Reklama

Reklama

Clark: Hvězdný zločinec

(seriál)
  • Švédsko Clark
Trailer 2
Akční / Krimi / Drama
Švédsko, 2022, 6 h 6 min (Minutáž: 55–70 min)

Režie:

Jonas Åkerlund

Hrají:

Bill Skarsgård, Alicia Agneson, Vilhelm Blomgren, Hanna Björn, Peter Viitanen, Lukas Wetterberg, Agnes Lindström Bolmgren, Isabelle Grill, Adam Lundgren (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Neuvěřitelný příběh Clarka Olofssona – nejznámějšího švédského gangstera, jehož nechvalně proslulé zločiny daly vzniknout pojmu „Stockholmský syndrom“. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (37)

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Bez potlesku. Plusy: Krásné retro a dobře zahraná role. Mínusy: Nejsem moc příznivcem vyprávěných příběhů, i když výjimka se najde. Dále postava, která jde 6 hodin na nervy. Já vím, za to nemůže film, to ten Clark. Ale je tak úporný, že i film působí jako oslava jeho osoby. Tolik k seriálu. Ke Clarkovi jen to, že to je sebestředný a neuvěřitelný kretén, kterému nějakým řízením osudu pořád všechno vycházelo. Malinkatý tupý mozeček zděděný zřejmě po rodičích, kteří byli také super kreténi. To dětství jsem mu teda nepřál. Za tu dospělost si ovšem zasloužil, aby ho někdo někdy odpravil. Jo, a taky měl schopnost potkávat samé extrémě hloupé slepice. Existuje spousta filmů, kde divák fandí zločinci, ať už plně, nebo částečně, nebo dočasně. Ale tady? Taky jsem zde nenašel odkaz, že existuje film o události s vyloupením Centrální stockholmské banky "Stockholm", případně "Stockholmský syndrom" z roku 2018. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Clark Oloffson byl (vlastně nejspíš stále je) sebestředný kretén a zmetek, který vykrádal banky a neštítil se pro svůj prospěch zneužít cokoliv a kohokoliv.Rozhodně se mu ovšem nedá upřít to, že měl charisma a určité kouzlo osobnosti, protože jinak bychom neznali termín Stockholmský syndrom.Série inspirovaná jeho životem, podle jeho vlastních pamětí - což znamená,že ne všechno je úplně pravda - je hlavně v první polovině velmi zábavná a solidně ujetá záležitost.Pomáhá tomu nejen zběsilý střih a skvělý soundtrack,ale hlavně vynikající Skarsgard, který si roli užívá na maximum.Pak ale přijde polovina druhá a tam už to není taková sláva. Hodně věcí se začne opakovat a z charismatického zloducha se stává čím dál nesnesitelnější idiot.Seriál pak doslova doklopýtá k finále, které je z celé série nejslabší a upřímně jsem byl rád, že je konec, protože další epizoda už by nejspíš byla utrpení.A je to škoda, protože první polovina může s klidem atakovat nejvyšší hodnocení a mohlo jít o jeden z nejlepších seriálů letoška. Takhle je to "jen" zábavný nadprůměr,což sice není zrovna málo,ale potenciál byl vyšší...75% ()

Reklama

Arkagas1989 

všechny recenze uživatele

Tak přesně tohle jsem po tom šíleném Strangovi potřebovala vidět. Minisérie Netflixu s Billem v hlavní roli, která vypráví příběh skutečného zločince a jak se na začátku píše - něco je pravda a něco ne. Bill tu neskutečně válí a Clarka zahrál bravurně v celé etapě jeho života. Má to naprosto skvělou a jinou kameru, je to svižný, místy hodně zrychlený a celou dobu to na Vás působí dojmem, že Clark si ta odsouzení vlastně ani nezasloužil. Ale opak je pravdou, druhá strana jeho příběhu je o to víc děsivá, protože to byl ukázkový sociopat, který si myslel, že mu patří svět. 6 dílů uteče jak nic a nemohla jsem se od toho odlepit, tohle fakt sedlo a zatím je to u mě jeden z nej seriálů letoška. Celá Skasgardovic rodina je záruka kvality a seveřani prostě umí. Bez diskuze.  Moje hodnocení:  10/10 ()

NorseSword24 

všechny recenze uživatele

Chcel som si to pozrieť len preto že to je miniseria, ktorá nebude ďalej pokračovať, takže by som sa nenaviazal na ďalší nekonečný seriál. A dosť ma to prekvapilo. Nečakal som od toho takú pecku. Dej je o Clarkovi Olofssonovi, ktorý nemal najlepšie detstvo a už ako mladý dospelý začal s kriminálnym životom. Do každej druhej sa zamiloval a potom zdrhol. Dostal sa do basy a potom zdrhol. Celý seriál je o tom ako zdrhá či už pred milenkami, policajtami, povinostiami a každá epizóda sa zdá byť takmer rovnaká. A to je tá pointa. Epizódy sú len cykly, ktoré titulkami končia a názvom epizódy začínajú. Seriál hlavne ukazuje že človek sa nikdy nezmení. Postavy sú užasne napísane. Dobre možno nie až tak, ale sú dobré, charakteristické a po 2 epizódach sa stanu „ikonické“. A ten audivizual.... WAU. Počas celého seriálu sa striedajú scény, ktoré sú skoro až presaturované, scény s 3:4 formátom a šumom s vadou obrazu ako z 70tok, viac pochmúrne scény s menej saturácie a čiernobiele flashbacky. A strih je tiež vynikajúci. Ten diváka niekedy vytrhne z predchádzajúcej scény až to diváka prekvapí a trochu šokuje. Alebo scény s alkoholom a drogami sú tiež rýchlo a úžasne strihnuté. Jednoducho kombinácia strihu s audiom tu pracuje na jednotku. Pennywise v hlavnej roli je vynikajúci aj keď síce cz dabing trochu uberal tak veľa z toho prekladu ma pobavilo. Scenár, réžia, herecké výkony, strih a audiovizual tvoria dokopy najlepší miniseriál aký som kedy videl a som rád, že moje hodnotenie poslednej epizódy ju posunulo z modrých čísel do červených. Záverom len "Hrajeme karty s osudem. Co bude až tu nebudem. Dám na to krk, tak věřte mi člověk se nikdy nezmění" ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Prve tri diely su u mna za 6* z 5 - absolutorium po kazdej stranke... od banky to trochu straca na drive (relativne:), ale zase to kopiruje zivot skutocnej postavy.... Kazdopadne skvely serial, s tym najfamoznejsim strihom, ktory som videl za posledne roky. Vidno, ze bubenik Bathory:) tocil aj klipy, tu to zurocil vsetko v maximalnej miere...skvele, 4/5*/5 ()

Galerie (113)

Zajímavosti (1)

  • V seriálu je uvedeno, že pojem „Stockholmský syndrom“ vznikl podle Clarka Olofssona (Bill Skarsgård). Ve skutečnosti „Stockholmský syndrom“ vychází z případu přepadení banky v centru švédské metropole z 23. srpna 1973. Do pobočky Kreditbanky na náměstí Norrmalmstorg vtrhl dvaatřicetiletý Jan-Erik Olsson a zajal čtyři zaměstnance. Jedna z rukojmích, třiadvacetiletá Kristin Enmarková, si během šesti dnů v zajetí utvořila s jedním z kriminálníků silné pouto. Později uvedla: „Hledat v takové situaci vzájemné porozumění není zas až tak divné, je to strategie přežití. Několikrát jsme se sešli. Poznala jsem jeho rodinu a on moji.“ (cmenda)

Reklama

Reklama