Police Story 3

Jackie Chan: Superpoliš 3

Police Story 3: Supercop

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong, 1992, 95 min

"Zatím předstírej, že házíš granáty !! Říkám předstírej !!" - "Nerozuměla sem.." ;) Každý ze tří filmů série Police Story je ve své podstatě úplně jiný, všechny si drží svoji laťku kvality neskutečně vysoko.. Jackieho mám opravdu rád, ale v případě tohoto filmu neskutečně oceňuji přidělení parťačky v podobě Michelle Yeoh, která dodala Police Story na zajímavosti i a zejména na zábavnosti, protože obzvláště jejich vzájemné popichování, ačkoliv cítíme i značný respekt obou vůči tomu druhému, patří k ozdobám toho hongkongského snímku, který jednoduše ze všech tří kousků co do komediálnosti vítězí na celé čáře.. Je jisté, že Jackie je jen jeden, ale Michelle Yeoh se mu zde stala opravdu velmi rovnocenným spoluhráčem..(2.6.2013)

Treti diel ma najsudrznejsiu zapletku a stylom najviac pripomina americke filmy, takze sa urcite bude pacit aj neazijskym divakom a kazdy kto nema averziu voci Jackiemu mu musi dat minimalne 4*. Ale aj humoru tentokrat vyraznejsie ubudlo a vlastne su tu len 2 komedialne epizodky (navsteva Jackieho matky v podani stryka Billa Tunga a odhalenie v Malajzii s Jackieho priatelkou Maggie Cheung). Tentokrat je stopaz tak kratka a tempo tak zbesile, ze mimo riesenia pripadu, ktore v pravidelnych davkach prerusia akcne sceny, tu nie je priestor na nic dalsie. Az mi je trochu luto, ze mi film zakazdym ubehne tak rychlo. Aj zakomponovanie akcnych scen do pribehu je take zmyslupnejsie. A ich kvalita znova patri k spicke. Tentokrat sa dockame pestrejsej akcie. Jak pôsobivych nahanaciek ci uz na autach, na lodiach, vo vzduchu a dokonca aj na vlaku, tak aj velkolepej prestrelky s mnozstvom vybuchov uprostred filmu a samozrejme aj spickovych bitiek a pôsobivych kaskaderskych kuskov. Bitky su dynamicke a kontaktne, ale trochu mi v nich chybala tvrdost. Vynahradtuju to aspon bolestive pady. Z kaskaderskych kuskov stoj za zmienku Jackieho blbnutie na vrtulniku alebo skok Michelle Yeoh z motorkou na vlak. Nejake to obcas viditelne istenie lanami sa da odpustit. Velku pochvalu si zasluzi aj kasting. Jackie dostal po bok partacku Michelle Yeoh s ktorou ma skvelu komedialnu chemiu a vyrovna sa mu aj v akcnych scenach. Konecne seria dostala aj pôsobivych zaporakov. Slizkeho sefa v podani Kennetha Tsanga a jeho pravu ruku Yuen Waha, ktory sa nepredvedie len v akcii ale ma aj co hrat. Typickeho poskoka na finalnu bitku s Jackiem hra Ken Lo. Komedialny vystup Billa Tunga som uz spomenul, ale fakt to stoji za to. Skoda, ze sa v serii naposledy objavila postava Jackieho priatelky Maggie Cheung vdaka comu tento diel povazujem za definitivne posledny a dalsie filmy (napriklad First Strike, Projekt X) do tejto serie uz nepocitam. Aj stylom su niekde inde. Tentokrat vysla u nas nastastie len HK 95 minutova kinoverzia. A aj ta americka je zostrihana len o par minut. Holt tam uz nemali co poriadne vystrihnut. Spolu s druhym dielom je toto vrchol serie a aj vrchol Jackieho filmografie. 9/10.(2.9.2018)

Tak trochu jiná Police Story. Víc se tu střílí, vybuchuje, akce je mnohdy velkolepější (helikoptéra). Film je celkově trochu vážnější (i když vtip rozhodně nechybí) a nemá tolik nadhledu jako předchozí dva díly. Na druhou stranu je tu agentka Michelle Yeoh, která Jackieho skvěle doplňuje a kope jí to taky skvěle. A jako vždy můžeme v závěrečných titulcích, s pusou otevřenou dokořán, obdivovat neskutečné kaskadérské kousky, které jsou mnohdy opravdu na hraně.(13.8.2012)

Jackieho fakt nemusím (píšu to taky všude furt dokola), ale Police Story 1 - "4" mám moc rád. Každej díl má něco do sebe a všechny jsou fakt superakční pecky. A dokonce i ten humor je výbornej. Díl od dílu však humoru ubívá a film se stává temnější až vygraduje v nejlepší, ale také nejtemnější New Police Story (2004). Tady trojka opět super, ve všech ohledech, potěšila perfektní Michelle Yeoh, choreografie akčních scén špičková, občas dosti temné scény, Jackie už je takový klidnější-umírněnější, nepůsobí už jako pubertální fracek ... prostě parádní jízda. Při návštěvě Jackieho "rodinky" jsem se fakt válel smíchy ... paráda!!(21.5.2009)

Třetí Police story se vydala trochu jiným směrem, než dvě minulá pokračování. Jackie se spíše soustředí na explozivní akční scény plné střílení, výbuchů, destrukce a kaskadérských kousků a trochu ubral v jeho typických bitkách. Pomalu mi přišlo, že tuto stránku tady musela ukopat samotná Michelle Yeoh. Jinak akčních scén je tady spousty. Akce se v podstatě nezastaví a má hodně vysokou kvalitu, ale měřit se s legendárními akčními kousky z prvních dvou dílů zvládne jen pár scén. Jackie zároveň trochu přidal na komediální stránce a ne vždy se daří držet laťku nasazenou staršími díly. Chemie mezi Michelle Yeoh a Jackiem funguje bezvadně a ve výsledku je třetí Police Story důstojným pokračováním této velekvalitní Jackieho akční trilogie.(24.2.2013)

• - Akční režii měli na starost Stanley Tong. (Epistemolog)

• - Pro závěrečnou scénu se musela Michelle Yeoh naučit ovládat motokrosovou motorku. Týden před natáčením scény začal její kurz, který společně s ní absolvoval také Stanley Tong, který ji chtěl jako bývalý kaskadér dodat více jistoty. Navzdory pečlivému nácviku se Yeoh během natáčení závěrečné scény zranila, když se při pádu motorky uhodila do nohy o řídítka. Otřela však slzy, upravila make-up a přes obavy režiséry scénu na druhý pokus úspěšně zvládla. (Vavča)

• - Pvní honkongský film Jackie Chana se synchronizovaným zvukem (zvuk se nahrává přímo při natáčení filmu). (Rominator)