Police Story 3

Jackie Chan: Superpoliš 3

Police Story 3: Supercop

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hongkong, 1992, 95 min

Filmu hodně pomohlo, že zde není jen Jackie Chan, ale i Michelle Yeoh. Skvěle se doplňují a navíc "Police Story 3" dál oplývá úžasnými kaskadérskými kousky, při kterých se skoro tají dech. Některé výbuchy jsou skoro až neuvěřitelné a divák se diví, že úmrtnost štábu nebyla větší. Tohle prostě nejde než obdivovat a samozřejmě se i skvěle bavit.(5.8.2014)

Další film Jackieho Chana u něhož se pro americké publikum zkracovalo. US verze v podání Dimension kratší o 10 minut. Jackie Chan a Michelle Yeoh pro tuto verzi nadabovali v angličtině sami sebe. Při scéně, ve které Jackie visí na žebříku z helikoptéry, utrpěl zranění ramene (mluví o něm v Jackie Chan: Fast, Funny and Furious).(18.9.2011)

Ka-Kui Chan(v českom preklade Kevin) prvýkrát opúšťa Hong Kong aby mohol pomáhať čínskej polícií. Pomáhať mu bude Hua v podaní Michelle Yeoh. Títo dvaja tvoria super dvojku policajtov v prestrojení a posúvajú sa od jednej akčnej scény k druhej. Ale mne to tam nestačilo. Chýbala mi tam nejaká tá "bezprostrednosť", ktorá bola v prvej časti.(18.6.2010)

Další díl ze série Police Story. Tentokrát v režii Stanleyho Tonga. Ve trojce jsou nové postavy, což se mi dost líbilo. Michelle Yeoh v roli policajtky Jessicy Yang a parťačky Jackieho Chana, se mi moc líbila. S Jackiem tvoří dobrou dvojku. Wah Yuen v roli záporáka Pantera nemá chybu, to byl magor a zároveň působil vtipně :D U toho jsem se nasmál, hlavně jak ho daboval dabér a herec Zdeněk Bureš, to byla prdel. Líbilo se mi moc že ve trojce jako v předešlých dílech namlouval Jackieho Chana zase dabér Aleš Zbořil. Podle mě to byl nejlepší dabér a český hlas Jackieho Chana :) Perfektně se k němu hodil. Škoda že ho daboval jenom v týhle sérii a pak ještě v jednom filmu - Městský lovec (1993). Trojka má opět výbornej děj, akční scény jsou skvěle udělaný, zase se mi líbilo že do trojky dali tolik scén kde to vybuchuje, to na těhlech starých HK filmů miluju. Souboje opět dobrý. Závěrečná scéna kdy se Jackie Chan drží žebříku co visí z vrtulníku a zároveň letí ve vzduchu je prostě famózní, to muselo mít koule a odvahu jít do takový akce, Jackie Chan umí prostě vždy ve filmu mile překvapit. Trojka je opět skvělá a vůbec nedělá ostudu předchozím dílům.(30.10.2020)

Treti diel ma najsudrznejsiu zapletku a stylom najviac pripomina americke filmy, takze sa urcite bude pacit aj neazijskym divakom a kazdy kto nema averziu voci Jackiemu mu musi dat minimalne 4*. Ale aj humoru tentokrat vyraznejsie ubudlo a vlastne su tu len 2 komedialne epizodky (navsteva Jackieho matky v podani stryka Billa Tunga a odhalenie v Malajzii s Jackieho priatelkou Maggie Cheung). Tentokrat je stopaz tak kratka a tempo tak zbesile, ze mimo riesenia pripadu, ktore v pravidelnych davkach prerusia akcne sceny, tu nie je priestor na nic dalsie. Az mi je trochu luto, ze mi film zakazdym ubehne tak rychlo. Aj zakomponovanie akcnych scen do pribehu je take zmyslupnejsie. A ich kvalita znova patri k spicke. Tentokrat sa dockame pestrejsej akcie. Jak pôsobivych nahanaciek ci uz na autach, na lodiach, vo vzduchu a dokonca aj na vlaku, tak aj velkolepej prestrelky s mnozstvom vybuchov uprostred filmu a samozrejme aj spickovych bitiek a pôsobivych kaskaderskych kuskov. Bitky su dynamicke a kontaktne, ale trochu mi v nich chybala tvrdost. Vynahradtuju to aspon bolestive pady. Z kaskaderskych kuskov stoj za zmienku Jackieho blbnutie na vrtulniku alebo skok Michelle Yeoh z motorkou na vlak. Nejake to obcas viditelne istenie lanami sa da odpustit. Velku pochvalu si zasluzi aj kasting. Jackie dostal po bok partacku Michelle Yeoh s ktorou ma skvelu komedialnu chemiu a vyrovna sa mu aj v akcnych scenach. Konecne seria dostala aj pôsobivych zaporakov. Slizkeho sefa v podani Kennetha Tsanga a jeho pravu ruku Yuen Waha, ktory sa nepredvedie len v akcii ale ma aj co hrat. Typickeho poskoka na finalnu bitku s Jackiem hra Ken Lo. Komedialny vystup Billa Tunga som uz spomenul, ale fakt to stoji za to. Skoda, ze sa v serii naposledy objavila postava Jackieho priatelky Maggie Cheung vdaka comu tento diel povazujem za definitivne posledny a dalsie filmy (napriklad First Strike, Projekt X) do tejto serie uz nepocitam. Aj stylom su niekde inde. Tentokrat vysla u nas nastastie len HK 95 minutova kinoverzia. A aj ta americka je zostrihana len o par minut. Holt tam uz nemali co poriadne vystrihnut. Spolu s druhym dielom je toto vrchol serie a aj vrchol Jackieho filmografie. 9/10.(2.9.2018)

• - Jackie Chan a Michelle Yeoh pro verzi distribuovanou v anglickém jazyce nadabovali své postavy sami. (Rominator)

• - Pro závěrečnou scénu se musela Michelle Yeoh naučit ovládat motokrosovou motorku. Týden před natáčením scény začal její kurz, který společně s ní absolvoval také Stanley Tong, který ji chtěl jako bývalý kaskadér dodat více jistoty. Navzdory pečlivému nácviku se Yeoh během natáčení závěrečné scény zranila, když se při pádu motorky uhodila do nohy o řídítka. Otřela však slzy, upravila make-up a přes obavy režiséry scénu na druhý pokus úspěšně zvládla. (Vavča)

• - Soundtrack obsahujúci alternatívny rock a hip hop sa na trhu objavil 30. júla 1992 pod hlavičkou Interscope Records a vyšplhal sa na 133. miesto v rebríčku Billboard 200. (Peter-1307)