Poté, co prezident Spojených států během svého funkčního období zemře, se oblíbená první dáma Tess Carlisleová (Shirley MacLaineová) odebere do ospalého rodného městečka v Ohiu, kde je jednou z mála jistot v jejím životě tajný agent Doug Chesnic (Nicolas Cage). Tento ctižádostivý a odhodlaný profesionál, který pracoval v Bílém domě pro rodinu Carlisleových, nyní stojí v čele sedmičlenné ochranky, která má za úkol dohlížet na Tess. Přestože Doug prahne po akci a dobrodružství, uvízne místo toho v městečku na americkém Středozápadě, kde ho Tess neustále zahrnuje svými požadavky, byť chce třeba jen přinést snídani do postele. Svéhlavá, znuděná a urážlivá stará dáma mu ze života dělá takové peklo a natolik mu ztěžuje práci, že dá výpověď. Tess si však Douga okamžitě vyžádá zpátky a dá mu pocítit, kdo je v domě paní. Jenže tvrdohlavý agent se nehodlá jen tak vzdát... (Cinemax)

Chrustyn

Hugh Wilson měl občas štěstí (nebo možná ždibec komediálního talentu) a natočil něco vtipného a kultovního (Policejní akademie) ale "Hlídat Tess" to určitě není. Námětem se mohlo jednat alespoň o zábavnou konverzačku plnou drsného "popichování" obou hlavních hrdinů ale Wilson dialogy neumí a v tomto případě nedodal ani nic ze svého situačního humoru. Nebýt tu tak dobré herecké duo, bylo by to k nevydržení. ()

Marze

Je zde trocha patosu, pár vydařených vtipů, a komické napětí mezi MacLainem and Cagem, ale to nestačí. Cage zde asi začíná svůj úpadek z hvězdy. ()

Necrotongue

Nechci tvůrce snímku obviňovat z toho, že by se chtěli přiživovat na úspěchu někoho jiného, ale kdyby se film jmenoval Bodyguard slečny Tess, už by ta podobnost přece jen příliš bila do očí. Ostatně s Řidičem slečny Daisy měla tato záležitost společnou jen starší náladovou dámu a její vztah k člověku, který jí byl nainstalován do domu. Jinak šlo o něco úplně jiného. No, ale protože jsem "Řidiče" viděl, nemohl mě děj tohoto snímku nikterak překvapit; byl jen méně opravdový a neměl v sobě to lidské kouzlo. Zatímco "Řidič" vychází z tohoto srovnání jako řezbářský skvost, tento film budil spíše dojem nahrubo otesaného špalku, pokud nešlo dokonce jen o plastovou náhražku dřeva. Byl to pro mě takový ten typ bezduchého thrilleru, do něhož se Nicolas Cage perfektně hodí, ale pro který je obsazení Shirley MacLaine neomluvitelným plýtváním velkým hereckým talentem. / Poučení: Není nejlepším nápadem znepřátelit si personál restaurace ještě před tím, než ti naservíruje jídlo. Znepřátelit si lidi, kteří se starají o tvou bezpečnost, je ovšem velmi, velmi statečné. ()

mysiak

Podarená komédia...so skvelou Shirley MacLaine a Nicolasom Cageom..scéna v supermarkete nemá chybu...a celkovo je tento film celkom zábavný ()

blackrain

Shirley Maclaine je nestárnoucí a šarmantní dáma. Hrála vdovu po bývalém americkém prezidentovi, která to svým osobním strážcům zrovna neulehčovala. Občas jim i zmizela a nedodržovala základní pravidla. Cage s ní dlouho bojoval, ale nakonec si padli do oka. Vůbec nehrál špatně. ()

Derek

trocha zbytocne utahane a cakal som i viac humoru (ked si clovek uvedomy ze je to od rezisera prvej a najlepsej policajnej akademie). cage a maclaine su skvely ale ma to dost daleko k takemu DAVEovy (podobna prezidentska komedia) ci DRIVING MISS DAISY... ()

OG_Swifty

Nad očekávání příjemný pokoukání na nedělní (nebo jakýkoliv jiný) odpoledne. Neseděl mi dabér Nicolase Cage, ale to je drobnost. ()

pakobylka

Tess je opravdová dáma. Dokáže být jemná, vstřícná a kultivovaná - ale i jízlivá, panovačná a rozmarná, takže týmu "osobních strážců" pod vedením Douga Chesnice občas nutně připadá nesnesitelná. Jenomže zůstala sama se svými vzpomínkami - a z jejího pohledu neškodné vrtochy a drobné naschvály, kterými terorizuje své okolí, jí dodávají energii a radost ze života a vrací jí pocit vlastní důležitosti. Je zábavné, zajímavé i poučné sledovat vztah obou hlavních protagonistů, především poté, kdy se děj zásadně zdramatizuje - a vzájemné neshody se stávají banalitou, na které vůbec nezáleží. ()

otík

Milá a lidská komedie, která nepostrádá napětí a vypráví o tom, jak dva rozdílní lidé k sobě dokáží najít cestu. ()