Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

jakeer

Pôvodne sa išlo do kina na iný film a tak som až pri úvodných titulkoch zistil, že ide o remake švédskeho filmu, ktorý som videl pred siedmimi rokmi. Našťastie, z originálu som si pamätal len dve scény.  Zo začiatku som Tomovi Hanksovi jeho rolu neveril. Treba povedať, že rola mrzutého a odmeraného suseda perfektne zapadne do škandinávskeho prostredia, no v tom americkom, kde majú ľudia nacvičené úsmevy a na ulici sa vám prihovorí aj úplný cudzinec to musí kontrastovať ešte viac. Škandinávske filmy v Európe bodujú, lebo sú úplnou protiváhou tých amerických. To preto americké remaky zvyknú končiť prúserom. V tomto prípade tomu tak nebolo, lebo predlohu zamerikanizovali len minimálne. Zostala atmosféra, pomalé tempo a autenticita - teda to, čím sa vyznačujú škandinávske filmy a čím bodoval aj Muž menom Ove. Dokonca aj pátos sa tu vyskytol v minimálnej miere. Nadovšetko zostal funkčný ľudský príbeh a tak to malo byť. Švédska predloha bola výnimočná, toto bola dôstojná replika. ()

Tessie

Velmi povedené zpracování krásné a dojemné knihy, avšak proč homosexualita byla málo a Hollywood musel nasadit vyšší kalibr u vedlejší postavy, je mi otázkou. Tímhle podělali krásný příběh, chyběli už jen hermafroditi a to opravdu uprostřed obyčejného filmu, který byl o úplně jiných životních trablech. Tím se však posouvá hodnocení dolů, úplně zbytečně. Původní serverskou předlohu jsem neviděla, avšak v porovnání s knihou to bylo naprosto úžasné, Tom Hanks umí. ()

Wishkah

Cynicky tragikomická předloha byla americky vykastrována a stala se z ní melodramatická melancholická zaměnitelná selanka, která občas připomínala prodlouženou epizodu seriálu Sedmé nebe nebo sobotní film na Hallmarku. Tom Hanks je skvělá castingová volba, ale snímek bohužel patří do lehce lepšího průměru ()

bobstock

Já radši usedlejší a pro mě vtipnější původní švédskou verzi. Když už nic jiného tak Forster s Tomem Hanskem odhalili depresivního důchodce celému světu pro ty, kteří Oveho/Otta ještě neznají. 70% ()

filipvrbik

Geniální film s geniálním OTTEM... Film, který mě úplně dostal, jak svým černým, až morbidním humorem, tak svou dojímavou melancholičností a taky spoustou věcí typických pro severskou filmařinu. Prý je to jiné, než původní verze, kterou jsem pochopitelně neviděl (ano, stydím se). Jediné, co se dá filmu vytknout, je to, že jsem přesně předpokládal, co se stane Sanyi, co to udělá s OTTEM - a i konec byl celkem jasný.. Schválně dávejte u titulků pozor, kdo hrál mladého OTTA, super nápad, i když to nebylo ve filmu použito poprvé.. Každopádně jsem si myslel, že po Avataru: The Way of Water už nebude mít cenu chodit do kina - a ono má, další skvělý film je na světě. Nechci spoilovat, tak už toho víc nenapíšu....Viděno v kině (eng.)...99% ()

spageta

Tento film nepřináší nic nového, jde o klasický hollywoodský "doják". Tom Hanks je však boží, ten to hodně drží nad vodou. Líbila se mi i mexická sousedka, která tomu dodala šmrnc.  Takže ačkoliv mě film úplně nezaujal, knížku si ráda přečtu, tuším, že bude lepší než film. ()

gumolit

Čítal som knihu, videl pôvodný film a aj keď sa Hanks snaží jeho Oveho či Otta mu neverím. Taký proste dôstojný remake. ()

Warhorr

Starý, puntičkářský a mrzutý Otto, naštvaný na všechno a všechny po ztrátě své manželky, se snaží ukončit svůj život. Jenže noví sousedé, kocour a okolnosti jej přimějí k tomu, že má na tomto světě ještě nedokončenou práci, a tím, že pomůže ostatním, možná nakonec pomůže i sám sobě. Knihu jsem nečetl, původní film taky neviděl, trošku mi to připomíná Gran Torino, ale je mi to úplně jedno. Takhle krásný a dojemný film jsem neviděl už pár let. Potěší flashbacky do minulosti, kdy Otto poznává svou ženu, až po osudný den a pochopíme tak Ottův přístup v současném živote. Spousta humorných dialogů a situací. Bavila mě tu úplně každá postava, každý má co nabídnout. Hanks je klasika a počíná si jako vždy znamenitě. Několikrát se tu radost mění v slzy a slzy zase v radost. Výborné komediální drama, které zahřeje u srdce. ()

Heero

Druhá půlka lepší než první. K tomu nejlepšímu patřily scény, kdy byl Tom Hanks sám a mohli jsme s ním prožívat nesnesitelnost bytí. Ostatní tak trochu klouzalo po povrchu, pokud to byl záměr, ok, ale mně tam něco maličko chybělo, možná vážnější a výraznější hudba, která ve filmu umí udělat opravdu hodně, nevím. Ale každopádně takhle kritický můžu být jenom kvůli tomu, že ten film byl opravdu dobrej, patří k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední 2 roky viděl. Tom Hanks to celý táhne a je fenomenální. ()

majec4

Skvely film o nevrlom vdovcovi, ktoreho napravi stretnutie s mladou rodinou. Trochu klise, nie? Vizual mi prisiel velmi lacny, prostredie tej komunity sa mi vobec nepacilo. Inak to bol fakt mily film obohoteny o romanticku minulost hlavnej postavy.  Hanksovi uloha sadla, akoby to bolo napisane pre neho. Jedinou skvrnou na filme z mojej strany je ten transgender, ktory mi svoj zivotny pribeh chrsol do tvare bez upozornenia. Totalne nepodstatna info pre samotny dej filmu. Od toho momentu to uz nebol ten film, ktory mal super emociu. Presne pre toto ludia maju plne zuby tejto ideologie. Inak sme sa bavili, Otto bol dobry spolocnik. ()

Endavour

Nejdříve shlédnout originál "Muž jménem Ove" TEPRVE PAK tento nepodařený slaďák. Pokud chcete na tento film jít jen proto, že tam hraje Tom od Hanksů, pak Vás čeká slátaniny, která jen v malém měřítku zachovuje autenticitu knížního originálu. Nebrat. ()

Katie88

Aniž bych tušila předem, že se jedná o remake švédského Muž jménem Ove, první co mě po shlédnutí napadlo - Ten Hanks je tam naprosto zbytečnej. Kdyby obsadili jakýhokoliv jinýho herce, možná by to mělo větší úspěch. Po troše googlení jsem se toho konečně dobrala a pochopila jsem, proč to křičí neoriginalitou. Příběh pěkný, zpracování tak průměr a asi mě to donutí se někdy podívat na švédký originál. ()

Kler34

Ač je film "Muž jménem Otto" předvídatelný, tak v podání Toma Hankse, to byl pro mne zážitek plný lidského smutku, bolesti, ale především lidské soudržnosti a lásky. Příběh je veden s určitou humornou nadsázkou a nutí diváka k holistickému pohledu na člověka v rozmanitých etapách života. ()