Krysy: Noc hrůzy

• Itálie Rats - Notte di terrore (více)

Nejslavnější krysí horor z dílny Bruna Matteie. Tisíce rudých očí a ostrých zubů jako mor likvidují poslední obyvatelné místo na Zemi. Sto let po jaderné válce, která zpustošila Zemi, nachází skupinka přeživších opravdový ráj. Ráj s živými rostlinami, pitnou vodou a dostatkem jídla. Ráj, ve kterém je však cosi shnilého. V noci vylézají ze svých děr právoplatní majitelé – krysy. Tisíce a tisíce nenasytných bestií pustoší úkryt a po jednom likviduje jeho obyvatele. Ti se i přes nevelké naděje na úspěch rozhodnou přesile hlodavců postavit v posledním boji. Skupince přeživších začíná mezi krvelačnými zabijáky opravdová noc hrůzy! (oficiální text distributora)

Pecival

Opravdový sutérén filmového průmyslu. Ale jelikož mám braky docela v lásce, musím přiznat, že jsem se docela bavil. Stavím to do hrdé škatulky jako jsou např. Raptor Islandy. A že to je nějaká luxusní společnost. Tento film sice neobsahuje tolik WTF-LOL momentů, ale některé scény jsou numero uno. Obzlášť ta, jak naběhne nahlodaný maník a řve "ukonči mé trápení" a dostane dávku plamenometem místo kulky, aby si to umírání pořádně užil :) Útok krys v podobě nasypání pár tuctů gumových replik na danou oběť je taky hodně velká divočina. Charaktery jsou kouzelně vypatlaní, obzvlášť exceluje maník v Napoleonských hadrech. A ten závěr.... no prostě pro jistou skupinu fajnšmekrů dobrá volba. Hvězdu za to, že něco tak kouzelně debilního hned tak neuvidíte. ()

sedm.1 odpad!

Nechápu,jak tomuhle někdo nemůže dát čistý odpad!Urážka filmové branže!Chci být tolerantní a vychválil jsem už spoustu braků,ale mám i své hranice.Nic blbějšího už prostě nemůže být! ()

folklorman

Moc nerad říkám o hororech špatné věci, protože v každém je určitá práce a obtisk tvůrce, ale u tohoto filmu prostě nepochopím. ….jak to mohl někdo zrealizovat a myslet vážně. Stupidní děj, dialogy, hudba, kamera nebo krysy útočící na někoho jsou vlastně házeny štábem. Samotné vystrašené krysy nemají ani trochu zájem o to, co mají napsané ve scénáři. Jednání lidí, konec filmu a i dokonce jména hrdinů, to vše je dost velká hrůza. Osobně se skláním před lidmi, kteří se na to vydrželi dívat víc jak dvakrát. Tento film byl zatím to nejhorší, co jsem viděl. ()

Testament odpad!

Krysy: Noc smíchu. Jo, to jsme se tenkrát perfektně pobavili. Jména hlavních hrdinů vymyslel někdo nad 10.-tým pivem (Čokoládá, Vejvoda, Video- hahahaha). Triky-kdy jednoho z hrdinů napdane krysa, on ji odhodí a ona se mu vrátí v okamžiku stylem, že ji někdo ze štábu po něm hodí nazpátek... "Nájezdy" krys jsou v jednom záběru udělané tak, že jsou jejich modely jen na jakémsi pásu,a ten se otáčí... Proč odpad? Film jsem přežil a po pár sklenkách v sobě se i smál. Sice ne s filmem, ale filmu. ()

Sancty

Objektívne si film nezaslúži ani ten odpad, pretože všetko čo mám na filmárčine rád, každučký element, je tu na tom horšie ako zle. Lenže počítať Krysy medzi "ostatné" filmy by bolo hlúpou chybou. Toto je nefalšovaný taliansky trash a rovno od toho najpovolanejšieho. Dej filmu je zasadený do ďalekej budúcnosti, presnejšie do roku 225 po Bombe (A.B.), čo je 2240 po Kristovi (čiže nie ako je napísané v oficiálnom texte distribútora). Zem je spustošená, ľudstvo prežíva pod povrchom. Potomkovia Nových primitívov, ľudí, ktorí pred sto rokmi vyliezli späť na povrch a ostali tam žiť, narazia na zdanlivo opustené miesto. Počas prehliadky jednej z budov objavia debny so zachovalými potravinami, v suteréne zas v laboratórnych podmienkach vypestované rastliny a pitnú vodu. Hotový raj. Ibaže radosť z nálezu sa ukáže byť predčasná. Na skupinu si brúsi zúbky pazúrkovitá, v tme červenými očami svietiaca, smrť... A na diváka hodinu a pol neuveriteľných dialógov, maximálne prehrávajúcich hercov a kvantum mizerných scén. ()

TERRORDROME

Dúfal som že to bude taká Matteiovsky zábavná kokotinka, ale je to viacmenej len nuda. Je to fakt moc rozťahané. Krysy, ktoré by podľa všetkého mali byť inteligentné a superagresívne v skutočnosti len s nezáujmom cupitkajú okolo vyjukaných, vreštiacich hrdinov ( dementný exoti s menami ako Čokoláda, Vojvoda, Boh, Lucifer či Kurt ) ktorý medzi nimi dlhé minúty pochodujú sem a tam a plnia si spodky čokoládou. Pár úžasne hovadných momentov tu však je. Keď hrdinovia nájdu úplne obžratú mŕtvolu jedna z nich poznamená "ako si vysvetlíte, že na ňom nie sú žiadne známky násilia"? Zábavné je aj to, keď krysy vyrážajú dvere ako keby mali baranidlo a keď vyletia z pántov, nič za nimi nie je. Ich štandardné útoky vyzerajú tak, že ich niekto mimo záberu sype z vreca hrdinom na hlavu. Hlavný masívny útok potom predstavújú rady umelých hlodavcov prilepených na otáčajúcom sa páse ( najvtipnejší okamžik filmu, nahlas som sa smial ) a vrcholom špeciálnych efektov je nafukujúca sa mŕtvola z ktorej napokon vykukne jediná krysia hlavička. Ale záverečná pointa sa mi páčila. ()

tenebrae86

Špatný, přinejlepším podprůměrný postapo/horor céčkových kvalit. V rámci trashové značky "Vincent Dawn" standardní práce. Jako komedie se to určitě dá zkouknout i vícekrát, nejlépe se skupinkou přátel. Vše je točeno v laciném studiu, krysy vyrážejí dveře a vraždí stylem, že je někdo ze štábu hází a vysypává z kýblu na (ne)herce. Postavy ze sebe chrlí naprosto neuvěřitelné hlášky, "mrtvoly a počítače, to nejde dohromady" nebo "nemá na sobě známky násilí" při pohledu na rozloženou mrtvolu. Chování neurotické až hysterické. Na jednu stranu je to krása, ale já mám raději, když je na takových filmech vidět i nějaká snaha, nebo když to jakž takž v rámci žánru funguje. Tady nefunguje snad nic a zábavné je to jenom tím nechtěným humorem. Pouze dva dobré momenty - krysa ve spacáku a finální "šokující" záběr. ()

Matli

Hrůza hrůza hrůza, film o ničem. Postapokalyptická blbost. Scénář o ničem (krom závěrečné dvouvteřinové myšlenky, z které by se mohl natočit další céčkový film), režie katastrofa a herecký výkony jakbysmet, občas až přehnaný. Půl hvězdičky za hezkou blondýnku. 11% ()

MickeyStuma

Těžko říci jak to působilo ve své době, ale dnes má šanci zaujmout snad už jen temnou atmosférou a vizualizací postapokalyptického světa jak z druhého 'Šíleného Maxe', který vznikl o dva roky dříve. Děj tu v podstatě žádný není. Parta motorkářů prostě vleze do nějakého domu, který, jak se později ukáže, je plný krys. Má to však zajímavou pointu. Co to jen připomíná? A tak se tu neustále chodí z místnosti do místnosti, ženský neustále ječí a chlapy si hrají na drsňáky. Hrůzou však nikdo trnout nebude. Jestliže útok krys je zrealizován tak, že se herci či herečce vysypou na hlavu, dnes už jen spíše vyvolává úsměv. Několik gore efektů se tu objevuje, ale na zadek asi z toho nikdo nespadne. Občas to svojí nelogičností zaskřípe v dialozích, což je docela škoda. Ono je na snímku přeci jen vidět určitá snaha a libovůle vytvořit něco poutavého. Celkově vzato je snímek už jen pro skalní hororové fanoušky. Ostatní spíše budou během sledování jen značně zívat. ()

Leoric

Opravdu příšerný horor vydaný Řitkou a zatím bezpochyby nejhorší list z jejich katalogu. Příběh o partičce postpunkových dementů, kteří mají problém se sami se sebou domluvit, natož pak kooperovat při útoku extrémně inteligentních krys (padají z pytle, kdykoliv se někdo ocitne u zdi a začne kvičet.). Ze začátku mne moc bavily smrtonosné pohledy jedné bílé krysy, ta však bohužel asi po třetí scéně přestala tvůrce bavit a raději se už soustředili na "davové scény". Co se týče dramatického vývoje postav, ten nezůstává v závěsu za promyšlenými dialogy, neboť co slovo, to perla.. A nevěřte zdejším komentářům, že konec je taková bomba, jen kvůli tomu jsem tento film zvládnul dokoukat, ale stálo mne to strašlivé úsilí.. ()

helraiser

Čekal jsem nějaký podprůměrný ekohoror s krysama, ale to co jsem dostal tak to je teda mazec. Rozhodně nejlepší krysí horor jakej jsem kdy viděl. Nádhera koukat, slušné gore a navíc konec který mě opravdu rozsekal, to jsem vážně nečekal. ()

messi@h odpad!

Shrnu to: Nuda, nuda, ochočená krysa, nuda, vřeštící herci, nuda, skupinka ochočených krys, nuda, vřeštící herci, nuda atd. dokola cca 90 min. Film bez triků ale bohužel i bez nápadité kamery, režie či scénáře, které by aspoň minimální napětí vykřesaly. A celých těch nehorázně dlouhých 90 min. budete kroutit hlavou nad tím, proč postavy tak vyvádí, když se mezi krysami dá chodit, jsou od pohledu neškodné a útok krys podle představy režiséra opravdu vypadá tak, že na herce krysy někdo háže, resp. sype. Proč proboha prostě jen neodejdou pryč? ()

renegrido

Zasmála jsem se. Opravdu hodně jsem se zasmála. Záměrem filmu ale nebylo rozesmát nýbrž vystrašit, což se v mém případě nepovedlo. Některé záběry sice byly nechutné, ale nebála jsem se. Ale ten konec.... Obří krysy? wtf? Ne, to už bylo vážně přehnané... ()

movemat

Výborný film po stránke vizuálnej a má dobrú myšlienku. No prevedenie je lacné a zbytočne tajomné. Odohráva sa to celé v tme, čo mi vadí a nie všetky scény sú vydarené. ()

Sláveček

Začátek byl zdlouhavý, dlouho se nic nedělo, pak všude padaly krysy. Herci byli laciní, scény taktéž. Krátký úvodní příběh byl nedokonalý. Konec byl fantastický ! - Pokud jsem dobře pochopil dvounohou krysu lidské velikosti ve skafandru. No mám rád dobré konce, ale tohle? šel mi mráz po zádech (aspoň něco) - ! celkově jsem se občas i bál a tam, kde jsem se měl bát, jsem se smál, jak je to trapně natočené. Jeden z mála filmů (resp. můj první film), kde musím hodnotit 1*. ()

Petike odpad!

Typický Mattei, typický Fragasso. Maestrovia talianskych z-kových šitovín 70. a 80. rokov blahej pamäti. :-)) ()