Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? (Netflix)

DanlinDan

Jako velký fanoušek seriálové adaptace jsem se těšil na film, který ukončí tuto ságu. Na film se dá podívat i s neznalosti seriálu. Jediná nevýhoda bude s city a propojení s postavami, kdy není tolik času si budovat k ním takový vztah. Tvůrci lehce předpokládají, že jste viděli seriál. Ale motivy postav jsou dobře prokreslené. Natočeno to je velice podobně jako seriál, jen zde hodně spěchali, a proto z toho vznikla jedna velká jízda. Jen délka a to, že je to film zabraňuje k více rozvětvenému ději. Přesto akce skvělá, emoce u mě fungovali a zakončení bylo celkem překvapující. I když se to dá předpovědět. Přesto tomu dávám 9/10. Hodnocení ovlivňuje to, že jsem viděl seriál a velice jsem si ho oblíbil a dokázal jsem se propojit s postavami, ke kterým mám hluboký vztah. Doporučuji lidem, kteří mají rádi Vikingy, nebo podobné téma. ()

martais

Královna Eflstana se ujme vlády pod bouří hormonů a starý zkušený děda Uhtred jí jde zase chránit tak  jak je jeho zvykem. Někdy člověk nevěděl, když chlápek poklekl, co se bude dít. Události běží velmi rychle. Fanoušci seriálu budou zklamaní, protože mnoho postav ze seriálu ve filmu už nejsou a nikdo neví, co se s nimi stalo nebo proč zemřeli. Nejvíc chybí příběh Stiory - dcery Uhtreda, která měla velmi dost zásadní roli v příběhu. Chybí mladý Uhtred, Edward, Aelswith, Eadith, Rongvaldr. Místo toho dostane prostor dcera Anlafa, kterou nikdo nezná, v příběhu nedělá nic, jen čumí a když umírá, tak s divákem to nic nedělá. Film měl velmi svižné tempo, až moc. A s postavami se člověk nemohl sžít a lépe si je užít. Jejich motivy jsme mohli pochopit z jedné dvou vět v nějakém krátkém rozhovoru. Těšil jsem se na skotského krále, který měl skvělé obsazení. Ve filmu dostal minimum prostoru. Proooooč! Kde zmizel ten Athlestan, který byl odvážný a byl v něm kus chlapa, co se chtěl bít v 5. řadě seriálu? Totální proměna osobnosti na uhékanou královničku. Tenhle obrat mi hodně zkazil celý film. Čekal jsem od něho více. Poslední scéna s jeho 'láskou' vyzněla trapně.  Bitva moc střižená, škoda. 5 minut navíc by nikoho neurazilo.  Kamera super super jako v celé sérii, záběry stylové.  Finan byl skvělý a Sithric zase málo prostoru. Kde zmizela jeho žena?  Mohlo to být o obrovský kus lepší. Tohle si Anglie nezasloužila a přitom možnosti byly. ()

JarinDL7

Výborný zakončení výbornýho seriáĺu. Na tento film se nedívejte před zhlédnutím seriálu, jinak to naprosto ztrácí smysl a dopadnete jako ubožáci tady v recenzích. ()

wvwrayman

Asi to chtělo nějakej velkej alert pro všechny, kdo neví, že to navazuje na nějaký seriál či knižní sérii, protože jinak se skoro půlku filmu zorientováváte v tom, kdo je kdo. Celkově je to v pohodě film, který nijak neurazí, ale na dnešní dobu ani nijak výrazně nenadchne. ()

Tempter

Kolikrát jsem si přál, aby místo sáhodlouhých a nekonečných řad seriálů natočil někdo hutný dvouhodinový film. A když se to konečně stalo, říkal jsem si, že to nebyl úplně dobrý nápad. Některá témata či způsob zpracování jsou tak akorát pro seriál, ale film neutáhnou. Těšil jsem se moc a nudil taky. Hrůzostrašnost závěru nepopsatelná. Ostatně nechápu, proč se ve filmu o historii Anglie chlapi častují francouzáky. Ale to už se bohužel stalo na Netflixu povinnou součástí zadání... Začínám se bát s klukama chodit na badminton respektive po něm do sprch... ()

kubimike

Seriál Poslední království řadím mezi ty top serialy. Ale tohle se opravdu nepovedlo. Mel jsem pocit jako když sleduji poslední sérii Her o trůny. Tak jak seriál v poklidu popisoval děj a věnoval se charakterům hlavních postav. Tak tady jako by nebylo na nic čas! Vše se odehrává chaoticky.. postavy cestuji bez jakýchkoliv dialogů sem a tam a chvílemi se člověk opravdu nevyzná kde se vlastně nachází. Velká škoda. Očekávání bylo veliké. ()

mdf

Seriál jsem neviděl a ani se k tomu nechystám,nebyla špatná záležitost,ale ničím mě to neohromilo. ()

von.netvor odpad!

Sračka od pozitivistických nacistů. Nedokoukáno. První teplá soulož znamenala vypnutí. Do té doby to bylo špatné, tímto to vzalo rychlej konec. ()

MickV21

The Last Kingdom je moje srdcovka ač knihy jsem nečetl (zatím). Možná mě trochu zklamalo, že poslední Uthredova cesta nebyla tak velkolepá jak bych si ji představoval, ale představuje prakticky doposud známé. O pár původních postav jsme přišli, ale jsou tady nové. K celé teto sérii jsem přistupoval ze začátku opatrně a bral jsem ji jako takovou levnější verzi seriálu Vikingové, ale nakonec se z toho stal za mě jeden z nejlepších historických příběhů vůbec. Uzavření cesty Uthreda z Bebbanburgu se povedlo a na konci byli hodně cítit emoce. Děkuji Netflixu. DESTINY IS ALL ()

Irish Stout

Pochmúrna debilita, všetko natočené cez filter, celý film je šero. Nikdy nesvietilo Slnko. Nezáživný dej. Škandinávci to vedia lepšie natočiť. ()

goauld

Jako hisotrické pokukání na sjednocení Anglie je to pěkné. Seriál jsem neviděl (nejsem příznivcem dnešního "trendu", kdy se dělají seriály místo filmů) . Jinak herci celkem sympatiko, bitvy (či bojůvky) taky vydařené, nicméně si jeden říká, že ty království se "omezovaly" na hrstku poddaných (ono teda tam zrovna moc vesnic k vidění nebylo, taxi jeden říká, komu asi těch sedum králů kralovalo :-)). Ale zato se musí uznat, že zelených plání tam bylo požehnaně. Taky je zvláštní, že kdyby někdo chtěl "zákeřně oddělat" krále (třeba zrovna toho mladíka Elastana), tak by to za tak těžký nebylo (stačí být dobrý a mrštný, umět bojovat a... v -nestřežené chvíli- zaútočit. Král je mrtev!! at žije král !! ..tak nějak ;-)) Jinak co se týče Vikingů... já teda nevím, ale oni spíše tu Brittanicu plenili, než aby se spolčovali s nějakými "oblastními" králi. Na to je Vikingové ani nepotřebovali ;-) A dále... Naskýtá se otázka, po bitvě u Brandemburku moc dlouho Elastan nekráloval. Jen dva roky... Ale dyt žádná větší bitva se od roku 937 v Anglii neodehrála? Tak na co Elastan zemřel??? Na AIDS??  Zvláštní je teda ta informace, že Elastan byl buzerant??? KDO to mohl vědět? (a vůbec, je to zapsáno v nějaký tý kronice?? A co na to současní angláni?? To musejí mít radost, že první nejmocnější král Anglie byl bukvice :-D  asi se pojedu na to do Anglie zeptat :-D).  A pokud tomu tak bylo, tak by o tom věděl maximálně ON a ten jeho "rádce". A nepředpokládám, že by se o -mileneckém vztahu- pak bavili s každým na potkání ;-) A nakonec je tu ještě taková "zajímavost". Jak mohl Elastan nechat popravit mnicha Aldhelma, když se Elastan narodil v roce 895 a Aldhelm zemřel v roce 709?? Divné...divné... A vůbec... buhví jak to bylo... Je tam moooc "nejasností" a nejeden divák se docela dost v ději a místech ztrácel :-D ()

Erosenin

Seriál super! Film zklamání. Nejlepší by bylo zakončit vše posledním dílem a na tenhle film se úplně vykašlat. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD