Poté, co prezident Spojených států během svého funkčního období zemře, se oblíbená první dáma Tess Carlisleová (Shirley MacLaineová) odebere do ospalého rodného městečka v Ohiu, kde je jednou z mála jistot v jejím životě tajný agent Doug Chesnic (Nicolas Cage). Tento ctižádostivý a odhodlaný profesionál, který pracoval v Bílém domě pro rodinu Carlisleových, nyní stojí v čele sedmičlenné ochranky, která má za úkol dohlížet na Tess. Přestože Doug prahne po akci a dobrodružství, uvízne místo toho v městečku na americkém Středozápadě, kde ho Tess neustále zahrnuje svými požadavky, byť chce třeba jen přinést snídani do postele. Svéhlavá, znuděná a urážlivá stará dáma mu ze života dělá takové peklo a natolik mu ztěžuje práci, že dá výpověď. Tess si však Douga okamžitě vyžádá zpátky a dá mu pocítit, kdo je v domě paní. Jenže tvrdohlavý agent se nehodlá jen tak vzdát... (Cinemax)

Bozvav

Vtipná, místy i akční komedie, ve které hraje jednoznačně prim ústřední dvojice. Jejich špičkování a dialogy udělaly z tohoto jinak průměrného snímku velmi dobrou podívanou. Za mne 65%. ()

helloween93

Zábavný film na neotřelé téma - hlídání bývalé první dámy. Ta se ochrance pod vedením N.Cage snaží co nejvíc znepříjmenit jejich práci a Cage jí v lásce nemá. Až poté, když je unesena si uvědomí, že mu prostě chybí... ()

MickeyStuma

Bývalá americká první dáma si vyžádá konkrétního agenta tajné služby, aby jí sloužil jako osobní strážce. Ten ji však nemůže vystát. Námět svádí spíše ke komedii, neb takovýto námět už čelí americké filmové tvorbě už někdy od 50. let a to na různé způsoby, ale kupodivu tomu tak není. Že to se staršími ženami není žádná legrace už poznal Sylvester Stallone dva roky před Nicolasem Cagem ve filmu ´Stůj, nebo maminka vystřelí!´, byť to byla dle scénáře pro změnu vlastní maminka. Film jako takový u diváků propadl a když by se to mělo porovnat s tímto, o nějaké výrazné zlepšení se nejedná. Bývalá první dáma je prostořeká a prostě si dělá co chce. Co na tom, že svému osobnímu strážci akorát přidělává vrásky na čele. Ten skřípe zuby, ale je profesionál, takže byť je to hodně těžké, snaží se dělat svoji práci jak má. Drama žádné, k pousmání také nic.A tak tu máme takový obyčejný biják, kde se Nicolas Cage ve své roli snaží excelovat, ale nevýrazný scénář se mu prostě nadnést nepodařilo. ()

Jakubik

Nenápadná ale celkem zábavná komedie. Nicolas Cage hrát neumí a nikdy ani nebude ale je to aspoň sympaťák. Víc než tři bohužel nee… ()

tranquill

Jednoduché schéma filmu dává vyniknout Shirley, naopak Cage je poněkud strohý, asi bych si na jeho místě lépe představil Clinta Eastwooda. ()

Kingjiri

Z mě neznámejch důvodů nadhodnocenej snímek, ve kterym jsem celkem marně hledal něco komediálního nebo dramatickýho. A představa, že seniorka dokáže vyzrát na několik špičkově vycvičenejch agentů FBI, je tak absurdní, že se jí snad ani nejde pořádně smát. Další z nevýraznejch filmů Nicolase Cage, ale je pravda, že od jeho současnejch béček má tenhle ještě nějakou úroveň. ()

Ceberus

Ale jo, velmi kvalitní tři hvězdy. Sice se tam skoro nic neděje a Tess je opravdu protivná na hranici únosnosti, ale šarmantní vtip tam přece jenom je. A ještě varování - Cage tentokrát nedabuje Zdeněk Mahdal, na což jsem si alespoň já musel chvíli zvykat. ()

sehe

Nenarocny,zábavný film,kde Shirley MacLaine svojim herectvom, robí zo Strazenia Tess veľmi príjemnú možnosť usadiť sa v sedacke svojej obývačky a iba tak prezivat problémy vdovy po americkom prezidentovi. ()

Likan7

Na první pohled nesourodý žánr drama - komedie, ale ono to tak opravdu je. Sám jsem se divil, jak moc jsem se při trampotách agenta Chesnica s touhle vykutálenou dámou bavil. Nasranej Cage, který by madam Carlisleovou nejraději zastřelil, byl skvělý stejně tak jako jeho úhlavní nepřítel. Dost jsem se proto divil jak se film v poslední půl hodině prakticky odprostil od fajnový komedie ve vážné drama s kapkou thrilleru. Trochu zbytečně. Zůstat film v rámci komedie v nějakou fajnovou poslední třetinou, klidně bych šel na 4. ()

rublik05

Vcelku pohodový, ničím výjimečný snímek, který v sobě kombinuje prvky komedie a dramatu, většinu času působí příjemně civilně, zásluhu na tom mají především herci a jejich výkony, z nichž zejména ústřední dvojice Nicolas Cage a Shirley MacLaine jsou jasnými tahouny a jejichž přednes mě bavil ze všeho nejvíc. Příběh není nikterak složitý, tempo má spíše vlažnější, nemá prakticky jedinou zapamatovatelnou scénu, humor i emoce fungují tak nějak na půl plynu. Film tedy zachraňují jen a pouze herci, díky kterým je snímek minimálně o třídu lepší, než jakým by byl bez jejich přítomnosti. 6/10. ()

Duke90

Nejsou to sice úplně čisté čtyři hvězdy, ale koukalo se na to hezky. Vláčný, pomalejší děj s nijak extra převratnými hereckými výkony má i přesto své nezaměnitelné kouzlo, a uvede diváka do velice příjemného rozpoložení. Svým způsobem tedy chemie mezi Shirley a Nicolasem fungovala tak jak měla a při troše větší záživnosti by zdejší hodnocení mohlo být daleko vyšší... Konec filmu je dost dojemný. ()

HanSolo

Film mohl být trochu vtipnější, pak by moje hodnocení bylo mnohem vyšší, jelikož jsem se poměrně často nudil. I tak je to ale zábavné. ()

george82

Příjemný film na víkend. Roztržky hlavních protagonistů jsou přesnou předlohou rčení: co se škádlívá, rádo se mívá. ()

johnsnow

Chémia medzi dvojicou funguje ale to je asi tak všetko. Humor slabý, čakáte kedy dôjde k únosu. Keď k nemu dôjde je amatérsky jak sviň a únoscovia nie sú teráci ale dvaja blbci. 2* a never more. ()

PlysovyMacko

Tvrdohlavá bývala prvá dáma robí svojej ochranke zo života peklo.  Keď je unesená a situácia je vážna, všetci zistia, že sa vlastne majú radi.  Jednohubka s dobrými hercami, par vtipnými aj dojímavými momentami, ale príšerným dabingom. Páčilo sa mi vypočúvanie šoféra. ()