Němá tajemství

• angličtina Exhale (více)

Některé události vstupují do našich životů nezvány. A přesně taková potká i veterináře Martina (Marián Mitaš) a jeho ženu Eriku (Jana Plodková), jejichž životy obrátí naruby jediný okamžik. Okamžik, který odhalí škraloupy na zdánlivé rodinné idyle a vykreslí nejednoznačnou hranici mezi dobrými a sobeckými úmysly. Martinův úraz je navíc nejen vážný, ale i podezřelý, a tak se k rodinným trablům přidá ještě podezřívavost policie. Krimi vystavěné kolem vyšetřování případu postupně graduje do psychologického dramatu o vztazích, traumatech v nich a lžích. Jak to všechno bylo? Jak to skončí? A jaké šrámy to zanechá na rodině? (Donart Film)

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Rian_witcher

Pokud film vezmete spíše jako komorní drama a krimi složku berete jako vedlejší linku, dostanete nádhernou studii vzteku, bezmoci a smíření se s osudem. Navíc výběr herců na pozici veterináře a osudových žen kolem něj byl absolutně skvělý. Plodková zvládá nejen bláznivé komediální role, romantické slaďáky, ale tady jde v dramatických polohách až na dřeň své osobnosti. To samé zvládá s matadorskou bravurou i Steinmasslová. ()

Dawe2

Českému filmu jsem plné hodnocení nedal už velmi dlouho. Tenhle si to ale plně zaslouží. Mám raději kontinuální příběhy, ale nakonec to nevadilo a na něco se to i hodilo. Těžko recenzovat bez spoilerů. Každopádně Steinmasslová byla naprosto vynikající a velmi mě potěšila, stejně tak Plodková a další. K tomu výborná kamera, hudba,  střih a Alice Nellis (byť ji většinou úplně nemusím) zde napsala s Tomášem Mašínem nádherné drama, které dává opravdu hodně a příběh je propracovaný a detailní. ()

em.redrum

Loňský rok se českému filmu konečně zadařilo. A to hned třikrát: Přišla v noci, Tancuj Matyldo a Němá tajemství. Všechny tři filmy spojuje silná hlavní hrdinka... Světe div se, kupodivu se obešly bez provařených herců a tvůrci vsadili na méně známé umělce. Za to díky!!! Němá tajemství mají vskutku nádhernou kameru a fantastický střih. Pro mě, je Milena Steinmasslová královnou tohoto snímku. Chytrý scénář a velmi zdařilé dialogy. Tohle se opravdu povedlo. A tak je pro mě tenhle film určitě nejlepší, nejucelenější ze tří výše jmenovaných. ()

Saxos

Po dlouhé době vcelku slušný film věnující se ožehavému tématu u nás nezákonné eutanázie. Který produktivní chlap by chtěl, aby ho po zbytek života stále někdo musel vodit na záchod a pěkně mu utřít zadek? Nebo alternativně být nasypán práškama až po okraj. Tři milující ženy naštěstí našly řešení. 75%. Závěr: doporučuji. ()

xed0s

Suverénní a dospělé psychologické drama. Super casting a hudba Karla Havlíčka. Plodkovou jsem dosud moc nemusel a tímto u mě stoupla. Škoda, že na polodementní a pitvořivé romantické rádoby komedie jsou plné sály a na tyhle filmy s přidanou hodnotou, u kterých se i zamyslíte, přijde v den premiéry tak tucet diváků. Takovou tvorbu je třeba podporovat, neb je jí v kinech pohříchu málo. ()

charles3

Zajímavě rozehraný příběh, jehož zápletky (včetně té, zda je Martin aktuálně v nemocnici, doma či jinde) se odhalují pomalu a postupně. Dobře zahrané, snad až (poněkud nečekaně) na lékaře Jiřího Havelky, u něhož mi pořád cosi nesedělo. V poslední čtvrtině také příběh poněkud ztratí spád, včetně závěrečného rozuzlení. Ale čtyři hvězdy si film zaslouží, i když jen díky zaokrouhlení z nějakých 71 %... ()

3k7

Zas tak super, jak tu všichni popisují, to nebylo. Šlo poznat, že je tam občas trošku kýč...Občas na můj vkus zbytečné záběry poletujícího listí. Ty prázdné záběry, chápu, bylo zájmem nastínit určitou depresivnost situace, zoufalost, ale na mě to bylo až příliš zpátečnické, tyto zbytečné záběry. Dále se bavíme o postavách...jejich vývoji...To byl lehký nadprůměr. Ty krimiprvky, to pro mě byl tahák na film. Film vás celou dobu udržoval v nějakém konkrétním domění a v závěru se snažil přivést nějaký pozměňující závěr. Pochopeno, film měl učebnicové zadání, poukázat na společenský problém, ukázat celkový background. Trošku to z rozjetého vlaku připomínalo nějakou skandinávskou kriminálku, kromě toho že vůbec! Ale přesto bych to měl hodnotit spíše pozitivně, momentálně má film 79%, já bych tomu dal max 65-70%. 3 hvězdy, možná 4. Koukatelné to je, ale ještě během koukání na film v kině jsem asi 3x zapomněl, jak se film jmenuje a to jsem neutrpěl žádný úraz hlavy. ()

JB001

Tak tohle bylo rozhodně mnohem lepší než nejlepší český film Přišla v noci. Holt všechny ženský jsou šílený a všechny lžou ()

motyka52

Herecké výkony a uvěřitelnost, to jsou dvě hlavní devízy Němých tajemství. Jsou tam některá hluchá místa, možná by to dokonce klidně fungovalo i jako kratší televizní film a prospělo by to, ale to nic nemění na tom, že tady všichni vědí, co dělají - a to jak filmové postavy, tak filmoví tvůrci. ()

Michalp81

Už si ani nepamatuji, kdy jsem dal českému filmu plný počet hvězdiček. Navíc, když je téma, jak se hlavní hrdina kvůli svému postižení snaží zemřít. Nicméně tento film v sobě nese mnoho závažných a důležitých témat jako je péče či eutanázie. Film se nesnaží přinášet odpovědi, ale zkrátka jen popisuje konkrétní situaci. Nevzniká tak žádné "inspirační porno". ()

confisio

Výtečná záležitost. Skvělý scénář. Výborné obsazení. Parádní herecké výkony. Mistrovské gradování děje. Klobouk dolů a velké uznání a poděkování všem, kteří se na tvorbě tohoto filmu podíleli. Po shlédnutí Němých tajemství a Bodu obnovy se mi chce zakřičet: "ĆESKÝ FILM JEŠTĚ STÁLE ŽIJE" :) ()

kwii

Naprosto úžasná kamera, střih, hudba a herecké výkony. Režie. Scénář. A Plodková jasná Česká lvice!! Dostalo mě to, myslím na ten film už druhý den. V kině si plakalo.. ()

Cacorka_eliz

Mnohem lepší a výraznější film, než Mašínovi "Mašíni". Silný scénář, výborné herecké výkony. Tento film by měl mít větší publicitu a propagaci, protože patří mezi nejlepší filmy roku 2023. ()

pabloss

Nejlepší film který jsem za poslední dobu viděl! Fakt TOP. Herecké výkony, kamera, hudba, prostě klobouk dolů za vše! ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky

09.03.2024

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (více)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy