Hodně štěstí, pane Veliký

• Velká Británie Good Luck to You, Leo Grande (více)
Velká Británie, 2022, 97 min (Alternativní 93 min)

Nancy (Emma Thompson) za celý svůj život spala jen s vlastním mužem, který navíc v posteli nestál za nic. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec netuší, co je dobrý sex. Namísto čtení ženských časopisů a studování odborné literatury se rozhodne pro podstatně rychlejší a jednodušší formu vzdělávání v tomto oboru a objedná si služby zkušeného profesionála. Jenže přesvědčit samu sebe je ta nejtěžší věc na světě, a proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji dopadne trochu jinak, než Nancy očekávala. Přesto je jasné, že chce tohoto neskutečně přitažlivého mladého muže vidět znovu, protože si u něj začíná věřit a přestává pochybovat o svých touhách a pocitech. (Forum Film CZ)

octopuska

Perfektní konverzačka ze života, kterou zažije nejedna žena i nejeden chlap. Artová záležitost se skvělým scénářem a ještě skvělejšími hereckými výkony. Fešný panáček Čoko nalívá do žil zralé, vyhořelé a zklamané ženě životem mladou krev, energii, odvahu a nový smysl života. Ale hlavně konečně poprvé v životě poznat pořádnou šukačku se vším všudy. Když 40 let snášíte pětiminutového misionáře s hraným orgáčem, tak to stokrát nic umoří i vola. Naštěstí život přináší většinou možnost další šance a je třeba ji využít, třeba v podobě placeného, sexuálního společníka z čeledi Pan Veliký....Smekám před Emmou a její odvahou se plně odhalit i ve zralém věku a dodat ženám odvahu se mít ráda i nedokonalá, přirozená. Není třeba plastu na to vypadat dobře, Emma je stále krásná žena. Kdo má povrchní oko a slabost pro tuny silikonu, botoxu a kolagenu, doporučuji spíše jiný žánr. Tady se kope za přirozenost, takže samozvaný expert na krásu může utrpět doživotní trauma, že Emma nemá kozy na čele a v obličeji nevypadá, jak přežranej sysel s ochrnutou mimikou. Viděno ve Scale a na konci odměněno zaslouženým potleskem. ()

Tosi

Téma filmu dobrý a neopotřebovaný, ovšem v reálnost dialogů dost pochybuju. Mírná nuda mě přepadla zhruba po hodině děje, ale film se uměl naštěstí znova nakopnout. ()

elanius

(18/2023) / Nice :). Fakt svieži vietor v indie produkcii. Emma Thompson snáď celý život vnútorné smerovala k tejto roli, ako inak si vysvetliť tú neskutočnú odvahu ísť po 60tke do takéhoto "projektu". Chalana tiež neviem kde vybavili, ale jednoznačne tu zahviezdil a v niektorých momentoch aj prekonával Emmu. Hravý, vtipný a extrémne "fresh" filmík, ktorý nastoluje zaujímavé a docela (filmovo) neprebádané témy, ale dokáže to robiť citlivo a bez vulgárnosti. (8/10) ()

Eleanor05

Z tohohle nápadu a s tak skvělou herečkou v hlavní roli, se dalo vykřesat daleko víc. Něco zásadního. Něco strhujícího, ostrého, provokativního. Něco, co postavám úplně převrátí životy. Takhle je to "jen" poklidná konverzačka bez jakéhokoli sexuálního napětí. Emma Thompson je tu ale, jako vždycky, výborná. 2*. ()

hroubek

Menší dialogový film, který se hodně povedl. Režisérka Sophie Hyde velmi civilně a něžně převedla kvalitní scénář od Katy Brand do filmové podoby a vtiskla mu intimní zpověď/výpověď o lásce, sexu, stáří, a přijmutí sama sebe. Hyde nikam nespěchá a nechává hlavní herecké duo, aby prodalo své charaktery, a my je jako diváci postupně poznávali. Hyde sice nepředvede režisérsky nic světoborného, ale umí skvěle prodat dialogové scény a vykreslit postavy. Emma Thompson má parádně napsanou postavu a zahrála to úžasně. Thompson je výborná herečka a tady to znovu dokazuje. Daryl McCormack je šikovný herec, který má velké charisma, a v této roli mi hodně sedl. McComack působí dost sympaticky a dokáže prodat všechny aspekty své postavy věrohodně a citlivě. Hodně štěstí, pane Veliký je povedený film s přesahem. ()

vyfuk

[KVIFF 2022] Tohle je asi ten typ filmu a hlavně humoru, do kterého budu muset ještě dospět. Vyzrát. Problémy středního až vyššího věku se mě zatím ještě netýkají a dalo by ser říci že téma sexu v tomto věku je pro mě tabu. Film to celé shrnuje a podává do nového milého světla jak je na divadlo zvykem. Je to dynamické, snadno utíkající, humorné, stydlivé a průběžně otevřenější. Film v něčem milý, ale jak říkám. Já ho asi nedocením tolik. A můžu si za to sypat popel na hlavu. ()

jefff

Inteligentní konverzačka, která má koule mluvit o věcech, které jsou trochu tabu. Navíc je to filmařsky skvěle natočené a přednesené a hlavně herecky výborně zahrané. ()

TroiMae

This is what a fucking consent does look like. And doesn’t. (Aneb i při sexuální práci může nastat proti/přenos.) A nejen v tom je film příjemně inkluzivní – dokáže stejně nenuceně přinést i téma bisexuality. „Mám chlápka, který chce, abych se převlékl za kočku, hodinu ho ignoroval… a pak šel domů.“ Ne, vážně, nikdy není pozdě mít šťastné dětství. A rodiče jsou taky jen lidi, kteří nám dají život… ale sebeúctu si někdy musíme najít sami. (Stejně tak jako orgasmus…) A jde to, stejně můžete vyrůst v hodné lidi a naučit se mít (se) rádi. A můžete si zaplatit psychoterapii. Nebo sexuální práci. ()

Anet21

⚪Celý film pôsobí ako televízny záznam činohry, celý koncept ,,konverzačky" je vždy lepšie pochopiteľný aj uchopiteľný v divadle, vo filme sa postupne (v 99% prípadov) začne strácať dynamika a scény začnú pôsobiť repetetívne. Ako aj v tomto prípade. V krátkom minifilme by premisa obstála, no v klasicky dlhom snímku, v ktorom sa naviac nič hlbšie ako klasické vzťahové medziľudské problémy neriešia je to scenáristická samovražda. Zase raz.⚪Celkovo nie je ani jasné, čo zamýšľal scenárista s premisou a či vôbec plánoval takto dlhý snímok, keďže množstvo dialógov je nadstavovaných umelo, postavy sa v nich (znova strašne činoherne) vracajú k tomu, čo už hovorili, na čo už sa pýtali, čo už im bolo zodpovedané, len aby nebolo ticho, aby sa nejaký dialóg odohral a snáď niekam aj dej posunul.⚪Ďalší bod je samotný druhý významový plán, v ktorom nielenže padajú múdra, že je sex najdôležitejší, ak hrdinka nezažila orál, tak to sa jej skoro ani neoplatilo žiť a iné sexuálne konzumné narážky, ale zároveň sa v závere divák dostane k woke pointe, v ktorej sú všetci konzervatívci netolerantní, eskort a prostitúcia by sa mala normalizovať, lebo je to ,,normálna" práca (ehmmm) a matka, ktorá našla svojho syna nahého váľať sa na kope s inými nahými mužmi pri bohviečom a bola z toho zdesená je netolerantná zlá a spiatočnícka a hrdina z nej má traumu. On z nej. Aha.⚪V priebehu deju sa vyskytujú narážky (na náboženstvo a pod.), z ktorých možno tieto záverečné farebné perly odtušiť, ale že celý dej skĺzne k tejto liberálnej pointe som naozaj nečakala. Rovnako ani to, že uvidím 60-ročnú Thompson s nohavičkami pri členkoch, ako si dáva robiť orál, s nahými prsiami, opretú nahú o stenu či úplne nahú pred zrkadlom. Zaujímalo by ma, čo si týmto chcela herečka dokázať, ešte v tomto veku.⚪Každopádne, očividne už aj konverzačky sa v tejto dekáde nezaobídu bez toho všetkého nutného balastu, v ktorom sa plnia kvóty na rasu, sexualitu, názory atď. Tak, snáď cieľovke dobre padlo.⚪ ()

blackkocour

kdybych se já pan velký kokot nedozvěděl od dalších sečtilých sexualistů, že se tu Emma Thomson objeví v převleku Chewbaky, nepřetrpěl bych těch nekonečných 90 minut, abych si z posledních chvil starého roku nezkurvil traumatem, že mě bude navěky strašit Thompsonovic bobr, a anglický akcent na sto honů.. do píči. ()

Danikaa

Odvážny film, dobré dialógy. Naozaj úžasná a odvážna Emma Thompson, klobúk dole. Ukázať sa v plnej kráse práve v dnešnej dobe plastík, botoxov a silikónov, to chce guráž. Svoju postavu hrala absolútne prirodzene, akurát mi tam nesedel ten mladý muž z eskortnej služby. Mohla si vyžiadať niekoho staršieho, nie mladíka, ktorý by mohol byť jej vnukom. Hoci Darylovi McCormackovi nemám čo vytknúť. Len tam bol príliš veľký vekový rozdiel, pôsobilo to na mňa dosť rušivo. ()

Ivi06

Tato milá konverzačka nabízí mnoho témat k zamyšlení a je plná kontrastů, které hlavní protagonisté ztělesňují : mladý, sebevědomý, uvolněný, spontánní Leo Grande se snaží splnit sexuální touhy starší, upjaté, zatvrzelé a né moc sebevědomé učitelky Nancy - ta je povětšinou velmi milá, ale zároveň na můj vkus chvílemi i velmi nesympatická a dotěrná. Emma Thompson ji zahrála dle očekávání skvěle, a musím říct, že má můj velký obdiv... odhalila se s noblesou. Asi jednou z hlavních myšlenek bude, že nikdy není pozdě na změnu a na to zkoušet nové věci. Většina scén a dialogů mi přišla velmi reálná, až na tu poslední s bývalou žačkou v hotelové restauraci, ale nevadí, tuhle drobnost odpouštím, protože mě film celkově bavil. ()

aquiver

Příjemná a dobře zahraná konverzačka. Sebepřijetí, ať jsme jací jsme, je základ. Snímek ale nejde výrazně proti diváckému očekávání... 70 % ()

jakeer

Tuto z ČSFD sa dozvedám, že Emma Thompson sa naozaj pre tento film odhalila a odmietla CGI či dablérku, aby podporila realistickú predstavu o ženskom tele. Ok. Ale to predala svoju nahotu kvôli tomuto? Áno, film sa snaží pôsobiť osvetovo, dokonca aj s nejakou hĺbkou. Ale celá popisovaná situácia mi prišla príliš casual. Myslel som, že z orálneho sexu sa robí veda akurát tak vo filmoch podľa románov Martina Viewegha. Takéto jednoizbovky/konverzačky vo všeobecnosti rád nemám a opäť si žiadnu ďalšiu dlho nepozriem. ()

kolemjdouc

Thompson bylo v době natáčení 62 let  a McCormackovi  asi 31 let.Herečka měla opravdu odvahu do toho jít ,pokud šlo o nahotu.Poslední záběr před zrcadlem mohli nějak decentněji podat.Taky se mi zdá,jestli si Nancy v dávné minulosti neměla natáhnout podvazky a vzít do ruky bičík a toho původního moulu nějak povzbudit .Když teda svatba stála tolik peněz,jak říkali staří. ()

Shimargh odpad!

Jako, natočit takhle moc impotentní film o takovémto tématu je vskutku umění..gigolo neschopný svést babku, asexuální, škrobenej, sterilní a naprosto a totálně nudný..jdu si vypíchnout oči a klečet do kouta. ()

zelvicka.

Konverzační komedie, která si velmi snadno získá diváka díky božímu obsazení a řešení naprosto běžných, nízkých lidských potřeb - občas si každý potřebujeme popovídat. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů