Police Story 3

Hong Kong, 1992, 95 min

Stanley Tong

Edward Tang

Ardy Lam

První díl byl výborný, druhý díl byl trošičku slabší ale i přesto také skvělý, ale musím přiznat že třetí díl je rozhodně nejlepší díl z celé série(tím myslím první tři díly, první rána je spíše takový bonus, ale výborný a New police story je už krimi, ale excelentní) a Michelle Yeoh skvěle sekunduje Chanovi to se musí nechat(22.2.2012)

Příběh má název Superpolda. Tentokrát je to boj proti drogovému baronu se jménem Chaibat. Příběh se nám na začátku přesune z Honk - Kongu do Číny. Kevin " Ka Koi " Chan ( Jackie Chan ) zde " vyfasuje " parťáka " , z čínské policie,ženu se jménem Jang. Musel jsem se smát, když Jackie Chan v Číně vtipkuje na téma Zakázané město a chce si tam udělat výlet. To se mu však povede až v roce 2009. - odkaz - Jo a v Číně se Coca - cole říká Lady Luck. Do filmu se vrátil humor, který ve dvojce chyběl. Zase se zde docela cestuje - Čína, Hong - Kong, Thajsko, Kambodža, Malajsie a hodně se střílí a to opravdu hodně. Je tu spousta střelných zbraní a dokonce přijede i tank. První film byl o skle, druhý o ohni a třetí je o střílení. Závěrečné titulky opět nabídnou nepovedené a nebezpečné kaskadérské kousky.(6.6.2010)

Přestřelená a taky podstatně víc střílející než "bojově umělecká" akční komedie, kde si s pracovním zařazením hlavního hrdiny už opravdu nikdo hlavu neláme. Divák se naštěstí může sám lámat smíchy nad pošťuchováním Jackieho Chana s Michelle Yeoh, která je ústřední postavě série zcela rovnocennou partnerkou. Nápaditost akčních scén a jejich pološílené provedení také třetí Police Story zdobí, takže asi takhle - buď přistoupíte na styl Jackieho Chana a hongkongské filmové školy, nebo ztratíte a protrpíte přes hodinu a půl života. Já patřím do té první skupiny, takže nemám problém jít do červeného. Jelikož mi ale ke zbytku docela zásadně neseděly kratičké vsuvky temného rázu (obvykle mafiánské účtování), byla by osmdesátka přece jen krapet benevolentní. Sedmdesátka to jistí.(1.6.2013)

Tretí diel Police Story je úplne rozdielny od jeho predchodcov a je len a len na vás či to považujete za klad alebo naopak za vadu. Jackie opustí Hong Kong a spolu s čínskou tajnou službou navštívi thajsko, kde sa odohraje asi najstrhujúcejšia a najefektívnejšia bitka celej série. Scéna z vrtuľníkom a na vlaku bola úchvatná, skrátka finále ako má byť. Tiež je tu náznak buddy filmu. Inak fantastická Michelle Yeoh, ktorá krásne Jackiemu sekudnuje a ich spoločné scény, sú jednoducho fantastické. Tu trocha zamrzí, že má film veľmi dlhý rozbeh. Síce sa nám čakanie dostatočne vráti v posledných 30 minutách, ale tým je tá prvá hodinka celkom nevďačná. Stanley Tong má skúsenosť s podobnými filmamy a prepožičal im badateľný rukopis, ktorý s tohoto filmu robí nenudiacu akčnú jazdu. Bohužiaľ na fantastickú jednotku nestačí, ale aj tak si to kráľovsky užijete.(4.7.2009)

Jackie Chan ze sebe jako vždy vydává všechny síly. Taktéž smekám při pohledu na Michelle Yeoh, která se Jackiemu rozhodně po všech stránkách vyrovná. Film je to vtipný a akce zraku lahodící! Jen tam toho humoru mohlo být trochu víc. U téhle "chanovky" jsem nedokázal vnímat akci a humor jako jeden celek, ale oba prvky se mi vzájemně rušili. Čímž nechci Police story 3 nějak moc kritizovat, jen jsem čekal o něco víc. Kdo má ale rád Jackieho filmy, Police story 3 by mu rozhodně nemělo ujít.(5.3.2005)

• - Při natáčení scény, kde hlavní hrdina visí na straně vagónu, byl Jackie Chan zasažen boční stranou helikoptéry. (SG-1)

• - Pro závěrečnou scénu se musela Michella Yeoh naučit ovládat motokrosovou motorku. Týden před natáčením scény začal její kurz, který společně s ní absolvoval také Stanley Tong, který ji chtěl jako bývalý kaskadér dodat více jistoty. Navzdory pečlivému nácviku se Yeoh během natáčení závěrečné scény zranila, když se při pádu motorky uhodila do nohy o řídítka. Otřela však slzy, upravila make-up a přes obavy režiséry scénu na druhý pokus úspěšně zvládla. (Vavča)

• - Když se poprvé setká Panter se Chaibatem, hraje Chaibat hru "Streets of Rage". (SG-1)