Police Story 3

Jackie Chan: Superpoliš 3

Police Story 3: Supercop

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hongkong, 1992, 95 min

Nejschopnější hongkongský polda konečně vyfasoval parťáka, co mu schopně konkuruje, a tím zdvojnásobil divácký zážitek. Tandem Jackie Chan a Michelle Yeoh je naprosto perfektní, a to nejen co se týče akce, ale hlavně zábavy. Jejich šarvátky, popichování, vzájemné fackování a hlavně výborná improvizace v momentech hrozícího nebezpečí je asi to nejlepší, co tu můžeme nalézt. Tím nechci říct, že to všechno na úkor nápaditých stříleček, fightů a honiček, těch je tu samozřejmě dostatek, ale na pořádnou akci si divák musí chvíli počkat. Tentokrát by to však nemělo vůbec vadit, jelikož taková přestřelka v Kambodži a závěrečná honička na střechách jedoucího vlaku vám to bohatě vynahradí.(25.4.2012)

Tak trochu jiná Police Story. Víc se tu střílí, vybuchuje, akce je mnohdy velkolepější (helikoptéra). Film je celkově trochu vážnější (i když vtip rozhodně nechybí) a nemá tolik nadhledu jako předchozí dva díly. Na druhou stranu je tu agentka Michelle Yeoh, která Jackieho skvěle doplňuje a kope jí to taky skvěle. A jako vždy můžeme v závěrečných titulcích, s pusou otevřenou dokořán, obdivovat neskutečné kaskadérské kousky, které jsou mnohdy opravdu na hraně.(13.8.2012)

Je vidět, že se u tohoto pokračování chopil režie někdo jiný. Je to umírněné velice, ale to mi sedlo neskutečně do noty. Vytvořilo se duo Jackie a Michelle, není tu tolik monstrózních rvaček, ale je tu jedna obrovská přestřelka s mohutnými výbuchy. Rozhodně mě to pobavilo i trochu více než první dva díly, jelikož to má lepší scénář, který mi sedl do noty.(16.3.2011)

Treti diel ma najsudrznejsiu zapletku a stylom najviac pripomina americke filmy, takze sa urcite bude pacit aj neazijskym divakom a kazdy kto nema averziu voci Jackiemu mu musi dat minimalne 4*. Ale aj humoru tentokrat vyraznejsie ubudlo a vlastne su tu len 2 komedialne epizodky (navsteva Jackieho matky v podani stryka Billa Tunga a odhalenie v Malajzii s Jackieho priatelkou Maggie Cheung). Tentokrat je stopaz tak kratka a tempo tak zbesile, ze mimo riesenia pripadu, ktore v pravidelnych davkach prerusia akcne sceny, tu nie je priestor na nic dalsie. Az mi je trochu luto, ze mi film zakazdym ubehne tak rychlo. Aj zakomponovanie akcnych scen do pribehu je take zmyslupnejsie. A ich kvalita znova patri k spicke. Tentokrat sa dockame pestrejsej akcie. Jak pôsobivych nahanaciek ci uz na autach, na lodiach, vo vzduchu a dokonca aj na vlaku, tak aj velkolepej prestrelky s mnozstvom vybuchov uprostred filmu a samozrejme aj spickovych bitiek a pôsobivych kaskaderskych kuskov. Bitky su dynamicke a kontaktne, ale trochu mi v nich chybala tvrdost. Vynahradtuju to aspon bolestive pady. Z kaskaderskych kuskov stoj za zmienku Jackieho blbnutie na vrtulniku alebo skok Michelle Yeoh z motorkou na vlak. Nejake to obcas viditelne istenie lanami sa da odpustit. Velku pochvalu si zasluzi aj kasting. Jackie dostal po bok partacku Michelle Yeoh s ktorou ma skvelu komedialnu chemiu a vyrovna sa mu aj v akcnych scenach. Konecne seria dostala aj pôsobivych zaporakov. Slizkeho sefa v podani Kennetha Tsanga a jeho pravu ruku Yuen Waha, ktory sa nepredvedie len v akcii ale ma aj co hrat. Typickeho poskoka na finalnu bitku s Jackiem hra Ken Lo. Komedialny vystup Billa Tunga som uz spomenul, ale fakt to stoji za to. Skoda, ze sa v serii naposledy objavila postava Jackieho priatelky Maggie Cheung vdaka comu tento diel povazujem za definitivne posledny a dalsie filmy (napriklad First Strike, Projekt X) do tejto serie uz nepocitam. Aj stylom su niekde inde. Tentokrat vysla u nas nastastie len HK 95 minutova kinoverzia. A aj ta americka je zostrihana len o par minut. Holt tam uz nemali co poriadne vystrihnut. Spolu s druhym dielom je toto vrchol serie a aj vrchol Jackieho filmografie. 9/10.(2.9.2018)

Oproti prvnímu dílu určitě akčnější ale pořád existuje mnoho lepších Chanovek. O příběh moc nejde a je opět velice jednoduchý. Největší problém filmu je v pomalém rozjezdu, kdy se na akci čeká poměrně dlouho. Později se to už sice začne rozjíždět ale pořád to není ono a mezi jednotlivými akčními scénami je jen nudná vata, ve které se nás občas pokoušejí herci rozesmát. Akční sekvence jsou povedené ale občas je vidět, že se tvůrci snaží kopírovat hollywoodské trháky (při jedné z přestřelek si nelze nevzpomenout na Predátora). Na druhou stranu konečná sekvence s helikoptérou a vlakem je dokonalou směsící skvělé choreografie a neuvěřitelných kaskadérských kousků.(24.2.2009)

• Ken Lo

• - Při natáčení scény, kde hlavní hrdina visí na straně vagónu, byl Jackie Chan zasažen boční stranou helikoptéry. (SG-1)

• - Při scéně, ve které postava Jackieho Chana visí na žebříku z helikoptéry, utrpěl protagonista zranění ramene. (Rominator)

• - Soundtrack obsahujúci alternatívny rock a hip hop sa na trhu objavil 30. júla 1992 pod hlavičkou Interscope Records a vyšplhal sa na 133. miesto v rebríčku Billboard 200. (Peter-1307)