Podivuhodný příběh Henryho Sugara

• USA The Wonderful Story of Henry Sugar

Bohatý muž se rozhodne získat výjimečnou schopnost, aby mohl podvádět při hazardních hrách. Adaptace oblíbeného příběhu od Roalda Dahla z dílny Wese Andersona. (Netflix)

Soweek

Snad jedinou výtku k tomu mám, ale tak zásadní, že to shodí hodnocení rovnou o 2 hvězdy dolů. Celý film působí, jak kdyby měl v orginále 80minut, ale někdo ho pustil dvojnásobnou rychlostí. Kadence monologů a dialogů je tak rapidní, že angličtině nejde rozumět a musíte se soustředit na titulky a pak zase nemáte nic z filmu, když jen čtete text. Ach jo. ()

Maynard.

Nevím, co na tomhle příběhu je odivuhodný... Ale docela se mi zamlouval styl. Příběh slabej jako čaj bez rumu :o) ()

klukluka

Tvorbu Roalda Dahla ne že mám rád, já ji zbožňuju. A tenhle kraťas mi to připomněl. Filmové atributy musely dát tvůrcům spoustu práce, nad vším ale stejně ční ten původní zábavný a hravý text. ()

Devadesát Dva

Ale jo, já nejsem Wes Anderson-hater, ve které se proměnila řada jeho fans, když je začala nudit jeho přehnaná stylizace do bodu, že se tím zkrátka přejedli. Ten dojem jsem měl ale nějakou dobu zpátky, když jsem usnul u 'The French Dispatch', tehdy mě spánek přemohl ke konci a pak jsem se na to ani řádně nepodíval znovu. Tehdy, ano, jsem si říkal, že úpadek osobitého režiséra se děje, ale 'Asteroid City' mě vcelku bavil, měl tam tu naked scénu se Scarlett, pár vsuvek, co mě dostalo, skvělou plejádu herců a nejinak je tomu i zde, 'The Wonderful Story of Henry Sugar' se cyklí ve vrstvách příběhu, a jsem docela rád, protože to ve mě probouzí opět zájem o to, si konečně přečíst pořádně něco od Roalda Dahla, od kterého jsem si dřív pustil nějaké povídky, znám adaptace jeho děl, ale nikdy jsem se nedostal k nějaké té knize, možná proto, jak rozsáhlé je jeho dílo. Tenhle kraťas ale ukazuje skvěle takovou tu benjaminbuttonovskou zacyklenost. 7/10 ()

Fary

Velmi povedená jednohubka s protagonisty Grandhotelu Budapešť, laděná v podobném tónu a o rozsahu, který zhltnete jedním dechem. ()

Hanys_

Tyhle Andersonovy kraťasy pro netflix jsou příjemnou jednohubkou. Fain trademarkovský vizuál, příběhy zajímavé a herci se můžou "divadelně vyřádit" úsporným herectvím . 7/10 ()

Darth Maul

Nádhera! Povedal som po dopozeraní tohto milého krátkeho filmu. /// Wes Anderson dokáže neuveriteľným spôsobom zotrieť rozdiely medzi kinematografiou a knihou. Jeho originálny štýl mám veľmi rád a každé jeho nové dielko považujem za nežné filmové pohladenie duše. ()

beseda.p

Krásný příběh plný překvapení a pozitivních emocí, který si pustíte přes oběd, dopřeje potravu pro duši a energii do další práce ()

Klajnik odpad!

Toto andersonoveské pokoukání mi zprvu přišlo poměrně otravné, protože postavy neustále říkají, co zrovna dělají, udělají nebo udělali, ačkoliv to divák zrovna vidí, uvidí nebo viděl. Film to z očividných důvodů nepotřebuje, ale zde postavy vypráví příběh jako kdyby divákům nebylo dán obraz ke sledování. WA si nejspíš myslel, že by mu to mohlo projít, pokud to bude součástí humoru, ale je to asi tak vtipné, jako když postavy Taiky Waititiho explicitně říkají, jak se zrovna cítí, ačkoliv by to kvalitní scénář umožnoval vyčíst z podtextu. Výsledek mi tedy přijde poněkud debilní a tento dojem převažuje nad faktem, že ony obrazy jsou právě tak úhledné, barevné a členité, jak jen WA dovede. Co se kulis týká, nutno uznat, že režisér si dal opět záležet a 40min stopáž činí film divácky vstřícnější, protože Wesův styl znevažuje drama (čtenář si může zkusit vzpomenout, kdy byl u Andersonova filmu naposled napnutý) a u filmů klasické délky hrozí, že se to divákovi přejí dřív, než film skončí. Nelze totiž utáhnout film jen na hezkých kulisách a rámování a mě tedy příběh Henryho Sugara nezaujal, protože je to celé natolik vyumělkované a narychlo odvyprávěné, že z vyprávění nic neplyne. Obsah je jen věšákem pro autorský styl. ()

Zyne

nebavilo. hlavne ty freneticky odsypajici monology byly v podstate unavne a emoce a naladeni v tom frmolu vubec nedostaly prostor, proste to uhani kupredu bez ohledu na divaka. pribeh a pointa hezke, ale ten styl mi vubec nesedl ()

Oralfabet

Jako kdyby vám někdo velice poutavě, ale trochu příliš rychle vyprávěl krásnou, i když ultimátně trochu nevýraznou pohádku na dobrou noc. 7/10 ()

nonick1

Knihy povídek nezřídka obsahují ilustrace a existuje spousta skvělých ilustrátorů. Ale ilustrovat povídku filmem...? To dokáže jen Wes Anderson. ()

Pawlisman

Tak nějak nevím, Dahl slušná předloha, příběhy v příběhu. Zpracování zase nadprůměrně a originální, jak jsme od Wese zvyklí. Ale nějak mi chybělo něco navíc, včetně závěreřného vyvrcholení a pointy. Nemastné neslané? Asi tak.. ()

majec4

Veľmi originálna poviedka s prvkami divadelnej hry. Tie rekvizity boli super. Zabavil som sa, bolo to aj celkom vtipné miestami. ()

Fifer

Bylo to příjemné.  Opravdu zdařilý mix stylů dvou velkých vypravěčů. Jen jedna drobná vada. Ani by mi nevadil ten voice-over. Ale ten záměrný voice-over, kdy čtou povídku i se všemi "Herny řekl" "Henry odvětil" mě teda šíleně štval. A myslím, že to příběhu nedodalo nic nového. Obešel bych se bez toho. ()

MiniMinion

Podivuhodný příběh Henryho Sugara je velice povedený kraťas, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Není to sice asi Andersonův nejlepší film (ono také těžko srovnávat krátký příběh s celovečerním), ale minimálně působí jako čerstvý vzduch mezi jeho posledními projekty, mimo jiné díky skvělému a neokoukanému obsazení a nápaditému způsobu vyprávění. Anderson vzal vše, co ho dělá dobrým, a vložil to do necelých čtyřiceti minut, a přidal k tomu něco nového. Příjemná délka, krásné vizuály, nápaditý přístup a fantastičtí herci. Více zde. ()

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)