Poté, co prezident Spojených států během svého funkčního období zemře, se oblíbená první dáma Tess Carlisleová (Shirley MacLaineová) odebere do ospalého rodného městečka v Ohiu, kde je jednou z mála jistot v jejím životě tajný agent Doug Chesnic (Nicolas Cage). Tento ctižádostivý a odhodlaný profesionál, který pracoval v Bílém domě pro rodinu Carlisleových, nyní stojí v čele sedmičlenné ochranky, která má za úkol dohlížet na Tess. Přestože Doug prahne po akci a dobrodružství, uvízne místo toho v městečku na americkém Středozápadě, kde ho Tess neustále zahrnuje svými požadavky, byť chce třeba jen přinést snídani do postele. Svéhlavá, znuděná a urážlivá stará dáma mu ze života dělá takové peklo a natolik mu ztěžuje práci, že dá výpověď. Tess si však Douga okamžitě vyžádá zpátky a dá mu pocítit, kdo je v domě paní. Jenže tvrdohlavý agent se nehodlá jen tak vzdát... (Cinemax)

Klenotka

Příjemný film o vrtošivé bývalé první dámě a jejím osobním strážci, který bojuje s tím, jestli ji má hlídat nebo uškrtit. Shirley MacLaine a Nicolas Cage si překvapivě dobře sedli, a na jejich slovní přestřelky se moc dobře kouká. Je škoda, že spousta věcí je ve filmu naťuknuta a nedořešena. Hlavně proto, že Tess jako postava kdysi obletované a elegantní vzdělané ženy, která se často utápí v sebelítosti a důležitost si dokazuje jen proháněním své ochranky, nabízela prostor i pro dramatičtější chvilky. Ale tvůrci se tu přiklonili spíš ke komedii, která je ale místy velmi hřejivá a "nenápadně vtipná" a celé to tak díky tomu uteče jako voda, bez nějakých hluchých či nudných míst. Škoda jen, že původní dabing, kde Cage mluvil jeho obvyklý dabér Zdeněk Mahdal, byl z nějakého důvodu předělaný a ačkoliv Marcel Vašinka není špatný, ke Cagovi se moc nehodil. ()

LiborGondek

O filmu moc psát tentokrát nebudu, ten není špatný. Je to takový solidní průměr, existuje mnoho lepších, ale také tisíce horších. Rozhodně bych ale bývalou exprezidentovou hlídat nechtěl. Na to bych neměl nervy... Co ale zmínit musím je naprosto úděsný a odporný český dabing, který vám prožitek z filmu rapidně zhorší. Doporučuji raději titulky. Nechápu proč Nicolase nedabuje Zdeněk Mahdal, ale to jen jedna z mnoha připomínek. Jednu korpuletní starší dámu si nadabuje zase snad nějaká teenagerka a to už je pořádný úlet. ()

lennyd

Doug Chesnic (Nicolas Cage) je osobním strážce prezidentů. Bohužel po smrti svého posledního prezidenta (ne, nebyla to jeho chyba, prezident umřel na infarkt) je přeřazen jako osobní strážce jeho ženy (toho prezidenta, ne Chesnicovy :). Rozmazlená stará dáma však ze týmu špičkových agentů dělá spíše své služebnictvo. A to si přece špičkový osobní strážce nenechá líbít... Skvěle zahrané drama, jak ze strany Nicolase Cage tak i Shirley MacLaine (to je ta roztomilá stará dáma). Musím říct, že to mezi nima jiskří více než mezi Costnerem a Whitney Houston v Osobním strážci. Samozřejmě, že zde nejde o zamilovanost (přeci jenom ten věkový rozdíl), ale jistý druh lásky oba herci zvládli na jedničku. Celý film graduje k velice dramatickému konci... ()

venison

Neslaná nemstná krimikomedie, ve které se děje spousta dramatických situací, jež nevyzní nijak zajímavě.. Nicolas Cage a Shirley MacLaine se snaží seč jim síly stačí, ale špatnou režii bohužel nepřehrají.. ()

Pavlínka9

Zbožňuji MacLaine :) Její postava je brilantní :D Její ochranka je unikátní :D Skvělé hašteření, ke kterému dochází by mohlo být i delší :) A ten závěr, kdy - PARDON - SPOILER - se jejich vztah potvrdí jako "silný" a vzájemný - je fáááájn :) ()

Fleetguard

Film Hlídat Tess, je přesně ten druh filmu, na který nejdete do kina, ale rádi se na něj kouknete v sobotu odpoledne, když venku prší :-) ! Ale teď vážně, jde myslím o docela podařený snímek, který si svou jednoduchostí a zároveň svím inteligentím černým humorem diváka získá. N.Cage možná působí trochu zmateně, ale to dle mého názoru byl i záměr, vždyť Shirley zase působí až příliš suveréně. Oba dva paličáci se pak dobře doplňují a myslím, že to funguje tak jak má! ()

JohnSmith

Hlídat postarší bývalou První dámu není určitě sen žádného agenta tajné služby. Když na vás dotyčná dáma ještě štěká a dělá naschvály, je to peklo. Cage se z toho pekla dostal celkem slušně a byla z toho slušná komedie s dramatickým závěrem, u kterého by slabší povahy mohly uronit slzu. ()

padmé

Tři jsou málo...dlouho jsem je rozhodovala mezi čtyřmi a třemi..nakonec jsem usoudila že to bude sice tři ale skvělých tři:) protože se mi tehle film libi už moc dlouho...je to takový pohodový snímek na víkendová odpoledne, když venku prší nebo je zima....prostě dobrá zábava, když nemáte zrovna co delat... ()

sedm.1

Možná že v době svého vzniku mohlo mít Guarding Tess úspěch, nyní ale po téměř třiceti letech od jeho vzniku je můj pohled na tento snímek úsměvný, rozhodně ne ale myšleno v dobrém. Naprosto primitivní, naivní a teatrální zápletku tu snad ani nechci nějak zásadním způsobem rozebírat, to je vážně skvostná hloupost, co postrádá veškerou soudnost ve všech ohledech, od postav, přes jejich jednání a reakce, přes veškeré dialogy, až po dějový vývoj, vrcholící samozřejmě v závěru, který pak považuji za vrchol veškerého nevkusného patetictví, ale diváci v té době měli tyto triviálnosti prostě asi rádi a tahle šleha jim tedy přinesla přesně to, po čem byla tenkrát poptávka, tedy co největší jednoduchost a přímočarost, a je jedno že je to úplně blbý, hlavně že to baví. Ok, nic proti vkusu ostatních, jenže ona mě tato podívaná nebavila v naprosto žádném ohledu. Zde přítomná odlehčenost a pokusy o vtipnost nepřinesly ani jeden byť jen úsměvný moment, dramatické okamžiky nelze označit naprosto jiným výrazem, než zcela nefunkční a vrcholem jsou pak trapně působící veškeré emoce, o které se tvůrci pokoušeli po celou dobu, o závěru pak ani nemluvě, no a i v tomto směru se jedná doslova o dílo zkázy. Herecky jinak celý film stojí očekávaně na Cageovi a MacLaine, ale ani v tomto ohledu mě Hlídat Tess nakonec nezlomilo na svou stranu, i když tedy hlavně Nicolas, minimálně co se výraznosti týče, mě dokázal alespoň chvílemi vytrhnout z nekompromisní letargie, do které mě jinak tato podívaná bez milosti hned od úvodních titulků uvrhla. Takže především z pohledu současného diváka říkám jednoznačné ne, tohle není ani zábavný, ani vkusný, ani jakkoliv jinak pozitivní snímek, tohle je ryzí a hlavně strašně nesoudná nuda a hotovo. ()

klúčik

Musím sa priznať, že tento film som si nahral len preto , že tam hrá moja obľúbená herečka S.McLaine ale aj herec N.Cage. Ale ani toto hviezdne obsadenie ešte nieje zárukou výborného filmu. Film je len obyčajný 65%. ()

Wishkah

Všechna zábava a děj leží na bedrech Shirley MacLaine a Nicoloase Cage. Bez nich by byl tenhle poměrně průhledný film méně než poloviční ()

Prochy38

Klasika, která se mi kvalitně vyhýbala několik dekád. A upřímně jeden z nej filmů s N. Cagem. Peckovní záležitost a mistrovské dílo, kterak smotat několik žánrů dohromady a neudělal z toho srajdu. ()

Jeržik

Otravná Shirley MacLaine vs. cooolový Nicolas Cage. Kdo vyhraje? Samozřejmě, že vždycky ta PITOMÁ KRÁVA!! Už mi to u filmů podobného ražení leze krkem. První půlka ujde ale u druhé mám krevní tlak vždycky až v oblacích... 55%. ()

Matros

Dle mého názoru dost nadhodnocený snímek. Nevtipné, místy velice nudné a s očekávaným koncem. Cage je celkem v pohodě, MacLaine otravná a potěšil mě David ,,Tackleberry" Graf z Policejní akademie. Velice slabá komedie. ()

mira007

Nicolas Cage jako bodyguard straší dámy v komorním konverzačním filmu. Ani nevím čím jsem si tenhle film tak zapamatoval, když jediná trochu akce přijde pár minut před koncem. Prostě klasika. ()

Greg25

Naprosto čistých 70% a poměrně příjemná a vtipná komedie na dlouhé sobotní a letní večery, stavicí na dvojici Nicolas Cage a Shirley MacLaine, kteří spolu "fungují" naprosto senzačně. :-) A scéna ve které Cage probudí MacLaine v opeře, aby nerušila svým chrápáním ostatní, patří mezi nezapomenutelné momenty nejen celého filmu, ale i celé komediální kinematografie. ()

arcticsky

Mohl to být alespoň průměrný a docela zábavný film, hlavně díky Shirley. Celé to ovšem sráží pitomá pointa. A k tomu ten děsný dabing a vůbec zvukově to bylo celé nějaké podivné /NOVA CINEMA 4.4.2012/ ()

petikacka

Bože, jak já ten film miluju. Jasně, není to žádné vycizelované dramatické dílo, ale takový televizní film. Nicméně Shirley je tu naprosto dokonalá ( ostatně jako vždy), Nicolas v nejlepší formě s ještě umírněnými výrazy před svými blockbustery a je to vtipné, příjemné a milé. Nejen brutálním uměním živ je člověk...Za mě vždy usměvavých 85% ()