Hry na cestě

• Česko Silniční hry (festivalový název) (více)

Řidič kamionu Pad Quid je náhle vytržen z nudy za volantem. Náhodné setkání s psychopatem, který znásilňuje a vraždí mladé dívky, mu změní jednotvárnou cestu v peklo. Když na něj rukou zamává mladá stopařka, vezme ji. Společně pronásledují nebezpečného vraha...ale všechno dopadne jinak, než bychom očekávali. (Film & Video Studio Prague)

kaylin

Skvělý Stacy Keach a neméně výborný Jamie Lee Curtis ve filmu, kde jde hlavně o cestu a o jedno auto, které řidič náklaďáku pořád potkává. Gradující napětí není tak skvělé jako v případě takového "Duelu", ale o to je tenhle snímek akčnější a hlavně má skvělé hlášky, které stojí na hlavní postavě a jeho společnici. Austrálie mě dostává. ()

Toj

Bezúpochyby nejlepší australské béčko, které jsem v rámci bloku těchto filmů viděl... Výborné vtipy jakým je například diegetická a přesto účelná hudba z harmoniky hlavní postavy, která jakoby stála nad filmem vědoma si své úlohy v rámci filmu, z nadhledu komentující dění kolem sebe. Zábavné vtipy, zábavné scény, zábavně vystihnuté halucinace ze spánkového deficitu (které sám znám). Takhle to vypadá, když inteligentní tvůrce točí béčko a je si toho plně vědom.. ()

honajz2

Začátek mě dost chytl, ale pak mě to kvůli neujasněnosti stylu přestávalo bavit čím dál tím víc. V jednu chvíli je to vyloženě své, pak se to zase strašně snaží o Hitchcocka, pak je to zase komedie... A dohromady to moc nefunguje, i přes nemalý počet povedených scén. Konec taky nic nezachránil, protože byl poněkud přehnaný. Także to u mě dopadlo celkem průměrně, i přes všechny klady, Austrálii a Jamie Lee Curtis. Ale možná to je taky tím, že jsem od toho čekal něco úplně jiného - předobraz kultovního Stopaře. Místo toho jsem dostal "pohodový" thriller, u kterého je to hororové označení krapet diskutabilní - i když pár nočních můr hlavní postavy způsobených nedostatkem spánku mělo dost do sebe a navíc tu je jeden z nejpřekvapivějších jumpscarů, co jsem kdy viděl. Je jeden, naštěstí, ale použitý je skutečně skvěle. 3* ()

balba

Australský řidič kamionu Pat Quit , který je na dvouapůldenní cestě do Perthu , padne do podezření policie , že je hledaným psychopatickým vrahem.Thriller uznávaného Hitchcockova žáka R.Franklina. ()

Martin741

Australsky ozploitation v plnej nadhere a krase. Americky sofer na australskych cestach ma kadejake zaujimave a fascinujuce myslienkove pochody - najma komentuje okolitych soferov a ich spravanie sa. Jedneho sofera zacne podozrievat z toho, ze je masovy vrah, o ktorom uz pocul z radia. Ano, filmove ynteleguany /Madsbender/ zase postradaju vo filme Nietzscheho kritiku krestanstva, aristotelovsku logiku a prepracovane psychologicke profily a jo, jo, nezazivnost mnohych sekvencii je xmrti ubijajuca. No ale funda kvalitneho hororu ako ja /a mylovnik australskej kinematografie zaroven/ je maximalne spokojny a od spokojnosti som si parkrat aj zakvikal a priadol som od spokojnosti. K tomu mi staci par dobrych scen /autonakladiak vs osobne auto, verejne zachody/. 89 % ()

MrPierc

Sympaťák Stacy Keach a oprsklá mlaďičká Jamie Lee Curtis čmuchají kolem místního masového vraha stopařek. Téměř celý film se odehrává v kamionu nebo na cestě. Je to takové thrillerové pátrání a běhání za vrahem. Stále mu dýchají za zády nebo se mu dívají do očí. Začátek a několik scén se mi líbilo, ale převážně se jedná o klidný film, který se utápí ve své normálnosti. Ta normálnost je příjemná, ale film se neposouvá a negraduje silou, kterou od takového filmu očekáváte. Nějak nechápu, proč nedotáhli tu strašidelnost do konce (efekty a nápady zajímavé). Je to nedokončené, jako přiškrcené. Zamrzí, protože rozjezd a postavy byly zajímavé. ()

Topco

Vodič nákladiaku, ktorý počúva vážnu hudbu, číta magazín o Hitchovi a vedie vtipné monológy so svojím dingom, je svedkom podozrivej situácie. Domnienka sa pod vplyvom správ z rádia mení v správnu intuíciu. Spolu s ním je na cestách aj sériový vrah – škrtič žien. Dlho to vyzerá ako austrálska odpoveď na Duel (1971), napokon sa z toho vykľuje zábavná a vedomá, diaľničná parafráza Okna do dvora (1954) a hitchcockovský thriller z austrálskych ciest. ()

dr.fish

Díky tomu netradičnímu přístupu k látce jsem byl napnutej jak špagát. Pořád jsem nějak nevěděl co z toho vlastně vyleze. Svým způsobem jsem z toho filmu vlastně nadšený, radost hlavně z toho, jak je jinak udělán, než je zvykem. Závěrečná honička je super, skvěle to graduje. Spielbergův Duel hadr. 80% ()

Courtemanche

Pohodový film pro večer, pokud nám stačí i méně než nutně nějaká superhvězda. Thriller, ale má humorní/ležérní nádech. Stacy Keach s přehledem. 3/5 ()

noriaki

Mám rád paranoidní thrillery. Tenhle je tak zamotaný, že ještě deset minut před koncem připadaly v úvahu tři pointy. Režisér divoce mlžil a provlekl film skrz několik žánrů, takže jsem si dlouho nebyl jistý, jestli sleduju komedii, horor, nebo detektivní drama. Pokud by v hlavní roli nebyl Stacy Keach, tak by se mu jeho postup dost možná vymstil. Ještě než v pozdějších letech zhrubl, tak připomínal amerického Patricka Dewaeree. Stejně jako on snoubil charisma, zemitost a dobráckost, a jen díky tomu se příběh nerozpadl na vzájemně se rušící pasáže. ()

YumiOkami

celou dobu jsem byla mega napjatá. nemohla jsem se rozhodnout, jestli hlavní hrdina honí vraha, nebo jestli je on tím vrahem. padouch byl ale majestátní idiot a tak se tahle hra na kočku a myš celkem rychle vyřešila. — strašně se mi líbila kamera, všechny záběry byly nádherný - hlavně ty v tom mrazáku (pohled na přebývající “prasata”!!!). || ❝𝐈 𝐜𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐠𝐨 𝐭𝐨 𝐃𝐢𝐬𝐧𝐞𝐲𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐟𝐨𝐫 𝐚 𝐥𝐢𝐭𝐭𝐥𝐞 𝐚𝐝𝐯𝐞𝐧𝐭𝐮𝐫𝐞. 𝐖𝐡𝐚𝐭 𝐈'𝐦 𝐥𝐨𝐨𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐟𝐨𝐫 𝐢𝐬 𝐚 𝐥𝐢𝐭𝐭𝐥𝐞 𝐞𝐱𝐜𝐢𝐭𝐞𝐦𝐞𝐧𝐭.❞ 🐷🚛 ()

PetrPan2

Australský thriller okořeněný velkou dávkou černého humoru nabízí výbornou zábavu při hledání sériového vraha i svérázného hrdinu v podobě skvělého Stacyho Keache... ()

Kubaso

Málokdy mi u nějakého thrilleru vyvstane na mysli slovo "příjemný", ale tohle je přesně ten případ. Pro thriller by to asi nebylo to nejlichotivější označení, ovšem jak tady naznačuje "dobytek", tenhle film do značné míry bere sám sebe jako road movie a k tomu účelu výrazně těží z místa, kde se odehrává - v Austrálii. K tomu přidává sympatické postavy hrané Keachem a Curtisovou, s nimiž se daří budovat napětí, kdykoliv je třeba, a trochu odlehčujícího humoru. Děj podkresluje většinou pohodový soundtrack Briana Maye (ne tamtoho). "Silniční hry" se mi rozhodně líbily a rád si je zahraju znova. Přesto mi v nich něco chybělo, akorát nedokážu přijít na to, co vlastně. Jen malá rada: Nenechte se zmást jedním z plakátů filmu a nečekejte slasher, šeredně byste si naběhli. ()

mikulem

Neskrývaně se přirovnávat k OKNU DO DVORA? Mělo mě to varovat. Je příjemná změna vidět Australské reálie namísto Amerických, ale scénář bych snad i já vymyslel lepší. ()

vitekpe

Takovej klasickej odpocinkovej napinak. Jeden hrdina, jeden padouch, pohledna stoparka a spolujezdec dingo. Neco mezi roadmovie a thrillerem, film kterej neurazi ani po tech letech... :-) ()

Arkanoid

„Ah, last motel in town again, hey Boswell? Well it‘s not exactly the Ritz, but it sure beats spending another night in the truck, right mate?“ Prvý záber je na smetiaky, druhý na pumpu a kamera pokračuje tajomnou nocou v ľudoprázdnej lokalite aj na neónový nápis hotelu. Prichádza kamión s podstatným hrdinom filmu, hraným Stacym Keachom. V jeho mladých dobách pred seriálom Prison Break mal väčší šarm ako vo svojich neskorších rokoch. Komu ale adresuje svoje vety? Skoro sa to dozvieme, ale tajomnej atmosféry sa už nezbavíme. Hlavný hrdina sa snaží byť šarmantný aj vtipný zároveň. Je príjemné sledovať jeho mentálnu poruchu pri komentovaní okolojazdiacich sebe a svojmu psovi či pri hraní na ústnu harmoniku pri počúvaní vážnej hudby. Zlyháva však v romantickej línii, ktorú nevie dotiahnuť ako chlap do konca. V lesíku mu to tiež dochádza prineskoro. Jamie Lee Curtis tiež poteší príjemným výkonom. Blýskanie sa je využité pri prvom face to face postáv na diaľku a všetci epileptici by sa mali mať na pozore. Vrah nám je predstavený skoro a kamionistov pes vie hneď odhaliť zločin. Tvorcovia do filmu dostali aj hoax o Nullarbor Nymph. Napínavé scény sú trochu parodované dobrodružnou hudbou. Film plný čudákov, konšpiračných teórií a nevraživých miestnych vidlákov obsahuje veľa bláznivých príhod, zvláštnych monológov a vtipných dialógov. Road movie, ako mám byť, navyše s trochou boatxploitaion. Čo sa dá filmu vyčítať: nuž, niekedy je toho napätia málo. Jazykové okienko: weightbridge; jap trap; yank tank; hoochie coochie; rocks off, lay a trip on; on the lam; be the meat in the sandwich. „Use Smith or Jones what‘s the difference?“ -„First he steals my girl. Then he takes my bed.“ –„Now there‘s a man with balls.“ –„Dazzling her with my stylish rhetoric and witty innuendo.“ –„That’s the trouble with you Australiabns. You take yor games too seriously.“ –„Just because I drive a truck does not make me a truck driver.“ –„ Cast to the wind thy ghastly sin.“ ()

LEATHERFAC

Celkem příjemný film, místy napínavý a kdyby závěr filmu vyrukoval s něčím alespoň trochu překvapivým, dal bych klidně za 4*, ale bohužel... ()