Krysy: Noc hrůzy

• Itálie Rats - Notte di terrore (více)

Nejslavnější krysí horor z dílny Bruna Matteie. Tisíce rudých očí a ostrých zubů jako mor likvidují poslední obyvatelné místo na Zemi. Sto let po jaderné válce, která zpustošila Zemi, nachází skupinka přeživších opravdový ráj. Ráj s živými rostlinami, pitnou vodou a dostatkem jídla. Ráj, ve kterém je však cosi shnilého. V noci vylézají ze svých děr právoplatní majitelé – krysy. Tisíce a tisíce nenasytných bestií pustoší úkryt a po jednom likviduje jeho obyvatele. Ti se i přes nevelké naděje na úspěch rozhodnou přesile hlodavců postavit v posledním boji. Skupince přeživších začíná mezi krvelačnými zabijáky opravdová noc hrůzy! (oficiální text distributora)

eraserhead666

Mám rád osmdesátkové postapokalyptické filmy, protože se v nich čas (hlavně ohledně módy, oblečení a účesů) zastaví právě v osmdesátkách. To je jeden z plusů filmu. Protože v osmdesátkovém postapofuturu lidi vypadají jako punkeři, a to je fajn. Jinak film obsahuje takřka všechno, co jej může učinit zajímavým - minimálně (ale nejn) v první půli naprostou absenci logiky, šílené a jaksi mimo dialogy a monology, podivné chování, přehnaně teatrální (ne)herecké výkony, dost humorné přezdívky (Video) a kostýmy (Lilith) hlavních hrdinů a hrdinek, omezené prostory, v nichž se příběh odehrává, levné triky. Pro to všechno, pokud vás to baví, film ještě nelze zatratit a jste-li v jistém směru trochu ujetí, bude to právě to, proč vás bude bavit. Avšak obrovský nástup nudy a vyprázdněnosti všecho dříve zmíněného, ve druhé půli filmu, kdy se celý děj jen mátožně plouží mezi dvěma stěnami sem a tam (myslím obrazně, samozřejmě) se skoro nedá ustát, respektive udívat. Je možné, že jsem v této části i něco prospal. Ovšem závěrečná scéna, pro tu stojí za to ten film absolvovat. Až klasická osmdesátková béčkocéčková obskurnost - ne dějem, ale vším ostatním. Jeden z mála filmů, který dobrým dělá to, že je vlastně špatný. A ještě jedno má film k dobru - kromě krys (podle prvního pohledu bych však řekl, že to jsou potkani) se zde objeví ještě jeden zástupce hlodavců, krásně (za)rostlý bobr. A to se cení. Obzvláště v dnešní době. ()

matestlust

Musím sice říct,že je to netradičně pojatý film o zabijáckých krysách,to rozhodně,jinak jde ale o podprůměrný pokus o horor s velmi nepovedenými scénamy a řadou neumětelských herců,kteří mi tedy za normálních okolností v béčkovém filmu nevadí,ale vše má svuj limit...Napadení krysy připomíná spíše vrhač tenisových míčků na kurtech,znenadání se odkud si objevý hejno krys,které na vás nalítá od spoda i od zhora,jen sem čekal kdy se v záběru objeví ruka,která je hází.Post-apocaliptická doba mě pobavila,stejně tak i celkový děj nebyl k zahození,to je tak ale vše. ()

erl

Taliánský Trash jak má být! Mattei byl v tomto žánru jako ryba ve vodě. Na VIRUS krysy sice nestačí ale i tak se nuda nedostavila. Prostředí se mi moc líbilo. Útoky těch potvor byly pojaty vskutku originálně a sledovat jak ta bandička s neuvěřitelnými jmény chcípá taky pobavilo. Zlatým hřebem je však ten típek co si hodí granát pod nohy. To mě rozsekalo jako nic předtím. Atmosféru osmdesátkové Italské produkce miluji a krysy nejsou výjimkou. A ten závěr se povedl ne? ()

corpsy

Výborný taliansky brak, teda aspoň v rámci tohto smeru. Je tam tá istá topornosť, ale to, spolu s gore scénami a zvláštnym záverom, do toho patrí. ()

Cimr odpad!

Víte co? Krysy se mi kdesi hluboko uvnitř fakt líbily. Viděl jsem je už třikrát! Hranici vkusu mám značně posunutou a libuju si ve filmech, které tuhle hranici minuly tak rychle, že ji ani nezahlédly. A Krysy jsou jedním z nich. Málokterý film mě pobavil víc - všichni hrají strašně, nepochopitelně vřískají cosi jako ,,Proooč? Nechci takhle umříííít!", scénář je přecpán hláškami srovnatelnými s the best of Red Dwarf (Čokoláda nad na kost ohryzanou mrtvolou: ,,Ale ten chlap na sobě nemá žádné známky fyzického násilí!") a ta pointa mě málem zabila! Několikrát to evokuje Monty Pythony (třeba když krysa vyskočí a kousne Kurta do krku úplně jako králík zabiják, nebo když si jeden protagonista hodí granát přímo pod nohy, protože se mu tam srocují krysy) s tím rozdílem, že tohle BYLO MÍNĚNO VÁŽNĚ. Zlatý fond béčkových párty! ()

fcreading

"Špinavé beštie, kvôli vám máme špinavú vodu." Konečne jeden poriadny horor o potkanoch, ktorých je nespočetne vela, a ktoré majú červené oči ktoré im v noci svietia. Bruno Mattei bol vo svojej životnej forme to sa len tak nevidí, viťažiť z béčka všetko čo sa len dá, možno herecké výkony sú otrasné, niekedy až komické, ale všetko nám to vynahradzujú potkany a skvelá hudba. Bohužial všetko tiahnu do odpadu blbé mená ako Čokoláda, Video, ktoré sú vyložene trapné až smiešne, a ten koniec stým velkým potkanom. Snímku nechýbajú nechutné scénky, ktoré film zdobia, ešte spomeniem Claudia Fragassa ktorý napísal scenár a ktorý sa podielal na filmoch ( Zombi 3, Hell of the living dead) a mnoho ďalších 80 percent. ()

iolaos

rekl bych horror na minus prvni z dob italskych punkovych filmu let 70 80 .. pribeh je prosty (jako by o nej slo)::: After Bomb Age (2015 AD) krysy posilneny znacnou davkou radiace ovladly zemi, bouraji steny, lamou dvere a sezerou vse zive za zvuku monotonni, usi trhajici analogove hudby...a to ste nevideli tu bandu zmotorizovanych kryplu.. a ty kecy.. rozhodne vydrzte do konce, protoze nutrie v protiradiacnim obleku stoji za to. nelze dat mene nez tri. nevidana kokotina ()

raimi odpad!

Mattei s Fragassem dokážou natočit úžasně zábavný trashe jakými jsou Virus nebo Troll 2. Ale dokáží i pravý opak, natočit filmy jejichž sledování přináší divákovi psychické i fyzické utrpení, jako tomu je u Porno Holocaustu nebo Krys. Tohle byl úplně novej level filmového zážitku. Musel jsem si dávat pauzy a kroutil se u projekce jako had. Tohle byla nefalšovaná trýzeň. Člověk zjistí, že stupidita nemá hranice a někteří lidi naprosto postrádají soudnost. Někdy je to dobře, a člověk se neskutečně pobaví, jako třeba u zmíněného Virusu, někdy je to peklo na zemi, tak jako u Krys. Ovšem poslední minuta filmu je strop. ()

YURAyura

Film začíná překvapivě dobře – na překrásné záběry z Coloradských hor se promítá následující prolog: Léta Páně 2015 lidstvo triumfuje a stovky atomových bomb ničí všech pět kontinentů. Malá skupinka přeživších se ukrývá do podzemí. Od tohoto okamžiku nastává doba označovaná jako „Po bombě“ – období druhé lidské rasy. Sto let poté se několik nespokojenců vzepřelo novému řádu a vrací zpátky na zemský povrch, aby pokračovali v díle svých praotců. Tak vzniká rasa nových primitivů. Tyto dvě komunity spolu neudržují žádné kontakty. Podezemníci jsou technicky na výši a opovrhují primitivními divochy. Tento příběh začíná roku 225 „Po Bombě“ Moc pěkný úvod, který navnadí nás pravověrné Falloutery na tu správnou postapokaliptickou notu ;]] Ale chyba lávky, nenechme se zmásti glamourovýma punkerama, kteří jakoby zbyli z komparsu MadMaxů, jenom změnili šatník v letech osmdesátých a budou nás provázet světem zítřka. Jedna takováto motorizovaně smíšená partička o desíti lidech zastavuje v blíže nespecifikovaném městečku, kde objevuje malý ráj – přístřeší, jídlo, počítač, biofarmu. Zastaví se, aby po dlouhé době v nehostinné pustině zregenerovali svoje síly a trochu se pobavili. To, co se zdá být jako super nápad, se ale změní v noční můru všech zúčastněných. Jejich útočiště totiž leží uprostřed oblasti, kterou ve větším množství než malém obývají zmutované krysy mající zálusk na tučnou přesnídávku. A tak to začíná, nic netušící raubíři se utáboří, venku se začne smrákat a krysy se pomalu začínají formovat. Jsou to holky šikovné, aby znemožnily hostině uniknout, prožerou jim pneumatiky na vozidlech! Následuje klasická „vyvražďovačka!“ skupiny obklíčené v nevelkém objektu. Použijí se snad všechna možná negativní klišé – sex, alkohol, hamižnost, soupeření, hádky,... aby byli všichni jeden po druhém uhlodáni zoubky milých hlodavců. Zní to podivně, ale nejsou to lidští hrdinové, ale naopak naši milí krysáci, jimž divák musí držet palce, aby tu debilní bandu čím dřív pozřeli a tím zkrátily divákovo utrpení. Triková stránka filmu je děs a hrůza, v některých záběrech je snad i Jákl pomáhající házet nebohá stvoření na obklíčené, kteří přehrávají s patosem hodným Shakespearových tragedií. ;]] Každopádně věřím, že pohled na přemnožené krysy naplní blahem asi málokoho, ale při vší dobré vůli neplatí ani Non multa, sed multum. Scénář – nulový, napětí – nulové, inteligence obránců – nulová, schopnosti krys – nadpřirozené. Jestli by se něco dalo taky pochválit? No dalo, otázkou je, jestli jsou ty vagabundské hlášky míněny vážně: fyzické nakopnutí počítače ;]] „Ještě nejsem připravená zemřít – ty jsi náš vůdce, tak nás veď“ černoška posypaná moukou zpívající: „Jsem bílá“ (asi jako Lucie ;]]) děsuplná pointa + Chuck Norris + nějaké ty gore zaběry – myška ve spacáku. Celkově vzato, ten film, je tak špatný, až je dobrý ;]] Proto bude taky mé hodnocení trochu zmatené... ()

Trevor

Snáď iba záver filmu priniesol druhú hviezdičku, pretože punkový taliansky horor zaujal už iba predstavou ľudí, ako by mohol svet vyzerať o 30 rokov. Žiadne vizionárske kostýmy, iba ľudia danej doby v opustenej budove a množstvo potkanov a dej tak nudný, že ak by to bolo natočené v dnešnej dobe nezdráhal by som pridať hodnotenie odpad. S ohľadom na rok vzniku 30%. ()

Martin741

Banda mentalne retardovanych individui - pardon "hercov" - sa utaboria v jednom dome, kde na nich zacnu utocit krysy. K tomu treba pripocitat par negativ : film sa berie vazne, logiku nema ziadnu, k tomu dementne dialogy a spravanie "hercov". Katastrofa za 5 % ako sa patri. ()

Jino

Tak jak sem se nasmál u Krys jsem se nenasmál ani u některých komedií. Trapné a mnohdy nelogidké dialogy - hlavně jsem teda vybuchl u scénky, kdy se parta dívá na nakost rozežranou mrtvolu člověka a hádají se jak umřel - jeden říká cosi o tom, že ho musel zabít nějaký jiný člověk. A druhý říká (myslím že to byla ta ženská): "Nemá na sobě žádné stopy násilí, jak vysvětlíš tohle?!!" - Jak kdyby šlo u rozhryzaného člověka poznat jestli byl uškrcen, před tím než si na něm krysy udělaly mejdan :-D tohle byla taková první scéna která mě přivedla k výbuchu smíchu a pak už to šlo samo :D. Opakovaně jsem se smál při scénách, kdy krysy padají pomalinku, jednotlivě na nějakou oběť a pak najednou celý kýbl krys na ksicht a nebo třeba to nešlo samozřejmě vidět, ale jak ty krysy byly pohazované na ty lidi, což musela být za kamerou opravdu sranda a nakonec krysí člověk :-D - není nad starou, dobrou krysí opici z Braindead. Jo a taky ta černoška se jménem Čokoláda mi lezla na nervy. No fuj - nikdy více. Za celkový vtipný dojem a za neméně vtipnou sexuální scénku před obecenstvem dávám 20%, i když ... no 20 je moc :-) ()

cariada

No musím říct ,že to není až tak zlý jak se zdá. Pravda chování postav je někdy spíše komické. Ale i tak v celku povedený krysí horor. Původně jsem měl v plánu dát 3 ,ale za ten konec jsou 4 ten se poměrně povedl. ()

tomeek odpad!

Buď odpad! nebo *****, to je totiž takový šlak, že to není možné. Dlouho jsme se tak nenasmáli! Mizerné triky, příšerní herci, režisér asi nebyl přítomen a ty "útočící" gumové krysy, to je už jen třešnička na dortu. To ani nemluvím o té zničující "pointě"! :D "Otevřete ty dveře, ve jménu lidstva!" ()

st.verka

Panečku, to byly lidičky, když to sundalo ochranný oblek. Jen ať dál prosperuje zbrojní průmysl a možná se ta fikce stane jednou skutečností. Celkově to ale bylo hodně laciné, triky trapné, herci=neherci, příšerné dialogy. Ta hvězdička je jen za tu myšlenku. ()

Nihlathak

Béčko všech béček, céčko všech céček. Děsně jsem se pobavil, každý krysí útoky vypadají jako kdyby je někdo házel z kýblu na stropě nebo vrhal kapesním trebuchetem. Naprosto úžasné hlášky, a pointa k nezaplacení. ()

pfa

Krysy: Noc hrůzy - Stovky nepřátelských krys. Ba tisíce nepřátelských a krvelačných krys. Krysy stupidní. Ba co víc, stupidní dialogy. Tisíce trapnejch záběrů. Stovky neskutečně blbejch scén - Krysy: Noc hrůzy. Ale jako celek, byť velmi neurvalý (to jsem myslím nazval velmi pěkně...), jaksi bez újmy dokoukatelné. :-) [5/1O] (Rats - Notte di terrore, ITA+FRA, horror) ()

JančiBači

Ako komédia veľmi dobre, ako horor velmi zle. Nelogickosť , trápne "efekty", herci o ničom.V časoch, keď vznikol tento skvost sa točili aj ine žvásty. To, ako sa nevinne, vyplašene hlodavce vždy na nich rutili, bolo fakt vtipne. To ako ich hádzali zhora, vtipne asi nebude pre Slobodu zvierat..No a to,a ko" zdola"jedna krysa prišla a" zhora"vyšla ma zabilo..Ty čo videli pochopia, mam namysli spacákovu scénku 8) Jednu dievčinu zabili krysy v prázdnej izbe pod oknom.Keď ju našli, ležala úplne inde. A nelogickosti tohto tipu sa film len hemží. ()