako účastníky netradičního televizního vysílání. (Česká televize)

MarekT

Oproti zdejšímu průměrnému hodnocení si myslím, že si Kaiser s Lábusem v tomto projektu stále udržovali vysoký standard a polevovali jen zřídka. Jestli jsem ale něco už v době premiéry oceňoval, tak to byly opravdu hluboce promyšlené postavy fiktivních redaktorů. Před osmi lety bych klidně dal i těch pět hvězd, teď se moje hodnocení usazuje na rozumnějších čtyřech. Jinak srovnání s Tele Tele je v tomto případě celkem zavádějící. ()

otík

Hodnotím Silvestrovský večírek Zeměkoule (vysíláno 30.12.2013 na ČT2). No to teda bylo originální! Hrůza. Samotný nápad různých rolí dvojice Kaisera a Lábuse mi osobně není vůbec blízký, no ale budiž. Proč však využívat cizí nápady a ty jakýmisi podivným způsobem parodovat? To není žádné umění. Když Lábus převyprávěl vyprávění Vládi Menšíka o vománkovém vínu, ještě to ujde. Ale scénka Holzmanna a Janžurové o prodeji lístků s maškarními maskami je navýsost trapná a ubohá. Nemluvě o šílené Lábusově písničce, kde przní moravské lidové písně, a Kaiserově parodii při písničce Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka. A co tam propána dělal ten opravdový nefalšovaný striptýz? Nevkusné. ()

eJacques

...Naprosto trapná záležitost... Cestománie je o něčem jiném... Dvojici Kaiser - Lábus mám rád, ale to nejlepší mají asi za sebou... Ruská ruleta jim sedla více... Naivní snahy o pobavení publika se jim v mém případě opravdu nepovedli... ()

Kri-kri

Kaiser s Lábusem jsou především mistři improvizace, což nejvíce prokázali v seriálu Tlučhořovi a v Ruské ruletě. Zde scénky musely být opatřeny scénářem a toho se pevně držet, což bylo zřejmě největším kamenem úrazu. Netvrdím, že jsem se párkrát nezasmál, ale nikdy pořádně od plic, tak jako v případě již zmíněných improvizačních pořadů. Reportáže mi přišly nudné a scénky občas úsměvné, ale někdy i trapné. Co bylo na Zeměkouli asi nejlepší byly jednotliví reportéři, jež Lábus s Kaiserem zahráli, např. Zdena Vrbná, Lumír Roubal, Kateřina Tuhá, Lubomír Táhlý a Zdeněk Přehrzdorský s hlasem Dr. Hnátka z Tlučhořů. Slabý průměr 45%. ()

mira007

Kaiser a Lábus jsou extratřídy, jenže v tomhle pořadu je bohužel víc hluchých nevtipných míst, než bych od nich čekal. Jako bonus tady je celkem dost odvážná nahota, nicméně to celkový obraz nezachrání. Dvě scénky byly naprosto famózní - motající se lidi na ulici a anketa v Moskvě na Rudém náměstí. ()

Haniczka

Velmi dobré. Většina scének dobře vypointovaných, z celkové atmosféry byl cítit humor pánů Kaisera a Lábuse a že tvůrci zůstali věrní svému stylu a nepodlehli zábavě za každou cenu, což v té době v televizi bylo obvyklé. ()

hemul

Po Lasicovi so Satinskym a Spencerovi s Hillom su Kaiser s Labusom mojou dalsou milovanou dvojicou. Malokto ma tak dokaze rozosmiat ako oni. A tato relacia zvlast. Az do krcov. Spominam si na jednu scenku, ktora sa nikde uz neda vzhliadnut,reporter stoji na brehu kanalu Lemans a caka na plavca a neustale opakuje do redakcie - tady neni nic slyset - a plavec mu zatial odide za chrbtom. Hlaska - tady neni nic slyset - je jedna z najpouzivanejsich u nas doma. Alebo ta herecka, co zastupovala Bohdalku, uzasne... Vdaka. ()

troxor

Kaiser s Lábusem a jejich humor mi nikdy zvlášť neseděli. Tenhle seriál není výjimkou. Nevtipné scénky protahované až za hranici snesitelnosti, nápady vykradené odevšad a ještě špatně provedené! ČT co jsi to zase zaplatila? Nebylo by lepší raději v prime timu reprízovat jednoho ze svaté trojice Red Dwarf/Monty Python/ Česká soda nebo zakoupit práva na Futuramu? Sledovanost by byla rozhodně větší... ()

Hever

Zvratkoidní kopa nudného, provařeného humoru ventilovaného prostřednictvím neuvěřitelně imbecilních scének, prokládaných zbytečným komentářem moderátora tak, že to celé vypadá jako nějaká parodie na zpravodajství. Dvojice Lábus - Kaiser vykrádají sami sebe s každým novým dílem...kde jsou ty časy, kdy Nova vysílala Ruskou ruletu? - Vtipný byl skutečně jenom první díl, zbytek čistočistá hrůza hrůz. A navíc: kdo se má třičtvrtě hodiny dívat na Lábusův zpocený rypák? ()

topi80

Tohle se opravdu nepovedlo. Křečovité, absolutně nevtipné, zkrátka nepodařený pokus držet krok s pokleslou zábavou té doby. Tento krok se udržet podařilo a nebýt mého soucitu s protagonisty, dostalo by to stejné hodnocení jako ostatní "zábavné" výplody té doby. ()

bohhous22 odpad!

Kouzelník byl fine.Ruletasceny jako žák jsou perlickou herecké improvizace.Zeměkoule je ovšem Zoo plná prasat jdoucích na porážku. Smradlavy křečovitý tuk,který se třese s posledních sil. ()