Na nebezpečnou výpravu do neprostupné džungle na úpatí konžské sopky Mukenko se vydává pestrá společnost, v níž má téměř každý svůj vlastní skrytý cíl. Mladý vědec chce vypustit do přírody gorilí Samičku, energická elitní zaměstnankyně telekomunikačního magnáta hledá pro svého šéfa superčistý diamant a rumunský dobrodruh chce najít bohatství ve starobylém městě Zinj, postaveném u legendárních diamantových dolů krále Šalamouna. Překážkou strastiplné cestě k vytouženému cíli je nejen neprostupná džungle, ale i občanská válka, jež v zemi vypukla. Na místě pak výpravu čekají potíže s vraždícími opicemi i ohrožení náhle probuzenou sopkou... Dobrodružný snímek Kongo, natočený podle románového bestselleru Michaela Crichtona, patří mezi snímky, odvozující komerční úspěch od zručného využití osvědčených prvků a témat. Ve filmu Franka Marshalla se tak vedle sebe objevuje africká džungle se vzácnými horskými gorilami, futuristická technika a bájné diamantové doly krále Šalamouna, střežené kmenem vraždících opic. (oficiální text distributora)

RomeroIsGod

Jako malej jsem měl tohle dobrodružství rád. Je to sice ptákovina, ale má to takovej příjemnej spád, dobrou hudbu a jedno hozený vytrhlý srdce. Navíc v Africe, což je na tyhle akce ideální lokace. Potěší taky švihlej Tim Curry. 65% ()

Heero

Vzpomínka na dětství. Na nuselský byla videopůjčovna, kde jsem si tuhle kazetu půjčil asi 5x, hrozně jsem se bál těch goril :) ()

Elin

První film na motivy románu Michalela Crichtona po Jurském parku co jsem viděl. A možná proto jsem od něj očekával víc. Jinak to není úplně špatný film. Nechybí zde napětí, akce a následný happy-end. Lidožravé opice jsou respektabilní (zvláště pro jejich oblíbenou kratochvíli oddělovat lidem hlavu od trupu holýma rukama). Nudit se nebudete, ale žádné: "týýýýjoo" z vás taky nevyjde. ()

helloween93

Jedna hvězda za závěrečnou přestřelku v chrámu s vraždícími gorilami a druhá za průvodce Ernieho Hudsona (Ghostbusters). Jinak úděsná nuda. 2* ()

Luisis

Herkermer Homolka jako rodilý Rumun mě rozsekal.Amíci by se měli o Evropě vzdělávat trochu víc.Film lehce nadprůměrný.Umělá opice mi zprvu vadila ale ve finále spolu s těmi zlými opičími hlídači to vypadalo dobře a dokonce jsem na konci málem uronil lidskou slzu.Jen v Zoologické se ode dneška radši nepodívám žádné Gorile do očí:-) - 60% ()

gemi

Dávám dvě hvězdy, a to jen za úžasně zpracovaný výbuch sopky, vcelku dobře rozpohybovanou gorilu a solidní výpravu. ()

waska

Nechápu, že tehnle film má tak nízké hodnocení. Vždyť jde o skvělou závabu v nenáročném a nijak nekomplikovaném dobrodružném filmu. Navíc s pěknými záběry z Afriky, Laurou, které to tady moc sluší a prostě úžasnou gorilou :) ()

RajAthen

Film, který si nehraje na víc, než má, což se mi na něm líbí. Decentní provedení, pěkné exteriéry, zmutované gorily vypadaly celkem přesvědčivě, stejně jako pan Homolka jakožto hlavní záporák. Tento herec skutečně svým výrazem je obětí jedné škatulky. Jako nenáročná podívaná rozhodně neurazí. ()

Kingjiri

Náhodou docela fajn jednorázová zábava, ve který padlo i pár povedenejch hlášek. Práce na gorilách byla perfektní, takže goriláci "hráli" skvělě. Amy byla navíc roztomilá gorilka, kterou bych klidně adoptoval. Lidský herci žádnej zázrak, ale co by taky člověk čekal od béčka. Příběh byl jednodušší, víc akce by určitě neškodilo. Trochu mi vrtá hlavou, kam se podělo 50 mega z rozpočtu, když třeba výbuch sopky nebyl vizuálně uplně povedenej. Pořád však rozhodně to lepší z žánru dobrodružnejch béček, tři slabší hvězdy. ()

danny_21

Kongo je další z krutě nepovedených Crichtonových adaptací. Pochávlit se dá snad jen výprava a pár slušných efektů, jinak mě to gorilí vraždění vůbec nenadchlo. Michaele, máš to těžké, podobně jako Steve King - 40 % ()

dustur

Tento film radím medzi priemerné filmy, ktoré svojim spôsobom nebol až tak zlý ..,niaky ten nápad som v ňom videl ,,vraždiace opice".... ,ale hlavný film najmä výkon Laury Linney pozdvihuje....,a tiež bol dobrý aj Ernie Hudson...,ale ktomi tu nepasoval bol Dylan Walsh.... A hlavný film mi troška pozdvihuje , práve začiatok keď jedna opica vyvraždí celú partiu na čele z Bruceom Campbellom ktorý tu bol iba zopár minút....,a kto ma tu ešte v malej úlohe prekvapil bol Joe Pantoliano... Film hodnotím medzi slabými troma a štyrmi hviezdičkami. Moje hodnotenie filmu,je teraz slabé .: 3 / 5 ()

nwx

Pohodovka. Moc mě nadchly ty přenosné klimatizace, které si člověk sebou vezme třeba i do stanu. To chci! ;) ()

Likan7

Michael Crichton nejspíš nepíše špatné příběhy, jen jeho zfilmované verze stojí většinou za starou belu. Kongo není ani akční, ani sci-fi (když nepočítám, že se Linney na konci změní z Ripleyovou a vykostí podomácku vyrobenou laserovou puškou zlý gorily). Kdybych se mohl alespoň kochat pěknou přírodou, ale nejspíš nejsou ani peníze. Tudíž se v první polovině dívám na nudný film kolem politiky a vědce, na kterýho bych po 10 minutách poslal pár těch zlých goril a ve druhý zase na výlet pod stany někam na kopec. Posledních 15 minut je sice nějakým způsobem akční, aby se neřeklo, ale přijde mi, že kdyby to vynechali, je to snad i lepší. ()

Kiki-Jiki

Když jsem byl malý, patřil tento film mezi moje kultovní. Souhlasím, že filmu chybí výraznější gradace a příběh je v podstatě jednoduchý, přesto jej vidím jako hodně nadprůměrný. Od Konga jsem čekal nenáročnou podívanou a přesně to jsem dostal. Kromě skvělé hudby bych rád vyzdvihnul celkovou "zábavnost" a nemůžu opomenout ani prvky humoru týkající se převážně (ale nejen) postavy Herkermera Homolky. Ať už jde o scény se "sušenkami" nebo o postupné odhalování jeho motivů k účasti na expedici, jedná se o druh humoru, který se podle mě do dobrodružného snímku hodí. Také triky a masky se povedly, gorily byly skvělé, takže film hodnotím na 70 %. Akorát nechápu zdejší žánrové označení. Tento dobrodružný film rozhodně není akční a už vůbec ne mysteriózní! ()

denulik

Jediný dôvod prečo vidieť tento film, sú zapálení mončičáci (v doslovnom aj prenesenom zmysle slova). Pritom kniha tak stupídne ako film určite nepôsobí. Škoda ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku